Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Упътване]Теглене и инсталиране на FIRMWARE с Odin3 v3.09 (3.10.6),флаш CWM Recovery
#51

Разрешен...преинстал но със Smart Switch оригиналния ром BTU за Англия и нова сим.
Цитирай
Аксесоари
#52

Хора не знам дали е тук мястото, но искам да флашна полския 5.1.1(четох добри отзиви за батерия и т.н.) и искам да попитам задължително ли е да направя хард ресет или да върна фабричните, защото имам твърде много неща които ще изчезнат... Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S4 (I9505XXUGNF1) + 8GB SAMSUNG CLASS 4
Samsung Galaxy Note 4 (N910CXXU1COI4) 
Цитирай
#53

Нищо не е задължително. Всичко е желателно. Да реснеш е доооооста желателно, така да кажем.

Choosing...
Цитирай
#54

Аз се върнах от 6.0.1 на 5.1.1.
Първо флашнах оригиналния за Виваком(от тях е купуван апарата) - VVT. Беше ми първо флашване с Один.
С флашването на оргиналния ром не се губи гаранцията, ако Knox ви е бил 0х00 преди това. Остава си пак 0х00.
Бях изтеглил и последния орязан стоков 5.1.1 от тук: http://forum.xda-developers.com/note-4/d...d-t3244665
И го флашнах него. Нямам още впечатления - на един ден е. Но той сетва Product Code: (BTU) (United Kingdom Unbranded) и сетва Knox на 0х01!
Т.е. губите гаранцията си!
В архива с ром-а човека си е сложил Один и CF-Auto-Root за руутване, без да сменяте кърнъл - и това е тествано и работи - моя е руутнат вече, стоков, максимално орязан - точно каквото ми трябва на мен.

Ето и кратко описание как се връща от 6.0.1 към 5.1.1:
1. Изтегляте от Sammobile коректната версия за вашия телефон, но не трябва да е с буутлоудър по-стар от COJ5!
2. Изтегляте си Один който е от темата или по-новата версия 3.10.7.
3. Инсталирате драйверите на Самсунг, ако ги нямате - след инсталацията свързвате телефона и чакате до като се конфигурира драйвера коректно.
4. Разкачате телефона и рестартирате компютъра за всеки случай.
5. Стартирате Один чрез десен бутон на мишката и Run As Administrator, след това следвате описанието в първия пост, като след проверката на заредения архив, в таб-а Options задължително слагате отметка на Phone Bootloader Update!
6. След като флашнете и телефона се рестартира разкачате УСБ кабела.
7. Сигурно ще влезе в режим на непрестанно рестартиране, но дори и да зареди - влезте в рекавъри и направете фактори ресет от там и зачистване на кеша.

Препоръчвам да ползвате оригинален УСБ кабел, включен в УСБ 2.0 порт директно отзад на кутията(директно на дънната платка), а не на преден порт на кутията.
Ако руутвате - направете и калибрация на батерията веднага след първото зареждане на 100%.
Още един съвет - ако зареждате телефоните си вечер докато спите, не ползвайте опцията за бързо зареждане - така батерията ви ще изкара повече време като брой цикли заряд/разряд.

Nothing moves you like a hydropneumatic Citroen...
Samsung Galaxy A52s 5G
Цитирай
#55
Photo 

Здравейте,вчера си купих 2ра ръка N910F.
Купих го с андроид 4.4 и си помислих че няма да е проблем да си го ъпдеитна до 6.0.1 понеже имам същия телефон,този го купих за сина си.
При опит за ъпдеит ми исписва network connection failed,въпреки че е свързан с WI FI,след опит да вляза в dawnload mode влиза в някакво рекавъри което на китайски или подобен език.
Моля ви за помощ,търсих за подобни проблеми в нета не намерих нищо.
Усъмних се че не е оригинален нот-а но в предвид това че съм в Германия и съм го купил от немец,и работи фингър принта и сензора под задната камера мисля че си е оригинален.
Опитах се да прикача снимки но не ми се получава
Цитирай
#56

Пробвай през recovery да му върнеш фабричните настройки.
Цитирай
#57

(2016-09-06, 16:31:52)sapiora написа:  Пробвай през recovery да му върнеш фабричните настройки.

recovery-то ми с иеруглифи,опитах се да налучкам нещо но пускам само някаквитестовена дисплея и звука.
Цитирай
#58

Пробвай пак с Odin, но смени кабела, с който закачаш телефона към компютъра. Аз имах проблем като твоя и се оказа, че е от кабела. Не използвай кабел на Samsung.
Цитирай
#59

(2016-09-06, 18:33:11)mittkoz написа:  recovery-то ми с иеруглифи,опитах се да налучкам нещо но пускам само някаквитестовена дисплея и звука.

Проблема е че не мога да го вкарам в download mode,когато натисна 3 те бутона когато е исключен влизам в рекавъри което е на китаиски език.
Цитирай
#60

Ако пробваш с volume_up пробвай с volume _down или обратното - ще видиш, че ще стане.

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай
#61

Повярвай ми пробвал съм всичко, не става
Цитирай
#62

По добре провери дали е оригинален, че ми намирисва на реплика с това китайско рековъри. Качи няколко снимки да видим какво изписва.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#63

Както бях писал искам да подчертая че Хоум бутона разпознава пръстов отпечатък и сензора за пулс работи нормално.
Прикачил съм 3 снимки,една с рекавъритокоето ми излиза 1 със спецификациите на телефона и 1 какво показва при опит за ъпдеит,при положение че съм вързан за WIFI.
(Имам същия телефон,също закупен от Германия,при него всичко е нормално, всмисъл по начина описан тук влизам в данлоуд мод)


Прикачени файлове Миниатюри
       
.jpg Без име.jpg Размер: 54.87 KB  Сваляния: 81
Цитирай
#64

Аз за сефте виждам такова меню на 4ка(ако греша нека някой ме поправи, говоря и за самия UI, и за recovery-то).
Абсолютно ли си сигурен, че не е реплика? Друг вариант е да е с някой ROM и затова да не можеш да ъпдейтнеш, но пък с това китайско recovery....

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#65

Не мога да съм на 100%сигурен но в предвид това че работят сензора и разпознава пръстови отпечатъци, мисля че не е реплика. И аз си мислех че е някакъв къстъм ром, въпроса е че не мога да го заменя с друг, за това пиша тук.
Цитирай
#66

Здравейте, горд собственик съм на Note 4 910C - vivacom в момента съм на 5.1.1 sixperience v6 rom, но искам да си флашна последната версия, и не искам руут ! Мога ли директно да сложа фирма през Один и ако да ще ми се запазят ли всички снимки и приложения или да направя бекъп поне на снимките, те са ми най важни... ?  Мерси предварително ! Wink
Цитирай
#67

Снимките ще ти се запазят, но за по сигурно си извади картата памет. Не знам този къстъм какъв е, но е добре ако преминаваш към стоков(защото не стана ясно последната версия на какво искаш), ще е добре едно ресетче да направиш.
Цитирай
#68

Здравейте колеги !
Преди известно време си поръчах Galaxy Note 4 N910F от китайски сайт и вчера пристигна,естествено не всичко е ОК .
Камерата не фокусира и има проблем с дисплея който мисля че е софтуерен (екрана се разделя през средата и едната му половина е не функционираща и е със снимка на предходен екран).Телефона като дойде беше със вкарани настройки,даже инсталиран Български ! Като цяло искам да си изтегля оригинален ром и да пробвам с него да видя дали ще се оправи но във samMobile не мога да намеря за България.Можете ли да ме насочите кой да изтегля защото е СПЕШНО (остават ми 4 дена до финала на поръчката) !
Цитирай
#69

За начало да провериш дали не е менте влез в Download и качи снимка да видим как изглежда после влез в рековъри и направи същото тогава ще ти намерим правилния софтуер.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#70

        Сега ще пратя и другите
Цитирай
#71

Зареди снимките тук и дай директен линк >> http://picbg.net/login.php

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#72

http://picbg.net/img.php?file=72ff03523e9b77d4.jpg
http://picbg.net/img.php?file=4a565ed521323ea5.jpg
http://picbg.net/img.php?file=4d861615ebc5cefe.jpg
Цитирай
#73

То и няма за бг свали този и с Один 3.10 го преинсталирай >> https://yadi.sk/d/j2yuu0kkxKYrn

(Германия)
Model: SM-N910F
Model name: GALAXY Note4
Country: Germany (DBT)
Version: Android 6.0.1
Changelist: 8933508
Build date: 01.10.2016
N910FXXS1DPJ3_N910FOXA1DPH2_N910FXXU1DPB1




Тема как се прави и тук има >> https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72950

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#74

Ами ако е бърникан нещо има ли вероятност да се омаже и да стигне до софт брик ?

Свалям го и после ще пиша какво е станало.
Цитирай
#75

Преинсталацията мина безпроблемно , рома работи отлично но проблемите с камерата и дисплея си останаха.Явно проблема не е във софтуера , а в хардуера!
Утре ще го нося в сервиз да чуя и тяхното мнение (дано да мина по-тънко)!
             БЛАГОДАРЯ НА КОЛЕГАТА ЗА ОКАЗАНАТА ПОМОЩ !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)