Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Търси се наследник на Р6-цата
#1

Привет, отново!
Неусетно изминаха две години и е време за подновяване на договора с оператора и съответно нова слушалка. Както сте се досетили ползвам Р6 и съм доста доволен от него, но вече батерията държи все по-малко, в следствие на мой действия задния капак се държи само от предпазния гръб, а предпазното стъкло на камерата изчезна т.е. време е за нещо ново. Като единствен сериозен недостатък на Р6 мога да посоча малкото вградена памет, но 8ГБ преди 2 години не звучаха зле. Естествено има си и други кусури - камера, звук в слушалките и справянето с по-тежки игри, но на мен тези неща не са ми водещи. Това, което ме подтикна към избор именно на този модел е основно изискване и към неговия наследник - компактни размери съчетани с приличен хардуер на що-годе поносима цена т.е не повече от 5", поне 16GB вградена памет +слот, поне 2GB RAM, бързичък процесор и читав графичен ускорител. Ще взимам телефон на изплащане и вноска около 20лв/месец ми се струва разумна. 

Тъй като съм ограничен от каталога на оранжевите имам следните алтернативи и това, което не ми харесва в тях:

-Sony Xperia M4 Aqua - само с 8GB памет;
-Lenovo P70 - дори да приемем, че проблемите с обхвата са решени, на мен ми изглежда доста пластмасов и калпаво сглобен;
-Samsung Galaxy A5 - относително старичък хардуер и софтуер, но пък е най-скъп;
-Huawei P8 Lite - не съм го виждал на живо и не знам как е сглобката, но разбрах, че е пластмасовSad

Правя важното уточнение, че телефонът ще се ползва стоков т.е. ползване на картата памет за приложения или инсталирането на къстъм ромове не ме вълнуват. Тук идва друг минус на Самсунга - многото стокови приложения, чието наличие не винаги е необходимо.

Имам вариант да взема за приятел Samsung Galaxy S6+, който той ще си плати кеш, а аз ще му давам по 25лв/месец за Note4, който е на няма два месеца и изглежда като нов. Но при този вариант ще трябва да изчакам човека да извади парите, а и нещо Ноута ми се вижда доста голям, та не съм особено ентусиазиран......

Очаквам мнения (по възможност от притежатели) на споменатите модели, а не бих имал нищо против да предложите и нещо друго, което отговаря на изискванията и се предлага от оранжевите, но съм го пропуснал!

Благодаря за съдействието!
 
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мене вземи Note 4ката от твоя приятел.
Горд собственик на Note 4 съм от около 1 месец и съм доволен от всичко Smile
Преди това бях с Htc one mini който е 4,3" и само за 2-3дена свикнах с Note 4ката 5,7" Smile Сега мисля,че никога не бих се върнал на по-малък екран Smile
Цитирай
#3

Преди броени дни минах през същата дилема и даже имам тема по въпроса...
1. Сонито не ме израдва на живо. Много загрявал и от Сони пуснали ъпдейт с който му намаляли честотата на процесора, за да не грее... смешно...
2. П70 не е никак лош и мисля, че вече няма проблем с обхвата... а има стабилна батерия, която силно ме блазнише.
3.Самсунга не съм гледал..
4. П8 лайт... точно на него се бях спрял - но взех предшественика му П7 ... та дори и по-скъпо от П8-цата..
Просто П7 си е по-добър от П8 ЛАЙТ версията... ако е само П8 - тогава да... на лайта е малко по-назад от П7

За сега съм доволен, като телефона се ъпдейтна вчера и стана с доста красив интерфейс. Има си вградените глупости, но повечето не са системни и се деинсталират лесно, а системните просто ги деактивирам.
Тъй като го взех са служебен, и аз няма да рутвам и отключвам буутлоудъра.
Забелязва се лек лаг от време на време, но рядко и като цяло се държи доста добре!
Хвърли му едно око и на него Wink

OnePlus Nord
T-Mobile HTC HD2; SE Neo; Galaxy S2; Moto G ; Nexus 4, Xiaomi Mi4; Huawei P9 lite (dual), Xiaomi Mi6
Цитирай
#4

Meizu m1 note е фаворит
Леново а7000 също е много хубав
Сони-то също е много добро
Общо взето са подобни трите телефона, които изброих и мисля, че няма по-добро във вивакм на тази цена
Аз бих взел мейзуто. Много хубав дисплей, бърз и върви гладко с добра камера
Цитирай
#5

Благодаря за бързите отговори!

За съжаление Р7 не ми е вариант, тъй като вече не се предлага от оранжевите. Ако взема Р8 ще надвиша размера, а и бюджета, който съм си определил. При такова положение по-добре Ноут4 - като ще е гарга да е рошава!
Lenovo A7000 и Мейзу-то са 5.5 инча - демек пак стигаме до размера......

Сони доста са се изложили с тази вградена памет. Засега това го нарежда последен в класацията Sad

Засега клоня към P8 Lite - доволен съм от марката и съм свикнал с EMUI, но все още не съм го срещал на живо.
Цитирай
#6

Meizu MX4 - доста добър телефон според мен Wink)
Цитирай
#7

Аз съм за леново п70. По-хубав е от п8 лайт
Цитирай
#8

Взимай ноте 4 най добър е от всички. Ще свикнеш с размера на екрана.

HTC Desire HD > SGS 2
Вече с LG G3 32gb. Titan
Цитирай
#9

p8 lite си е среден клас телефон.не ти трябва,ако си хуавей п8 или хонор 6.7цата е скъп за да го поръчваш кеш от китай.най-оферта ти е ноте 4ката!

Huawei Mate 10 L29 Black
Цитирай
#10

Благодаря на всички включили се!

Сега се разходих до оранжевите и имаме лек ъпдейт:

- оказа се, че може да ми предложат Galaxy S4 Black Edition на прилична цена - вярно стар модел, но пък флагмански, а и покрива изискванията;
- разгледах и Coolpad Porto - доста компактно телефонче, работеше плавно, но само с 8GB вградена памет и 1GB RAM. За сметка на това има ИР порт, а цената му е символична.

Иначе знам, че Ноут 4 е най-доброто от всички споменати, но ми идва голям. Свикнал съм да си нося телефона в дънките, а на този не знам дали ще му намеря място. Освен това за моето ползване май няма смисъл от толкова мощен хардуер и прилежащите екстри.

В крайна сметка се разбрахме другата седмица да имат налични P8 Lite, S4 Black Edition и Р70 и ще избирам между тях. Ако във всеки има диъл-брейкър ще решавам между Coolpad Porto (на символична цена) или Ноут4 (но тук нещата не зависят само от мен), който бих продал лесно и без загуба при положение, че наистина се окаже ненужно голям.

Поздрави!
Цитирай
#11

Горе ти препоръчаха Meizu MX4-оранжавите да не би да го нямат?
За мен това е телефонът-достатъчно добър хардуер, размерът ще ти пасне, а и цената е добра...
ps: Според сайта им нямат МХ4, ама имат М1 Note... Но пък всичко зависи дали ще ти е голям.
ps2: Супер субективно, само и единствено заради дизайн от изброените съм за P8 lite.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#12

Ако ли пък искаш нещо по-компактно и евтино виж и Alcatel Idol 3 (4,7), идва по около десетина лева на месец с договор

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#13

Да докладвам как се развиха нещата....
В крайна сметка S4 отпдана поради липса на наличност и останаха Р70 и Р8lite. Не знам защо, но реших да видя с колко тези телефони са по-малки от 5.2 инчовата обикновена Р8-ца. Оказа се разликата е практически незабележима, а Р8 не чак толкова по-скъп и така се ъпгрейднах закономерно Smile
След 15-минутна занимавка имах почти същия телефон, но работещ по-мазно, с по-хубав екран, по-добра камера, повече вградена памет и RAM. Останаха някой детайли за доизкусуряване, но това ще го обсъждаме в съответните теми.

Благодаря на всички включили се в дискусията!
Поздрави!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)