Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации / Ъпдейти за M4 Aqua
#1

Наличен е нов фърмуер за едно и двусимовите версии. Дано да оправя проблемите от предната версия.

Новината и ftf файл за флашване е в линка.

http://www.xperiablog.net/2015/09/23/new...ia+Blog%29
Цитирай
Аксесоари
#2

Като гледам фикса е за Stagefright бъга. Преди няколко дена и на LG G3 получихме такъв.

Huawei P30 Pro / Moto Z







Цитирай
#3

Android 6.0 идва на 29 Септември Big Grin дано да намажем направо с 6.0 вместо 5.1 ама и 5.1 да е пак ще е добре.
Цитирай
#4

А дано, защото старото ми LGOptimus 4X HD беше с 4.0 и получих официален ъпдейт до 4.1 и бях много щастлив с него Big Grin. Дано поне Sony ме зарадват с поддръжка, макар че досега не съм особено очарован.
Все пак не са бесни китайци за по 120 лева, за да не очаквам софтуерна поддръжка.

Moto Z Play
Цитирай
#5

@Rosen_9 SONY си поддържат телефоните в това спор няма.
Цитирай
#6

Преди малко получих ъпдейта, но разлики не забелязвам, дори ми се струва че батерията пада по бързо :/

Moto Z Play
Цитирай
#7

@Rosen_9 името на ъпдейта 26.1.A.2.147 това ли е, защото и аз чакам тая актуализация.
Цитирай
#8

(2015-09-29, 11:37:49)Rosen_9 написа:  Преди малко получих ъпдейта, но разлики не забелязвам, дори ми се струва че батерията пада по бързо :/
Това е ъпдейт за Stagefright уязвимостта.

Sony Xperia M4 Aqua /Stock Rom/ Android 5.0
Цитирай
#9

(2015-09-29, 15:49:04)GL0BAL написа:  @Rosen_9 името на ъпдейта 26.1.A.2.147 това ли е, защото и аз чакам тая актуализация.

Да същият е. При мен се появи актуализацията след като проверих за ъпдейти ръчно през настройките.

Moto Z Play
Цитирай
#10

@Rosen_9 на кой оператор си та толкова бързо е дошла, аз още съм с 26.1.A.2.99 ,иначе всеки ден проверъвам за 26.1.A.2.147
Цитирай
#11

На Виваком.

Moto Z Play
Цитирай
#12

(2015-09-30, 18:59:23)GL0BAL написа:  @Rosen_9 на кой оператор си та толкова бързо е дошла, аз още съм с 26.1.A.2.99 ,иначе всеки ден проверъвам за 26.1.A.2.147
По-добре го инсталирай през PC Companion.

Sony Xperia M4 Aqua /Stock Rom/ Android 5.0
Цитирай
#13

при мен дойде А.2.147 но нищо ново,незнам какво точно променя/добавя,ама лага при една игра пак си го има и яко.... сега ще му направя хард ресет и ако не се оправи се връщам на стоковата версия...

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#14

@koprio значи и при мене тръбва да дойде скоро, аз съм на Мтел. А за актуализацията след нея трябва да имаш повече памет и още кво беше. Дано по-скоро дойде Android 5.1 ако направо не пуснат и 6.0
Цитирай
#15

след ъпдейта РАМ паметта намаля,преди това имаше 1.2гб свободна,а сега 0.9-1гб

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай
#16

незнам брат нещо такова пишеше в XperiaBlog
Цитирай
#17

За някой въпроса ми може да бъде доста тъп, но ако актуализирам андройда се чудя дали руут-а ми ще го има все още или ще се махне ?
Цитирай
#18

След актуализацията, руута вече няма да бъде наличен.
П.п. Ако устройството е с отключен буутлоудър и с наличен руут, то актуализация по официалния начин с програмата на Сони, Pc Companion, вече няма да е възможна.
Варианта е флашване на новия фърмуер с програмата Флаштул.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#19

(2015-10-02, 18:37:48)Nilak254 написа:  За някой въпроса ми може да бъде доста тъп, но ако актуализирам андройда се чудя дали руут-а ми ще го има все още или ще се махне ?

Колега, сподели как руутна телефона

Moto Z Play
Цитирай
#20

Връзка към тема с информацията на колегата Nilak254 към стъпките за руут на Xperia M4.
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1183972

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

Имаме ли шанс до края на годината с 6.0? Надявам се да корегира загряването и лага..а защо не и прекалено малкото памет.. Жалко, че картата памет не върши работа за приложенията.
Цитирай
#22

Дори и по някаква случайност Sony да обяват стартиране на ъпдейтите до 6.0 преди края на 2015, едва ли M4 ще е сред първите. Първо са флагманите Z5, Z3+, Z3 и т.н.
Което води до отговор на твоя въпрос: Не, няма шанс.
Цитирай
#23

@GH0STFACE а първо да дойде Android 5.1 па после ще мислим за 6.0 иначе то е ясно че първо ще актуализират флагманите.
Цитирай
#24

5.1 изобщо не го чакайте, защото няма да дойде. Направо 6. Sony го потвърдиха официално в блога си.

http://blogs.sonymobile.com/2015/10/06/s...rshmallow/

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#25

Е поне потвърждават, че и M4 Aqua е сред тези, които ще получат Android 6.0  Cool
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)