Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефон(4.7-5.2) за момиче до 350 лева нов/втора ръка
#1

Здравейте , искам да подаря на приятелката си телефон за 8-ми март . В момента тя е с ЛГ Л70 и не го понася . Малко вградена памет , не може да си ъпгрейдва приложенията ( повечето приложения са прехвърлени на сд картата ) и т.н. . Аз колкото разбирам се спрях на 2 модела Alcatel Idol 3 4.7 и Samsung J5 . Ако вие имате предложения предложете нещо . Най-важното е да има над 8 ГБ вградена памет , hd/fhd дисплей и що годе да е бърз .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
Аксесоари
#2

Явно ще е нов.
В този бюджет аз бих взел Meizu M2 Mini, даже има и розов

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

@Mitko.stefanov, в/ж Xiaomi Redmi note 2 на TO. Предлага се в няколко цвята - идеален подарък за 8-ми март.Smile

 
Цитирай
#4

Колега, приятелката ти за какво ще ползва телефони? Предполагам кифладжийска работа ще е. Хаха, шегувам се.
Държиш ли задължително да бъде нов?

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#5

@Dakata87 Попринцип не държа , но гледам да е като нов хаха . Попринцип тя го използва за Фейсбук , месинджър , малко фейсбук игрички и камерата . Попринцип е свикнала със двойното почукване на лг-то да си отключва и заключва екрана (и при айдола го има ) затова се спрях на тези модели . Надали ще свикне със Meizu или Xiami , но задължително ще ги погледна ! Мислех да и взема като моето Г2 , но предвид жълтите петна които се получават тотално се отказах .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#6

G2 e най - добрият вариант. Не знам каква е тази паника от жълти петна.
Meizu също се светка с туп туп, Huawei P8 Lite също.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

@jorrddan Рядко се намират Г2-ки с гаранция над 1 година . Моя го взех чисто нов и след 4 месеца имах вече жълто петно . Не е по-точно жълто ама самия дисплей от едната страна на черен фон линията става бяла . Тези седмици ще го нося до Техномаркет . Да ви кажа , не знам дали ще свикне на тия мейзута и т.н. . Нещо чета , че проблеми имало с тях , нямало сервизи и т.н. . Ако беше за мен щях да го взема , но като е за нея ... Huawei P8 lite е доста добро предложение колега . Най-вече има 16 гб вградена Smile Виждал съм го на живо и не е лошо телефончето . Стана ми фаворит ! Smile

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#8

Аз давам +1 за Меизу М2(това, за което @jorrddan говори) - супер телефон(брат ми го има), разцъквал съм го и съм доста доволен. Само за снимките не съм си играл да ги видя като как са, но other than that е отлично телефонче.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#9

Давам +1 за J5,може и A3.Момичетата обичат самсунги+че са бързи и вършат добра работа.А аз поне лично не бих се захващал с тия китайчета meizu,xiaomi,huawei тези дни ги правят да приличат на айфони ментета пък и някои от тях са лагави (miui много рам гълта) пък и не дай боже да се падне някой с фабричен дефект и после едно мотаене с месеци по сервизите...

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#10

@MeRtYy, в момента ползвам такъв и няма никакви лагове, не съм и прочел наскоро подобно мнение от друг - просто не знам кого се опитваш да заблуждаваш в случая.

 
Цитирай
#11

Хахахахах! Колега май на един приятел брат му гледал и ти разправя после. Аз съм с най-ниския клас Xiaomi и що ли нямам проблеми?!?!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#12

Не това ми е идеята,по принцип са бюджетни телефони за китайския и индийския пазар,тук не знам защо толкова ги цените,аз лично много им мразя софтуера,смеска между ios и touchwiz и както казах много рам гълта.А момичето за което се търси телефон надали ще си играе да слага custom rom-ове...а ако им видите новия флагман mi5-чисто копие на самсунг.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#13

Е А3 да не е флагман случайно??? Аз точно нисък клас Самсунг не бих си взел, просто защото Touch Wiz e най-отвратителното нещо, писано някога. J5 може и да става за нещо, ама струва около 400лв(което е кажи го 30% по-скъпо от М2-ката), а разлика може би ще намери само и единствено в камерата. Да не говорим за дизайна на J5...
Относно копирането - Самсунг копираха iPhone и какво - сигурно S6-цата щеше да се представя по-добре, ако беше със стария дървен дизайн...
ps: Ако MIUI е тежък - чакай да видиш за какво става въпрос в TW...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#14

А3 е средна класа и какво му е на дизайна на J5?Ако мен питаш повечето самсунги си имат същия дървен дизаин и ако наредиш 10 модела един до друг голяма разлика няма да се забележи...и за С6-цата съм съгласен, и аз не го харесвам като дизайн и модел.
А за Meizu M2 бих казал че е вариант главно заради хипер ниската цена+хардуера.Доколкото го видях в нета е към 200лв с 2гига рам и четириядрен 1.3 а53 процесор.Скина на 5.1 му е нещо като ios но не толкова грозно като miui.Та да,бих казал че макар да е китайче е добро евтино решение.В Индия пуснали и Coolpad note 3 lite за рс7000 което не знам колко лева трябва да е но тела е с 3гига рам и е хипер евтин.

Lenovo Z6 Pro LOS18| Xperia XZ1 Compact LOS17| и други..
Цитирай
#15

и аз съм за A3 дори ако го има 2016 edition най-удачния избор за момиче.Те им са радват на такива самсунг модели. Все пак колкото и да е говорим става въпрос за момиче, а тя надали ще се зарадва от факта, че си и купил китайски телефон и за нечута от нея марка нищо че става дума за Xiaomi.
Цитирай
#16

http://get.bg/htc-desire-526g-dual-smart...karti.html

16-гигабайтовата версия. Предполагам ще остане доволна, а и ще ти остане някой лев.
Цитирай
#17

Със сигурност ще е доволна, особено като и висне телефона по сервизите

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#18

J5 оплакват се от камерата-черен екран не работи. Няма диод за известяване и автоматично регулиране на яркостта. А3 старата версия има племенник доволен е, не съм чул някакви оплаквяния.

Nokia 8
Цитирай
#19

Точния избор http://www.pandawill.com/xiaomi-redmi-3-...14243.html
Цитирай
#20

Idol 3 4,7 или Galaxy A3.И двата ги имам вкъщи,и двата се представят перфектно.Стига с тия китайски изпълнения и фенщина.Вземи си нормален телефон,с нормална гаранция и сервизи за него.Galaxy A3-ката се справя отлично,работи много добре и до сега не е забил нито веднъж,а аз определено имам око кога един телефон бави и забива.Избийте си от главата старите телефони на Самсунг,като Galaxy S3,които наистина лагваха и забиваха.Idol 3 4,7 буквално лети,не се замисля при отваряне дори на Фейсбук и месинджър,които са отвратително написани по принцип.На Алкатела минуса е,че камерата му не отговаря на 13Mpx и не снима толкова добре,колкото Galaxy A3.Във всичко останало са почти еднакви.Самсунга има по-наситени цветове заради AMOLED-a,но от друга страна Alcatel-a също има много добри цветопредавания и не отстъпва особено.Остава вече да избереш на външен вид телефона,който според теб ще и грабне окото.Тя със сигурност не е маниачка като повечето от нас тук във форума.Тя ще се зарадва на подаръка така или иначе,и според мен ще и е все тая дали ще почуква телефона да го отключи или ще натисне копчето за отключване/заключване.Сега ще ти кажа,че моето мнение е да и вземеш Galaxy A3,защото има достатъчно вътрешна памет и доста добра камера.Със Алкател-а може да има леко ядове заради паметта и според мен няма да и хареса камерата/макар,че е доста бързо телефончето/.И все пак ти си преценяваш,парите са твои.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#21

@vesoisthebest, и аз съм на същото мнение - стига с тази фенщина и закостенялост на тези 4-5 марки, наложени тук и в Европа от десетилетия. Отдавна вече си има нормални китайски телефони от други известни брендове, които също си имат гаранция, както и сервизна поддръжка също.Smile

 
Цитирай
#22

Ако ще е втора ръка,за тези пари и намери един Samsung S4,перфектна камера и памет 16гб.,от които 11гб. са за потребителя,напълно достатъчни за фейс,месинджър,скайп,вайбър леки игрички,дори и за още много неща.Прави страхотни снимки,голям екран,абе идеален за момиче.А3 и J5 също са вариант,макар че аз бих предпочел стар флагман,но с актуални характеристики.И стига с тва Xiomi,всеки който пита за телефон Шиоми та Шиоми.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#23

@nikolov89, особенно ако се сложи CyanogenMod на S4-ката.. ще лети направо! Инак, тръгнем ли да сравняваме S4 с A3/J5, S4 си е по-добрия избор.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#24

Щом ще е подарък за 8-ми март, предполагам ще се купува малко преди това. Дотогава цените ще паднат и ще може да вземеш Sony Z3 Compact за около тия пари, че и с гаранция. Има си туп-туп за отключване(евала @jorrddan), а с малко Xposed (и не само) има и туп-туп за заключване. Добро телефонче е, малко е малък, ама се свиква... Иначе ако се взима сега не знам какво да ти предложа, каквото и да вземеш, то това жените са все недоволни Smile

Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#25

И аз съм за Huawei P8 Lite. Красив, тънък, добри камери, бърз.. ще се хареса на дамата със сигурност, а и днес някъде го мернах на промоция.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)