Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Acer iconia B1-810
#1

  Здравейте,
имам въпросния таблет B1-810 - с процесор Intel Z3735g. Това ми е втория таблет от Acer ( първия е А1-810 - който излеза невероятно добро изпълнени и с който карам вече близо 2 години и нямам никакви оплаквания и проблеми с него )
 Та дали има и други собственици на В1-810?
 Като цяло проблема ми е с 3D игрите ... най-голям проблем имам с Real Racing 3 - както си върви и директно ме изхвърля на началния екран. Най-често става, когато зарежда пистите. Второ Antutu от 3 теста поне на един не може да премине 3D теста и дава сигнал за спиране. На други игри примерно CSR Racing, често тръгва приложението но остава на тъмен екран и дотам. Никъде не намерих други подобни оплаквания в интернет за този таблет .... И така, ако има и други собственици да споделят мнението си и да кажат срещали са подобни проблеми ?
  Ако проблема е в моя телевизор, значи да си го връщам гаранционно Smile Въпреки, че върви обяснявай за тези проблеми, който не се появявят постоянно ...

 Между другото, някой да е срещал някоя програма за тестване на паметта под андроид? Защото ми се струва, че и това може да е проблема.


Благодаря на отзовалите се

   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей колега, обмислям закупуването на този модел но се замислям и за LENOVO A8-50 A5500F. Ако може да ми дадеш мнение като цяло за таблета доволен ли си и т.н. Благодаря предварително
Цитирай
#3

(2015-03-30, 19:35:26)vladi.1996 написа:  Здравей колега, обмислям закупуването на този модел но се замислям и за LENOVO A8-50 A5500F. Ако може да ми дадеш мнение като цяло за таблета доволен ли си и т.н. Благодаря предварително

Ами едно бързо ревю Smile
Като изключим лично проблемите които имам с игрите, вероятно нечитава бройка ....
Плюсовете са:
1. Наистина добър екран, IPS матрицата си казва думата, ясна и контрастна картина, добри ъгли на видимост.
2. Добра сглобка - при мен всичко е наред, въпреки че в pda.ru се оплакват че скърцал малко. Лек и удобен, добре се държи в ръка.
3. Интелското процесорче е доста бързо, на Antutu изкарва 31 000 точки, което е добре. Работи бързо и плавно.
4. Безжичната платка работи добре, не губи обхват нито се разкача от рутера.

Минуси:
1. Звукът е чист, без изкривявания, но е малко слаб.
2. Батерията държи на 3D игри около 3,5 часа до 4 часа - не е много, явно има какво да се желае още
3. При натоварване загрява малко повече от необходимото, но само при игри, странно защото TDP-то на Атома е 2,2 W
4. Доста излишен софтуер идва с него, пада голяма играчка докато се разчистят глупостите Sad
5. Камерите са колкото да ги има, ама все пак не е фотоапарат

GPS-a не съм го тествал.

Леновото, към което си се насочил не е зле, имай впредвид, само , че Mediateka не е кой знае колко производителен, А и двуядреното Mali 400 е доста старо видео вече .. но поне има идеална съвместимост с приложенията.
Ами с няколко думи това е ... Относно Acer-a за парите си не е зле, но имам лек привкус на разочарование ..
Цитирай
#4

Здравейте ! Струва ли си Интелската платформа при тези таблети? Лично аз имам горчив дългогодишен опит с Atom-ите откакто ги има, и все си имам едно на ум... От моя Acer съм доста доволен (не е точно този), защото е точно това, за което и за колкото съм го купил... Но времето си минава и човек трябва да се оглежда за нещо ново и дали да запази бранда...

Google Pixel 6a
Цитирай
#5

(2015-04-03, 19:49:57)delafer написа:  Здравейте ! Струва ли си Интелската платформа при тези таблети? Лично аз имам горчив дългогодишен опит с Atom-ите откакто ги има, и все си имам едно на ум... От моя Acer съм доста доволен (не е точно този), защото е точно това, за което и за колкото съм го купил... Но времето си минава и човек трябва да се оглежда за нещо ново и дали да запази бранда...

Ами честно да кажа, и аз се питам дали си струва Smile
На хартия изглежда повече от добре, но на практика май няма много добра съвместимост с андроидските приложения все още.
Стария ми Acer A1-810 се държи превъзходно и не съм имал никакви проблеми с него, докато с Атом-а нещо май куцат нещата.
Е да се надявам, че ще имам скоро лолипоп и дано потръгнат нещата.
Цитирай
#6

Аз имам b1 810 често ми крашва , флаш плеара на рекламите не ми върви, още няма ъпдейт лолипоп гпс-а върви перфектно и от игри и батерия не мога да се оплача.
Цитирай
#7

Здравейте. За коледа подарих на женами Acer Iconia One 8 B1-810, но модела с 8GB памет. И тук дойде проблема. От тези 8GB 4,22GB са заети с операционната система, а останалото пространство се оказа недостатъчно. Сложихме 16GB карта памет и единствено на нея ми два да слагам снимки и файлове, но не и да инсталирам приложения. Бихте ли ми казали какво да направя за даможе да се ползва пълноценно картата и да може да се инсталират приложения на нея, защото вече незнам акво да правя. Пробвах да го върна и да взема този с 16 GB, но срока за връщането изтекъл. Сложих мениджера за файлове и с него прехърляме файлове от таблета на картата. Иначе таблета работи добре.
Цитирай
#8

Някой успял ли е да рутне таблета ? Нещо не се получава с последния киткат

P10

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)