Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Най-накрая идеалния интернет браузър :)
#1

Колеги, намерих идеалния интернет браузър най-накрая, а го търся от много време. И така се зарадвах, че ми се прииска да го споделя и с други. Общо взето от много време издирвам интернет браузър, който да включва няколко неща, които са жизнено важни за мен. Ама колкото и да търсех, все някое от нещата куцаше. Пробвал съм огромна част от всички браузъри в Google Play и почти няма такива, които да са ми тамън. За да съм по-точен, ето какво винаги са включвали изискванията ми към един браузър:

- да поддържа писане на съобщения във фейсбук, а не да препраща към Google Play за инсталиране на Facebook Messenger
- да е бърз
- да поддържа Flash Player
- скрулването по страниците да е гладко без насичане
- да има бутон за затваряне, а не след като изляза от него да остава да работи на телефона ми и да се налага да го спирам принудително от еди къде си - както Chrome, Firefox и други. Така харчи РАМ, батерия и др. на заден план.
- да има пълноценно работещ addblocker
- да поддържа поне 1080р резолюция на видеата във Youtube
- да има лесно намираеми (под формата на директен бутон) буукмаркс и/или начална страница със запаметени любими сайтове под формата на бутони
- и евентуално да поддържа потребителски персонализации

Та както казах всичките тия благинки в тоя оня браузър се понамират, но никога на едно място. Да, ама докато не намерих Mercury Browser. Можете да го намерите в Google Play.  Всичко от нещата, които по-горе изброих е включено във въпросното браузърче! Направен е красиво, интерфейса му е приятен и дори самите негови менюта са с гладки и приятни анимации. За сега не забелязвам никакви бъгове, просто е перфектен. Ако имате желание и ви трябва такъв браузър опитайте го и споделете тук отзивите от него Smile

(Допълнение: за да поддържа писане на съобщения във фейсбук, а не да препраща към Google Play за инсталиране на Facebook Messenger просто сменете "user agent" да е на iPhone, а не на Android)

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
Аксесоари
#2

Току що го пробвах добър е, само до попитам може ли да сваля клипове от интернет като firefox и uc browser и ако може евентуално как.
Цитирай
#3

Този браузър е НАЙ - ДОБРИЯ който съм виждал, има супер много опций, плавни анимаций, приятни икони, не ти натрапва реклами.
Flash Player като на компютъра, опций за облаци, Google Drive , Box , OneDrive и още мн. Аз лично се свързах с Google Drive, и всичко работи перфектно

Има хубав и красив File Manager в който категорийте са точно подредени, много е бърз. В търсачката ако търсиш име на картинка от галерията ти я показва. А бе за да видите за какво става въпрос трябва да се изтегли. УНИКАЛЕН!

Едит: Много съм разочарован, не е никак стабилен, след първото пускане отказа да работи, за съжаление Mercury спря

Явно не е оптимизиран за андройд 6.0.1

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Ако поддържаше и Flash Player щеше да е много добър!!!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

(2016-10-05, 13:28:27)Ивайло69 написа:  Ако поддържаше и Flash Player щеше да е много добър!!!

(2016-10-05, 00:21:23)Lenux написа:  - да поддържа Flash Player

Та както казах всичките тия благинки в тоя оня браузър се понамират, но никога на едно място. Да, ама докато не намерих Mercury Browser.

Последно има ли или няма? Smile

Ще го инсталирам и аз по-късно да видя как се държи. Smile
Цитирай
#6

Ами в датата не отваря клиповете, Firefox си ги отваря и тегли.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Мисля, че такова животно, т.е. браузър просто няма.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#8

Флаш плеър има. Просто някои сайтове са опъимизирани само за компютри и за макс 1-2 андроидски браузъра. В повечето сайтове, в които аз гледам видеа клиповете вървят перфектно.

Относно крашването - при Андроид 6.0 на Huawei P8 Lite до сега нямам нито един краш от браузъра.

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#9

Чета, че един колега говори за опций и анимаций. Бих желал да обърна внимание на следното - опций и анимация са имената на известни римски разработчици на приложения, поради което имената им трябва да започват с главна буква - Опций и Анимаций. моля за малко повече уважение към тези римляни, на които разчитаме да оправят проблема с крашванетъо на браузъра. Мерси.

Philips Fizz.........................Samsung Galaxy Ace GT-S5830 - SGS II V11.2
Samsung Galaxy GT - I9300 HYPER - ROM V6
Alkatel PIXI 4034X
Nokia 5.1
Moto g60
Цитирай
#10

На Huawei P9 lite върви без проблеми, само не разбрах може ли да сваля клипове от интернет
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • Стоян14
Цитирай
#11

(2016-10-05, 12:29:48)BGDropche написа:  Този браузър е НАЙ - ДОБРИЯ който съм виждал, има супер много опций, плавни анимаций, приятни икони, не ти натрапва реклами.
Flash Player като на компютъра, опций за облаци, Google Drive , Box , OneDrive и още мн. Аз лично се свързах с Google Drive, и всичко работи перфектно

Има хубав и красив File Manager в който категорийте са точно подредени, много е бърз. В търсачката ако търсиш име на картинка от галерията ти я показва. А бе за да видите за какво става въпрос трябва да се изтегли. УНИКАЛЕН!

Едит: Много съм разочарован, не е никак стабилен, след първото пускане отказа да работи, за съжаление Mercury спря

Явно не е оптимизиран за андройд 6.0.1

Колега хубаво е най - добрия браузър който си виждал, ама вземи виж някой учебник по граматика на родния ни език, или ако ти е трудно прегледай поне това, че колегата @3PO се "гъбарка" не напразно. Или поне ползвай браузър в който има вградена правописна проверка и обръщай внимание на подчертаните с червено думички, че бива неграмотност, ама поне техниката да впрегнем да ни направи по "смарт". Така "смарт" телефоните ни изглеждат по "смарт" от самите нас ...
Нищо лично, ама родния език да не знаем ... 



На първо четене не мога да преценя дали и колко е добър (поне не и без доста по задълбочени тестове и сравнения), но ще му дам шанс да се докаже. Има потенциал и върви привидно леко.
Цитирай
#12

И аз го пробвам ама... да има доста опции но не ми намира местоположението за времето,а му го задавам и ръчно и другото е че като дам отметка на Флаш плеара нищо не се получава иска да го сваля и до тук.
Цитирай
#13

Не виждам да има уиджет за отметките или аз пропускам нещо?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#14

В Advanced Options е отметката за Flash Player. По дефолт е деактивирана. Активирайте я и пробвайте дали ще вървят клиповете. Smile
Инсталира се допълнително.
Цитирай
#15

(2016-10-05, 18:01:55)bodonance написа:  Колега хубаво е най - добрия браузър който си виждал, ама вземи виж някой учебник по граматика на родния ни език, или ако ти е трудно прегледай поне това, че колегата @3PO се "гъбарка" не напразно. Или поне ползвай браузър в който има вградена правописна проверка и обръщай внимание на подчертаните с червено думички, че бива неграмотност, ама поне техниката да впрегнем да ни направи по "смарт". Така "смарт" телефоните ни изглеждат по "смарт" от самите нас ...
Нищо лично, ама родния език да не знаем ... 



На първо четене не мога да преценя дали и колко е добър (поне не и без доста по задълбочени тестове и сравнения), но ще му дам шанс да се докаже. Има потенциал и върви привидно леко.


Пиша от телефона и бързам

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#16

Offtopic  Щом казваш, че опций, анимаций и категорийте са грешка от бързане и писане от телефон, а не, че са продиктувани от незнание на употребата на "Й" и формите за множествено число в българския език, които се учат в началното, така да е. Ти си знаеш.


@красис в Privacy options има тикче да разрешиш местоположението ...
Цитирай
#17

Забелязах и пропуски на флаш плеъра въпреки че съм го отметнал в настройките, сайтове където dolphin и uc browser отварят без проблем тук ми изписва липсва flash player иначе е бърз, не видях също така опция за сваляне на клипове.
Цитирай
#18

Голям фен съм на този браузър, обаче и при мен нещо не тръгва. :/
Цитирай
#19

@красис в Privacy options има тикче да разрешиш местоположението ...
включено ми е и не се локализира
Цитирай
#20

Вече и при мен спря да работи този браузър
Цитирай
#21

При мен е безупречен засега.С късъм андройд 6.0 съм.И да наистина много мазно върви.Евалата на колегата.

Sent from my Lenovo TAB 2 A7-30HC using Tapatalk

Huawei G700 Miui V5 / Huawei P8 lite ALE-L21 / Lenovo TAB2 A7-30HC
Цитирай
#22

(2016-10-05, 20:16:49)bodonance написа:  Offtopic  Щом казваш, че опций, анимаций и категорийте са грешка от бързане и писане от телефон, а не, че са продиктувани от незнание на употре*ата на "Й" и формите за множествено число в българския език, които се учат в началното, така да е. Ти си знаеш.


@красис в Privacy options има тикче да разрешиш местоположението ...

По енерция пиша колега, това е просто форум. Нали се разчита? Да не пиша документ?

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#23

Клиповете в youtube не вадят картина при пускане а само звук при този браузър защо ?
Цитирай
#24

^ При мен и при настолната версия на Youtube и при мобилната му вървят добре. Опитай да го преинсталираш? Нека хората, на които им крашва да кажат с какъв модел телефон са и коя версия на Андроида, понеже ми се стори, че коментират и хора които не са с P8 Lite. Което в случая е още по-добре дори Smile

Samsung Galaxy S2 > LG Prada 2 > Huawei P8 Lite > Meizu MX4 > LG G3 > Huawei P9 Lite > Samsung Galaxy A50 > Samsung Galaxy A72
Цитирай
#25

Както казах има доста опции, но за мен Dolfin се държи много по стабилно махнах го.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)