Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед
#1

 
   
 Да отворя една темичка за въпросното бижу  Wink  Имам го от 2 дена и първото ми мнение е страхотно!IPS матрица,1920x1080!Невероятен образ при гледане на слънце,за по-затъмнена стая да не говорим!Машинката идва с силиконов кейс и протектор.Батерия 3000 mah,литий-полимер,много издържлива при много ровене и сърфиране(5.5 " екран) и бързо зареждане.Невероятни снимки на основна камера 16 м.пиксела,в НАПЪЛНО ТЪМНА СТАЯ!Никакъв проблем с 2 симки(М-тел и Теленор),радио модема обслужва и двете без пропадане на сигнала или обхват.Апарата с най-добър GPS транспондер,който ми е попадал в ръцете-без А-GPS,в стая до прозореца,привързване към 8 сателита за 9 секунди!!На открито често запълва максимума от 12 птички  Yikes .Единственото нещо,което за сега не ми харесва,е звученето на слушалки,малко е глух гласът,но не мога да го пробвам с слушалки на Леново,може да има разлика в съпротивленията,не е необичайно,на външен говорител обаче цепи мрака!Машинката е с 8 ядра и 2GB RAM,прави 45432 точки на AnTuTu без много зор,ако го бутна малко,мисля че ще стигне над 46000!Много лек и тънък,машинката е с Lolipop,x64 и направо лети!Без инстал на приложенията V-box и U-tube плейва без проблем ВСЯКО ПОТОЧНО ВИДЕО И Flash!!Честно,мислех си че ще има нещо,кoето да и куца,но за сега съм очарован!Wi-Fi е на b,g,n,a+c и проявява невероятна чуствителност.Голям брой полезни интуитивни приложения(отхвърляне на разговора с напомняне,заглушаване на ринг-тона с флип,намаляне на ринг-тона с 80% при докосване,вграден запис на разговори,моментна снимка с едно натискане при спящ режим и т.н.)Това е за сега,ще видим как ще се държи нататък. Wink
Цитирай
Аксесоари
#2

А от къде го намери и за какви парички, че изглежда не лошо, та и по-напомпан от мойто z2 mini...
Цитирай
#3

Днес, някъде го мярнах по китайските сайтове за 170 долара -което е фантастична оферта за телефон с такива характеристики!
Цитирай
#4

Цената е трепач, ама май още не е ясно ще има ли европейска версия...
Vertexe, с китайски щепсел ли е твоя, и ако да-дава ли ти грешка като проверяваш за ъпдейт ОТА?
Цитирай
#5

Ето цена при китайците.
http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-a...phone.html
Допълнително по желание могат да руутнат апарата .

Smile
Цитирай
#6

Здравейте. Харесал съм си този телефон от около 1 седмица и мисля да си го поръчам. Гледам, че още няма много ревюта и информацията от Vertexe ми е много полезна. Искам да задам няколко въпроса и ще се радвам да получа отговори.
1. От кой сайт си поръча телефона?
2. За колко време пристигна до БГ ?
3. Наложи ли се да доплащаш ДДС и мито?
Сега този телефон го има на промоция с код в http://www.pandawill.com/activity/2015motherday.html и излиза 170 долара, което прави около 308-310 лв към днешна дата. Но факта, че минава 300 лв има голяма вероятност да мине митница. В http://www.minideal.net/lenovo-k3-note-a...phone.html е около 175 долара с доставка от DHL и хората са си писали , че ще си мине митница , а и за този сайт знам, че редовно си минават митницата.
Чета в коментарите , че купувачите си правят уговорка за ниска цена, за смяна на РОМ-ове, за махане на китайски приложения, Руут, инсталиране на съответен език и т.н.
Цитирай
#7

... абе и аз ровя от 2 седмици за информация, но напразно! Колегата vertexe разбуни духовете и се покри Smile Лично аз смятам, че custom ROM-овете не са за предпочитане. Тези от minideal са дали доста снимки с техния ROM, ама антуту им е едва 36К. А модела К3 Note с оригинален ROM удря 46К. Това доста ме притеснява! За OTA да не говорим, с custom ROM няма ОТА. Хората от Lenovo BG да дадат малко инфо от първа ръка, очаква ли се Lenovo K3 Note да бъде пуснат за EU пазара? Телефончето има всички данни да бъде продавано в EU и на тази цена от 175-180USD ще изкърти конкуренцията! Big Grin 
Цитирай
#8

Машинката е от minideal,бенчмарка който са пуснали там,е по-слаб,може да са го взели като снимка от друго място.Писах на дилара да ми сложи EU адаптор,хората си го сложиха коректно в кутията.На митницата го задържаха,ама се оправи работата,не ми се иска да обяснявам тук,поради обясними причини Smile И малко инфо още-с слушалки на самсунг,машинката направо КЪРТИ,страхотен звук!Моделът е за европейският пазар,пердаши си 2G  3G  4G без проблеми,пробван е с карти на м-тел,теленор и вива,няма проблем.Моделът за китайският пазар от задната страна има външен керамичен говорител(прилича на голямо копче) Smile Вижте инфото за апарата от gsmarena,всичко си отговаря,освен че поддържа сателити"Glonnas"-не ги поддържа,но според мен няма и нужда,GPS направо е убийствен!!
Цитирай
#9

Добре де, кажи поне колко ти излезе като крайна цена след разправийте по митниците? Иначе модела е страхотен и аз съм му хвърлил око. Има си европейска версия, единствено ще изчакам да видя дали случайно Леново България няма да го внесат и тук. Напоследък има телефони, които се появяват в Бг едновременно с премиерата им в Китай или Русия, например Lenovo S60.

От minideal е добре да се пазарува като сайт, но митниците яко спират пратки на случаен принцип. Много е вероятно да изгори човек. Ако ти спрат пратката се плаща + 20 % ДДС и още 10-20 лв. за декларации, такси и ЕОРИ номер. И цената вече не е толкова изгодна. Затова най-добре Леново Бг да го пуснат максимално бързо тук на нормална цена.


Цитирай
#10

Те ако не го пуснат, значи няма европийска версия. А щом го няма още и в руския леново форум, значи е рано, или хич няма да има евро версия.
Цитирай
#11

Аз под европейска версия разбирам тази, която работи с европейските честоти за 3Г и 4Г. В Китай ги пускат един месец след другата, за по-малкия оператор, който е на европейски честоти- China Unikom.


Иначе политиката за глобално разпространение на Леново е съвсем друго нещо. Там се ръководят от кой ги знае какви критерии. Освен това се дразня, когато на моделите продавани в Европа им орязват характеристиките. Типичен пример е настоящия ми телефон- в Китай се продава като Леново К3 и има 16 ГБ вградена памет. В Европа го продават като Леново А6000 и са му намалили вградената памет на 8 Гб. Безумие, за да спестят няколко цента!!!


Цитирай
#12

На мен гуруту в Леново форума ми отговори, че не мисли К3 note че ще бъде пуснат за EU пазара.... Sad
"https://forums.lenovo.com/t5/K-S-and-Vibe-Series/IMPORTANT-List-of-fake-replica-Lenovo-phones/td-p/1736253/page/10"
 ... наистина има си всичко за EU като HW, custom ROM-a на minideal е ОК, има си GooglePlay стора, мулти-лингуал и т.н. ... ама пусти ОТА update, няма да има... а мен това ме дразни ... утре ще му намерят някой бъг и ще му пуснат Update и опааа за нас няма Sad ... мисля да изчакам още 1-2 седмици ... и след това да го поръчвам, пък ако искат да го пускат на EU пазара!
Цитирай
#13

176 $ по курса за деня + 6лв документи.
Цитирай
#14

Аз пък го заглеждам в AliExpress-а,

има оферта, която твърдят ( и след контакт с тях също ), че минават през UK и после доставят до EU, без такси.
Ще му се почудя още малко и  е твърде вероятно да поръчам.

http://www.aliexpress.com/item/New-origi...46598.html
Цитирай
#15

Да, обаче ти искат допълнително 16 долара или почти 30 лв. за доставката с DHL Smile  Майката си трака, всеки гледа да ти изцеди паричките!

Не съм напълно убеден, но пробвай! После и ние по същия път!


Цитирай
#16

Доставката с DHL задължителна ли е?Те и минито го имат,но като опция-отказваш я и я пускаш с сингапурски пощи.
Цитирай
#17

С DHL е доставката, ако ще идва от Европа. Като ти го пратят със сингапурските пощи, вероятноста да го спрат на митницата не е никак малка.


Цитирай
#18

2 телефона имам вече със сингапурските пощи нито един не мина през митница ,даже вторият lenovo vibe x2 дойде за няма и 5 дена откакто беше шипнат Smile един таблет имам с dhl мина през митница :Д

siemens c55,siemens a60,samsung s500,sony erikson t630,nokia 6230,nokia 6288,htc wildfire,htc hd2,htc desire 500,inew v3 ,lenovo vibe x2 cu,Oneplus one,Lenovo vibe Z2 Pro
Цитирай
#19

Ще поясня. Като се поръчва от Китай и стоката идва оттам, винаги избирайте обикновенна поща. Пратките от Китай с DHL на 95 % минават през митницата. С обикновенната поща всичко е на късмет. Имам познат, вече 4 телефона му пристигат от Китай без проблеми. От друга страна, мой приятел още при първата поръчка изгоря. Като си плати ДДС + 10-20 лв. такси и телефона му излезе по скъпо, отколкото да го беше взел от Бг. Модела е Meizu M1 Note.

А тук  за този конкретен модел ситуацията е друга. Пратката с DHL идва от европейска страна и по този начин гарантирано избягвате митница, ДДС и разни такси. Но пък плащате 30 лв. повече за самия телефон.


Цитирай
#20

Аз лично предпочитам по-скъпа пратка, отколкото да се занимавам с митници.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#21

Ако решите да си го закупите , ето още една оферта.
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180347.html

Smile
Цитирай
#22

@milenvn,
го обясни чудесно!

Поръчах го от този търговец с DHL, за да избегна митиници.
Ще ъпдейтвам!

Поздрави.
Цитирай
#23

^ Много добре! Ще чакаме отзиви.


Цитирай
#24

(2015-05-06, 09:00:27)deansmith написа:  @milenvn,
го обясни чудесно!

Поръчах го от този търговец с DHL, за да избегна митиници.
Ще ъпдейтвам!

Поздрави.

В случая който Милен визира се избягва обмитяване на пратката защото се изпраща от склад на територията на евросъюза,това е причината.

Smile
Цитирай
#25

Сигурни ли сте , че от алиекспрес е оригинален, че съм чувал, че има доста ментета.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)