Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo K3 Note-Първи поглед

(2015-08-28, 21:15:10)ivopenchev написа:  Аз си го поръчах вече, но ме интересува дали двете карти са активни едновременно. В смисъл като говориш по едната и те търсят по другата дали дава , че абоната говори и да изчакам. При Леново К910 беше така. Тук как е.

не не са активни едновременно. Един радио модул има и когато през едната говориш - другата не е активна и няма връзка с номера.

Xiaomi Redmi note 5 4/64gb
Цитирай
Аксесоари

jabse,машинката идва с с български език,просто избираш при първия старт езика.Почти всички китайски телефони имат вече български в менюто.При наличие на ъпдейт,не му пречи,че е рутнат,минава си.За да махнеш нещо от стоковия ром(китайска апликация или не)задължително трябва рут.Протектора от закалено стъкло се слага по-лесно,отколкото предпазният филм-фолио,просто изчисти добре екрана(1.суха кърпа-2.кърпа с алкохол-3.тиксо за прахови частици).Обикновенно са в комплекта,ако си поръчал качествен протектор.Батерията държи около 4-5 дена,ако се използва само за разговори,в моя случай с около 10-на разговора на ден,на 5 ден сутринта имах 25%.Но деактивирах абсолютно всички китайски приложения-леново облаци,споделяне и т.н. и 3G не е включено постоянно,само когато си проверявам пощата.
Цитирай

Телефонът със стоковия РОМ е непотребен, защото няма Gapps и отделно, че пълен с китайски приложения. Отделно стоковият РОМ има само китайски и английски език.
От сайта доставчик, ако са решили може да са ви сложили къстъм ром, но това не е сигурно. Ако сте със стоковия ром, ето какво ви трябва.
Флашвате рекавърито и слагате CWM recovery.
Рутвате телефона.
Флашвате РОМ-а.
Инсталирате Gapps, ако новият ром няма Play store.
Колко държи батерията, как снима камерата, каква е производителността на телефона, дори как се чува звука има значение от инсталирания ром. Понякога са сметка на това колко ви държи батерията, може да ви вървят по-добре игрите. Или пък може батерията да държи, ама да нямате многоезично меню. Вече какви са плюсовете и минусите на всеки ром не мога да ви кажа. Помня само чТелефонът със стоковия РОМ е непотребен, защото няма Gapps и отделно, че пълен с китайски приложения. Отделно стоковият РОМ има само китайски и английски език.
От сайта доставчик, ако са решили може да са ви сложили къстъм ром, но това не е сигурно. Ако сте със   стоковия ром, ето какво ви трябва.
Флашвате рекавърито и слагате CWM recovery.
Рутвате телефона.
Флашвате РОМ-а.
Инсталирате Gapps, ако новият ром няма Play store.
Колко държи батерият, как снима камерата, каква е производителността на телефона, дори как се чува звука има значение от инсталирания ром. Понякога са сметка на това колко ви държа батерията, може да ви вървят по-добре игрите. Или пък може батерията да държи, ама да нямате многоезично меню. Вече какви са плюсовете и минусите на всеки ром не мога да ви кажа. Помня само, че godji ползваше един ром дето батерията държи 4 дена, ама имаше само китайски и английски.
Цитирай

4 дена няма как да стане освен само за разговори.Просто го тествах колко ще издържи без натоварване иначе 1-2 дена най много със ST или DEV ROM други ромове не съм пробвал за малко слагах ROW рома но нещо не ми хареса и го махнах.А защо да е непотребен стоковия ROM много си е добър аз лично съм много доволен от ST ромовете а рекавъри,рут и т.н. се слагат за минути така че не е проблем.

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

Май май за България няма да го има официално.
Цитирай

(2015-08-29, 05:22:31)ivogg написа:  
(2015-08-28, 21:15:10)ivopenchev написа:  Аз си го поръчах вече, но ме интересува дали двете карти са активни едновременно. В смисъл като говориш по едната и те търсят по другата дали дава , че абоната говори и да изчакам. При Леново К910 беше така. Тук как е.

не не са активни едновременно. Един радио модул има и когато през едната говориш - другата не е активна и няма връзка с номера.

Е това е доста тъпо. Хората си мислят, че телефона е изключен... Аз имам P780 в момента и имам чувството, че на едната карта ме известява, като някой звъни на другата, но обратното не.
Цитирай

Здравейте притежавам въпросния телефон oт 9 юни (тогава пристигна) поръчах го от 1949deal. Общо всичко ми излезе около 315 (20 лв. за мито върху 50$ та дадох 20 лв. на пощата от които 3-4 за тях). Преди 2-3 дни си свързах телефона с компа който е с Win 10 pro и телефона изтегли Lenovo Suite обаче всичко ми е на китайски може ли да ми кажете как да си направя програмата на английски език? Иначе съм много доволен от телефончето като за тези пари и търся някакъв вид калъфче нещо за 5.5 инчово
Цитирай

Колеги, греда с мини диъл. Нямат го.в европа, няма да го пращат скоро. До бг само с dhl. Но - 140 евро струва и може да се маркира като рециклиран за $50. Доставката е $16. Тоест - телефон, доставка, ддс = 325 лв. Dhl начисляват данък на обявената стойност, нали? И взимат ли пари за обработката на докс. За ддс-то?
Цитирай

Здравейте,
тази сутрин ми пристигна и моето жълто Леново к3 от Gearbest.
Не можах да се справя с въвеждането на града, за да ми изписва времето на дисплея. Някой имал ли е такъв проблем?
В случая града е Русе, но пробвах със София, Букурещ и пак не стана.

И могат ли да се премахнат йероглифите от екрана, когато звъня / или ме търсят. Имам текст на английски и освен това отдолу йероглифи.
Цитирай

Влизаш в dialer-a, отиваш на Discovery --> Number location, спираш го и ще изчезнат йероглифите.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2015-08-31, 18:54:24)grafcheto написа:  
(2015-08-29, 05:22:31)ivogg написа:  
(2015-08-28, 21:15:10)ivopenchev написа:  Аз си го поръчах вече, но ме интересува дали двете карти са активни едновременно. В смисъл като говориш по едната и те търсят по другата дали дава , че абоната говори и да изчакам. При Леново К910 беше така. Тук как е.

не не са активни едновременно. Един радио модул има и когато през едната говориш - другата не е активна и няма връзка с номера.

Е това е доста тъпо. Хората си мислят, че телефона е изключен... Аз имам P780 в момента и имам чувството, че на едната карта ме известява, като някой звъни на другата, но обратното не.

Нищо не е тъпо.От три години съм поне с двусимови китайци и си е супер.От скоро с К3 взех за жената.Та да кажа ,за който не знае...просто пренасочвате едната към другата карта.Това е,просто и елементарноSmile.Някой ще каже плаща се...аз ще ви кажа и стотинка не са ми взели.
Цитирай

[/quote]

...просто пренасочвате едната към другата карта.Това е,просто и елементарноSmile.Някой ще каже плаща се...аз ще ви кажа и стотинка не са ми взели.
[/quote]
Е,то не би и трябвало да ти вземат.Въпроса е,че този,който те търси на карта оператор Х е пренасочен към оператор Y и разликата в тарифите я плаща той
Цитирай

Абе накрая пак ние си плащаме.
Цитирай

Цитат:kkokko ...просто пренасочвате едната към другата карта.Това е,просто и елементарноSmile.Някой ще каже плаща се...аз ще ви кажа и стотинка не са ми взели.

Цитат:mihail.likoev Е,то не би и трябвало да ти вземат.Въпроса е,че този,който те търси на карта оператор Х е пренасочен към оператор Y и разликата в тарифите я плаща той

Този, който те търси на карта с оператор Х плаща за разговора до нея, а ти си плащаш цената на трафика от карта с оператор Х  до карта с оператор Y за осигурената възможност когато те търсят на карта с оператор Х да говориш от карта с оператор Y.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM
Цитирай

Да така е,прави сте.Но явно тарифите нямат разлика,понеже от поне две години съм така.Служ.карта и личната.И когато се отплесна примерно с личния,знам че винаги ако ми звънне някой по служебната ще го видя.А може би не се таксува прозвъняването,но съм говорил и пак не съм видял таксуване..странно.Абе супер удобно е.
Ето каква отметка слагам в опцията за пренасочване:" Forward when unreachable"
Цитирай

(2015-09-01, 16:30:37)stenlius написа:  Влизаш в dialer-a, отиваш на Discovery --> Number location, спираш го и ще изчезнат йероглифите.

Колега можеш ли да обясниш по подробно от къде се влиза и до "dialer-a" къде и как да го открия????????
Цитирай

Чукваш зелената иконка с телефон.Това е диалер-набиране на номер!После бутон за настройки и ровиш в менюто за махане на чека!
Цитирай

[Изображение: 2b48a466f51fa389edbdfb6d0763ba20.jpg]

[Изображение: 10c0b7180e053bf838e46debd5e43b00.jpg]

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай

Срещам трудности при задаване на мелодия на звънене на 2-та карта. Искам да си сложа мелодия от ''други приложения'', но винаги ме отхвърля. Някой с решение на прблема ?
Цитирай

Здравейте колеги, пиша ви относно за Lenovo k3-w телефона да ви питам едни неща, че при мен се случват големи аномалии с този телефон и незнам дали са нормални, ето ги и проблемите: 
1. Батерията на телефона държи много малко (Зареждам го докрай и го пускам в колата на AUX буксата да слушам от него в колата музика и му изгасям дисплея и за няма 4,5 часа и батерията му пада до край) Това нормално ли е? Също и като си играя за няма 3,4 часа и пада? 
2. Wi-Fi -ая на въпросния телефон му е много слаб! Примерно с Huawei телефон ловя връзката на 2 черти, а с k3-w ми губи обхвата и едва го хваща, прекъсва ужас голям. Нормално ли да му е толкова слаб обхвата? 
3. Светкавицата на k3-w е супер слаба и нощем като снима, нищо не се вижда.....
4. Въпросните телефони имат ли някакви реплики или ? 
Благодаря ви предварително и ще чакам да ми отговорите!

Poco F4 GT 256/12+7gb Snapdragon 8 Gen 1/Adreno 730
Цитирай

Упдейтването през 'Lenovo Smart Assistant' читаво ли е ? Предлага ми ъпдейт до VIBEUI_V2.8_1535_5.128.1_ST_K50-T5. Нали това е същия като този https://mega.nz/#F!DkxVWSbZ!5TlqY7Ge_YuvKzSn7X52Wg или се бъркам ? Ако не са еднакви ,тази която ми предлага 'Lenovo Smart Assistant' читава ли е ?
[Изображение: lenovo_smart_assistant.png]
Цитирай

Lenovo K3 Note - най-ниска намерена цена за момента - 124,82 euro
Някой купувал ли е телефон от тук? http://www.dealsmachine.com/best_245697....shareasale
Ако имате някакви мнения,моля да ги споделите.
Цитирай

@batetola,цената е прекрасна.Сайта е известен,а колко са свестни могат да кажат хората,които са пазарували от там.Не е лошо и ти да си направиш едно проучване.Пример
 Да питам и аз едно въпросче притежателите на телефона.Случва ли ви се екрана да не реагира,т.е. не винаги работи отключването с двоен тап,което се преживява с натискане на страничния бутон.Повече ме притеснява ситуцията,при която при заключен екран не може да се отключи по никакъв начин.Случва ми се вече няколко пъти,като в два от случаите трябваше да вадя батерията,защото екрана изобщо не реагира и не мога да ресна нормално.Уточнявам,че съм с ром 2.5_1512 с доволно количество китайски дивотии и постоянно искачащи попъпове(може би всяко включване на екран).
Цитирай

Да се замисли да се отключи с Double Tap ми се случва сравнително често (особено като е подържан известно време в джоба). Предполагам че се дължи на повишаване на температурата на устройството като цяло. Да не иска да се отключи и с бутона, никога не ми се е случвало. Със Индийския Stock съм, рутнат и забърсан от Китайски шитни. Относно Dealsmachine, приключих отношения с тях още преди потвърждаване на първата ми заявка от там. Поискаха ми: копие от лична карта(може и със заличено ЕГН) , копие от кредитната(дебитната) карта и още нещо имаше ,но не помня всичко.
На момента отказах заявката и ми върнаха(също така на момента) парите които бях превел. Просто съм доста подозрителен към тия неща. Сега пазаря от DealExtreme и AliExpress. Моя K3 Note си го взех от DealExtreme за 171 $.

Lenovo ZUK Z2 Black
Цитирай

(2015-09-23, 19:10:20)mihail.likoev написа:  @batetola,цената е прекрасна.Сайта е известен,а колко са свестни могат да кажат хората,които са пазарували от там.Не е лошо и ти да си направиш едно проучване.Пример
 Да питам и аз едно въпросче притежателите на телефона.Случва ли ви се екрана да не реагира,т.е. не винаги работи отключването с двоен тап,което се преживява с натискане на страничния бутон.Повече ме притеснява ситуцията,при която при заключен екран не може да се отключи по никакъв начин.Случва ми се вече няколко пъти,като в два от случаите трябваше да вадя батерията,защото екрана изобщо не реагира и не мога да ресна нормално.Уточнявам,че съм с ром 2.5_1512 с доволно количество китайски дивотии и постоянно искачащи попъпове(може би всяко включване на екран).

Смени си ROM-a и няма да имаш проблемите описани от теб...Телефона роботи перфектно при мен без никакви забележки вече 4 месеца ROM-ве има колкото искаш,поне за този модел... Smile

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)