Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Решение на проблема с Deep Sleep за Lenovo Vibe P1m
#1

Мнозина от вас са забелязали, че някои приложения не работят, докато не влезете в тях или ги изключите от task manager.
Има и по-лесен начин. Темата е от lenovo-forums.ru

Сваляте този файл. Разархивиарате и го инсталирате през Flashtool. (за работа с Flashtool, вижте тази тема) 
Инсталира се на boot, както е картинката.

  

   
.png post-43920-0-38392900-1451211212_thumb.png Размер: 221.78 KB  Сваляния: 138
 
 
Оригиналната тема е от тук
 

 [Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Запазено

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Може ли да се инсталира през TWRP recovery от SD картата?
Цитирай
#4

А това оправя ли проблема с постоянния awake на телефона?
Цитирай
#5

По-скоро НЕ. А и метода вече не помага на новите версии за deep sleep.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

Здравейте,
Преди известно време попаднах на стара тема в XDA за проблем с deep sleep на чипсети MTK, свързан с LED известията. При мен този проблем се проявява след първото получено съобщение от вайбър. В XDA има програмка, която променя системна настройка с име notification_light_pulse. Понеже по принцип не обичам да инсталирам приложения, които не знам какво още правят, направих собствено, което може да се използва за промяна на въпросната настройка (не прави нищо друго и не работи във фонов режим). Засега съм го инсталирал на 4 телефона и проблемът с вайбър и deep sleep изчезна при всичките. За няколко дена не видях никакви странични ефекти, като светодиодът си работи нормално при получаване на съобщение, или при пропуснат разговор. Прикачвам приложението тук, който иска, може да опита. Пуска се, настройката се прави на 0 и телефонът се рестартира. След това не е нужно да се пуска пак. Разбира се, не мога да гарантирам, че на някои телефони няма да предизвика проблеми, все пак това е системна настройка, така, че, използвайте на свой собствен риск!


Прикачени файлове
.apk P1MNoLED.apk Размер: 1.18 MB  Сваляния: 208
Цитирай
#7

Страхотно, но не работи. Стартирам, сет на 0, рестарт и няма промяна. Свети след пропуснато обаждане или смс и никъде другаде.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#8

Да, точно така, диодчето продължава да си работи нормално при СМС и пропуснати повиквания (ако е включено в настройки-екран разбира се), но телефонът си заспива и не остава буден през цялото време - проверете в настройки-батерия примерно след час. При мен след получаване на съобщение по viber, графиката под "Събуждане" беше плътна, т.е., телефонът не спеше (има доста писано във 4pda.ru по темата точно за вайбъра, а и някои други приложения предизвикват проблема). След прилагането на тази настройка, графиката вече е както трябва да бъде, с прекъсвания, както е на прикачената картинка и батерията ми държи 2 пъти повече Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#9

Явно аз не съм разбрал за какво е тулчето. Мислех, че оправя проблема с липсата на лед нотификации освен при обаждане и смс. Иначе ще го наглеждам awake-a дали е ок, след вайбър съобщение (да, след него седи буден)
Цитирай
#10

(2016-06-13, 10:26:06)vmd70 написа:  Здравейте,
Преди известно време попаднах на стара тема в XDA за проблем с deep sleep на чипсети MTK, свързан с LED известията. При мен този проблем се проявява след първото получено съобщение от вайбър. В XDA има програмка, която променя системна настройка с име notification_light_pulse. Понеже по принцип не обичам да инсталирам приложения, които не знам какво още правят, направих собствено, което може да се използва за промяна на въпросната настройка (не прави нищо друго и не работи във фонов режим). Засега съм го инсталирал на 4 телефона и проблемът с вайбър и deep sleep изчезна при всичките. За няколко дена не видях никакви странични ефекти, като светодиодът си работи нормално при получаване на съобщение, или при пропуснат разговор. Прикачвам приложението тук, който иска, може да опита. Пуска се, настройката се прави на 0 и телефонът се рестартира. След това не е нужно да се пуска пак. Разбира се, не мога да гарантирам, че на някои телефони няма да предизвика проблеми, все пак това е системна настройка, така, че, използвайте на свой собствен риск!

Дали ще работи и на Xiaomi Redmi note 2?
Цитирай
#11

(2016-06-13, 15:59:57)misho2 написа:  Дали ще работи и на Xiaomi Redmi note 2?

Нямам никаква идея, той е с различен чипсет. И при него ли се наблюдава подобен проблем с viber?
Цитирай
#12

(2016-06-13, 16:34:30)vmd70 написа:  Нямам никаква идея, той е с различен чипсет. И при него ли се наблюдава подобен проблем с viber?

С "нещо" ама не мога да го хвана кое е!
Цитирай
#13

И при мен се оправи спането...добра работа брато Smile

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#14

А реално каква е системната настройка, което прави това приложение, нужен ли е руут и не може ли сами да си я направим, било то и чрез инженерното меню например..
Ако проработи тази настройка може и да се помъча да го ползвам пак, след смяната на екрана..
Цитирай
#15

Програмката променя системна настройка с име "notification_light_pulse" чрез стандартно api. Няма достъп до нея през стандартните настройки в андроид, поне на нашите телефони. Не се изискват никакви рутове и прочие щуротии. След малко ще напиша точно как става, който иска може да си направи програмка и сам Smile

Редакция - добавям въпросния код:

За четене (примерно с цел запазване на оригиналната стойност):

int value = android.provider.Settings.System.getInt(getContentResolver(), "notification_light_pulse");

За запис:

int value = 0; //или 1
android.provider.Settings.System.putInt(getContentResolver(), "notification_light_pulse", value);

Необходими разрешения в AndroidManifest.xml:

<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_SETTINGS" />
Цитирай
#16

Сваляш инсталираш и там си пише какво трябва да направиш...става за секунди Big Grin

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#17

Вече втори ден метода на @vmd70 бачка безотказно, вероятно и занапред ще е така.
От фейса на Леново ми писаха, че скоро очакват ъпдейт за нашия телефон. Ако гледам по сегашните ъпдейти, девелъпърите са им пълен гьон .. Така, че може @vmd70 направо да им пише във фейса на Леново България и те да пуснат фикса към т.н. им девелъпъри ..
Цитирай
#18

И аз съм им писал в официалния сайт,че са некадърници Big Grin и че момчето е решил проблема бързо и лесно...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#19

Всички сме им писали. Сега просто ще обиколят техният форум, 4pda.RU и нашият за теми които съдържат 'solved' и ще пакетират нов ъпдейт :-)

Пачът работи и с включен auto-sync. Сегa ще го изтествам и с включен WiFi при sleep.

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#20

Между другото през седмицата се ъпдейтнаха почти всички програми, които ползвам... включително Facebook, Messenger, Viber ... и П1м NoLed спря да бачка ..
Как е положението при останалите ..
Цитирай
#21

При мен бачка, обаче аз го бъзикнах ръчно, не с приложението P1MNoLED.apk или неговите синоними. Не е нужен ROOT за да се пипа този параметър.
Цитирай
#22

Всичко е нормално и при мен...

Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
Цитирай
#23

При деинсталация на apk-то връщат ли се първоначалните стойности на променените параметри ?

Xiaomi Redmi Note 5 | 4/64 | Black | MIUI Global Stable 10.3.1.0 (PEIMIXM)
Lenovo Vibe P1m
Цитирай
#24

(2016-07-25, 10:12:17)slavi_777 написа:  При деинсталация на apk-то връщат ли се първоначалните стойности на променените параметри ?

Програмката променя само един параметър, като оригиналната стойност (1) се запазва при първото стартиране и може да се види по всяко време каква е била. Може да се възстанови ръчно преди деинсталиране.
М/у другото, всичките тези проблеми, които някои хора имат, със сигурност не са предизвикани от промяната на тази настройка. Ползваме 4 телефона от този модел в семейството и смело мога да кажа, че това е най-стабилно работещия телефон с андроид, който съм имал досега - нямам никакви рестарти, забивания, спирания на интернет и прочие проблеми. В момента показва 767 часа uptime и си работи перфектно, рестартира се само при свършване на батерията и ъпдейти, като и двете се случват доста рядко Smile
Цитирай
#25

Качих програмата, промених параметъра, записах и рестартирах... Но за съжаление при мене не свърши работа - Събуждането продължава да е почти напълно "в зелено". Някаква идея?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)