Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилен интернет
#26

(2015-04-23, 20:38:39)disrespectful написа:  Вече направих и трета с вашите препоръки, но която и да избера/активирам, резултат никакъв. Май ще трябва да звъня или да питам в магазин....има ли начин от друг телефон да си ги пратя примерно и да ги запаметя?

Ти  сигурен  ли  си,  че  интернета  на  картата  ти е  активиран.  Пробвай  картата  на  друг  телефон и  виж  дали  имаш  интернет.  Аз съм на  боб и  в  началото  на  месеца  минах  на  план с  интернет.  На  датата,  когато  трябвше  да  мина на  новия  план,  сутринта  получих  смс  и  профил  за  интернет,  но  интернет  йок.  Почнах  да  се  ровя  в  интернет за  настройки.  Пробвах всичко, което  намерих но  така  и  не  тръгна  интернета. Наложи  са  отида  до  офис  от  където  ми активираха  интернета и  всичко  си  дойде  на  мястото Smile

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
Аксесоари
#27

Сигурен съм. До преди три дни картата беше на старият ми тел и нет си имах... Там само при вадене на батерия и включване на тела, получавах смс автоматично с настройки всеки път.. .

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#28

(2015-04-23, 21:28:20)disrespectful написа:  Сигурен съм.  До преди три дни картата беше на старият ми тел и нет си имах... Там само при вадене на батерия и включване на тела, получавах смс автоматично с настройки всеки път.. .

Е  щом  е  така,  ще  търсиш  причината  в  телефона Smile

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#29

disrespectful, вместо да си губиш времето в писане и чудене, направи тези неща, които съм ти изредил в предния си пост.

Също така, като направиш настройките, влез в *#*#4636#*#* , phone info и от там в меню точките пробвай да позволиш дата връзката.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#30

Няколко пъти го правих колега. А в настройките ми пише GPRS Услуга: прекъсната връзка. Има и едно поле GSM изключва =====DATA===
По-долу освен бек бутона има за още опции и има Enable data connection, натискам го, но нищо не става, после като вляза не ми пише Disable, а пак enable, тоест май въобще не се включва. Освен да ида в някой магазин...и да ги карам да ми ги пратят. Не ми се беше случвало такова нещо до сега. Чак ми е тъпо да отида заради това. Big Grin

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#31

И фактори ресет ли не помогна?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#32

Това нещо като задаване на фабричните настройки ли беше? Може ли да ми кажеш как точно да го направя, благодаря предварително. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#33

settings-about phone-clean phone data. Там има опция за factory reset, а ако искаш може и паметта да форматираш. Не забравяй да си прехвърлиш всички неща, за де не ги изгубиш.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#34

Значи без да си загубя снимки и приложения няма да стане? Трябва да си намеря програмка за backup... ох......

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#35

Прехвърли си ги на компа. Или просто НЕ отбелязвай опцията за формат, а само тази за factory reset.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#36

Демек първото "възстановяване на фабрични настройки", пише,че се губят данни на потребител на телефона, контакти, съобщения и профили. Мерси, сега ще опитамSmile страшно се прецаках.... изтриха ми се всички приложения... само снимките в албума ми останаха... охххххххххххххххх, дано поне да си е заслужавало Sad(((((((

Благодаря ти! Загубих доста неща и приложения, но се оправи. Още като пуснах мобилни данни и ми се появи H до обхвата. Въведох твойте настройки и тръгна. Нещо се е било сбозило явно. Само ми кажете на 3g или 4g ви седи? Предполагам,че няма смисъл от това 4г? Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#37

(2015-04-24, 11:07:46)disrespectful написа:  Демек първото "възстановяване на фабрични настройки", пише,че се губят данни на потребител на телефона, контакти, съобщения и профили. Мерси, сега ще опитамSmile страшно се прецаках.... изтриха ми се всички приложения... само снимките в албума ми останаха... охххххххххххххххх, дано поне да си е заслужавало Sad(((((((


Благодаря ти! Загубих доста неща и приложения, но се оправи. Още като пуснах мобилни данни и ми се появи H до обхвата. Въведох твойте настройки и тръгна. Нещо се е било сбозило явно. Само ми кажете на 3g или 4g ви седи? Предполагам,че няма смисъл от това 4г? Smile

Ако  имаш  гугъл  профил  и  си  синхронизирал  контактите ще  си ги  възстановиш  оттам.
От  4g  все още  няма  нужда   а  и не  се  знае кога  ще  има Smile

1+1  Never Settle  IUNI OS "Знанията слагат отпечатък на характера."
Удари един лайк ако ти харесва [/url][url=https://www.facebook.com/PhotostakenbyAtanasPetrov]Photos taken by Atanas Petrov
Цитирай
#38

За приложенията и други настройки ме беше яд, но ще си ги върна тия дни. За контактите имам файлче от което просто ги импортнах, те са ок. Благодаря ви многоSmile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#39

(2015-04-24, 22:34:46)disrespectful написа:  За приложенията и други настройки ме беше яд, но ще си ги върна тия дни. За контактите имам файлче от което просто ги импортнах, те са ок. Благодаря ви многоSmile

Колега оправили се проблема с прекъсването на моб. нет след ресета на тел.Направо полудявам с това непрекъснато разкачане,пробвах какво ли не и няма ефект(без фак.ресет)

Xiaomi 13 pro, Huawei Mate 20, Huawei watch gt 2 pro 
Цитирай
#40

Неговия проблем май е, че изобщо не захапва нета на 3Г, а за това зависване се установи, че е проблем ор рома. При мен го имаше, вярно рядко ... може би 3,4. пъти да ми се е случило, бях с версията от Виваком, после сложих рома от flyme.cn и не ми се е случвало.
Цитирай
#41

Аз нямам подобен проблем. Никога! Сложи ли последния flyme?
Цитирай
#42

(2015-07-01, 07:26:28)borkost написа:  
(2015-04-24, 22:34:46)disrespectful написа:  За приложенията и други настройки ме беше яд, но ще си ги върна тия дни. За контактите имам файлче от което просто ги импортнах, те са ок. Благодаря ви многоSmile

Колега оправили се проблема с прекъсването на моб. нет след ресета на тел.Направо полудявам с това непрекъснато разкачане,пробвах какво ли не и няма ефект(без фак.ресет)

Да, оправи се и не съм имал повече проблеми. Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#43

На мен също ми "дропна" мобилния на 4.5.5I перманентно. Просто изведнъж. Ресет, бекъп от вградената функция и сега е добре.
Цитирай
#44

Имах същите несгоди и ОТКРИХ ПРОБЛЕМА.Изчетох много коментари от всякъде,но проблема се оказа АНТИВИРУСНАТА програма (аз ползвам Security master).Та като смених ГСМа реших да и вдигна секюрити левела ,като съответно и дадох 2 разрешения: едното е за системните настройки да може да променя,а другото за известия и прочие. Това ми беше грешката и не само на мен изглежда.Така без да се сетя дълго време и с 300 мъки, след сменяне на сим картата от оператора ми(без резултат,разбира се).Разбрах ,че е или апарата или нещо което съм му направил и то не е в настройките.... Извод: Направо изтрийте антивирусната(или я заменете я с друга) инсталирайте на ново и не и давайте никакви разрешения да се рови в ГСМа и да прави бели Smile просто я оставете на BASIC level и така. Надявам се да съм бил полезен Wink Специално се регнах в този хубав сайт,за да сбоделя това. УСПЕХ!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)