Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lolipop 5.0.2 дойде! Отзиви? Плюсове и минуси.
#76

Ох, как се "успокоих", че ядовете с Private и батерията не са само при мен Smile

Снощи отключих буутлодера на моето Moto G 2014 XT1068, съответно се разделих с гаранцията.
Стоковия 5.0.2 просто не се търпи.
1. Записваше на произволен принцип номера на последния разговор като Private number. За щастие не успя да ми провали някоя сделка...
2. Батерията заминаваше за един ден, като съм ползвал единствено Chrome и съм спрял всички знайни и незнайни приложения/настройки.
3. След ъпдейта се появи един познат проблем, който имах с някой ROM-ове при Defy - при входящо обаждане, при приемане, се получава едно заглушаване на микрофона за 1-2 секунди. Аз вдигам, казвам "ALLOW", а осреща не ме чуват и трябва да повтарям като невменяем...
4. Включването и изключването на мобилния интернет става с 3-4 клика, а не като в предишните версии с едно натискане на уиджета.
Държа си нета изключен и ме дразни да правя това упражнение всеки път за по минута-две ровене.

Като за официален ъпдейт, на един от най-продаваните им телефони е просто прекрасно, но кво да ги правиш, такива са си Motorola, поне правят хубави телефони :/

Нямах много време снощи за ръчкане и набързо сложих един стоков 4.4.4
Батерията е като закована, всичко е перфектно.
Settings > Apps > All > MotorolaOTA - Disable на това приложение и съобщението за ъпдейт изчезва.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
Аксесоари
#77

Колеги, имам въпросче относно иконката за мобилен интернет.
При KitKat до нивото за мрежов сигнал се показваше H+, а след ъпдейта до Lollipop си остана само H. 
Както се вижда от скрийншота, мрежата ми е HSPA+, т.е. H+.
Защо тогава не ми се визуализира плюсчето след H, дали това е дизайнерско решение или има някакъв друг проблем?
При вас как е?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Motorola Moto G (2nd Gen.)
Цитирай
#78

(2015-03-04, 11:54:07)m.petkov написа:  Нямах много време снощи за ръчкане и набързо сложих един стоков 4.4.4
Батерията е като закована, всичко е перфектно.
Settings > Apps > All > MotorolaOTA - Disable на това приложение и съобщението за ъпдейт изчезва.

И така до следващия рестарт, след което пак Settings > Apps > All > MotorolaOTA - Disable

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#79

Няколко пъти рестартирах и не си спомням да се е показвало :/
Вече минах на CM11 4.4.4, но нещо пак не ме кефи батерията.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#80

Дали нямаш проблем с батерията?
Цитирай
#81

С последния CM12 3-4 часа екран прави на ауто яркост

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#82

В момента съм с оригиналния 4.4.4
1d 2h - 75%
Дисплея е на 1:05 ч. - 27%
Mobile standby 12%
Voice calls - 13m - 11%
...
Chrome - 5%
Хрома реално съм го ползвал към 40-50 минути.

Не вярвам да имам проблем с батерията. Нещо РОМ-ове/приложения правят проблем.
Май трябва да сменя Kernel-a...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#83

FYI

http://hicomm.bg/kratki-novini/google-do...p-5-1.html
Цитирай
#84

(2015-03-10, 11:11:35)bobcka написа:  FYI

http://hicomm.bg/kratki-novini/google-do...p-5-1.html

Това няма да го дочакаме. С тази скорост на работа програмистите на Моторола ще са покойници, до като го настроят за нашите телефони. Видяхме какво стана с 5.0  Те наистина са любители кражочници. Big Grin

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#85

Все пак Моторола устройствата са едни от първите след Nexus серията, които получават Lollipop. Според мен и този ще дойде бързо.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#86

(2015-03-11, 15:34:14)alex.stankov написа:  Все пак Моторола устройствата са едни от първите след Nexus серията, които получават Lollipop. Според мен и този ще дойде бързо.
И аз съм на същото мнение!
И KitKat получихме бързо и Lollipop получихме бързо и 5.1 ще получим бързо Smile . Между другото, някои флагмани все още нямат 5.0, а ние вече чакаме 5.1 Big Grin .

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#87

То хубаво, че ги има, но резултата е плачевен, поне за мен. Киткат си е базов за нашите телефони, не разбирам какво е трябвало да се чака. Близалката е пълна трагедия като цяло или поне до сега. Може би най-лошата концепция след 3.0, имам предвид първата версия. Не знам какво му харесвате, но факта, че Гугъл бързат с 5.1 говори сам за себе си. Определено тук липсва търговския момент, а по-скоро нова ОС, която трябва да оправи множеството пропуски и грешки в настоящата. Сайта на Моторола е залят с въпроси за проблеми на които няма отговор или ако го има той е съвсем незадоволителен. И аз съм оптимист, но нещо напоследък се разочаровах от Гугъл и Моторола. Дано да ме спечелят пак с новата версия.

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#88

И аз също съм много разочарован от Google и Motorola а и като им писах не ми дадоха задоволитен отговор така че вече мисля да сменям Motorola Moto G 2014 със Samsung A5 който е малко по скъп но поне ще работи без проблем.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#89

Телефона си е перфектен, омазан е само софтуера.
След като смених всички РОМ-ове в XDA, накрая се спрях на CM11 4.4.4
При всички 5.0.2 РОМ-ове го има проблема с Dialer-a, изкарва като Private number разговорите с вивакомски номера.
За съжаление Моторола са си Моторола, независимо от собственика. Така и не се научиха да правят софтуер, ъпдейти и прочие...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#90

Колега доволен ли си от този РОМ -CM11 4.4.4 и най-вече държи ли повече батерията, че с този 5.02 вече не се издържа. Освен че батерията посмъртно не може да изтрае повече от ден, WiFi-то е супер зле и диалера набира като охлюв. Телефона изцяло стана по муден, файда за повечето свободна рам Sad !
Цитирай
#91

Не знам вече какво да кажа... Да, доволен бях.
Вчера излезе някакъв ъпдейт, изобщо не го погледнах, инсталирах го и то се оказа CM12 5.0.2... Върнах старата версия и днес гледам, че Google Services ми точат батерията...
В момента пак го флашвам. От XDA хич не си дават зор. Кибичат повече по 5.0.2, но те нямат проблема с Dialera.
Слагам стоковия от тази тема:
http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...l-t2983295

Направи един фактори ресет, лага ще изчезне, но батерията пак ще е кофти.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#92

с Samsung Trend 2 съм как да го ъпдейтна ?
Цитирай
#93

Питай в неговата тема!

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#94

Е правих и фактори, че без него беше още по зле.
Цитирай
#95

Ако можеш да прежалиш гаранцията, отключвай буутлодера и действай.
Ако не, чакай официален ъпдейт...някога.

Моят го отключих конкретно зарати Private Number-бъга, понеже бях на косъм да пропусна една продажба за 1/3 от стойността на телефона и реших, че просто не мога да си позволя такива глупости.
Иначе сега съм със стоковия. Няма дренажи, утре като го заредя, ще дам повече подробности за батерията.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#96

Не знам колеги от какви проблеми се оплаквате . Откакто излезе CM12 5.0.2 съм с него от първата версия и телефона си е перфектен . С всеки следващ ъпдейт добавят все повече екстри . Работи си много бързо ,няма проблем с рамта , батерията е в пъти по-добра от сток.

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#97

(2015-03-17, 17:38:43)Valentin4ou написа:  Не знам колеги от какви проблеми се оплаквате . Откакто излезе CM12 5.0.2 съм с него от първата версия и телефона си е перфектен . С всеки следващ ъпдейт добавят все повече екстри . Работи си много бързо ,няма проблем с рамта , батерията е в пъти по-добра от сток.

=====================================
Напълно споделям колега, нямам никакви проблеми с телефона при разговор се чува много добре
силата на звука не е много силен, но е ясен и чист, батерията се държи прилично може би една идея
по-малко от преди ъпдейт. Като цяло съм доволен от тел, но имам и проблем че не-мога да си кача
определена мелодия за звънене която аз искам - А само от фабричните на мотото?
Цитирай
#98

Проблема с мелодията го имах и аз. Местиш нещата в паметта на телефона и готово. При мен стана.

Moto G8 Power
Цитирай
#99

(2015-03-17, 22:03:37)Tailgunner написа:  Проблема с мелодията го имах и аз. Местиш нещата в паметта на телефона и готово. При мен стана.

--------------------------------------------
Да, стана... Благодаря.
Цитирай

Я кажете при CM12 има ли проблеми с gps-а, че четох за такова нещо. Иначе зяпам един ром PAC-ROM LP и се чуда дали да го погна.

Moto G8 Power
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)