Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM][7.1.1_r22] AospExtended ROM V3.2 [OMS/DUI][oneplus3/3T]
#51

Качих новата версия колеги. Споделете как се държи при вас новият Pocket Mode.

@don_gori Последният билд е последният по дата и час в тази папка: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156972

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
Аксесоари
#52

siankatabg, кой FIRMWARE+MODEM ползваш този от 4.03 или OpenBeta3-firmware.

OnePlus 3T
Цитирай
#53

(2017-03-11, 20:15:23)didipov написа:  siankatabg, кой FIRMWARE+MODEM ползваш този от 4.03 или OpenBeta3-firmware.
Open Beta firmware е необходим. Аз ползвам ОБ12, защото съм с 3, но ако си с 3Т ти трябва ОБ3. Ти не можеш да го флашнеш ако не си с правилния.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#54

Колеги понеже последно от OOS 4.0 не съм правил нищо по телефона, може ли да дадете линк към актуален root и къстъм рековъри дето работят и не правят проблеми с този РОМ Smile
И трябва ли да флашвам FIRMWARE+MODEM при положение, че съм с OOS 4.0 даже мога да ъпдейтна официално до 4.0.3 през ОТА.
P.S>още нещо ми изникна в главата какво ползвате за махане на досадните реклами от Chrome, youtube и приложенията ?
Цитирай
#55

(2017-03-11, 21:49:35)don_gori написа:  Колеги понеже последно от OOS 4.0 не съм правил нищо по телефона, може ли да дадете линк към актуален root и къстъм рековъри дето работят и не правят проблеми с този РОМ Smile
И трябва ли да флашвам FIRMWARE+MODEM при положение, че съм с OOS 4.0 даже мога да ъпдейтна официално до 4.0.3 през ОТА.
P.S>още нещо ми изникна в главата какво ползвате за махане на досадните реклами от Chrome, youtube и приложенията ?

1. Трябва да си на oxygen beta 12 тогава можеш и да не инсталираш фирмваре и модем.
2. Ето ти роот https://download.chainfire.eu/1021/Super...223742.zip
3. За рекламите ползвай това https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2190753

Това е успех. Big Grin

(2017-03-11, 22:21:14)optoniks написа:  1. Трябва да си на oxygen beta 12 тогава можеш и да не инсталираш фирмваре и модем.
2. Ето ти роот https://download.chainfire.eu/1021/Super...223742.zip
3. За рекламите ползвай това https://forum.xda-developers.com/showthr...?t=2190753

Това е успех. Big Grin

п.с Забравих за twrp ето го и него  https://forum.xda-developers.com/devdb/p...#downloads

OnePlus 3


Цитирай
#56

Коя от всички twrp версии ползваш?

OnePlus 3T
Цитирай
#57

(2017-03-11, 23:28:48)didipov написа:  Коя от всички twrp версии ползваш?

Попзвах досега v 22 работи много добре сега инсталирах 24 никакви проблеми. Само да те предупредя местата на кешовете са разменени .

OnePlus 3


Цитирай
#58

Колеги докато сте тук, флашнах firmware+modem от 1я пост в темата (OnePlus3_4.0.3-FIRMWARE+MODEM-flashable) но като тръгнах да инсталвам РОМ-а ми дава ERROR 7. Предполагам дава грешка заради фирмуера и модема, но не мога да намеря такива от последната OB ?
Оправих се ползвах модема и фирмуера от тук
https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634750069

Сложих и twrp-3.1.0-x_blu_spark_v24-op3_op3t и всичко работи супер за момента. Почвам да нареждам телефона и утре ще споделя как се държи с новия РОМ Smile
Цитирай
#59

С последния ROM на siankatabg съм, и когато стартирам Chrome всеки път ме пита за първоначалните настройки като профил, местоположение и др. При вас как е?
Оправих се, изчистих кеша и всичко си дойде на мястото.

Ха, много бързо обновиха TWRP за 3Т до версия 3.1.0-1 https://dl.twrp.me/oneplus3t/twrp-3.1.0-...t.img.html
Обнових и за сега всичко е нормално.

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#60

Siankatabg с новата версия от днес 12 май си се потрудил доста. Махнал си google photo , и си направил и стоковата камера да работи. Супер се е получило. И един въпрос имаме ли вече ОТА или така ми се струва? Big Grin Виждам че ми дава опция за ъпдейтване директно. Евала пич супер е рома.

OnePlus 3


Цитирай
#61

(2017-03-12, 22:47:18)optoniks написа:  Siankatabg с новата версия от днес 12 май си се потрудил доста. Махнал си google photo , и си направил и стоковата камера да работи. Супер се е получило. И един въпрос имаме ли вече ОТА или така ми се струва? Big Grin Виждам че ми дава опция за ъпдейтване директно. Евала пич супер е рома.

Тая камера ми взе душата, почти цял ден се мъчих, а фикса се оказаха 2 малки линии...
Да, добавих ОТА, но програмата е простича и само подсеща и дава линк, но пак е нещо Smile Със следващата версия ще видим работи ли.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#62

Да споделя 1ви впечатления от РОМа - вчера го сложих и успях да изхабя една батерия. За бързина е перформънс е супер, не съм забелязал нещо проблемно или неработрщо.
Батерията направи около 3.5ч SOT което е добре. Като че ли обаче при нормално ползване телефона леко позагрява и съответно батерията пада по-бързо. Тази сутрин от 100 до 90% имам едва 20мин SOT и само при браузване от Хрома телефона си е топличъкв горната част.
Днес като се върна от работа ще сложа новата версияот 12 Март, защото в момента съм на предишната.

Поздрави!
Цитирай
#63

[Изображение: 2efde97ffdbfad8b0e029f0746bf26e7.jpg]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#64

При мен проблем с вайбъра...и комбинация със смарт часовник през android wear. Има няма през 15-20 мин цъфва грешка ... вайбър спря внезапно алабала, а на телефона няма никакво съобщение за подобен проблем. Кофтито е че като се получи такова съобщение и часовника като светне, ако не го забележа .... и батериата му паднала за нула време.

OnePlus 3T
Цитирай
#65

Като чета коментарите в хда за рома, и направо оставам учуден. Нямам нито един от проблемите които споменават, супер стабилен си е рома. Siankatabg поне няма да ти е скучно, незнам защо тия хора не четат, а после да питат за елементарни неща. Четене му е майката, напиши им го най отгоре, дано почнат да четат. Според мен този ром в момента работи по стабилно и от стоковия. Да  не споменаваме всички бъгове които има стоковия ром , било то бета или стабилна уж. А да не споменаваме колко опций има тоя ром..... Big Grin

OnePlus 3


Цитирай
#66

siankatabg, в новия си билд от 18.03.17 виждам че си портнал OnePlusCamera от OOS 4.1.0. Качвал ли си отделните апк-та
Иначе новата ти версия е супер. В момента я тествам и освен проблемацията:
- с вайбър(не е сигурно дали проблема е в ром-а или вайбър)- постоянно мрънка за липса на интернет връзка и съответно невъзможност за инсталация на стикери...а всъщност комуникация през вайбър има.
-струва ми се малко по-големия лаг при ползване на сензора за пръстови отпечатък за връщане/затваряне на приложение в изходно положение, в сравнение с OOS 4.1.0
.... други недостатъци не съм забелязал.

OnePlus 3T
Цитирай
#67

Няма точно връзка с Рома, но за инфо за колегата отгоре... Вайбъра и на стоков прави проблем със стикерите. Дава грешка и не може да се разглеждат и свалят. Проблема е във Вайбър.

Sent from my ONEPLUS+A3003 using Tapatalk
Цитирай
#68

Имам източване на батерията, през ноща пада 10 процента и през деня пада бързо . Четвърти заряд вече е така. Предишните ромове нямах тоя проблем. Ползвам super su , не съм инсталирал Magisk никога, да не би това да е проблема. Ако трябва и е пепоръчително да инсталирам Magisk. Не съм инсталирал и нови програми .Някой някакви идей? В хда се хвалят с най добрата батерия от всички ромове а аз обратното.
.

OnePlus 3


Цитирай
#69

И аз ползвам само super su и за сега всичко е наред с батерията. С кой билд си?

HTC Desire 600 DSFA / Huawei Honor 6 (H60-L02) / LG G4 H818N / OnePlus 3T / Huawei Mate10 Pro / Huawei P20 Pro / Huawei P30 Pro / Huawei P40 Pro
Цитирай
#70

(2017-04-05, 19:47:38)stobi написа:  И аз ползвам само super su и за сега всичко е наред с батерията. С кой билд си?

ОТ 29. днес е по добре батерията изчистих кешовете и изтрих хромето, защото не го ползвам а той си работел на заден план.Не знам май той ми е правил проблем.

OnePlus 3


Цитирай
#71

Siankatabg дай линк към новия ром бета 7.1.2 да го пробваме.

OnePlus 3


Цитирай
#72

Пробвах да инсталирам рома, но нещо не ми се получиха нещата. Уж всичко ок, но след рестарта поне 20мин го чаках и не изгря. Не съм инсталира единствено това:
Цитат:Ще се нуждаете от 4.0.3 firmware/modem за да можете да флашнете рома

Там ли ми е грешката?

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай
#73

Щом го пише като изискване, значи е задължително.
Цитирай
#74

Ok. Успях да флашна.
Един друг по-общ въпрос. При връщане на бекъп, който е друг ром, трябва ли преди това да се трият партишъните? Или просто се връща бекъп-а.

Oneplus 3  A3000
Realme GT2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)