Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S

здравей те. намирам се в Англия и си купих Сони ериксон арк с . Използваме за рутер нокиа 5800 и само аз не ловя сигнала, какъв е проблема та не ловя сигнала
Цитирай
Аксесоари

Това, че не поддържаш ad-hoc мрежи.

Би трябвало да има начин с руут и някакво модифициране на wi-fi.
Потърси в xda инфо.
Цитирай

GH0STFACE написа:Това, че не поддържаш ad-hoc мрежи.

Би трябвало да има начин с руут и някакво модифициране на wi-fi.
Потърси в xda инфо.
аз съм .62 и до колкото 4етох трябва да се варна на .42 да го рутна , а това изобщо незнам как да го направя. друг по-лесен на4ин нямали.
Цитирай

Има.
Купувате си рутер с 3g модул и спирате да ползвате старата Nokia.
Цитирай

и още 1 въпрос4е, как да разбера колко е процесора на арк с-та . знам 4е пише ама аз да се уверя Big Grin
Цитирай

vlado4 написа:и още 1 въпрос4е, как да разбера колко е процесора на арк с-та . знам 4е пише ама аз да се уверя Big Grin

Ако телефонът е в теб, то инсталирай си от плей стор едно малко приложенийце - CPU Spy и тя ще ти покаже и показва възможните мегахерци, на които работи и е работил процесора на арката ти. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте,отскоро ми се появи един проблем с арк С,значи като съм го заключил и си седи заключен,след известно време светва, седи така около 5-10 секунди,след което пак изгасва и след малко това пак се повтаря.Сложих му новия андроид (с оригиналния 2.3.4 пак го правеше),но и с новия го прави.Не знам дали е от някоя опция или му има нещо на телефона,но ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарен.

Sony Xperia M4 Aqua --> Vernee Mix 2 --> Samsung Galaxy A70
Цитирай

felipe_massa94 написа:Здравейте,отскоро ми се появи един проблем с арк С,значи като съм го заключил и си седи заключен,след известно време светва, седи така около 5-10 секунди,след което пак изгасва и след малко това пак се повтаря.Сложих му новия андроид (с оригиналния 2.3.4 пак го правеше),но и с новия го прави.Не знам дали е от някоя опция или му има нещо на телефона,но ако може някой да ми помогне ще съм му много благодарен.
Изписано е много по този въпрос!!!Две са причините за това:
1.Непрочетени мейли или смс-и
2.Някое приложение,което си инсталирал-wallpaper-ите най-често го правят това!!!
Вече се сещаш какво трябва да направиш-нали ?!? :cheers:
Цитирай

Колеги, искам да попитам дали UHS-I картите памет са съвместими с ARC S, търсих в интернет, но не можах да открият точна информация?

Xiaomi Mi 10T, Xiaomi Mi 9, Xperia Z Ultra White
Цитирай

Здравейте имам следния проблем с моят Arc S . След като Sony PC Companion даде че има нов ъпдейт и закачих телефона всичко тръгна нормално но в един момент ми даде грешка , която казваше че телефона има модифициран софтуеър и не може да се ъпдейтне .
Моля за помощ това нещо много ме дразни!!!!
Цитирай

stefsa написа:Здравейте имам следния проблем с моят Arc S . След като Sony PC Companion даде че има нов ъпдейт и закачих телефона всичко тръгна нормално но в един момент ми даде грешка , която казваше че телефона има модифициран софтуеър и не може да се ъпдейтне .
Моля за помощ това нещо много ме дразни!!!!


Направи му един фактори ресет през телефона и после пробвай. Иначе втора ръка ли си го купувал, отключвал ли си му буутлоадъра ?

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

не телефона е купен чисто нов и да бутлодера съм го отклуил дали е там проблема????
Цитирай

stefsa написа:не телефона е купен чисто нов и да бутлодера съм го отклуил дали е там проблема????

Еми да, веднъж отключиш ли bootlader-a не можеш да получаваш официални ъпдейти. Не го мъчи повече, че може да си брикнеш телефона дори. Само и единствено ако bootloader-a е отключен чрез Test Point, можеш да правиш ъпдейти през SUS, PCC и FOTA.

Edit: Разбира се ако си го заключиш ще можеш да си го ъпдейтнеш.

LG G3
Цитирай

Мери за помоща довечера ще го заключа и ще пробвам, после ще споделя резултатът!!!
Цитирай

Здравейте имам Sony Ericsson Arc S и имам проблеми с wi-fi. На 100м от мен има мрежа с която през моя тел не мога да се свържа и до моя стои Samsung, който се свързва без проблеми. Къде може да е повредата?
Цитирай

IoanaR написа:Здравейте имам Sony Ericsson Arc S и имам проблеми с wi-fi. На 100м от мен има мрежа с която през моя тел не мога да се свържа и до моя стои Samsung, който се свързва без проблеми. Къде може да е повредата?


Еми можеби 100м са доста далеч и затова неможе да ти го хване wi-fi-а ... :thumbup:

LG G2 16GB BLACK
Цитирай

krosarut написа:
IoanaR написа:Здравейте имам Sony Ericsson Arc S и имам проблеми с wi-fi. На 100м от мен има мрежа с която през моя тел не мога да се свържа и до моя стои Samsung, който се свързва без проблеми. Къде може да е повредата?


Еми можеби 100м са доста далеч и затова неможе да ти го хване wi-fi-а ... :thumbup:


Извинявам се дала съм грешно инфо за метрите не са 100м ами са 30м информирах се. Ами защо другия тел го хваща без проблеми при наличието, че са с еднакви wi-fi
Цитирай

tiny въпрос... Най- накрая ( очаквах го да Big Grin ) се появи въпросната пукнатина над сензора.
Сега се чудя дали при положение, че имам една две бойни драскотини, ще ми приемат телефона за смяна на панела. Също и при положение, че от тогава, от както качвахме скандинавския фърм и после връщахме, не съм сигурен дали съм сложил номера, който отговаря на.моя цвят :-D

Xperia X8 > Arc S > LG G2
Xperia U
Цитирай

IoanaR написа:
krosarut написа:
IoanaR написа:Здравейте имам Sony Ericsson Arc S и имам проблеми с wi-fi. На 100м от мен има мрежа с която през моя тел не мога да се свържа и до моя стои Samsung, който се свързва без проблеми. Къде може да е повредата?


Еми можеби 100м са доста далеч и затова неможе да ти го хване wi-fi-а ... :thumbup:


Извинявам се дала съм грешно инфо за метрите не са 100м ами са 30м информирах се. Ами защо другия тел го хваща без проблеми при наличието, че са с еднакви wi-fi
Изтрий всички други запаметени WI-FI мрежи-рестартирай телефона и пробвай отново!!! :thumbup:
Просто за информация: с коя версия на Андроид си и коя компилация?!?
Цитирай

offroadwarrior написа:
IoanaR написа:
krosarut написа:Еми можеби 100м са доста далеч и затова неможе да ти го хване wi-fi-а ... :thumbup:


Извинявам се дала съм грешно инфо за метрите не са 100м ами са 30м информирах се. Ами защо другия тел го хваща без проблеми при наличието, че са с еднакви wi-fi
Изтрий всички други запаметени WI-FI мрежи-рестартирай телефона и пробвай отново!!! :thumbup:
Просто за информация: с коя версия на Андроид си и коя компилация?!?

От вчера съм с Андроид 4.0.4 а компилацията ми е 4.1.B.0.431
Изчистих ги и пробвах, но уви а ккогато съм по близо до някой рутер се свързва, но не мисля, че 30м трябва да са проблем.
Цитирай

Здравейте на всички! На 3 юли си взех Arc S от Глобул и искам да попитам за някои неща свързани с телефона. Забелязах , че при клик на иконата за поява на цифровата клавиатура ( на нея пише : телефон ) понякога се забавя отварянето и трябва 2-3 пъти да докосвам , а също и тел.указател понякога отваря бавно и сякаш се чуди дали да го отвори. Четох и , че се появява някаква пукнатина до светл.сензор , дали при всички телефони или при тези купени/произведени по-рано ... в смисъл дали е решен проблема от Sony при по-новите?Благодаря предварително на всички!
Цитирай

Не е решен. Може да се появи, може и да не се появи.

Ако версията на Android ти е 4.0.3 или 4.0.4 е нормално да отваря малко по-бавно дейлъра и контактите
Цитирай

Благодаря , значи е от андроида. А ако се инсталира някое друго приложение за отваряне на дайлера и контактите ще има ли промяна?
Цитирай

Ще има, да.
Цитирай

Може ли малко помощ? Да ми кажете заЩо Arc S не може да ми се свърже wi-fi на разтояние около 30м а другия тел. който стои до него Самсунг се свързва без проблеми
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)