Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официални актуализации за Huawei P8 Lite
#26

(2016-02-22, 17:34:32)dobs7z написа:  Около 4 часа ми държеше на екран (Wi-Fi и др. включително). Ще видя като свърши батерията колко ще е, да сме сигурни напълно.

Иначе за RAM-та не мога да си го обясня - що на мен ми е пак толкова колкото преди?

П.п.: И преди това сякаш на режима за максимално пестене като се натисне бутона за включване на екрана и след отключване на телефона излизаше часовник - а сега го няма - само при клик на копчето, преди да се отключи.

И да се възползвам да питам - как се пренареждаха иконите от падащата лента, че не намирам опцията, а преди си ги бях наредил на удобно за мен място?

Как ги правиш тези 4 часа екран колега дай съвет.Аз немога да направя толкова ползвам 3г и то не постоянно включено.
Цитирай
Аксесоари
#27

Оптимизирал съм почти докрай. Деактивирал съм всички приложения, които не ползвам от мениджъра на приложенията. Чистя RAM-та при всяко загасяне на дисплея. Когато не го ползвам по-продължително (вкл. и през нощта) го включвам на режима за пестене. Направил съм от настройките, където се избира вида на мрежа - 2G, тъй като не използвам 3G нет и имам обхват на всички места където съм. За това се сещам към момента. Иначе на 4 часа и нещо съм с 20% батерия, което означава, че сигурно ще мога да ги докарам до 4,30ч., според зависи.

П.п.: Без никакъв месинджър и FB. Тях съм ги забравил отдавна. Когато ми трябва някой сайт влизам през браузъра - вкл. и фейсбук.
Цитирай
#28

Аз без проблем изкарвам 5 часа, при нормална употреба. А този "ултра" режим на пестене точи повече ток. Поне аз така забелязах, случвало ми се е като падне на 10% да го сложа на режима и след 2 часа батетията да е 0%, докато при нормалния, т.е.интелигентния нямам никакви проблеми.

Актуализирах към B190.
На пръв поглед няма абсолютно никакви промени - но на мен ми се стори, че скоростта на анимациите вече са на 0,5x.
Нещата "вървят" по-бързо. 
Преди режима на пестене на батерия по разбиране си беше на "Интелигентен", сега е на "Нормален".
Проблема при бързото писане Е оправен.  Buga
Засега това са "промените". За батерията не мога да кажа нищо. Сложил съм батерията на "Интелигентен" режим и ще видя как се държи.
Цитирай
#29

Инсталнах ъпдейта. Първите ми впечатления са следните:

- още след флашването, както светна екрана забелязах, че са добавили малко повече острота на образа. Повечето не биха го забелязали, но аз го видях веднага. Преди краищата и ръбовете на изображенията (особено цифри и букви) бяха малко по-загладени и замацани едни такива, докато сега за доста по-изразени. Същото важи и при детайлите на снимки и тн.т.
- в менюто с настройките най-горе се появи лента за търсене на настройки. Може за някой да е полезна.
- в менюто на камерата се появи функция "проследаване на обект". Има я както при видео заснемане така и за обикновена снимка. Може би са се опитали да се реваншират по някакъв начин за ВСЕ  ОЩЕ ЛИПСВАЩИЯ авто фокус по време на видео заснемане.
- звука от слушалките ми се струва с една идея по-силен сега.
- яркостта на екрана определено е бутната леко поне с 20-30 нита нагоре. Веднага го забелязах снощи, когато го цъках на загасена лампа. Обикновено намалям яркостта до край и си цъкам. Този път като я намалих до край, сякаш я бях оставил поне на 15-20%.
- при мен няма никаква разлика в издръжливостта на батерията.
- потреблението на RAM-та определено е по-ниско с 6-7% поне.
- бяха набутани много игри с ъпдейта... Наложи се да трия доста.
- след флашването, докато още разглеждах из настройките, изведнъж се показа опция "плащане чрез докосване" точно под "енергоспестяващ режим". След което веднага изчезна. Не че ми е нужна, но беше доста мистериозно... Big Grin
- НАЙ-ВАЖНОТО е, че double tap проблема при писане е оправен Smile

И ми се ще да спомена за протокола, че при мен фабричното приложение за бекъп изобщо не сработи. Бекъпна преди флашването всичко, но после не успя да възстанови. Стигаше до някакви проценти и увисваше. Отказах се и всичко ръчно си инсталвах и настройвах наново. Сега след ъпдейта не знам дали е оправен бекъпа, дано да е. Но най-вече се чудя следното - никой ли не забеляза, че ъпдейта идва над 2ГБ размер ? В смисъл това е нещо огромно като за андроидски ъпдейт. Ако не се лъжа един сървис пак на Windows 7 дори е по-малък ?! Въпроса е.. Какво толкова инсталирахме в крайна сметка сега, като всичко си е почти същото, а набихме 2ГБ в телефоните си? Ц-ц-ц....


@ chocH:  Да колега, анимациите бяха намалени на 0.5 и всички екрани ми летяха рязко рязко като на Нинтендо-то. Затова си ги дадох пак на 2.0 Big Grin

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#30

(2016-02-24, 13:50:17)Lenux написа:  Но най-вече се чудя следното - никой ли не забеляза, че ъпдейта идва над 2ГБ размер ? В смисъл това е нещо огромно като за андроидски ъпдейт. Ако не се лъжа един сървис пак на Windows 7 дори е по-малък ?! Въпроса е.. Какво толкова инсталирахме в крайна сметка сега, като всичко си е почти същото, а набихме 2ГБ в телефоните си? Ц-ц-ц....

Big Grin
Може би пропускаш факта, че това НЕ Е ъпдейт а цял целеничък ROM, който при разархивиране, файла UPDATE.APP става над 2GB
За ъпдейт говорим когато сваляме и инсталираме файл update.zip
С други думи как се определят нещата при HUAWEI:
update.zip=update
UPDATE.APP= ROM
Ето и смият ROM в страницата на Германия C432B190
Цитирай
#31

Аа ясно. Да де, хубаво Smile Решили са да си префлашнем РОМ-овете от Huawei просто Smile Ама както се вика - като сме се хванали на това хоро, ще си го играем Big Grin

Обаче ! Нещо много важно, което току що тествах - камерата е осезаемо по-качествена. Току що тествах стоковата камера срещу FV 5, която бях инсталнал преди и снимаше доста по-добре от стоковата. Сега положението се обърна -стоковата определено бие FV 5 по качество. Много по-детайлнни снимки прави на светло, а на тъмно доста по-изчистени от към шум, без да премахва детайлността. Тествах при всякакви режими и настройки и резултата бе един и същ. Поиграли са си с камерата тоя път Huawei, за което евала. Този път съм наистина доволен от камерата Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#32

Аз пък съм очарован от положението с батерията!!! Чак не вярвам че за 8ч през нощта със включен вайфай и мобилни падна само с 1% Tongue
Цитирай
#33

(2016-02-24, 14:36:58)sokkoban написа:  Аз пък съм очарован от положението с батерията!!! Чак не вярвам че за 8ч през нощта със включен вайфай и мобилни падна само с 1%  Tongue

Потвръждавам мнението ти колега,същата работа с постояно включени мобилни данни от 24ч до 07ч на сутринта беше паднал....1%,от 100%батерия, без зарядно.Добре е доволен съм от В190.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#34

Аз ще пробвам да го оставя на режим на пестене и ще напиша утре колко батерия е паднала. Снощи така го бях оставил и паднаха около 3%. Странна работа, ако питате мен. Big Grin
Цитирай
#35

Ние го оставяме без да го сложим в режима за пестене на батерия. Както ти казах, никаква работа не върши, пробвай без да го включиш.
Цитирай
#36

Аз снощи заредих телефона до 100% и преди да си легна му включих ултра спестяващия режим на батерията.На сутринта беше паднал с 2 % но съм със B170

Samsung S 3 Neo/Huawei P 8 light/ulefone power 3
Цитирай
#37

И аз преминах на В190. Въпреки предупрежденията във форума, реших все пак да ползвам системното приложение за архивиране, понеже преди няколко дни го бях актуализирал директно от HiApp Market и исках да тествам как се държи. Предварително все пак изпразних вътрешната памет на телефона. Приложението се справи прилично и актуализира почти всичко. След актуализацията видях, че ми липсва папката с изображенията от екрана и точно я бях прежалил, видях, че приложението я е архивирало на картата памет в папка HuaweiBackup, како и всички други файлове, които като вид бях указал да се архивират (снимки, видео и др.). Така че тези, които мислят, че са изгубили информация да проверят в тази папка и може и да имат късмет.

Другото важно за мен е, че приложението за музика ми запази възможността за търся и слушам песни онлайн.

И последно, наложи се отново да инсталирам през Huawei профила си идентификатора и приложенията за маркета и облачните услуги.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#38

(2016-02-22, 17:34:32)dobs7z написа:  И да се възползвам да питам - как се пренареждаха иконите от падащата лента, че не намирам опцията, а преди си ги бях наредил на удобно за мен място?
А по принцип могат ли да се пренареждат и добавят нови? И как става това? Търсих такава настройка, но не открих.
С билд B171 съм.
Цитирай
#39

Здравейте! И аз минах на B190. Преди актуализацията бях с B160! За момента нещото което съм забелязал като минус при мен е че я няма опцията за отключване на екрана с двойно потупване! При вас как е? Иначе направих бекъп с фабричното приложение, но след като актуализирах всичко си ми беше на мястото...
Цитирай
#40

Настройки -> Интелигентна помощ -> Контрол с движения -> Жестове за изключване на екрана -> Двукратно докосване.
Трябва да го включиш. Навряно е на .... Big Grin

Huawei P Smart
Цитирай
#41

Здравейте,
Използвам темата да споделя версия на програмата за PC HiSuite v4.0, защото знам, че с телефона идва версия 3, която е доста по орязана от тази. За всички, които имат проблем с вграденото приложение за бекъп ги съветвам да опитат опцията за бекъп в самата програма. Мисля си че се справя прилично
Цитирай
#42

(2016-02-25, 16:59:34)beatfan написа:  Настройки -> Интелигентна помощ -> Контрол с движения -> Жестове за изключване на екрана -> Двукратно докосване.
Трябва да го включиш. Навряно е на .... Big Grin

Ами там имам само първите две опции:

Обръщане и Разклати.. Другите при мен липсват..
Цитирай
#43

[Изображение: HkAp2FF.png]
Малко Facebook, Messenger, Viber, Instagram и Snapchat.
Общо 10 минути разговори по телефона.
+ Слушане на музика, прекарване доста време в Youtube и малко забавление с Mortal Kombat X. 
Определено има доста подобрение при батерията в B190
Цитирай
#44

При вас така ли изглеждат нещата след като сте преминали на B190?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#45

От предното ти мнение, за което мислех, че си се объркал, че си бил с B160 съдя че телефона ти е с операторски ром, и сега като си сложил европейски двусимов си получил така известния Balong Error. Ще имаш проблеми с обажданията и като цяло проблеми със софтуера
Връщай пак тази версия(дори не мога да я намеря в гугъл) B160
Цитирай
#46

Тъпа работа... Сега точно на B160 ли трябва да се върна или мога и на друга?! Имаше нещо полско в номера на версията преди да актуализирам! Гледам сега в полският сайт на Huawei има HUAWEI_P8 Lite_L21C432B170(Dual-SIM eu) Да сваля нея и да пробвам?!
Цитирай
#47

Покажи си локацията
Цитирай
#48

(2016-02-26, 20:59:41)sokkoban написа:  Покажи си локацията
Сега показва това.. преди да актуализирам пишеше на вендор ds а на регион pl. Пробвах да направя фактори ресет, но стига до 5% и дава грешка.. Това през менюто в Settings


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#49

Много неприятно са се оплескали нещата....file not exist Това означава че в момента нямаш локация. Предполагам и бутлоудъра е заключен....
Единственото решение е ако не можеш да намериш стария фърм Б160 е да сменяш локацията и да дебрандираш телефона, с две думи да го направиш епропейски със локация hw/eu. Така ще имаш достъп до ОТА ъпдейтите с регион C432(Europe)

   
Цитирай
#50

Той все още е в гаранция! Ако направя това дебрандиране, ще падне ли гаранцията? Този B160 никъде не мога да го намеря! Нали се говори, че ще има ъпдейт към 6.0 Ако се появи той дали, ще се оправят нещата?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)