Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Xperia M4 Aqua
#1

Нека тук се обсъжда всичко свързано с камерата на Xperia M4 Aqua: Качество, снимки, настройки и др.
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой може ли да разясни на какъв режим снима? Преди да взема телефона четох по форумите, че на ръчен режим снимките ставали много по-хубави. Като го взех направо го направих на ръчен режим да снимам, но не съм пипал настройките и съответно резултата - снимки с кофти качество. След това го сложих на автоматичен и видимо снима по-добре. Тааа... някой ако може да каже какви настройки се правят за по-хубавите снимки на ръчен режим, като за лаици ако може...  Big Grin
Цитирай
#3

Аз снимам на автоматичен режим и ми харесва

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#4

@ASimov когато си на ръчен режим промени камерата на 13 мегапиксела и ще правиш хубави снимки.
Аз попринцип снимам на автоматичен режим, защото камерата сама се настройва как да прави снимки.
Цитирай
#5

За снимане на ръчен режим се изискат добри познания по фотография. Ако нямате такива, по-добре използвайте автоматичния.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#6

Гола вода съм по фотография, така че ще си карам на автоматичен режим. Big Grin  Благодаря за отговорите!
Цитирай
#7

(2015-09-02, 13:36:44)GL0BAL написа:  @ASimov когато си на ръчен режим промени камерата на 13 мегапиксела и ще правиш хубави снимки.
Аз попринцип снимам на автоматичен режим, защото камерата сама се настройва как да прави снимки.

ако снимаш на 13мп формата на снимката е 4:3

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#8

Че то не е ли само 13 МП?! Аз не видях (разцъквах на колегата телефона) от някъде да може да се сменя...
Цитирай
#9

Преминаваш към ръчен режим, което ще позволи и смяна на размера при снимане.
На автоматичен е само 13МП.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#10

Ясно, благодаря.
Цитирай
#11

На автоматичен режим апарата снима на 8 мвгапиксела.

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#12

Да, благодаря за поправката около мегапикселите колега, всъщност 8,6МП. Първосигнална реакция с текст в отговора за резолюцията. Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1169384

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Понеже и аз и жената си взехме М4-ки от един и същи мобилен оператор, гледам как седят нещата на двата телефона. След последния ъпдейт 26.1.А.2.99 камерата снима ужасно. На жената телефона нарочно не го ъпдейтвам и само + има. По-бърз е, камерата снима много по- добре ( занимавам се с фотография и знам как да снимам ), а преди ъпдейта при еднакви настройки, снимаха на 99% идентично. Сега моя е тотално зле, дано пуснат нов ъпдейт, че ми развалиха настроението, тъкмо се радвах, че този телефон има много опции за снимане и наистина снима добре, а то какво стана.
Цитирай
#14

То попринцин телефоните на SONY имат много опции за снимане.
Това за камерата досега не ми е направило впечетление, и преди и сега за мене все си снима добре.
Цитирай
#15

В първия момент и аз си викам "ей снима си пак, супер", обаче като ги сложиш един до друг и виждаш разликата.

п.п. Колега това ми е 6-то Sony от 2006 г. насам.
Цитирай
#16

Споделете как е с фокусирането, защото четох, че забавяло малко  а и също, че камерата снима бавно.


Цитирай
#17

Някаква идея защо, когато пусна камерата пише,че е недостъпна и само предната работи?
Цитирай
#18

@weedlock44, Стъпките,  през които може да минеш, за да се отхвърли хардуерен проблем са:
1. Рестартиране на устройството.
2. Изтриване на кеш и данни на камера от Настройки / Приложения / Всички - Намери приложение камера и изчиати данните и кеша.
3. Поправка на софтуера с програмата на Сони, Pc Companion.
4. Ако проблема продължава да е наличен, обърни се за гаранционно обслужване.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

Как точно да стане тази поправка на софтуера  Big Grin
Цитирай
#20

Това са стъпките по поправка (Repair) на софтуера с програмата Pc Companion:
https://m.youtube.com/watch?feature=yout...lIv3WmW_Q4

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Надявам се, когато получим 6.0 да се сетят да пооправят камерата. Сравнявах я с един Huawei P8 Lite на дневна светлина и видях колко зле е сонито, в сравнение с китаеца. Най-много ме дразни, че не може да направи една читава снимка от близо, докато Huawei-а фокусираше много добре на 5-7 см от камерата, освен това и размазваше фона.  Grater

Moto Z Play
Цитирай
#22

Аз имам и проблем с тва ХДР.... Никакво го няма

Asus 771 > HTC Desire 8GB Class 6 > Sony Xperia M4 Aqua > SAMSUNG S6 > S7 32GB SDXC Class 10 > S9 > S10 > S22 Plus till now.
Цитирай
#23

Здрасти, ХДР-тата са две! Едното е избор от сцените при ръчен ръжим на снимане, а другото един плъзгач при настройките на камерата! И от двете не виждам никакъв ефект в снимката! Реших, че са декоративна измишльотина колкото да напишат, че има нещо...
Цитирай
#24

Искам да попитам дали само моята камера снима гадно, или всички телефони от този модел имат този недъг?
И как може да се оправи?
Цитирай
#25

Аз съм доволен от камерата и ми харесва как снима на авт.режим през деня, нощните снимки са друга бира Smile

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)