Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК] ФЛАШ НА ОФИЦИАЛЕН FIRMWARE с Odin v.3.09
#1

Първо и много важно -

!!!!!ВСЯКА ИНТЕРВЕНЦИЯ В СОФТУЕРА НА ТЕЛЕФОНА Е ПОТЕНЦИАЛНО ОПАСНА! ПРАВИТЕ ВСИЧКО ОПИСАНО В ТЕМАТА НА СВОЯ ОТГОВОРНОСТ!!!!!

Първо ще напиша някои неща които е важно да се знаят.

1. Теглете фирмуер само за вашия модел телефон
2. След като Самсунг вкараха кнокс в буутлоудъра и фирмуерите има вероятност ако не знаете какво правите да увеличите брояча, като начините са няколко:
- флашнали сте последния 4.4.2 и решавате да се върнете на 4.3/4.2.2
- флашнали/ъпдейтнали сте до 4.3/4.4.2 и решите да се върнете фирмуер назад или до 4.2.2 фирмуер
- флашвате къстъм рековери като PhilZ
- руутвате с CF-Auto Root
- сигурно има и друг начин но тези са основните
- Като цяло няма проблеми да се качвате нагоре, т.е. да флашвате все по - нови фирмуери. Така брояча няма да се увеличи.
3. Откъде да сваля Один - Изтегляне на Odin3 v3.09
4. Откъде да сваля последния 4.3 фирмуер: Тук от Форума Линковете са разбира се от SAMMOBILE, там излизат като цяло първо, и ако не можете да се оправите кой е последния за България или се чудите какво да изтеглите ПИТАЙТЕ!
5. Откъде да сваля последния 4.4.2 фирмуер: >>>ТУК<<<. Имайте в предвид че след флаш на фирмуер с друго CSC, може и вашето да се смени и ще получавате ъпдейти за новото CSC, а не за оригиналното с което сте купили телефона. Това не е проблем, винаги може да флашнете с Один нов фирмуер Wink

Мисля че това е основното което трябва да знаете.

Ето и как се флашва:

1. Трябва да имате инсталиран Kies заради драйверите, но! -
!!!Преди да започнете флашване, влезте в Task Manager (Диспечер на задачите) в Windows на компютъра и спрете ръчно всички процеси на Киес!!!:

[Изображение: 663542.jpg]

2. След като сте свалили фирмуера, трябва да го разархивирате(веднъж), той трябва да завършва на .tar.md5
Вече разархивирания файл поставяте в полето AP на Odin

[Изображение: 2.jpg]

Файла преминава хашчек проверка и ако всичко е наред с нея можем да продължим.
След това, трябва да вкараме телефона в режим на инсталиране. Това става чрез комбинация от двата бутона (Volume Down + Power) вкарайте телефона в режим Download MODE когато се появят надписите натиснете  Volume Up:
 Свържете USB кабела и изчакайте полето [highlight=#00FFFF]'ID:COM'[/highlight] в Odin да промени цвета си в [highlight=#00FFFF]синьо[/highlight]. Ще видите съобщение Added;
Натиснете бутона Start. Ако всичко е наред, след малко инсталацията ще е приключила, а най отдолу на Один ще излезе съобщение горе в ляво:

[Изображение: 3.jpg]

Полето в което дава информация за развитието на процеса:

[Изображение: 4.jpg]

Телефона се рестартира и сте готови. Това упътване е за Ромове, които са само от един файл. Обикновено, такива са когато ги теглите от sammobile.

Ако фирмуера е с няколко файла ПИТАЙТЕ кое къде се слага!

ВАЖНО!!! : Ако след флаша телефона стои на логото не тръгва да зарежда ОС, махнете батерията, поставете я и вкарайте телефона в режим Recovery MODE. Това става чрез комбинация от двата бутона (Volume Up + Power). В този режим придвижването става чрез бутоните за звука и Home бутона. Намирате Wipe Data/Factory Reset и го избирате.

Ако след флаш на фирмуер имате проблеми с ОС, т.е. спират ви процеси, телефона грее повече от нормалното има изобщо някакви проблеми с нормалната му работа - правите горното упражнение през рековери, или от самите Настройки - Акаунти - Архивиране и нулиране - Нулиране с фабричните данни.

И в двата случая ще изгубите всичко от телефона!

Това е флаш с последния Один, ако флашвате с по - стари версии принципа е същия, просто файла се зарежда в полето PDA

Благодарности на @vladdark за част от темата, която леко копирах от неговата в раздела за Note 3, както и за картинките.
Цитирай
Аксесоари
#2

Само на точка 5 имаш една грешка, че става въпрос за 4.4.2, а не за 4.2.2 Wink

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Готово, ако има нещо друго казвай Smile
Цитирай
#4

За да се влезе в "Download MODE" става и без да се натиска Home бутона

Galaxy S4- I9505
Цитирай
#5

Хайде пак се започна с философи... :facepalm:
Можеш да влезеш по много начини. Това е стандартния. Това е урок от който хората се учат.
Ако смяташ да си полезен - споделяш. В противен случай поста ти е абсолютно ненужен и безсмислен.
Цитирай
#6

Много се извинявам тогава, просто колегата писа че ако има нещо друго да казваме и реших да напиша това.

Отново се извинявам за мнението ми

Galaxy S4- I9505
Цитирай
#7

Няма проблеми, не е станало кой знае какво Wink Все пак това че може да влиза в Download и Recovery без хоум бутона скоро го разбрах и аз поради простата причина, че винаги допреди SIV се влизаше с 3 бутона. При SIII не знам как е всъщност.... Но както и да е де Smile
Цитирай
#8

Това ръководство само за роотнати телфони ли се отнася? Изобщо инсталирането на къстъм/стоков ром има ли нещо общо с руутване.
Цитирай
#9

Не, няма нищо общо с руут. Това е флаш на стоков фирмуер, при къстъм ром е различно. Обърни внимание на понятията!
Цитирай
#10

- флашнали сте последния 4.4.2 лийк и решавате да се върнете на 4.3/4.2.2
- флашнали/ъпдейтнали сте до 4.3 и решите да се върнете фирмуер назад или до 4.2.2 фирмуер

Това е вярно но ако си с 4.3,4.4.2 или късната версия на 4.2.2 не можеш да се връщаш.

Galaxy S4 White
Цитирай
#11

Ам какво точно не е ясно? При положение, че тези със старите буутлоудъри сме единични бройки в момента, като цяло няма какво да се уточнява. Който си е запазил телефона от кнокс буутлоудъра не мисля че темата му е особено нужна Wink Имам в предвид, че това е урок за тези които искат да ъпдейднат а имат проблеми или нещо не е както трябва при ОТА ъпдейт, нямат Wi-Fi или искат да си го сложат ръчно. Ако имаш желание напиши от кой на кой има проблем с връщане и увеличение на кнокс, и кой е последния отключен буутлоудър а аз ще го добавя в първи пост.
Цитирай
#12

Да се флашва ROM или Firmware, трябва ли да е рутнат и флашването на firmware не би ли трябвало да нулира Кнокс брояча?
Цитирай
#13

Вземи почети малко, тази тема в заглавието си пише за какво е!
Цитирай
#14

Все едни и същи въпроси.Колегата малко по-горе писа , че флашването на сток ром няма нищо общо с рутването.И не съм чувал за ром , който да нулира кнокса.То нали точно това му е идеята на тоя брояч.

{Samsung Galaxy S9 Stock}{SONY XH90 Android TV }
Цитирай
#15

Той каза, че няма общо с къстъм РОМ и имах предвид за firmware да нулира, все пак това е системната памет, която се намира в чипа на телефона, ако съм разбрал правилно и е нещо различно от ром.
Цитирай
#16

Чети тук https://www.androidbg.com/forum/topic259...droid.html

И стига повече офтопик в темата!
Цитирай
#17

Ivan_A написа:Той каза, че няма общо с къстъм РОМ и имах предвид за firmware да нулира, все пак това е системната памет, която се намира в чипа на телефона, ако съм разбрал правилно и е нещо различно от ром.
Общо взето потърси в интернет основните понятия в андроид, и всичко ще си дойде на мястото. Nqma da dawam razni linkowe, w gugyl si izliza wsi`ko Wink Tooth
За сега не прави нищо друго освен инсталиране/деинсталиране от маркета, че ако се заиграеш още малко тука може да нулираш KNOXA Wink

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#18

Dpapazov направо го занулих Tooth , degman - благодаря за линка :thumbup:
П.С. край на офтопика
Цитирай
#19

Някой може ли да качи този файл с ъпдейта някъде друга де, защото нямам премиум акаунт в този прекрасен TERAFILE сайт и не мога изобщо да стигна до ъпдейта, че да го инсталирам.
EDIT: Този ще стане ли ? EDIT2: От тук намерих този линк, беше постнат в xda:

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#20

Ще станат ама са много стари. Ако искаш бърз линк на последния май никой няма. Сваляй от терафайл за 9 часа и това е.....
Цитирай
#21

degman написа:Ще станат ама са много стари. Ако искаш бърз линк на последния май никой няма. Сваляй от терафайл за 9 часа и това е.....

Не знам какъв е проблема, но виж: Аз виждам, че долу пише че 2 GB е безплатния лимит, но не съм единствения човек с този проблем. Четох , че има още хора с този проблем, но лично аз не намерих решение.

LG P500 ---> HTC Desire ---> LG P500 ---> Samsung Galaxy S4  ---> iPhone 5 ---> iPhone 6 ---> LG G3 32GB
Цитирай
#22

Хм, да така стана и при мен :unknw: Това е от скоро явно, тия заради фирмуерите са решили да печелят :facepalm:


–––––––––––––––––––––––––––––


Става всъщност, регистрирай се просто и ще го свалиш Wink
Цитирай
#23

degman...със последния 4.4.2 лийк на НИКО съм и работи много добре, ако реша да се върнете на 4.3, ще стане ли по описания по-горе начин ? Confusedatisfied:
Цитирай
#24

Не можеш да се върнеш, или поне не можеш да ползваш сток кернел.
Цитирай
#25

Горе долу всичко разбрах, но едно не ми е ясно. Преди да
Почна да инсталирам трябва ли да правя нещо от сорта
На рековър или ресет на телефона или не. Пускам си телефона в даунлоад мод и си инсталирам рома които съм
Си свалил така ли. А след като го инсталирам трябва ли да правя нещо, защото като чета по форумите пише да правя уаип дата ресет и уаип на партишън. Или инсталирам си рома телефона си се рестартира и почвам да си работя с него? Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)