Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung
#26

В профила ми ще намериш Skype  Smile

Давам ти зипнат torrent (прикачения файл) разхивирай го и свали zip-а  с програмка като uTorrent.


Ще получиш
[Изображение: image.png]





Отваряш Один 3.04 и зареждаш така! Много внимателно огледай подчертаното с червено, трябва да е в същия ред. В архива имаш два файла CSC ... ти зареди който искаш от двата те са еднакви. Това би трябвало да ти съживи телефона, ако не тръгне ще си го носиш на сервиз  Smile



[Изображение: image.png]


Прикачени файлове
.rar S6310DXAME1_OLBAME1.rar Размер: 25.91 KB  Сваляния: 32

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

Много благодаря!
Сега като сваля файловете, ще пробвам

Само да кажа, че тел-а не е умрял напълно...работи само и единствено с къстъм ром [KITKAT] [4.4.4] CyanogenMod for Samsung S6310

Пак не стана

<ID:0/017> Added!!
<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> BOOT_S6310DXAME1_1013803_REV03_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> CODE_S6310DXAME1_1013803_REV03_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> MODEM_S6310DXAME1_1013803_REV03_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> CSC_OLB_SUP_S6310OLBAME1_1013803_REV03_user_low_ship.tar.md5 is valid.
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/017> Odin v.3 engine (ID:17)..
<ID:0/017> File analysis..
<ID:0/017> SetupConnection..
<ID:0/017> Initialzation..
<ID:0/017> Set PIT file..
<ID:0/017> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/017> Complete(Write) operation failed.
<ID:0/017> Added!!
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)
Цитирай
#28

Пробвай на друг компютър. Също може и USB буксата или кабела да ти правят проблема  Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#29

Ще пробвам днес
 
Благодаря ти за усилиятаSmile
Цитирай
#30

Пак не се получи...явно телефона има някакъв проблем или аз съм сътворил генерална глупостSmile))
Цитирай
#31

Имаш проблем с USB буксата на телефона струва 20 лв в близкия сервиз Smile А ти щом си с къстъм РОМ пробва ли друг къстъм да инсталираш от рековъри?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#32

Ето от тук пробвах всички и нито един не тръгна:

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2550846

Само ето този тръгна:

[KITKAT] [4.4.4] CyanogenMod for Samsung S6310

и не със CWM, а с TWRP

Ето и линк-а:

http://forum.xda-developers.com/galaxy-y...s-t3198150
Цитирай
#33

Това, че не са тръгнали зависи също и с какво рековъри си в момента. Сигурен ли си за модела S6310 да няма някаква буква още примерно S6310n. В Download кой модел пише.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#34

Тел-а е купен от БГ, на кутията пише Самсунг Румъния – Самсунг ГТ С6310 ХХХХХХ (Номера мога да го кажа като се прибера)
В самия тел. пише ГТ 6310 без буква, Baseband - S6310XXAMB6. При рестарт изписва GT S6310L.
В този сайт - http://live.samsung-updates.com/index.ph...e=GT-S6310, както и подобни не намирам фърмуер с еднакви букви като на кутията (на jpg-то съм ги подчертал)


Прикачени файлове
.jpg Samsung.jpg Размер: 400.96 KB  Сваляния: 88
Цитирай
#35

Абе човеко сега , ако ми кажеш, че и в Download пише S6310L ??? Това е твоя софтуер >>  http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-S6310L/

То и аз съм с N9005 Note 3 но виж какво ми пише в Настройки >> За устройството  Smile  На кутията може да пише всичко ти гледай Download/ODIN MODE и при стартиране.



[Изображение: Screenshot_2016_01_07_19_11_30.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#36

В Download пише GT S6310
Без букви
Цитирай
#37

Ами раздвоен съм... при стартиране още първото светване на екрана пише 6310L . А в Download 6310 без L, не можеш да флашнеш стоков пробва на повече от един компютър и все дава грешка. Аз , ако бях щях да пробвам софтуера за L , но не мога да ти дам съвет да го направиш, трябва ти да си решиш Smile По принцип когато се опитваш да инсталираш с Один софтуер за друг модел почти винаги на края дава error Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Ето от този сайт пробвах:

http://live.samsung-updates.com/index.ph...e=GT-S6310

Ето този:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#39

Има проблем с samsung s5830i, зарежда надписа на самсунг и дотам, не иска да влиза в download mode а само в стоковото recovery, пробвах тези гимнастики описани от @rado__8 през Odin, разпознава телефона зареждам файловете и след няколко секунди изписва FAIL. Казаха ми че може да се оправи с Fastboot но не знам как се работи с нея и какви файлове ми трябват.
Цитирай
#40

@kolegata, под батерията, как ти е изписан модела на телефона?
Цитирай
#41

(2016-01-12, 19:31:59)niki_bg написа:  Има проблем с samsung s5830i, зарежда надписа на самсунг и дотам, не иска да влиза в download mode а само в стоковото recovery, пробвах тези гимнастики описани от @rado__8 през Odin, разпознава телефона зареждам файловете и след няколко секунди изписва FAIL. Казаха ми че може да се оправи с Fastboot но не знам как се работи с нея и какви файлове ми трябват.

Първо ми кажи как стигна до там, че да не влиза в Download и защо го преинсталираш Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#42

Здравейте ! Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона Sad Става въпрос за Galaxy S2 I9100. Днес като се събудих го заварих изключен, пуснах го и стигна до логото на Самсунг - ни напред, ни назад. Рестартирах, махах батерията, сменях батерии - не се пусна. Реших да се поразровя тук във форума и из гугъл. Пробвах се да вляза в Recovery mode - неуспешно - стои картинка с андроидчето и след 1-2 минути мислене изгасва. После влязох в Download mode и реших да си преинсталирам firmware-a. Изтеглих този, който е актуален от sammobile, изтеглих си Один, правя всичко, както е описано но уви - FAIL!, както пише накрая. Започва Один-ът, стига до NAND Write Start!, чака 2-3 минути и ... Complete (Write) operation failed. За пръв път ми се случва такова нещо. Пробвах на моя компютър, на друг, сменях батерии, кабели, УСБ входове, администраторски права за Один - нищо не помогна. Телефонът ми беше с версия 4.1.2 - официалната, никога не е бил руутван. Има ли някакъв шанс да се спаси или ще трябва да посети сервиз ? Поздрави!
Цитирай
#43

(2016-01-12, 21:39:05)rado__8 написа:  Първо ми кажи как стигна до там, че да не влиза в Download и защо го преинсталираш Smile

Телефона не е мой, само знам че е рабитил бавно и се рестартирал сам до това положение което е сега, приложения е имало само вайбър и скайп.
Цитирай
#44

Vladdark, под батерията пише - Модел - GT S6310 без буква накрая
Цитирай
#45

niki_bg на друг компютър пробвай.





(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Здравейте ! Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона Sad Става въпрос за Galaxy S2 I9100. Днес като се събудих го заварих изключен, пуснах го и стигна до логото на Самсунг - ни напред, ни назад. Рестартирах, махах батерията, сменях батерии - не се пусна. Реших да се поразровя тук във форума и из гугъл. Пробвах се да вляза в Recovery mode - неуспешно - стои картинка с андроидчето и след 1-2 минути мислене изгасва. После влязох в Download mode и реших да си преинсталирам firmware-a. Изтеглих този, който е актуален от sammobile, изтеглих си Один, правя всичко, както е описано но уви - FAIL!, както пише накрая. Започва Один-ът, стига до NAND Write Start!, чака 2-3 минути и ... Complete (Write) operation failed. За пръв път ми се случва такова нещо. Пробвах на моя компютър, на друг, сменях батерии, кабели, УСБ входове, администраторски права за Один - нищо не помогна. Телефонът ми беше с версия 4.1.2 - официалната, никога не е бил руутван. Има ли някакъв шанс да се спаси или ще трябва да посети сервиз ? Поздрави!

Пробвай трифайлов с PIT с Один 304 >> https://cloud.mail.ru/public/3f9ea4acba7...-38-01.zip


Прикачени файлове
.rar I9100XWLSE PIT.rar Размер: 3.93 MB  Сваляния: 11

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#46

rado__8 телефона не влиза в Download Mode а само recovery.
Цитирай
#47

niki_bg  От рековъри ресет прави ли? И ми кажи как се опитваш да влезеш в Download кои копчета държиш. Fastboot Samsung нямат  Smile Шанса е Download Mode.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#48

(2016-01-13, 20:26:27)rado__8 написа:  niki_bg на друг компютър пробвай.






Пробвай трифайлов с PIT с Один 304 >> https://cloud.mail.ru/public/3f9ea4acba7...-38-01.zip

Благодаря за отговора ! Този PIT файл ще наложи ли загубата на всичко от вътрешната памет на телефона ? Ако да, има ли начин да се спаси нещо от нея в текущата ситуация ?
Цитирай
#49

Няма шанс да запазиш каквото и да е от вътрешната памет Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#50

(2016-01-14, 21:58:05)rado__8 написа:  niki_bg  От рековъри ресет прави ли? И ми кажи как се опитваш да влезеш в Download кои копчета държиш. Fastboot Samsung нямат  Smile Шанса е Download Mode.

Volume down+Home+Power - така се опитвам да вляза в download,
през recovery-то направих хард ресет но ми изписва някакви грешки.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)