Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT [LG G3/LG G Flex 2/LG G2 и др.] - Kit Kat и Lollipop
#1

 
Всичко правите на ваша отговорност! Рута може да отмени гаранцията Ви и аз не нося вина за това!

Как да рутнете  LG - Проверено на следните модели:

- LG G2 (all variants)
- LG G3 (all variants)
- LG G3 Beat
- LG G Flex 2
- LG G2 Mini
- LG G Pro 2
- LG G Pad
- LG L90 (all variants)
- LG F60 (all variants)
- LG Tribute (all variants)
- LG Volt (LS740)
- LG MS395/D393
- LG Transpyre


1-ви метод -  С Автоматизиран скрипт изпълняващ всички команди.


И двата метода работят на моделите изброени по-горе с официален фирмуер на Андроид (4.x.x / 5.x.x)




Инструкция:


1. Изтеглете архива от тук.


2. Разархивирайте архива в някоя папка на компютъра.


3. Инсталирайте LG drivers, ако те все още не са инсталирани (има ги в 1.LG drivers в разархивираната папка).
Ако не стане с тези драйвери, най-долу в поста има линк за драйвери за всички LG модели.


4. Активирайте Usb debugging на телефона си, ако не е активиран. (Отиди до Настройки> Общи> Относно телефона
Информация за софтуер, Номер на съставяне - чукнете с пръст седем пъти. След това отидете в Настройки> Общи
Опции за разработчици и включете Usb отстраняване на грешки)


5. Свържете телефона с компютъра чрез кабел.


6. Влезте на компютъра в папка 3.LG Root Script и стартирайте LG Root Script.bat.


7. Следвайте инструкциите, които ще се изпишат на екрана на компютъра.
Download Mode на телефона ви се влиза, като извадите кабела и изключете телефона. След което, 
задръжте копчето Volume up (на някои модели може да е Volume Down) и докато го държите натиснато, свръзвате телефона с кабела от компютъра.)


8. Изчакайте да изпише на екрана на компютъра Done !


9. Рестартирате телефона.
(Ако телефона не може да се рестартира, извадете батерията и пак я сложете, за да рестартира.)





Възможни проблеми:


1.Ако компютърът не разпознава телефонът, опитайте да превключите между МТР и РТР опции в телефона.

2.Ако компютърът изписва грешка "MSVCR100.dll is missing", инсталирайте Visual C++ Redistributable намиращ се в 

папка 2.MSVCR100.dll is missing 32/64 в зависимост от вида на операционната ви система.










2-ри метод:
Необходими файлове:
1. LG_Root.zip - 4.85 MB - Линк в BOX
2. Драйвъри за PC за LG  - Линк в BOX
(Ще имате проблеми на XP) Препоръчва се 7,8,8.1

Как да рутнем:


  1. Сваляте LG Root.zip, и разархивирате в избраната папка. Инсталирайте драйвърите.
  2. Активирайте USB debugging на телефона, в Developer меню.
  3. От папката в която разархивирахте *zip-а, задръжте Shift+Десен бутон на Мишката и изберет "Open command window here"
  4. Свържете телефона с PC-то.
  5. Сега в CMD което отворихте от 3., въведете това (Може Copy/Paste)
    • adb.exe devices - Трябва да ви изпише List of devices attached. 
      Сега въведете това:
    • adb.exe push busybox /data/local/tmp/ && adb.exe push lg_root.sh /data/local/tmp && adb.exe push UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp   По този начин качихте файловете в телефона.
      Сега трябва да влезнете в Download Mode на телефона ви. Извадете кабела , изключете телефона. Сега Задръжте Volume up (на някои модели може да е Volume Down) и свържете с кабела.

    • Изчакайте да се инсталират драйвърите на телефона! Не вадете кабела. Не затваряйте CMD!
  6. Сега трябва да разберем в кой COM*  устройството е свързано.

  7. Стартирвате ports.bat от папката. Запомнете номера на COM (DIAG). Щом запомните COM-а затворете CMD.
  8. Дръжте телефона в Download Mode. Сега в CMD от точка 5, въведете:
  • Send_Command.exe \\.\COM* (* вашия COM)
    9. Въведете тази команда:
  • sh /data/local/tmp/lg_root.sh dummy 1 /data/local/tmp/UPDATE-SuperSU-v2.46.zip /data/local/tmp/busybox 
    Изчакайте да изпише в CMD прозореца Done !
    Сега трябва да рестартирате устройството.
    Готово! Може да ви се наложи да извадите батерията за да рестартирате устройството!!!



USB драйвери за всички модели LG  

 

 

 

 

 


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Всеки път стигам до тук и нищо не се случва Sad Пробвах няколко варианта и все едно и също.


Прикачени файлове
.png Untitled.png Размер: 57.74 KB  Сваляния: 78

MI6
Цитирай
#3

С кой метод пробваш, с автоматизирания скрипт или с ръчните команди?
Включен ли е USB Debugging от опции за разработчици? Включен ли е Unknown Sources от Security settings? Наблюдаваш ли екрана на телефона, в един момент ще поиска потвърждение за инсталация през USB - нещо такова
[Изображение: DmMdJLj.jpg]
Ако пак не стане, пробваш с другия метод, с други драйвери изтеглени от най-долния линк за твоя телефон, друг USB порт.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Здравейте банда!много ви моля за помощ,искам да си рутна телефонът и вече се боря с това 2 седмици без абсолютно никакъв резултат.телефонът ми е lg e975.горните стъпки ги правя но когато трябва да изключа телефонът,стъпките пак ги правя с бутона за увеличаване държа натиснат и слагам кабела който е включен в компа но без резултат започва да се зарежда,пробвах го по всякакви комбинации но нищо.USB Debugging е вклучено,даже и няколко пъти вече връщах фабрични настройки,което ако трябва пак ще направя но не става и не става,,моля за помощ
версия андроид 4.4.2
kernal версия 3.4.0
софтуерна версия е97520б-eur-xx
Цитирай
#5

Със задържане на бутона на звука надолу пробва ли? Пробвай да сложиш отметка от менюто Настройки-Сигурност-Разреши инсталиране на приложение извън Google Play. Не знам дали ще помогне, но пробвай.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#6

(2015-04-15, 07:37:43)ganchev написа:  Със задържане на бутона на звука надолу пробва ли? Пробвай от менюто Настройки-Сигурност-Разреши инсталиране на приложение извън Google Play. Не знам дали ще помогне, но пробвай.

и това е активирани,и не става Sad а може би трябва да му дам от някъде bootloader поне така бях чел някъде,че това било вид защита от root но не мога да го намеря никъде Bu

(2015-04-15, 07:50:07)pipilipi написа:  
(2015-04-15, 07:37:43)ganchev написа:  Със задържане на бутона на звука надолу пробва ли? Пробвай от менюто Настройки-Сигурност-Разреши инсталиране на приложение извън Google Play. Не знам дали ще помогне, но пробвай.

и това е активирани,и не става Sad а може би трябва да му дам от някъде bootloader поне така бях чел някъде,че това било вид защита от root но не мога да го намеря никъде  Bu

попаднах на този код 3845#*975#
[img]file:///C:/Users/%D0%B2%D0%B2%D0%BA/Desktop/2015-04-15-09-27-28.png[/img]
дали от тук може да се направи нещо

(2015-04-15, 07:50:07)pipilipi написа:  
(2015-04-15, 07:37:43)ganchev написа:  Със задържане на бутона на звука надолу пробва ли? Пробвай от менюто Настройки-Сигурност-Разреши инсталиране на приложение извън Google Play. Не знам дали ще помогне, но пробвай.

и това е активирани,и не става Sad а може би трябва да му дам от някъде bootloader поне така бях чел някъде,че това било вид защита от root но не мога да го намеря никъде  Bu


(2015-04-15, 07:50:07)pipilipi написа:  [quote='ganchev' pid='1123845' dateline='1429076263']
Със задържане на бутона на звука надолу пробва ли? Пробвай от менюто Настройки-Сигурност-Разреши инсталиране на приложение извън Google Play. Не знам дали ще помогне, но пробвай.

и това е активирани,и не става Sad а може би трябва да му дам от някъде bootloader поне така бях чел някъде,че това било вид защита от root но не мога да го намеря никъде  Bu
Цитирай
#7

Колега пробвай със stump да роотнеш>> http://forum.xda-developers.com/lg-g3/or...n-t2850906
Сваляш го като нормално апк и инсталираш на телефона. Отваряш приложението и следваш стъпките.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#8

(2015-04-15, 09:25:13)tda написа:  Колега пробвай със stump да роотнеш>> http://forum.xda-developers.com/lg-g3/or...n-t2850906
Сваляш го като нормално апк и инсталираш на телефона. Отваряш приложението и следваш стъпките.

ERROR:unsupported device Sad вече губя всякакви надежди с този телефон,,най щеше да ми върши работа kingroot но и с него греда,може би не ротовете са проблем а в самият ми телефон нещо не е на ред което забранява тази операция не знам вече

(2015-04-15, 09:49:15)pipilipi написа:  
(2015-04-15, 09:25:13)tda написа:  Колега пробвай със stump да роотнеш>> http://forum.xda-developers.com/lg-g3/or...n-t2850906
Сваляш го като нормално апк и инсталираш на телефона. Отваряш приложението и следваш стъпките.

ERROR:unsupported device Sad вече губя всякакви надежди с този телефон,,най щеше да ми върши работа kingroot но и с  него греда,може би не ротовете са проблем а в самият ми телефон нещо не е на ред което забранява тази операция не знам вече

stump does not natively support your device,but it can be bruteforced!this process can take up to 10 minutes.if you want to go through with this process click okay.
това съобщение ми изписва,ще дам ок и ще пробвам пак след известно време
Цитирай
#9

Даваш му bruteforce.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#10

(2015-04-15, 09:55:15)tda написа:  Даваш му bruteforce.


направих го и сега ми изписва unsupported devices
Цитирай
#11

Хммм трябваше да роотне. Имаше няколко човека роотнали точно със stump. Пробвай пак.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#12

(2015-04-15, 10:00:53)tda написа:  Хммм трябваше да роотне. Имаше няколко човека роотнали точно със stump. Пробвай пак.

bruteforcing:1200.1300..2000.нещо зарежда сега ще го поизчакам повечко ако ли не ще пробвам да дръпна друга версия това за сега ми дава надежда,че може и да стане ще пиша след малко с отговор..Благодаря ти

(2015-04-15, 10:03:34)pipilipi написа:  
(2015-04-15, 10:00:53)tda написа:  Хммм трябваше да роотне. Имаше няколко човека роотнали точно със stump. Пробвай пак.

bruteforcing:1200.1300..2000.нещо зарежда сега ще го поизчакам повечко ако ли не ще пробвам да дръпна друга версия това за сега ми дава надежда,че може и да стане ще пиша след малко с отговор..Благодаря ти

човек ти си златен,,това нещо търся вече не знам от колко време,,благодаря ти много
Цитирай
#13

Вече 20 минути ми стой на 0% и никакво действие нито в СМД- то нито на тела.. някой нещо ?
Цитирай
#14

Пробвай по този начин - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72990

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

Или пробвай този >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73026
Също провери драйверите си. Сложи последната версия. Може да опиташ отново след рестарт на компютъра и смяна на USB порта.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай
#16

(2015-04-28, 11:30:09)ganchev написа:  Пробвай по този начин - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72990

Мерси .. получи се на роот чекъра пише роотед.. Пробвах да махна някой приложение от титаниума .. уж ги махнах ама иконките в менюто стоят.. има ли някакъв начин да ги махна и тях или ?

(2015-04-28, 11:41:10)tda написа:  Или пробвай този >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=73026
Също провери драйверите си. Сложи последната версия. Може да опиташ отново след рестарт на компютъра и смяна на USB порта.
Стана по горния начин, но все пак мерси Smile

(2015-04-28, 12:05:42)manssory написа:  
(2015-04-28, 11:30:09)ganchev написа:  Пробвай по този начин - https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72990

Мерси .. получи се на роот чекъра пише роотед.. Пробвах да махна някой приложение от титаниума .. уж ги махнах ама иконките в менюто стоят.. има ли някакъв начин да ги махна и тях или ?
Цитирай
#17

Хора помагайте, какво ли не пробвах, тука описаните методи и телефона неще и неще да се руутне. Кой е последния сигурен вариант за руутване на g2 mini с 5.02?

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#18

Здравейте, два пъти пробвах с автоматизираният метод, тъй като съм на XP и 2я метод не е приложим. Прилагам и скрийншот от скритото меню, което само казва, че е модифициран, но реално нямам руут.
   
Цитирай
#19

Пробвай да инсталираш SuperSU от Play Store.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

(2015-06-20, 17:05:41)vargala81 написа:  Пробвай да инсталираш SuperSU от Play Store.
Това е резултата- не става:
   

Успях чрез по-подробен метод, който открих.
Цитирай
#21

Кой е той?

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#22

http://highonandroid.com/android-smartph...-lollipop/

Наложи се да повторя стъпка 11, както е посочено в един от коментарите.
Цитирай
#23

LG G4 815 - Lollipop 5.1 -V10d-EUR-xx / Kernel:3.10.49 / Build:LMY47D / Locked Bootloader - може ли да се рутне по описанието в тази тема?

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай
#24

Не може ,колега .В първия поуст е написано ,за кои телефони става.В никакъв случай не пробвай.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#25

Thanks, предположих, но все пак да съм сигурен Smile

http://forum.xda-developers.com/g4/orig-...g-t3164765

Случайно имаш ли идея тази тема дали е ок за моя телефон най-вече дали това е верният имидж - system.rooted.H81510c-EU.img, останалото изглежда ок.

Phone: Xiaomi Mi9T 128GB
| Old: Xiaomi Mi6 Ceramic, LG G4, G2, Xperia Sola, HTC Wildfire S, Nokia N96, SE k750i, Samsung X100, Nokia 3610 |
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)