Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[HOW TO][XT1068] Връщане към 4.4.4 след инсталиране на 5.0.2 OTA
#1

Здравейте, пускам тази тема в продължение на тази за отзивите за Lollipop-а. Big Grin

Тъй като L-а не ми хареса особено, а и имах проблеми с батерията, dialer-а, и с лаг като цяло, реших да се върна на KitKat 4.4.4. Информацията съм я събирал от главно от XDA, но реших да не ползвам .bat файловете от темите там, а сам да флашна КитКат.
----------------------------------------------------
Отключване на Bootloader


 За да се върнете на КитКат ви трябва отключен bootloaer. Информация има на сайта на Моторола - https://motorola-global-portal.custhelp....r-device-a 
Трябва също да се инсталират и Motorola USB Drivers, които ще трябват и за двата процеса - отключване и флаш с КК. https://motorola-global-portal.custhelp....a_id/88481
Трябва Minimal ADB and Fastboot, може да бъде свален от http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2317790
Цялата процедура я има тук - http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...n-t2875728
----------------------------------------------------
Flash на KitKat 4.4.4


Следва флашването със самия КитКат. Моя телефон беше със версия KXB21.85.23 Ret EU, затова реших да сложа същата. Ето и линка към него: http://www.filefactory.com/file/6txi0zcc...FC.xml.zip 
Друг Firmware за Moto G може да бъде намерен тук - http://www.filefactory.com/folder/c6cded...=25&page=1
Трябва и mfastboot - http://www.mediafire.com/download/14p0x9...oot-v2.zip
След като сте свалили Firmware-а, го разархивирате, в същата папка слагате и  mFastboot.exe
1.Включвате USB Debugging. Отива се на Settings> About и тапвате на Build version 7 пъти. След това Settings> Developer options и пускате USB Debugging.
2.Свързвате телефона към PC-то с USB кабела.
3.Зареждате в bootloader, спирате телефона, после задържате VOL DOWN + POWER за няколко секунди и сте там.
4.Отивате в папката, където саFirmware-а и mfastboot и отваряте нов command prompt. Това става с Shift + десен бутон - Open Command Window Here.
5.Зареждате файловете, като пишете командите по-долу една по една. Повечето файлове се зареждат за 1-2 секунди, изключение са system.img_sparsechunk, които могат да отнемат малко повече.
Код:
mfastboot.exe flash partition gpt.bin
mfastboot.exe flash motoboot motoboot.img
mfastboot.exe flash logo logo.bin
mfastboot.exe flash boot boot.img
mfastboot.exe flash recovery recovery.img
mfastboot.exe flash system system.img_sparsechunk.0
mfastboot.exe flash system system.img_sparsechunk.1
mfastboot.exe flash system system.img_sparsechunk.2
mfastboot.exe flash system system.img_sparsechunk.3
mfastboot.exe flash modem NON-HLOS.bin
mfastboot.exe erase modemst1 
mfastboot.exe erase modemst2 
mfastboot.exe flash fsg fsg.mbn
mfastboot.exe erase cache 
mfastboot.exe erase userdata
6. Когато приключите с тях, пишете:
Код:
mfastboot.exe reboot
7. Телефона се рестартира, чакате да зареди, ако всичко е наред би трябвало да имате чисто нов KitKat. Big Grin Зареждането може да отнеме малко повече време, нормално е. Ако изобщо не може да мине логото на Моторола, заредете пак в bootloader и пробвайте с команди:
 
Код:
mfastboot.exe erase cache 
mfastboot.exe erase userdata
Последвани от 
Код:
mfastboot.exe reboot
за рестарт.
Имайте предвид, че при флаша губите всичко от вътрешната памет на телефона, така че си спасете снимки, клипове, музика, контакти...всичко което се намира там и го смятате за ценно. Желателно е да правите процедурите по горе на напълно заредена батерия. И за финал - правите всичко на ваша отговорност. Smile


   
 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

А нулата не става ли единица при тази операция?

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай
#3

Firmware-ите (zip файловете) от горните линкове са оригинални (Stock Firmware, тоест така както е телефона при закупуването му) така ли?

Да и както колегата над мен пита операцията по връщането на 4.4.4 отразява ли се на на гаранцията (0 -> 1) ?

И друго: след връщането към 4.4.4 възможно ли е телефона отново автоматично да проверява и съответно да сваля бъдещи актуализации до Lollipop, така както си е със стоковия firmware в момента на закупуването му в случай, че евентуално след време излезе някаква наистина читава по-нова версия да кажем нещо от рода на 5.1 ?
Цитирай
#4

Bootloader-а си е unlocked (1ца предполагам). Няма смисъл да се заключва пак, тъй като според информация от нета никога пак няма да стане 0, а 2 - RELOCKED. Също така при старт/рестарт излиза warning bootloader unlocked за 3-4 секунди.
[Изображение: WARNING-WITH-EXCEPTION.png]
Поне за мен тези две неща нямат особено значение. За гаранцията не мога да отговоря, бях чел преди време в XDA тема точно за това и имаше доста противоречиви мнения. Доколкото си спомням според някои мотива на Моторола да откажат гаранция при отключен bootloader не важи в Европейския СЪюз, тъй като трябва да докажат как точно си "съсипал" устройството с това. Ако някой се интересува, да потърси. Smile Не претендирам за точност, карам по спомени. А и в крайна сметка при такова бюджетно устройство, поне на мен ми е все тая дали ще има гаранция, още повече като знаем как стои въпроса с гаранциите в БГ...
Според XDA user-ите firmware-ите от линка са 100% сток.
И по третия въпрос - в момента телефона ми непрекъснато ме пита дали искам да ъпдейтна до 5.0.2, обаче не мисля да го ъпдейтвам на този етап поради ясни прични. Big Grin Даже мисля как да го спра, днес май мернах някакъв service MotoOTA или нещо подобно, предполагам е точно за това. Но дори да искате да ъпдейтнете, винаги можете да флашнете по-нова версия.
Цитирай
#5

Мисля, че това би трябвало да спре нотификациите за нова версия на Android:

Settings > Apps > All > MotorolaOTA и се ънчеква отметката на Show notifications

Edit: Всъщност това като гледам не спира периодичното подканване за ъпдейт към 5.0.2
Цитирай
#6

Settings > Apps > All > MotorolaOTA - спирате го и спира да досажда

- Добър човек е този, който се отплаща на другия с добро /Платон/
Motorola Milestone, XPERIA Arc S, Samsung GALAXY Ace 3 Duos, Motorola Moto G 2014, Moto G 3rd, XAOMI Redmi Note 4X
Цитирай
#7

Ето ви предложение и за следващата стъпка преминаване към Cyanogenmod 11 For Motorola Moto G 2014
http://www.techdroider.com/2015/02/cyano...-2014.html

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#8

След като минах през всички възможности, мога да заявя, че стоковия 4.4.4 е най-стабилния РОМ с който да заместите 5.0.2.
3d 3h 11m - 21%

Дисплей - 2:30 ч.
Разговори - 35 m
Google Chrome - 50 m (Facebook, OLX, 9GAG)

Абсолютно всичко работи без никакво забавяне по менютата.
До излизането на 5.1 съм с него, пък после ще видим.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#9

Аз в момента съм с CyanogenMod 12 който е правен по 5.0.2 но върви много добре. Има доста екстри,българско меню ,щади батерията и аз останах много доволен от него.Имаше само проблем с GPS-a но писах тук за проблема и след като написах командите за които ми казаха вече проблема е решен.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#10

От къде ти е закупен телефона и каква е версията на системата? Smile

5.0.2 dsdall reteu версиите (от EMAG) имат проблем с dialer-a при разговори с Виваком, изписва ги като Private number, което е голям та*ак...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#11

(2015-04-08, 16:55:42)m.petkov написа:  От къде ти е закупен телефона и каква е версията на системата? Smile

5.0.2 dsdall reteu версиите (от EMAG) имат проблем с dialer-a при разговори с Виваком, изписва ги като Private number, което е голям та*ак...

Телефона ми е закупен от CityTel.За твоя проблем не мога да кажа как е защото имам карта на Виваком но тя  е на тарифен план Traffiic Unlimited M+  7.90 на месец 3000 МВ след това минавам на 128Kbps  само за интернет а иначе ползвам МТел.Доволен съм  как работи телефона с СМ 12 и се отказах да го продавам.Дано да си решиш проблема.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#12

И моя е купуван от сити-то. Проблема с Private number ми го прави само на определени номара и то не само Вивакомски. Май така и не се разбра от оператора ли е или от нещо друго. Като му сложа къстъмчето ще вида дали ще остане това.

Moto G8 Power
Цитирай
#13

(2015-04-08, 17:23:58)Tailgunner написа:  И моя е купуван от сити-то. Проблема с Private number ми го прави само на определени номара и то не само Вивакомски. Май така и не се разбра от оператора ли е или от нещо друго. Като му сложа къстъмчето ще вида дали ще остане това.

Със всички Вивакомски номера го прави, но не всеки път. Проблема си е в телефона/Dialer-a.
Какъвто и 5.0.2 да сложиш, проблема ще си остане.
4.4 е решението, поне докато излезе 5.1.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#14

Ясно. Благодаря. Еми ще почакам тогава за 5.1, да го видим какво.

P.S. Някай пробвал ли е да рутне телефон с Wondershare MobileGo?

Moto G8 Power
Цитирай
#15

Какво забелязах при Andruid 4.4.4 ! При абдейт на Google телефона започва да черпи много повече енергия от батерията затова махнах автоабтейта и си остана с прозрачната лента и батерията ми държи повече от ден.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#16

Каква прозрачна лента? Малко по-подробно! Нищо не се разбира от поста ти. Bu
П.П:
Между другото батерията ми издържа 5-дена при умерена употреба с 5ч..и 19мн.  скийн, става дума за (4.4.4). Ако някой не вярва да провери в XDA в темата за използване на батерия. Със същия ник съм и там. Телефона е на повече от една година.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#17

(2015-06-29, 22:21:15)niun01 написа:  Каква прозрачна лента? Малко по-подробно! Нищо не се разбира от поста ти. Bu
П.П:
Между другото батерията ми издържа 5-дена при умерена употреба с 5ч..и 19мн.  скийн, става дума за (4.4.4). Ако някой не вярва да провери в XDA в темата за използване на батерия. Със същия ник съм и там. Телефона е на повече от една година.

Ами то само една лента има на десктопа която дразни и  това е лентата на търсачката на Google.Като сложиш някой хубав тапет не е нужно да е бяла и да закрива. На Samsung имаш възможност да избираш дали да остане прозрачна или да я махнеш а на Моторола  нямаш избор.От това по ясно не мога да ти го обясня.


Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#18
Photo 

.jpg WARNING-WITH-EXCEPTION.jpg Размер: 38.78 KB  Сваляния: 22
.jpg WARNING-WITH-EXCEPTION.jpg Размер: 38.78 KB  Сваляния: 22
Някой премахнал ли  е съобщението за отключване или трябва пак да се заключи телефона за да се махне.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#19

В третия пост на тази тема: http://forum.xda-developers.com/moto-g-2...n-t2875728

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#20

Благодаря Алекс!Я кажи доволен ли си от LG-то че виждам че си писал LG G3.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#21

За сега това е моят телефон. Разликата с Мото е голяма.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#22

След като се върнах на 4-ката, се оказа, че не ми работи камерата. Като я пусна ми изкарва само предната. Как да го разкарам този проблем? А и през вифи не ми дава да свалям нищо от маркета???

P.S. Проблема с нета е ясен. Остава камерата. Преинсталирах на ново и пак работи само предна камера.

Moto G8 Power
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)