Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Xperia Z5

Няма да се оправи. Моят е същата история. Правих му рипеър... Софтуера им просто не е оптимизиран, или след ъпдейта е заминала батерията поради някаква причина, но не ми се вярва.

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
Аксесоари

И ти ли го зареждаш по два пъти на ден?
Цитирай

Решение на батерията няма значии..
Цитирай

Най-вероятно поправка с компютър ще те върне на 6.0
Нищо не ти пречи да опиташ
Цитирай

За около 1 час и 30 мин сърфиране в google chromе от 100% отиди на 56% :///


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Не знам дали и вие имате същите проблеми с батерията, но на стенд бай харчи адски много, за целия ден може би половината батерия пада от това, постоянно имам включени данни, но не мисля, че това е съществено. Като го оставя вечер на 100, сутринта е паднал с около 10 процента. Не съм сигурен дали да не си върна 6.0, защото така е ужасно, аз не успявам да ползвам и половината батерия.
Цитирай

Предложете ми магазин за смяна на батерията на телефона, че тотално се бъгна телефона. Smile
Зареждам го до 100, влизам фейсбука за 3 мин, 10 % ги няма, гледам клипче 5 мин, отново 10%, та тоя твлвфона и 2 часа не издържа, я ми предложете магазин къдеъо ще ми сложат оригинална батерия?
Цитирай

Направи си справка в dice.bg

 
Цитирай

(2017-07-04, 23:24:49)vankata написа:  Не знам дали и вие имате същите проблеми с батерията, но на стенд бай харчи адски много, за целия ден може би половината батерия пада от това, постоянно имам включени данни, но не мисля, че това е съществено. Като го оставя вечер на 100, сутринта е паднал с около 10 процента. Не съм сигурен дали да не си върна 6.0, защото така е ужасно, аз не успявам да ползвам и половината батерия.

И ти как си я представяш да ти кара батерията, като постоянн се правят некви синхронизации. Най-вероятно некое приложение ти кръшка батерията.
Цитирай

В сервиза на Сони заедно с труда е под 80 лева
Булграм
Цитирай

10% за 12 часа при оставена включена връзка в интернет! Това си е за похвала. СОНИ батериите са много издръжливи като качество!

3 години и половина редовно ползване батерия на Xperia Z и нямаше признаци за умираща батерия. Сигурно щях да го ползвам още години, ама реших да ъпгрейдна устройството.
Цитирай

Здравейте колеги, не знам дали това е подходящата тема, но ще питам тук. Искам да си взема FAST CHARGER UCH10 за моята Xperia Z5 5.2", имам следните два въпроса:
1; Има ли голям смисъл от него.
2; Ако взема само зарядното и ползвам старият кабел EC803, дали с него ще използвам целия потенциал на quick charge, защото ако не се лъжа максималният ток който кабела поддържа е 1500mAh.

Xperia Go  => Xperia Z1 Compact => Xperia Z5 Dual
Цитирай

Здравейте преди около 10дена си взех Z5-цата и веднага се актуализира до 7nougat, обаче нещо батерията много зле се представя без много да го товаря батерията отива за 13-14 часа. Използвам предимно Facebook,messenger и по малко olx и chrome и батерията заминава за 10-12часа при не толкова интензивна работа, нормално ли е това.


Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-10, 10:00:29)C.postolov написа:  Здравейте преди около 10дена си взех Z5-цата и веднага се актуализира до 7nougat, обаче нещо батерията много зле се представя без много да го товаря батерията отива за 13-14 часа. Използвам  предимно Facebook,messenger и по малко olx и chrome и батерията заминава за 10-12часа при не толкова интензивна работа, нормално ли е това.


Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

Поправка с PC Companion-a. Имай предвид, че това ще затрие всичко! Запази си данните(снимки, музика, и контакти), пак с тази програма. След поправката, при първо пускане на телефона, ще трябва да си въведеш gmail-а барабар с паролата.

Link: http://www-support-downloads.sonymobile....panion.exe
Цитирай

(2018-01-15, 19:28:56)nnvviiddiiaa написа:  Поправка с PC Companion-a. Имай предвид, че това ще затрие всичко! Запази си данните(снимки, музика, и контакти), пак с тази програма. След поправката, при първо пускане на телефона, ще трябва да си въведеш gmail-а барабар с паролата.

Link: http://www-support-downloads.sonymobile....panion.exe
Пробвах преди два дни с поправка с PC companion нищо,даже ми се струва че по зле стана положението.


Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-01-23, 11:08:53)C.postolov написа:  Пробвах преди два дни с поправка с PC companion нищо,даже ми се струва че по зле стана положението.


Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

А имаш ли приложения, които работят на заден фон? Отделно, може да имаш включени различни синхронизации на програми от типа email, фейсбук, месинджъра. Яркостта на дисплея, включен GPS(location)... всичко това яде батерия.
Цитирай

Имате ли в предвид , че доста от телефоните са вече на почти две години и повече?
Това са доста цикли на батерията
Оказва влияние
Цитирай

(2018-01-27, 20:28:03)Sev написа:  Имате ли в предвид , че доста от телефоните са вече на почти две години и повече?
Това са доста цикли на батерията
Оказва влияние

Да, това също е вярно. Иначе гледам са добавили Battery Care.
Цитирай

(2018-01-27, 11:23:23)nnvviiddiiaa написа:  А имаш ли приложения, които работят на заден фон? Отделно, може да имаш включени различни синхронизации на програми от типа email, фейсбук, месинджъра. Яркостта на дисплея, включен GPS(location)... всичко това яде батерия.
Синхронизациите съм ги спрял

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

(2018-02-01, 12:35:19)C.postolov написа:  Синхронизациите съм ги спрял, дисплея е на половината със спряно адаптивна яркост.
Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk



Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

(2018-01-28, 15:16:09)nnvviiddiiaa написа:  Да, това също е вярно. Иначе гледам са добавили Battery Care.
Телефона е нов на около месец.

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-02-01, 12:35:19)C.postolov написа:  
Телефона е нов на около месец.

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

Телефона е модел 2015 година. Няма как е нов.
Цитирай

(2018-02-02, 18:50:09)nnvviiddiiaa написа:  Телефона е модел 2015 година. Няма как е нов.
Да знам че модела е от тогава,но от виваком уж ми го продадоха за нов:-D :-D :-D

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Що пък да няма как да е нов? Всяко едно устройство (или поне флагманите) се продават до 2г от датата на производство на модела. Т.е, ако е от 2015 септември, ще може да се купи до около септември 2017. (примерно). По-разумно ми се струва да се провери кога е произведена конкретната бройка, ако е стояла неизползвана дълго време.на склад. Но силно ме стмнява да е от това
Цитирай

Това ми е дириджето на батерията, при вече караща 3-та година батерия:

[Изображение: 72cf4f4642970757.png]
Цитирай

(2018-02-08, 20:53:23)nnvviiddiiaa написа:  Това ми е дириджето на батерията, при вече караща 3-та година батерия:

[Изображение: 72cf4f4642970757.png]
Ето и моята батерия на какво положение е. [Изображение: 463fac6058870e1b90739e1dd3fdca81.jpg]

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-02-09, 16:13:56)C.postolov написа:  Ето и моята батерия на какво положение е. [Изображение: 463fac6058870e1b90739e1dd3fdca81.jpg]

Изпратено от моят E6653 с помощта на Tapatalk

Екрана ти е работил най-много, след това фейсбука. Явно си си играл с телефона, после си отворил и фейса да цъкаш и айде. Намали си яркостта до средата. Пести тоци.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)