Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Има ли проблеми с Mototola moto g2?
#1

Здравейте! Ще си купувам смартфон и се спрях на Mototola moto g2. Това ще ми бъде първия и ме 
притесняват нещата, които четох за него- загрявал, лагвал и всякакви такива мизерии при по- продължителна употреба, а аз ще го ползвам не по- малко от 2,3 години  
+ проблем при затваряне на приложения и при много отворени такива а и мегахерците ми се виждат малко. Та, не знам, някакви такива оплаквания да имат вие? 
   
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей и на теб, телефончето е много добро за парите, които се предлага. Мисля, че ще останеш доволен, препоръчвам ти като си го купиш ако не е с 5.0.2, да си го оставиш на 4.4.4. За сега с лолипопа не работи перфектно, чакаме 5.1. Случва се да лагне, но много рядко, загрява нормално и то само ако играеш игри. Батерията е средна работа, ако го ръчкаш здраво изкарва ден. Ако имаш как да го видиш на живо и да го разцъкаш за да имаш представа.
Цитирай
#3
Photo 

Ако питаш мене щом искаш да ползваш телефона който ще купуваш поне за 2 - 3 години не бързай а си събери още някой лев и си купи LG G3 Dual Sim или по евтиният вариант Samsung Galaxy A5 Duos .Ако все пак държиш да е нещо до 400 лева тогава избора ти ще  се затрудни.Аз вече съжалявам че си купих Моторола но понеже търсих да е с две карти и да е до 400 лева ми се видя удачен избор.Най много ме дразни че няма български и го ползвам на руски като всички програми които инсталирам като Viber,Skype,Facebook,навигации и др. ми ги кача на руски.Плюс за мене е че дисплея и без протектор няма и драскотина а и задния капак е направен да не се хлъзга както и  говорителите които са отпред и се чуват доста добре.Минус е че батерията е вградена и при една забивка се чудиш как да го изгасиш.Все пак ти сам трябва да си решиш.
Качвам и две снимки първата е с KitiKat 4.4 а втората е със CyanogenMod 12.1


Прикачени файлове Миниатюри
   
.jpg 20.06.15 - 1.jpg Размер: 108.15 KB  Сваляния: 108

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#4

(2015-06-20, 16:12:17)donadonykr написа:  Минус е че батерията е вградена и при една забивка се чудиш как да го изгасиш.

Задържаш Power бутона повечко време и гасне.

Софтуера е зле, иначе като телефон бива.
4.4 е супер лагав, 5.0.2 дърпа здраво батерия и "кодира" номера в указателя при абонати на виваком...

Камерата е много добра, има доста широк ъгъл на заснемане, качеството е напълно задоволително и прави хубави клипчета.
https://www.youtube.com/watch?v=eCbEezxXhTw

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#5

Мога ли да попитам по-конкретно - какво значи, че софтуерът е зле? Само това изброеното относно андроидите ли се има предвид?
Цитирай
#6

(2015-06-24, 13:42:03)Антонн написа:  Мога ли да попитам по-конкретно - какво значи, че софтуерът е зле? Само това изброеното относно андроидите ли се има предвид?

Има се в предвид че изобщо не са си дали зор да работят по софтуера  на Motorola. Не знам кой дявол ме накара да купя Moto G 2 Bu ама  съм решил да изчакам за Android 5.1  и ако пак не са си дали зор това ще ми е последната Motorola която купувам.И от Samsung и от LG работят много повече по софтуера на телефоните си а motorola са много зле.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#7

Ако под работа по софтуера имаш предвид добавяне на ненужни системни приложения,претрупан системен интерфейс и калпав TouchWiz - да Samsung работят доста по тази част . Моторола залагат на чистия андроид - дават ти софтуер базиран на AOSP . Андроид в чистия си вид ,както идва от Google -най-близко до Нексус телефоните .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#8

(2015-06-28, 11:01:00)Valentin4ou написа:  Ако под работа по софтуера имаш предвид добавяне на ненужни системни приложения,претрупан системен интерфейс и калпав TouchWiz - да Samsung работят доста по тази част . Моторола залагат на чистия андроид - дават ти софтуер базиран на AOSP . Андроид в чистия си вид ,както идва от Google -най-близко до Нексус телефоните .

Нямам това в предвид а говоря за бъговете които има и че не си дават зор да решат проблема.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#9

Какви бъгове по-точно? Сподели на другите.
Big Grin

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#10

(2015-06-29, 22:36:25)niun01 написа:  Какви бъгове по-точно? Сподели на другите.
Big Grin

Искаш примери ли? Ами например не мога да слушам музика и да ползвам браузъра едновременно защото музиката ми се изключва.Има изписано достатъчно много по темата с бъговете във форума.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#11

Точно след като прочетох за проблема, правя проба и това изобщо не отговаря на истината.Хем браузвам, хем и музиката върви. Хром и гугъл плей мюзик.
Цитирай
#12

Напълно съгласен с колегата това не отговаря на истината - браузвам, онлайн музика от Дигитал Импортед, няколко отворени пдф файла и АИМП3 или ютуб. Всичко това кара телефона да се замисля, но не е невъзможно да се ползва. Като изкл. 1-2 неща от изброените и направо си лети. Относно бъговете - прословутите вивакомски номера (въпреки че аз познати с такива нямам и не съм забелязал проблема лично), лек лаг в някои анимации и то само при Лолипоп при 3-те 4-ки го нямаше това, преди Лолипоп-а батерията държеше една идея повече а в сравнение с Мото Г 2013 си има голяма разлика. Можеше да боднат една по голяма батерия както стана при ЛТЕ версията, не само на някои пазари. Както и тук няма с 16гб и разнообразие с 1 или 2 сим карти - ето това е най-голямата грешка на Моторола, можеше да отхапят голяма хапка от пазара на смартфони. Изброените по горе бъгове могат да се поправят с един добър ъпдейт на Андроид-а. Вярно, че малко се мотат, но след като се изчисти прословутия бъг с лошия мениджмънт на паметта в 4.4.4 телефона е звяр. Единственото което ми направи впечатление е поскърцването на задния панел и то на телефони с по ранна версиа на кърнела и съответно на сглобката. При мен е така защото бях сред първите закупили ли го от Емаг , 1-2 дена след като го пуснаха. Има трески за дялане, но на база коментари относно къстъм ромове сред форумите повечето от нещата всеки може да ги изглади. Аз си чакам ОТА защото съм в гаранция и много не съм на ти с нещата а и основно не искам да си брикна телефончето. Това е чакам си с нетърпение 5.1 а може и дори Мото Г3, че да отбележа един хеттрик. Поздрави на всички и на който не му харесва да си купува Самсунг.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай
#13

Давам само пример и той е от Androin KitKat 4.4.4 защото в момента съм се върнал на него.В Android 5.0.2 проблема е решен но има други.Не съм длъжен да отговарям на всяко заяждане .Просто ако бяхте чели и по нагоре щеше да ви стане ясно че става въпрос за това че от Motorola не си дават зор за сравнение с други производители  от водещи компании.Преминах през CM 11 до СМ 12.1 но стоковия KitKat  за сега е най стабилен и затова се върнах на него.Като толкова много си ви харесва не търсете други възможности и си ползвайте моторолите със здраве.Лек ден!!!

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#14

С**а им на чистия андроид... За какво ми е, като е по-бавен и орязан от 2.3 версията?! Интерфейс? Ми благодаря...
На жената самсунга, дето беше със 100 лв. по-евтин до сега не съм го виждал да се замисли над нещо.
Тва моето и в 9GAG да ровя, пак започва да бави...
Евтините китайци на Леново са с по-добра софтуерна поддръжка от нашите мизерни машинки...

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#15

Проблемите са основно в задклавиатурното устройство в тази тема .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#16

Valentin4ou мислиш че много си голям разбирател и затова телефона ти върви без проблем ли? Като гледам ползваш [ROM] [Android 5.1.1]Cyanogenmod 12.1 които и аз съм ползвал.Не казвам че телефона не върви добре а има и бг меню но в даден момент ми е правил проблем и затова се върнах на стоковия KitKat 4.4.4 защото с него имам най малко проблеми.Когато ползвах Cyanogenmod 12.1 имаше случай когато като ми се обади някой той ме чува а аз него не и се налагаше рестарт на телефона за да се оправи.Знам че проблема може да е от gapps затова и преинсталирах постоянно като излезе нещо ново но ми писна и затова се върнах на Kitkata-a и от тогава нямам проблеми.Cyanogenmod и Gapps е правен от хора по тяхно желание и си качат на тях каквото им хареса макар че например в Aroma gapps имаше опции да си избираш кои програми да се качат пак са си волни съчетания и ние сме хората които трябва да ги тестваме.Всеки си избира сам какво му харесва и какво не.

Motorola Moto G 2014 - KitKat 4.4.4
LG G3 Dual sim 3 GB RAM 32 GB ROM KitKat 4.4.2
LG G4 3 GB RAM 32 GB ROM Android Marshmallow 6.0.1
Samsung Galaxy S7 edge 4 GB RAM 32 GB ROM Android 7.0
Цитирай
#17

Проблема с разговорите при CM12.1 не е от gapps ами от неправилно функциониране на voip service при някой хора и се оправя с редактиране на два реда от build.prop .

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай
#18

Не знам какво се оплаквате,при положение,че Моторолите ги ъпгрейдват до андроид 5 и нагоре.Другото,което искам да кажа е,смея да твърдя че за телефон със 1гб рам върви просто прекрасно.И колегата,който обесняваше как самсунг със 100 лв. по евтин от моторолата не се замислял.Приятелю,до сега не съм видял такова животно на самсунг да не се замисля.Разберете,че моторолите са телефоните със най-добър и лек софтуер съвсем близък до нексус устройствата.И не забравяйте че мото г2 не е най-бруталната пърлачка от към хардуер.Като искате да не ви забива и да не ви лагва вземете си Moto X 2014 Или Moto Maxx и ше си решите проблемите.И на последно място без да има сърдити-ама научете се да си ползвате телефоните-като не им разбирате не си ги купувайте!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#19

"vesoisthebest" напълно съм съгласен с теб. Storstark

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#20

Samsung Galaxy Grand Neo.
Хардуера му е същия. Не знам ти какво си виждал, но аз тоя го виждам всеки ден.
Това, че софтуера е бил най-добрия, можеш да го обясняваш на някой, който не е имал Motorola.

Ползвайте си ги със здраве, щом им разбирате.
Аз телефон от тази марка повече няма да си купя, въпреки че съм им фен от 15 години.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#21

Не ми хвали точно галакси гранд нео, 2ма приятеля имат такъв, единия си го замени с леново р70, защото му забиваше постоянно,

другия още се мъчи, качествово на материалите на мото-тото са мн по-добри, и дисплея, да не говорим за софтуера, аз съм ги сравнявал

на живо и покрай самсунга моторолката ми направо лети, Wink.
Цитирай
#22

За изработката съм съгласен, но за софтуера не ми се спори. Не забива.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#23

Темата по принцип е дали има проблеми с този модел на Моторола.На тебе няма какво да ти обяснявам като не вдяваш какво казвам.Ползвал съм какви ли не модели на различни производители.Ползвай си Самсунга щом те кефи и не ти забива.И следващия път не ми сравнявай процесор на snapdragon със някакви измислени колкото да ги има в телефона и да се води "4 ядра".И НЕ-НЕ им е еднакъв хардуера и за производителност на процесор не си чувал май?Не ми се занимава да обяснявам,но ме ядосваш с тия простотии на които и сам не успяваш да си повярваш.Тука сме за да си помагаме-кой с каквото е полезен а не да плюем различни марки и модели.Всеки може да почне да бълва глупости.Предлагам да спрем до тук със отклонението от темата и да се продължи по същество.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#24

Пич, дишай Smile
Казвам ти какво се случва при паралелна употреба на двете устройства, какво значение имат процесорите, като чуденето е видимо с просто око? Не харесвам устройствата на Самсунг и сигурно не бих си купил такова, както каза, нека спрем да говорим за него.

Ако трябва да обобщя - Моторолата има проблеми със софтуера и софтуерната поддръжка, като някои от тях не се решават и с къстъм РОМ-ове. За мен най-големия проблем е с Private number-ите в мрежата на Виваком в 5.Х версиите. Маса народ е изпищял от това, а от нашите любимци няма никаква реакция. Отделно, при излизането на нова версия не се занимават да пускат "фиксове", а ние с нетърпение чакаме по половин година за следваща версия, която често добавя нови проблеми и не решава старите.

Moto X Play
EX: Moto G 2014, Moto Defy, Moto V9, Moto V400, Moto V191, Moto T191
Цитирай
#25

До колегата който се чудеше дали да си го вземе - вземай или изчакай това
http://www.gsmarena.com/moto_g_2015_migh...-13043.php Повече рам, батерия, по мощни процесор, гпу и доооста мп-ли.

Върл фен на Моторола "МОТО Г" и чистия "Андроид"
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)