Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Какво се сменя при закупуването на кола на старо?
#26

Колега, вземи си книжката, сложи паричките в джоба и пиши пак. Получи доста информация и от тук насетне освен кавги полезна информация може и да не получиш.

LG G4
Цитирай
Аксесоари
#27

Кола и жена не се избира по форуми. Всяка кола втора ръка ще наливаш пари в нея, коя повече коя по малко. Към автора: твоята работа във форума ( и то не андроид форума) е като ис харесаш автомобил да влезнеш във съответния форум на марката и да се запознаеш със + и - на, колата и да прецениш дали според даваните там цени на ремонти дали можеш да си го позволиш. Отделно пък и темите са винаги хора с проблеми така, че ще останеш с впечатление от четенето на всяка една марка, че все се трошат и все пари трябва да се наливат. Другото дето се пише е собствно предпочитание на пишещия, останалото за предно задно средно, малко или много гори, млад/стар шофьор все тая.
Цитирай
#28

(2016-03-07, 21:23:46)k0brA написа:  ...Относно дали е с предно или със задно - това има огромно значение особено за начинаещия шофьор. Някога карал ли си автомобил със задно ? Аз съм и да ти кажа при зимни условия или на мокър път си е рисково особено ако си начинаещ шофьор, нямаш възможност да си закупиш хубави гуми или колата ти няма стабилизираща система...

Да карал съм!!! Мерцедес 190 Е, това беше първата кола, на която съм се качвал. Това беше и колата, която карах 3-4 годни след като си взех книжката. Колата нямаше стабилизиращи системи, през повечето време нямаше и хубави гуми. Просто както написах по-горе ако не се правиш на шумахер, няма проблем че колата е със задно. Единствено зимата на сняг имах чувството, че колата може да ми занеси (при скорост над 80) и затова си карах по-бавно и нямаше проблеми. Виж вече ако се напъваш и се правиш на гъзе, задното няма да ти прости.

Между другото много ми липсва колата със задно. Малко си препомних добрите стари времена с едно 4х4, което карам от време на време, което е много стабилно и много по-добро от само предно или задно - най-доброто за всички шофьори. Та така се заребих че гледам само 4х4 или мерцедеси (със задно) Big Grin

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#29

(2016-03-07, 18:06:29)mita6ki9 написа:  Какво уточняваш? Данъците се определят от киловатите. Хората са ви го казали по-горе. 
Напишете Данък МПС в Гугъл и всичките калкулатори ви искат киловати.
Ето първия резултат:
http://www.calculator.bg/1/avtomobil_danak.html 

Скъпи ми Господине, дали е к.с. или киловати в случая е без значение... Мисълта ми беше че данъка скача драстично тръгвайки от 102к.с. нагоре, а не от 101. Това беше уточнението към колегата по-горе.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай
#30

(2016-03-07, 00:50:44)dada_ написа:  Не може да е 74kw и 101к.с.,
74 kilowatts = 99.2356346 hp
Някъде нещо бъркаш. Иначе колата може да е 100к.с или 74.5699872 kilowatts, за ниския данък. А 101к.с са вече 75.315687kw и по-висок данък. Ако се пише на инвалид може да е до 150к.с, но макс. с 2000куб.см. двигател.

Тава важи ако си няколко хиляди километра северозападно ...
У нас важи стандарт ISO 31-3 т.е.  метрична конска сила 1 к. с. = 0,735 498 75 kW, като обърни внимание на разликата с имперската мярка която цитираш ...1 HP = 0,745 699 871 582 270 22 kW
От там и 74kw е 100,64 к.с. или закръглено към по близкото цяло ..101.
Надявам се се вижда къде се бърка ... 

@batproho киловатите едни а за различните стандарти конете са различни ... та не е без значение. 
Ако се използва един стандарт си 100% прав.
Цитирай
#31

Авторе, щом ще ти е първа кола, не влагай много пари. Като станеш по-опитен шофьор тогава наливай пари за кола, сега няма смисъл. Вземи си някаква, колкото ако я блъснеш да не те е яд. Smile

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#32

(2016-03-07, 21:58:47)dancho2000 написа:  Аз му препоръчах 318i (118 к.с) заради това, че е много корав двигателя (сега, всичко си е до поддръжка, но все пак) , не е много мощна (ако е разумен шофьор, всичко ще е наред). Задното на мокър път не е проблем (освен ако не е с най- китайските цървули), има си и електронна система за стабилизиране. Зимата с хубави джапнки също няма да има проблем Smile

М43 наистина е железен мотор. Да, доста прост мотор, но вечен направо.

Иначе то е ясно, че със задното проблеми няма. Аз десета зима карам коли със задно и винаги пръв излизам от паркинга зад блока, като натрупа. Всичко е до гуми и усет в десния крак.

Обаче БМВ на млад шофьор никога няма да препоръчам, щото много се надъхват на по няколко месеца с книжка и почват да правят глупости. По - добре някой предняк, като за начало, пък после ако му се кара, да си купи.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#33

Един съвет от мен, малко извън темата. Пиши колата на името на някой, който има книжка повече от 2 години, защото иначе застраховката ще ти е доста по-скъпа, ако е на твое име. От личен опит ти казвам Smile
По темата: ако ще взимаш бензин личното ми мнение е да е нещо над 100 коня, за да не те е яд после. Данъка като се раздели на година не е толкова много данъка. За дизел, може и да е 90 коня, ама аз лично бих му сложил един чип след време. Карам 1.8 125 коня (vw/audi мотор) и върви сравнително добре. 1.6, който си посочил (101 коня) гори с литър най-много отдолу, а е много по-спънат спрямо 1.8 Успех с избора. Smile
Цитирай
#34

^ даже ако може на накой по-възрастен, понеже на мен с 10години стаж, пак ми е повече застраховката, от на някой с 2години, но на възраст.

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)