Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Впечатления] Allview P6 Energy с 5000 mAh батерия
#1

Здравейте колеги, от много време не бях писал тук та реших да постна първоначални впечатления от новия си смартфон Allview P6 Energy с огромна 5000 mAh батерия. Както някои от вас знаят Allview са всъщност ребрандирани Gionee за европейския пазар и в случая модела е Gionee Marathon M3. Телефончето е със характеристики: 
- платформа MediaTek MTK6582 ( 4-ядрен Cortex A7 процесор на 1,3 Гхц)
- графичен ускорител MALI 400 MP2
- 1GB RAM
- 5-инча OGS IPS дисплей с резолюция 1280 x 720, Gorilla Glass 3 защита
- 8 Mpix камера със FullHD запис, 2 Mpix предна
- огромна 5000 mAh батерия 
- 8 GB вътрешна памет, със слот за micro SD карта (на кутията пише че поддържа до 128 GB )
- Dual Sim (картите са micro Sim)  

1. Сглобката на телефоначето е много добра, няма скърцане, задния капак е матиран и може да се маха. Батерията обаче не може да се разкача. Страничните рамки на дисплея също са доста тънки и е сравнително компактен за 5-инчов смарт със физически бутони, особено на фона на отвратително раздутия HTC Desire 620 на колегата ми. За съжаление са без подсветка по подобие на Lenovo A5000. Въпреки огромната батерия телефона е тънък и е около 10 мм. 
2. Дисплея е много приятен и ярък, цветоподаването е отлично, резолюцията също е ОК за бюджетен телефон, нямам никакви забележки тук. 
3. Говорителя е изключително гръмогласен и качествен за такъв евтин телефон, не го очаквах
4. Софтуера му е малко лагав със стоковата версия с която дойде (4.4.2). След като го ъпдейтнах с наскоро излезлия ъпдейт до Lollipop 5.0 и му дадох хард ресет телефона стана приятно мазен в работата си и се държи доста добре за такъв слабичък хардуер. Има някои дребни недомислици във Lollipop като цяло, на които не съм свикнал, но нищо фатално. При тест с AnTuTu телефона изкара 18700 точки, което е обичаен резултат за тази хардуерна комбинация. 
Ето едно кратко видео, което показва как бачка със ъпдейта: 


5. Камерата не е нищо особено,приемлива е и е на едно ниво е със предния ми P5 Quad. Видеото също бива като за бюджетен телефон, ето и клипче( Поради някаква причина качеството се влоши като го качих през приложението в телефона, вместо от лаптопа Bu ) : 

6. За батерията още не мога да дам сериозни впечатления без да съм и направил няколко пълни цикъла, но снощи я заредих и за час и нещо ползване беше паднала само с около 3-4 процента, докато при предния ми за това време процентите са около 10. Така, че имам много добро предчувствие, че батерията ще е уникална като издръжливост и това ми беше една от причините да го взема. След няколко дена ще ъпдейтна темата с по-подробни впечатления как се държи  Big Grin

Накратко това представлява телефона. Аз го купих за 275 лева покрай промоцията HappyDays във "румънския" онлайн магазин (всички знаем кой е той, нали?  Cool ), които е и официален вносител на марката за България. Иначе цената е към 360 лева, но много често се случва да е намален в последните няколко седмици, тъй, че ако мислите да го купувате се ослушвайте за промоции  Smile
Ако ви интересува нещо питайте.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
Аксесоари
#2

Нещо се бъгна предния клип и го махнах, ето ново видео: https://www.youtube.com/watch?v=ucmK89yI-D4
Ето и линк със снимки от камерата: http://imgur.com/a/cPkqU

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#3

Как е звученето на телефона при повикване от контакт, има ли достатъчна сила на звука при звънене от обаждане когато сте навън
Цитирай
#4

Писах ЛС, звука на говорителя е отличен за такъв евтин телефон.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#5

Някои дае пробвал да рутне Lollipop 5.0 защото има много приложения за изтриване които неми харесват а сомо заемат място в хранилището.

Sony Ericsson Xperia pro.Allview Viva I10G 4.4.2 стоков,Allview P6 Energy ,Ulefone Power ,Oukitel K10000 Pro.
Цитирай
#6

Има ли индикация за пропуснати обаждания ?
Цитирай
#7

Привет.
От днес съм притежател на Allview P6 Energy. Първите впечатления са чудесни. Оставам настраана масивната и правеща добро впечатление кутия. В комплекта са слушалки, зарядно и протектор за екрана. Самата сглобка на телефона е много добра. Всичко приляга и пасва точно и няма никакви скърцания и недонагласяния. Батерията е на 51 % заредена и след час яко ръчкане и настройване падна до 44 % и то с включен WiFi. Отстрани има две сиви лайсни, които придават на телефона уникален стил. Има инсталирани приложения, но нищо излишно. Едно от нещата, което най-много ме зарадва, е възможността за настройка за гасене и събуждане на телефона. Уникално ! Аз съм настроил да се гаси всеки ден в 23,00 часа и да се буди в 6,00 часа. Ако всичко работи ще бъда много доволен. Сложих му една карта Тошиба 32 ГБ. Разпозна я веднага и даже инсталирах viaber директно на нея - има такава опция в настройките- избираш на кое място да се инсталират приложенията. Към момента няма какво повече да искам. За батерията и общото държание на телефона- отзиви ще напиша по-късно.

Допълнение 1: индикация за пропуснато обаждане /свитодиодче/ не намирам. Има възможност за друг вид известяване, което също е удобно. Приятно изненадан съм и от камерата: при мрачно време снимките излязоха доста читави. Ето:
СНИМКА 1
СНИМКА 2
Цитирай
#8

Честито за придобивката! Твоя директно със Android 5.0.16 ли дойде? Моя го взех със 4.4.2. KitKat и в последствие го ъпдейтнах, но май по-новите партиди идват директно със 5.0
П.С. на мен преди няколко дни ми напправи един странен проблем - опитах се да включа Bluetooth-a, но започна да се включва и веднага след това да се като изключва приемника като ненормален. Дори и след рестарт не се оправи. Ресетнах го до фабрични настройки и му дойде акъла. Имай го в предвид и ако искаш поразцъкай му Bluetooth-a известно време, прати, приеми малко файлове, сдвои го с няколко други телефона да видиш как се държи. Иначе като оставим настрана редкия лаг, който може да се очаква от тоя слабичък хардуер нямам други сериозни оплаквания. Единствения ми кахър, освен фала с Bluetooth-a беше с картата ми памет. Беше някаква бавна евтинджос TDK 4-ти клас и сриваше цялостната производителност на операционната система. Купих си една свястна UHS карта на Сони 32GB и работата заспа.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#9

Forsi, благодаря.
Телефонът дойде директно с 5.0. След първоначалните настройки го изключих и му сложих Toshiba UHS 32 GB clas 10. Никакъв проблем. Онзи ден се сетих и за Bluetooth - сдвоих го със системата на колата. Разпознаха се на мига и сработиха без проблем. Веднага прехвърли контактите. Звънях, звъняха ми ... няма лаг, забиване ... Всичко си работи на 6 ! Пак казвам - за мен възможността да се гаси телефонът в определен час и да се буди сам е уникална. Това го виждам само на BlackBerry - то на жена ми. На 8-ми вечерта го заредих на 100 %. В момента /12-ти вечерта/ батерията е на 89 % !!! Какво повече да искам ?!?
Цитирай
#10

Здравейте,
аз също съм притежател на Allview P6 Energy, но се сблъсках със следния проблем: когато телефона е заключен повече от 10 минути, нямам никаква връзка със Skype и Whatsapp, които използвам постоянно. Получавам пропуснати обаждания и съобщения само, когато отворя съответното приложение. Четох в най-различни форуми, правих най-различни настройки, поне десет пъти ресетнах до фабричните настройки, но проблема остава. С предишните ми телефони, които са Samsung, никога не съм имала подобни главоболия.
Писах до съпорта на Allview и отговора е:

Kremena Angelova,

A customer support staff member has replied to your support request, #868931 with the following response:

Dear Kremena , 

Curently we know about this situation .

Some apps ar not compatible with our divices we will try to find a solution to your problem in a future update but we dont guarantee we will manage to solve this iisue.



Thank you for understanding.


Razvan Preda

We hope this response has sufficiently answered your questions. If not, please do not send another email. Instead, reply to this email or login to your account for a complete archive of all your support requests and responses.


Моля, пишете дали някой се е сблъсквал с подобен проблем и дали е успял да го разреши.

Благодаря предварително за отговорите!
Цитирай
#11

На мен ми звучи това като изключване на WiFi след определен период от време като е заключен телефона. Отиди в Настройки - WiFi - More - Advanced и виж дали Keep WLAN on during sleep е на Always.
Ако не стане отиди на опциите на батерията и махни чавката на Standby intelligent power saving и в Power Manager секцията дай None.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#12

Здравейте,
благодаря за отговора, но нещата не се получават. Върнах телефона към емаг, за да ми го сменят със същия, но работещ  :Smile Както разбирам, никой не е имал моя проблем и е възможно да е нещо хардуерно. Ще изчакам следващия Smile
Цитирай
#13

kremenana, дано от магазина ти уважат молбата. И второ - дано ти намерят телефон, защото този модел вече не се продава от тях. Успех.
Цитирай
#14

Здравейте, след Черния петък на емаг-а и аз се сдобих с Allview P6 energy, но  не намирам никъде калъф за модела. В румънските он-лайн магазини има и модели и разновидности но за съжаление доставката е само за Румъния. Дайте съвет как може да се пазари от тях при положение че емаг-а е с много беден асортимент по отношение на аксесоари за предлаганите  модели?
Цитирай
#15

(2015-12-10, 20:34:32)Milik написа:  Здравейте, след Черния петък на емаг-а и аз се сдобих с Allview P6 energy, но  не намирам никъде калъф за модела. В румънските он-лайн магазини има и модели и разновидности но за съжаление доставката е само за Румъния. Дайте съвет как може да се пазари от тях при положение че емаг-а е с много беден асортимент по отношение на аксесоари за предлаганите  модели?

Този модел се предлага по света и като Gionee Marathon M3 и като Blu Studio Energy, ако имаш познат който пазарува от Ebay може да си поръчаш калъфи за тези модели, абсолютно еднакви са като корпус.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#16

Мерси Forsi за информацията. Но видях че Еконт имат услугата покупка с куриер, и мисля че ще се възползвам от нея. Все пак виждам, че предлаганите аксесори в румънските сайтове са за модела и надявам се, да не се получи изненада при доставката (размери, отвори и т.н.)
Цитирай
#17

Скоро продадох калъф за Allview P6 energy, купен от Aliexpress.
Цитирай
#18

Здравейте ако може някой от собствениците да пише колко памет остава налична за потребителя?Благодаря.
Цитирай
#19

За коя памет става дума - за RAM паметта или за ROM паметта за инсталация на приложения?

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#20

Някой поръчал силиконов гръб за този модел? Да каже впечатления,линк ако е възможно.Благодаря
Цитирай
#21

(2016-01-27, 10:29:10)Forsi написа:  За коя памет става дума - за RAM паметта или за ROM паметта за инсталация на приложения?

ROM паметта за инсталация на приложения.
Цитирай
#22

(2016-02-01, 17:54:10)juspar написа:  ROM паметта за инсталация на приложения.

[Изображение: 0KSemlP.png]

Към 2,5 ГБ за файлове и 3 за приложения, като имаш и възможността да местиш приложения на SD картата.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#23

Споделете как е живота на батерията ? Интересува ме най вече ако се играят игри . Спрял съм се на 3 модела с големи батерии и този е един от тях.
Цитирай
#24

По принцип батерията е екстра, дори и при игра на игри. Обаче хардуера е доста стар и не много игри, особено пък по-тежки, ще ти вървят гладко.
Игри от типа на Subway Surfers вървят нормално, но примерно на Asphalt 8 се позамисля, което си е съвсем в реда на нещата за тая конфигурация. Кои са другите 2 модела?

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#25

Oukitel k6000 , homtom ht6 , vkworld vk6050s - телефони със по 6000mAh. А те 4 станаха вече Smile Но това е колко ще издържат на натоварване ! Ще е втори телефон и затова най важна ми е батерията .А и си мисля за Асус зенпад 7инча със сим карта .
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)