Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Not enough free space
#1

 
   Здравейте,

писах тема в **** форума, но там не се отзоваха много по въпроса, та реших да попитам и тук, пък дано някой може да ме просветли:

Проблема започна като се опитвах да си ъпдейтна версията от v5 към v6, и постоянно ми излизаше че няма достаъчно свободно пространство, и трябваше да махам приложения, които ползвам, за да се свали ъпдейта. Също така ми е излизала същата грешка и когато искам да инсталирам нови приложения... абе не стига памет в общи линии.

[Изображение: 11229289_10207401717460570_2312841858399...e=55F263D3]

При следващата налична нова версия дори и да триех приложения, пак не можех да сваля файла. Тогава направих следното:

В Storage паметта е разделена на 2:

- internal storage: 2,11GB

- phone storage: 0,91 GB

Явно на internal storage са апликациите, а phone storage е оперативната памет, но тук идва 1 казус: в разбивката пише че въпреки че е 0,91GB там има 1,38 GB музика??... при условие че всичката ми музика е на SD картата..


След като ми излезе съобщението, че има нов ъпдейт при опит да го сваля излезе грешка, че няма достатъчно свободно място. Ъпдейта беше около 330MB, a на phone storage имах свободни около 130MB... нямам представа защо...
Гледах, струвах... оптиах да сваля ъпдейта тук форума и да го сложа на SD картата и ръчно да го инсталирам, но като избрах файла телефона се рестартира веднага и започна уж да се ъдейтва, но реално след 30 мин чакане реших, че нищо не се случва и изгасих телефона. За щастие като се опитах да го стартирам нямаше проблеми.

Тогава реших да опитам да изтрия phone storage, пък каквото ще да става (има такава опция, както е показано на скрийншота). След като потвърдих операцията уж каза, че телефона ще се рестартира, но това така и не стана,... но поне вече имах 870 MB свободно пространство и директно тръгнах да свалям ъпдейта автоматично. Нямах липсващи апликации, нито музика, нито снимки..Тъй като по необясними за мен причинин се сваляше с около 5-6 kB/s го оставих така през нощта и като се събудих се беше ъпдейтнал и към момента всичко изглежда наред.


Да, обаче нямам представа какво се случва с тези партишъни... Някой може ли да ми обясни, моля?

[Изображение: 11350643_10207401717420569_2476872873152...e=560C3F4D]

[Изображение: 11059381_10207401717500571_7139987914908...e=5601330C]




 

Google Pixel 5
Цитирай
Аксесоари
#2

Картинките не се виждат. Качи ги някъде другаде.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2015-05-27, 21:48:20)Be6i4 написа:  Картинките не се виждат. Качи ги някъде другаде.

Готово

Google Pixel 5
Цитирай
#4

1. е добре да знаеш че за да работи едно андроид устройство е нужно да има няколко задължителни дяла:
- boot - с големина няколко мегабайта той съдържа ядрото (кернела)
- system - тук големината варира но тук са вградените приложения, които не могат да се трият, а само да се забраняват през менюто на телефона (при по-новите версии на андроид)
Този дял остава непокътнат при Hard или Factory reset
- data - тук се пазят всичките настройки и допълнително инсталирани приложения + информация като телефони записани в памет Phone и други. - това е дялът който бива форматиран при ресет на телефона.
- cache - тук нещата са ясни, пази се информацията, която си оставят различните приложения, за по-бързото си зареждане, дялът би трябвало да се трие автоматично при ресет, но в повечето recovery версии си го има като отделна опция - wipe cache или wipe cache partition
2. Варианти за сд карта:
- вградена - ползва останалата памет на телефона
- външна - добавя се физическа карта в съответния слот и нейната памет се вижда под вградената. В зависимост от софтуера на телефона се позволява запис във външната карта на снимки, видео, музика и данни за приложения, но от андроид киткат нагоре има проблеми с писането във външната и се предпочита вградената за някои приложения, например iGO

По въпроса от темата:
Internal storage e точно този диск Data, който се затрива при ресет на телефона
Phone storage е вградената SD Карта - това че си затрил нещо, което не си видял не означава че не си изгубил информация. Тук се пазят по подразбиране данните за някои игри, картинки и снимки от вайбър, там е и MIUI папката с данните за текущата тема, Mi cloud и т.н, снимки от камерата, Screenshot-и, свалени ромове и папката по подразбиране за сваляне от браузъра.
Дори да се поддържа някакво местене на външната сд карта то не е цялостно


П.П. току що осъзнах, че темата е на няколко месеца, поради което приключвам с обясненията.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)