Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 6.0 update

(2016-07-15, 19:29:32)dontspame написа:  там е проблема че ресетнах и не бях го спрял това реактивиране и ся не мога да се впиша е*ахти бъгавата работа
Аааа,не се притеснявай ама хич,просто ще го почакаш повечко докато зареди 20-30 мин ,може и повече ако мине 45-50 минути вадиш батерията,слагаш я и само стартираш,все някога ще зареди.Един хардресет при мен е от порядъка на 20-25 мин. инак после зарежда бързо.Успех Wink
Цитирай
Аксесоари

яснооо а другото което е като сваля андройд от саммобиле пише 100% а след това като разархивирам пише че е повреден вече сигурно за 6-7 път свалям и все така ... какво да правя
Цитирай

(2016-07-15, 20:49:42)dontspame написа:  яснооо а другото което е като сваля андройд от саммобиле пише 100% а след това като разархивирам пише че е повреден вече сигурно за 6-7 път свалям и все така ... какво да правя

Ами нищо те саммобилето нещо са ги угелпили както викат по селата.Ами изтегли си стоков специално за твоя телефон от тук или флашни с британския от 1-ви пост на тази тема. Wink
По-интересното е защо marshmalow 6.0.1 НЕ поддържа запис на разговори,с какви ли не програми опитвах-записват само твоят глас?????  Big Grin Angry Sad
Цитирай

Здравейте пичове! Пак опирам до вас.
Преди време на едно момче, понеже не можеше да се справи сам, му бях качил през Один на телефон G-900F Андроид-5, английската версия BTU.
Всичко точно, както на моя телефон, вървеше си му без проблеми.
Днес го срещам и се заговорихме. Искал Андроид-6,0,1, ама по ОТА нищо не получавал. Пробвахме - верно нищо не става, пише, че бил с последната версия. Версията му в момента е BOJ1.
Интересна работа, щото ужким всичко е, както на моя телефон, пък при мен си се ъпдейтна още преди месеци на 6,0,1.
Някой сеща ли се, къде е ключа от бараката? Нещо става, за да не се ъпдейтва през ОТА.
И, като втори вариант, ако не му подкарам ъпдейта, кой точно фирмуер да му сваля и инсталирам, дето да не даде грешка в архива или от сорта бъг.
Засега му дърпам пак BTU, но с Андроид-6. Гледам, че е 1,4 Гб. Някой дърпал ли го е точно него, пробвал ли го е успешно?
Благодаря предварително!
Цитирай

Няма ли кой да ми помогне?
Цитирай

Здрасти колега, ако след като си му качил 5.0 не са връщани заводски настройки,  csc-то остава мешано и телефона не получава ОТА ъпдейти.  След връщане на заводски + един рестарт след това, csc-то се сменя на британското (в случая)  и телефона започва да получава ъпдейти по въздуха.
Аз съм с btu marshmallow и работи идеално.
Цитирай

(2016-07-18, 16:31:23)hollyshit написа:  Здравейте пичове! Пак опирам до вас.
Преди време на едно момче, понеже не можеше да се справи сам, му бях качил през Один на телефон G-900F Андроид-5, английската версия BTU.
Всичко точно, както на моя телефон, вървеше си му без проблеми.
Днес го срещам и се заговорихме. Искал Андроид-6,0,1, ама по ОТА нищо не получавал. Пробвахме - верно нищо не става, пише, че бил с последната версия. Версията му в момента е BOJ1.
Интересна работа, щото ужким всичко е, както на моя телефон, пък при мен си се ъпдейтна още преди месеци на 6,0,1.
Някой сеща ли се, къде е ключа от бараката? Нещо става, за да не се ъпдейтва през ОТА.
И, като втори вариант, ако не му подкарам ъпдейта, кой точно фирмуер да му сваля и инсталирам, дето да не даде грешка в архива или от сорта бъг.
Засега му дърпам пак BTU, но с Андроид-6. Гледам, че е 1,4 Гб. Някой дърпал ли го е точно него, пробвал ли го е успешно?
Благодаря предварително!



Колега сваляш този 6.0 за България >> http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1CPE2_BGL/

После сваляш PIT за него като е мулти CSC един вид няколко региона (SM-G900F OXX multi CSC ( ALB BGL CMF CYO MET MSR ORX SEB SEE SIO TEB TEM TOP TPH TSR TWO XEF XEH)>> https://drive.google.com/file/d/0BzyeAt2...toVWM/view

Зареждаш в Один 3.10 има го в прикачените файлове. Чекваш задължително Phone Bootloader Update ... >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Много ви благодаря и на двамата! Smile
Радо, само да попитам - с този PIT как точно се процедира? Страх ме е да не объркам нещо.
Значи, в Один в полето PIT му посочвам местоположението на вече изтегления файл, а всичко останало си е стандартното, както си е описано в темата.
Долу в полето му посочвам къде е разархивирания ром, чеквам си отметките, както са снимани в темата и действам напред, така ли?

И друго - с този PIT не мога ли да ползвам английския ром BTU, вместо българския.
Нещо им нямам доверие на нашенските версии...не знам защо. Rolleyes
Цитирай

Кажи ми кой искаш да сложиш за да ти намеря PIT.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ако трябва да търсиш специално заради мен, то няма смисъл.
Ще сложа български ром.
Иначе бях се насочил към този:

http://www.sammobile.com/firmwares/downl...1CPE1_BTU/

(2016-07-19, 21:32:54)Sv3TL10 написа:  Здрасти колега, ако след като си му качил 5.0 не са връщани заводски настройки,  csc-то остава мешано и телефона не получава ОТА ъпдейти.  След връщане на заводски + един рестарт след това, csc-то се сменя на британското (в случая)  и телефона започва да получава ъпдейти по въздуха.
Аз съм с btu marshmallow и работи идеално.
Точно това решение ми влезна в работа.
Рекох да пробвам първо по лесния начин и стана.
Лъснах телефона, после по ОТА се ъпдейтна до последно, после пак го лъснах за сигурност и вече няма никакви проблеми.
Има си инсталиран 6.0.1 и си върви идеално.
Благодаря ви на всички, които помогнахте! Wink
Цитирай

Бе за мен 6.0.1 все още е неиздоскусурен,за сега си оставам с 5.0. Радо на мен не можеш ли да ми откриеш BL,MODEM или PIT  за последния ъпдейт на виваком нашенския VVT-G900FXXS1BPE3,да си го имам готов за флаш?
Цитирай

↑↑
Не виждам VVT PIT тук >> http://www.sammobile.com/forum/showthrea...ight=G900F

По тази тема си го разцепи на части >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=81708

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Ами радо то по тази логика можем само да заредим фирмуера и чекваме "phone bootloader update",и всичко трябва да е наред след ресет на тела от рековъри (ресет от рековъри си е за предпочитане)?
Цитирай

И PIT за да ти разшири раздел HIDDEN иначе дава грешка в Один.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

С две думи,ако искам да сменя софтуера на телефона или трява да го разделя или ми трябва PIT. Става въпрос примерно от вивакомски към теленорки или британския дето все го предлагате,правилно?
Цитирай

Ако ти даде грешка в Один търсиш PIT за новия който флашваш. И не е задължително да го цепиш. Ти поиска някой да ти даде 4 файлов, а аз ти показах как да си направиш, ако не намериш в нета.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте!
След последният ъпдейт на тела ми( Samsung S5  G900F ) не може да се зарежда батерията.
Изписва " Не може да се зареди. Зареждането е в пауза. Температурата на батерията е твърде ниска"
Инсталирах GSam Battery Monitor и действително ми показва, че температурата на батерията е минус -30 градуса.
След известно време пък показва 90 градуса и изписва "Устройството прегрява и ще бъде изключено".
А температурите на тела и батерията са си нормални. Ако не е включен на заряд може да се работи нормално.
През цялото време батерията не се зарежда, а само примигва. Ако е изключен и включен на заряд пак
излиза червен триъгълник и не зарежда батерията. Взех от приятел друг телефон Samsung S5  G900F и
батерията се зарежда без проблем. Реших да флашна англииския  ром Android 5 от темата на Радо__8. 
Пак същият проблем само, че ми изписва "Системен пи приложението е скрито" и не зарежда.
Сега съм с последният ром на Vivatel SM-G900F_1_20160620- 6.01. Телефона не е рутван.
Какво може да се направи в моя случай? Моля за съвет и предварително благодаря на отзовалите се. 
Цитирай

Форматира ли го след ъпдейта

Google Pixel 8 Pro Bay 256GB
Цитирай

В смисъл дали съм направил хард ресет? Да ресетирах го.
На тестовете с *#0*# всичко е ОК, само забелязох, че на "Sub key" съответно трите цвета се
сменят както трябва да бъде, но десният бутон "Back" свети постоянно, като залепнал.
Цитирай

някои знае ли как да го роотна този андроид 6.0.1 ?

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай

С кой модел си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Всички обяснения са много добре систематизирани Smile

Докладвам и аз каква я свърших:
  • преди година купих S5 от румънския е-магазин
  • беше си с румънски ROM
  • веднага го обнових до 5.0 (но без reset)
  • без проблеми си караше до днес
  • дойде ред на 6.0, та си викам: "Този път ще действам както трябва"
Пълната програма (с времена)
  • свалих си 6.0 BGL по ускорената процедура (SamFirm)
  • свалих си и съответния pit (KLTE_EUR_OPEN)
  • sync на всички акаунти (Google, Samsung, Viber, Skype)
  • backup и през Kies (аматьор съм, знам)
  • махнах microSD-картата
  • пуснах Odin да си го познае
  • restart в Download Mode
  • в AP и Pit полетата сложих съответните файлове
  • отметнах Phone Bootloader Update
  • изчаках да видя зеленото "PASS" (под 10 минути)
  • телефонът се рестартира
  • махнах му кабела
  • появи се логото на Samsung, премигвайки за около 2-3 минути
  • излезе екран "Android is updating", следящ процеса
  • Android 6.0 стартира
  • от настройките избрах Factory Reset
  • пак излезе логото на Samsung, премигвайки около 10 минути
  • почвам да настройвам акаунтите и да възстановявам 
Надявам се да е полезно и да има по-малко изненади в процеса.

Поздрави Smile
Цитирай

Здравейте програмата за запис на разговори която най-много харесвам (ACR) не ми работи на marshmallow,това е някакъв дефект до колкото разбрах от интернет. Та някой има ли подходяща алтернатива,която да пита пак след всеки запис да го запазя или не.........Единственното нещо заради което не съм с Marshmallow,та помагайте,пробвах с доста call recorders,без резултат,иначе при мен локума си работи супер,та ако някой знае "лекарсво" за  С5-изпробвано да пише плс. Bu Big Grin Wink Cool  Относно колегата който иска да рутне 6.0.1 има Cf-Auto-Root за него,а обяснено е и в темата за рут на 5.0 как да стане и със KNOX 0x0 @denilika.
Цитирай

Здравейте колеги Smile Вчера си актуализирах телефона до 6, теленорски по въздух. Всичко изглеждаше ОК докато не си отворих галерията и съответно ми изписа - " Не може да се отвори Галерия. Отидете в Настройк > Разрешения, след което позволете следните разрешения и опитайте отново : Контакти, Календар, Местоположение". Цъкам на настройки от там тръгвам да ги разрешавам, но ми изкача още едно съобщение : " Открито е екранно наслагване. За да промените настройката за това разрешение, трябва първо да изключите екранното наслагване от Настройки > Приложения". Цъкам на Отваряне на настройки и ми изкача нов прозорец "Приложения, които може да се появят отгоре" и до там. След това каквото и да правя нищо не се променя. Същото е и при музиката и записките. Връщал съм фабричните настройки. Някой някаква идея има ли за какво идва реч и как да го оправя ?

Гореспоменатия от мен проблем е разрешен. Включвате GPS-а и сте готови. После ако искате го изключете. Няма да имате проблем Smile

Само българин може да пропие парите си, заедно с човека, от когото ги е взел назаем!!!
Samsung Galaxy S9 
Цитирай

Някой забеляза ли, че в 6.0.1 и по точно в CSC-то на G900FDBT1CPE2 ,четери файловия фирмуер има .pit файл ? Въпроса ми е дали става за один ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)