Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google представи Nexus 6P и Nexus 5X
#51

Не знам кой взема решенията за цена и размери - дали гугъл или производителя. Факт е че на Нексус 6 това му бяха двата големи кусура които отказаха хората от покупка. Айде той размера беше ясен че ще е шест инча, ама поне цената да бяха преосмислили

Motorola G5s XT1793
Аксесоари
#52

Цитат:Nexus 4 бе сензация. Nexus 5 бе вдъхновяващ.Nexus 6 обаче изглежда като далеч не толкова популярен наследник на предшествениците си.


Така е приблизително логиката на Google, що се отнася до смартфоните от едноименната серия, които компанията предлага вече няколко години.

След като загърби основните характеристики, които направиха Nexus популярна марка - впечатляващ хардуер на достъпна цена - създаденият от Motorola Nexus 6 заложи на огромните размери, мощната конфигурация и цената, достойна за всеки флагман.

Сега обаче Google признава, че в интереса към Nexus има "спад" и че резултатите от последните месеци притесняват компанията. Негативната тенденция за продажбите на Nexus моделите дори не се отнася само за най-новия от тях. Актуалният Nexus 9 таблет също не се продава особено добре. В резултат Google дори използва лошите резултати като обяснение за финансовия си отчет за последното тримесечие.

"Сравнявайки сегашните резултати с тези за същия период миналата година, Nexus не се представя толкова добре", казва компанията, но не уточнява на колко точно възлизат продажбите на Nexus 6.

Nexus 6 излезе на пазара през октомври 2014 г. като премиерно устройство за актуалната тогава Android 5.0 Lollipop версия на мобилната операционна система на Google. Апаратът се отличава с 6-инчов екран с QHD дисплей, 2.7 GHz Snapdragon 805 процесор, 3GB RAM памет и 13МР задна камера.
kaldata.com
Напълно очаквано. Дано се завърнат с достойни наследници на Нексус 4 и 5. 

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#53

Дали пък Google вече не показаха новия Nexus 5/2015 ? Smile 

Едва ли някой може да отговори на този въпрос точно сега,но ако се вгледаме малко по-внимателно в детайлите,отговорът е по-скоро "Да" !
За какво иде реч ?

Google пуснаха няколко промоционални клипа на така наречения Project Fi в,което разбира се няма нищо странно.....В единия от тези клипове(втория) компанията изпозлва Nexus 6  за да покаже как всъщност ще работи този проект:



Използването на Nexus 6 е най-логичното нещо,което може да се очаква,най-малкото защото към момента това е единствения телефон,който е съвместим с този проект......Какво обаче се вижда на първия клип от поредицата за Project Fi ?
Там по неясни причини Google "показва" някакво съвсем ново устройство:



Това нямаше да изглежда толкова странно,ако преди това в пространството не бяха изтекли снимки на концептуален модел телефон,който удивително много прилича на устройството,което Google използва в своя клип:

[Изображение: 8096526Q.jpg]


За какво им е на Google да използват подобно утройство в своето видео при положение,че имат на разположение Nexus 6 ? "Грешката" беше поправена във втория клип с използването на Nexus 6,но съмненията разбира се остават...... Smile 
Нещо повече-те дори се засилват от факта,че не за първи път Google показват предварително бъдещия Nexus.През септември 2013 г те направиха подобен "гаф" показвайки Nexus 5 цели 2 месеца преди официалната премиера на телефона.....На 38-та секунда от въпросния клип ясно се вижда как човек от тълпата снима с телефона:

[Изображение: 8096525W.jpg]

Ето всъщност и целия клип от тогавашното промоционално видео на новата(тогава) OS:




И така....Въпросът е дали това няма да е новия Nexus 5/2015 ? Smile
#54

Прилича ми на LG. Дано е с нормален размер. 
Нексус 6 просто е гигантски. За пореден път се убедих след като гледах горното клипче. Хората едвам го хващаха в една ръка Big Grin .

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#55

На мен ми се струва, че е произволно създаден рендър, а не реален телефон. На подобни презентации обикновено са такива.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
#56

Точно това имах предвид...Защо им е да създават нов виртуален телефон,когато е повече от сигурно,че имат готов такъв на Nexus 6 ?
И защо показват как ще работи този Project Fi на несъществуващо устройство ? Каква е идеята зад това ? Smile  Не твърдя,че точно така ще изглежда следващия Nexus,а само се опитвам да си отговоря на някои въпроси...... Smile 
#57

И аз си мисля, че е произволно създаден рендър, но не е изключено наистина това да е Nexus 5 2015. Все пак на всички ни е ясно колко много обичат от Гугъл "случайно" да разкриват бъдещите си телефони в рекламни клипове. Wink Но и в това, което казва колегата tonkata07, има нещо вярно - защо им е да създават нов виртуален телефон, когато вече си имат реален такъв, който поддържа съответната услуга.

D_coffee
#58

Дори и без логото на LG,трудно можеш да сбъркаш кой би стоял за подобен модел.... Smile 

[Изображение: 8096558F.jpg]
#59

Ако истинския нексус прилича на това показано по-горе, S6-цата ще бъде пенсионирана със скоростта на светлината.

Trust nobody who smiles before 10am...

#60

smiley,според мен по-скоро ще прилича на по-горния,а не на този ,въпреки,че и този не изглежда зле....... Smile
#61

Доста красиво изглеждат. Аз също бих се замислил за замяна Smile


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#62

(2015-05-06, 16:12:08)tonkata07 написа:  smiley,според мен по-скоро ще прилича на по-горния,а не на този ,въпреки,че и този не изглежда зле....... Smile

По-горния ми горзнее малко повече, но става. Винаги съм искал нексус, да видим дали тази година ще е годината в която желанията ми ще се сбъднат. 

Trust nobody who smiles before 10am...

#63

Ако цената му е около $400-450, и аз бих се замислил за смяна. Нексусите са много яки, стига да не са по-големи от 5.5" и да струват 1000+ лв.  Smile

D_coffee
#64

(2015-05-06, 14:54:21)mita6ki9 написа:  Прилича ми на LG. Дано е с нормален размер. 
Нексус 6 просто е гигантски. За пореден път се убедих след като гледах горното клипче. Хората едвам го хващаха в една ръка Big Grin .

Абсолютно, и дано да е така в действителност. Най-успешните им модели бяха производство именно на конкретната марка.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#65

Уфф аз се бях зарекал че на есен ще отнеса новия аЙфон и да не се занимавам с глупости ама като гледам този нексус горе ако има нещо вярно с действителноста тези снимки за поредна година ще отнеса нексус.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
#66

Ами визуално е доста пипнат нексуса. Дори и малки промени да има, но да запазят концепцията е достатъчна причина за покупката. Изглежда доста добре и параметрите са на ниео, само да не го пуснат на висока цена.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
#67

Дано са си взели поука от Нексус 6, за него след представянето му не чух нищо, май и на живо не го видях, обаче изводите от представянето му са ми още в главата - голям, грозен и скъп.
#68

Голям и скъп,но не и грозен.....Не знам последното от къде ти хрумна ? 
#69

И аз бих се върнал към Nexus. Просто нищо друго не работи така в ежедневието. Но под 5.5" екран и 3000 mAh батерия не падам.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#70

"Златната среда"... е сега ако има повече mAh няма да откажа. Smile

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

#71

И да не се изхвяърлят толкова с цената, и аз пак се връщам в лигата.

Nokia e52 >>> Nexus 4 >>> Note 3 >>> Nexus 5X >>>
S7 Edge Android 7 Nougat Xposed 88.1

S9 [ROM][G96xF/DS/FD/N][ALEXNDR] * U8DTC5 * DevBase v7.3 * Encryption support
S21 256 no root


 
#72

Те ако го направят да е без компромиси, няма как да е евтин. Но няма и да е като сегашните флагмани, по 1500 лева.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#73

Aбсолютно си прав за размера....Аз също не би направил компромис с това......След 5 месеца с 6",въобще не се виждам да се върна на 5".....Не мисля,че проблемът е в размера на дисплея,а по-скоро в дизайнерската гледна точка,но както се казва има дизайнери и дизайнери......Едните правят крачката,която променя много неща,а другите се придържат към традициите и се получава поредния.............."безличен" телефон...... Smile
Аз лично нямам нищо против телефонът да изглежда и по този начин,ако ще използват дисплей над 5",въпреки,че съм убеден,че това няма да се случи....Това не е виртуален модел,а напълно реален телефон,който може да бъде закупен от всеки,но да не се отклонявам от темата......Става въпрос за дизайн.

[Изображение: 8098765U.png]

Умишлено съм скрил името за да не насочваме дискусията в съвсем друга посока въпреки,че някои от вас сигурно ще разпознаят телефона.....Та какво имаме тук ? 5.5" дисплей и размери 141 × 76 × 8.9mm/3300 Mah .......LG G3,който също е с 5.5" дисплей е с размери 146.3 x  74.6 x 8.9 mm/3000 Маh......Извинявайте,но 5.3 mm си е сериозна разлика.....При една и съща дебелина на устройствата,батерията на единия е с 10% по-голям капацитет !?!?!
На някои от вас точно този дизайн може и да не му допадне,но идеята ми е,че има начин чисто физическите размери на всеки един телефон да бъдат намалени,а капацитета на батерията да бъде увеличен без особени проблеми.....Единственото,което се иска е малко повече смелост от страна на дизайнерите. Smile
#74

Ти си сравнил с G3, който е един от телефоните с добро съотношение екран/тяло. А я сравни с някое Sony, или още по - добре, с краля на рамките - iPhone. Z3 е с едва 5.2" екран , а е 146 x 72 x 7.3 mm  . iPhone 6+ е с 5.5" екран и е с габарити 158.1 x 77.8 x 7.1 mm . HTC и те се излагат в това отношение  - М8 е с 5" екран и размери 146.4 x 70.6 x 9.4 mm.

И аз не харесвам телефони с големи рамки, ама никак. Не знам дали е въпрос на предпочитания. Мен ме радват слуховете, че сигурно LG ще прави новия Nexus. Това означава тъни рамки Big Grin . Не че е единственото определящо нещо де...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#75

А ако пуснат 4"-4.5" нексус, ще е още по-добре, за хората, които искат наистина телефон, а не таблет.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)