Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC Desire 500 (1 SIM) [Bootloader Unlock+ROOT+Recovery]
#76

Здравейте, имам следният проблем. Влизам си в регистрацията в htcdev следвам стъпките за отключване, но ми дава грешка след като копирам токена... някакви решения защо се получава така?
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте!
HTC Desire 500 1 SIM - два броя, единият счупен. При повредения телефон бутлоадърът се стартира и до там. Реших да преинсталирам оригиналния за HTC Desire 500 ром на счупения, и се опитвам да отключа бутлоадъра му. Следвам инструкциите от http://www.htcdev.com/ за All other suported models. Всички нужни ресурси са инсталирани. Пробвах на Windows 8.1 и на Xubuntu 14.04. Когато въведа в cmd или в xfce4-terminal "fastboot oem get_identifier_token" (кавичките са за по-лесно четене, тях не съм въвеждала), излиза съобщение <waitng for device> . И нищо повече. В xfce4-terminal пробвах и с "sudo fastboot oem get_identifier_token" - пак без ефект. Windows дава грешка за USB връзката на повредения телефон, Thunar не го показва въобще. Другият (работещият) телефон се разпознава без проблеми и от двата компютъра. Пробвах да отключа и неговия бутлоадър - и с него така - <waitng for device> . Телефоните са купени от Глобул. Идея какво не е наред и къде греша?
Цитирай
#78

Проблема е в windows-а и на мен ми правеше такива номера под 8.1 но със 7цата нямах никакви проблеми.
Цитирай
#79

Отключих телефона сложих CWM и след като инсталирам SU CWM пише че е инсталиран след рестарта няма нищо помощ ?!?!?!!
П.С. пробвах няколко SU същата работа дава че  е инсталирано , но след рестарта няма нищичко...
Цитирай
#80

Здравейте, искам да ви попитам ако си рутна телефона ще мога ли да деинсталирам стоковоите приложения?
Цитирай
#81

Здравейте Smile Вчера извърших действията описани в първия пост (благодаря за подробните обяснения) и всичко мина нормално до момента, в който трябва да инсталирам super su. Самата инсталация през recovery минава успешно, но след нея не се появи икона нито в меню, нито в работен плот. Инсталирах SuperSU през PlayStore-а но ми изписва "Няма иснсталирано SU и SuperSu не може да го инсталира. Това е проблем!". Инсталирах Root Checker, който пък изобщо не намира рут, а Superuser, която инсталирах след това стартира нормално, но всичко е празно във списъците. Пробвах няколко различни версии да инсталирам през recovery, но резултатът е все един. Ако някой има идеи ще съм благодарен да ги сподели Smile 

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#82

Деинсталирай суперсу-то след това влез в рековъри изтрй кеша дата и делвик след катоето пробвай с този http://download.chainfire.eu/696/SuperSU...-v2.46.zip .
Цитирай
#83

Пак същият резултат... всичко е наред с инсталацията и после след стартиране на телфона няма су и рут чекера изписва че не намира рут

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#84

Колеги възможно ли е причината за гореописания проблем да се крие в това, че когато избера Wipe Dalvik Cache ми изписва "E: unknown volume for path [/sd-ext]" и как да го избегна това, защото с моите скромни знания означава, че не намира sd-то...

OnePlus 3T 64GB
Цитирай
#85

някои може ли да даде всички необходими драивъри

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#86

Заповядай драйверите за компютъра http://www.htc.com/us/software/htc-sync-manager/ и всичко необходимо за телефона http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2597314 тъй като в сайта на htc са забравили че са правили този модел Big Grin .
Цитирай
#87

(2015-04-19, 18:52:24)Forces написа:  Заповядай драйверите за компютъра http://www.htc.com/us/software/htc-sync-manager/ и всичко необходимо за телефона http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2597314 тъй като в сайта на htc са забравили че са правили този модел Big Grin 
Инсталирах драивърите но пак всеки път ми изписва device unplugged.

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#88

До колкото си спомням ако си с window$ 8-8.1 имаше проблеми с драйверите потърси в xda дали няма решение или използвай компютър с window$ xp или 7.
Цитирай
#89

(2015-04-20, 09:17:03)Forces написа:  До колкото си спомням ако си с window$ 8-8.1 имаше проблеми с драйверите потърси в xda дали няма решение или използвай компютър с window$ xp или 7.

Със седмица съм и не става пробвах и на лаптопа и на компютъра.Връщах заводските настроики  на  телефона и пак не става

Samsung Galaxy S22 ultra

Цитирай
#90

Изтрий драйверите с някой uninstaller (на пример с revo uninstaller) за да почистиш лесно регистрите и евентуално останалите папки, рестартирай пс-то и пробвай отново.
Цитирай
#91

Искам да попитам дали има някой можещ и разбиращ колега от Пловдив, за да ми помогне в отключването и рутването на телефона - срещу съответното евентуално отплащане от моя страна? Става дума за едносимов HTC Desire 500 закупен и предполагам кодиран към Мтел.
Можете да ми пишете на лично съобщение.

Nokia 7.1
Цитирай
#92

Като избера yes не се получава нищо какво да правя Sad
Цитирай
#93

Мога ли да изпълня само 3-та точка от темата, т.е. да направя само ROOT na телефона, защото искам да си прехвърля приложенията от вътрешната памет на СД-картата. Четейки темата (ROOT упътването), не ми става явно, зип папката, след като се слага във вътрешната памет на телефона, как така след това се избира "Install zip from SD card".
Цитирай
#94

Не, не можеш да направиш само т.3.Трябва да направиш всички стъпки, за да стигнеш до нея.
Install zip from SD card е опция на recovery-то, което ще качиш, след отключването на bootloader.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#95

Здравейте от мен.
Имам проблем с моето HTC Desire 500. Сложиш го вечерта да се зарежда и на сутринта ми даваше само батерийката, която още не бе заредена. Когато го включих стигна само до белия екран с логото и извибрира 3-4 пъти и до там. Правих му и Hard Reset но никакъв ефект.
Започнах да правя нещата от тук, стъпка по стъпка, но стигнах до токена и там ..запецнах. Не мога да изкарам токен от цмд-то и тъй. Може ли малко помощ?
Цитирай
#96

Какво значи "не мога да изкарам токен от цмд-то"? Не ти го показва, не знаеш как да го копираш или нещо друго...
Цитирай
#97

@bobytsekov

Отварям cmd и влизам в папката на андроида през него, пиша fastboot oem get_identifier_token и ми казва, че fastboot is not recognized as an internal or external command, operable program or batch file

Отварям cmd от старт меню-то, защото с десен бутон от мишката го нямам като опция
Цитирай
#98

Ще го имаш като опция, ако задържиш натиснат Shift и след това дадеш десен бутон - от менюто избираш Open command window here. Но това трябва да го направиш във вече отворената папка, в която ти е adb/fastboot.
Цитирай
#99

Искам да благодаря за помощта и да се извиня за глупавите въпроси. (Успях да пусна по този начин cmd но пак ми изписа същото. Тогава отново се върнах да опитам всичко отново и този път се регистрирах в руския сайт и свалих папката андоид и успях да взема токена.)

Успешно стигнах до последната точка и там отново попаднах в калчища. Като ми се отвори за отключване на bootloader-a мислех, че съм успял, но уви ... Когато е на YES, колкото и да натискам и задържам POWER бутона нищо не се случва. А натиснали на NO веднага се рестартира телефона и започва мъката отново.
Това на какво може да се дължи ?
Цитирай

Имам проблем. Неще да ми засече телефона. Когато напиша командата за отключване на bootloader-а, вместо token-а получавам <waiting for device>. В Фастбоот режим е. С Windows 8.1 Pro съм. Някакви идеи ? Smile Опитах много идеи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)