Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia M4 Aqua
#1

При наличие на фабрични дефекти или такива, появили се след нормалната употреба на телефона, моля споделяйте своите коментари.
Цитирай
Аксесоари
#2

Вчера си взех телефона, изтощих му батерията след това го зареждах около 14 часа. Пишеше, че е заредена напълно разбира се, но като го включих беше на 85%, като пада доста бързо! Също така от почти никаква активност телефона яко загрява, направо си пари. И за приложенията имам въпрос - Защо като ги местя на SD картата около половината си остават на устройството?
И къде ми е настройката за изтеглените файлове да ги записва директно на SD картата?
Цитирай
#3

изгорял пиксел телефон на 20 дена ,и отказват замяна с нов
Цитирай
#4

@MarioP, Необходимо е след това им решение, то да бъде обосновано. При теб какъв е случаят, освен може би това, че става въпрос за един пиксел, ако действително е установен само един пиксел.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#5

Вчера го взех, в началото изглеждаше добре и вървеше прилично, но при най лека игра или графично натоварване се появява лаг. Също така грее дори само от един Messenger. Многозадачност кажи речи няма, защото почти всяко приложение си го зарежда на ново всеки път, а има над 1GB свободна RAM. Много съм разочарован от Sony Sad

LG Optimus L5
Цитирай
#6

Да Мони 1 пиксел е само ,обосноваха се с това че замяна с нов би станала при вращането му до 48 часа ,телефона е закупен от виваком ,но преди да го занеса за гаранцията званях на Сони и на сервиза с които работят виваком и от 2-те места ме посаветваха да искам замяна с нов защото ставало дума за фабричен дефект след като телефона е ползван само 20 дена ,но за жалост виваком искат да го ремонтират.Най ме притеснява евентуалнато нарушаване на херметичността въпреки че имали техника за такива телефони
Цитирай
#7

След като отремонтират телефона, тази херметичност трябва да се запази. В противен случай,  това не е ремонт,  а " измиване на ръце" с цел спестяване на някой лев, смисъл, гаранцията покрива пропускане при фабричен дефект, нека той не е доведен от некадърност на наши сервизи.
Щом са потвърдили ремонт, добре, след него,  провери да не са си оставили някоя "вратичка" в констативния протокол за тази херметичност и при наличие на дадено оправдание,  отхвърли "гаранционно обслужения" ти апарат.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#8

Благодаря за съвета ще прегледам внимателно протокола след ремонта ,ако не беше казал навярно нямаше и да прочета какво пише там ,а друго ме притеснява вече как да разбера че са ми сложили хубав дисплеи а не някои китаиски боклук то не че всичко не е китаиско ,но има китаиско и китаиско .
Още веднъж блогадаря за съвета наистина едва ли щях да погледна протокола
Цитирай
#9

Здравейте, появи ми се странен дефект при загуба на обхвата и отново намиране на обхват показва че има обхват има мобилни данни (интернет) но не мога да набирам пише че няма връзка с мрежата и като ми званят казва че ми е изключен телефона. Апарата е закупен от Теленор някой може ли да ми каже от какво може да е или да го нося за ремонт
Цитирай
#10

Иди при оператора да ти смени сим картата. Имах подобен проблем и се оправи със смяна на картата.

Sent from my E2303 using Tapatalk

Xperia U ; Xperia M; Xperia M2   
Цитирай
#11

не е от сим картата преди месец я смених а и пробвах с друга сим карта на сонито пак така прави а сим картата на друг телефон си работи
Цитирай
#12

Имах и аз такъв случай- сервиз и смяна на платка.


Цитирай
#13

След смяната на платката остана ли си водо устойчив
Цитирай
#14

Става въпрос за друг модел телефон, но що се отнася за Сонито, би трябвало да си остане водоустойчив, ако ремонта е качествен.


Цитирай
#15

Здравейте.
Появи ми се следния дефект в телефона. Загря и горе тъча спря да работи :Smile . и се разлепи....

На някой да му се е случвало ? 
След като го пратих на сервиз 2 седмици ме мотаха че ходил в София :Smile никъде отказаха ми гаранцията. А в сайта на сони все още имам :Smile 


  ПС: Телефона имал сменена геометрия Smile
Цитирай
#16

Здравейте.

Скоро си ъпдейтнах телефона до последната версия на android-a 6.0.1 . Качих му една програма CPU-Z, с която да наблюдавам параметрите на телефона ми като температура, работещи ядра, натоварване на ядрата и така нататък. Забелязах, че телефона ми доста загрява. След стартиране на програмата за наблюдение ми показа, че е загрял до 75 градуса. Забелязах също, че AVG CLEANER не работи както трябва. След като я стартирам и задам да изчисти кеш-а показва че го е изчистил, но след затваряне и повторно стартиране на програмата няма следи да е била стартирана преди това и да е почистила нещо. Ако някой може да ми каже дали това е нормално да загрява до тази температура и как да реша проблема с AVG CLEANER-a моля кажете. Предварително благодаря.
Цитирай
#17

Деинсталирай AVG, подобни програми само пречат на телефона и направи ресет след актуализацията на устройството.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#18

За съжаление след ъпдейта, програмите, които идват с телефона не могат да се деинсталират, което е доста мега тъпо, но могат да бъдат спирани. Отиди в приложенията и просто деактивирай AVG-то.

Sent from my E2303 using Tapatalk
Цитирай
#19

И аз съм пред дилема за това AVG! Нали е антивирусна...?  Някой досега виждал ли e вирус за андроид?
Цитирай
#20

(2016-08-07, 23:30:30)patrioci написа:  Здравейте.

Скоро си ъпдейтнах телефона до последната версия на android-a 6.0.1 . Качих му една програма CPU-Z, с която да наблюдавам параметрите на телефона ми като температура, работещи ядра, натоварване на ядрата и така нататък. Забелязах, че телефона ми доста загрява. След стартиране на програмата за наблюдение ми показа, че е загрял до 75 градуса. Забелязах също, че AVG CLEANER не работи както трябва. След като я стартирам и задам да изчисти кеш-а показва че го е изчистил, но след затваряне и повторно стартиране на програмата няма следи да е била стартирана преди това и да е почистила нещо. Ако някой може да ми каже дали това е нормално да загрява до тази температура и как да реша проблема с AVG CLEANER-a моля кажете. Предварително благодаря.

Махай ги и двете програми и повече не се занимавай с такива глупости. Андроид не е уиндоус 98.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)