Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

(2017-05-09, 18:32:59)kuzi88 написа:  отново ми исписа fail,стига до систем и исписва fail ?

Влез в рековъри и направи wipe data factory reset и виж дали ще изпише някаква грешка.








dare_devill темата е за друго, а и метода работи. Преинсталирай го с по-стар андроид и пробвай пак.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари

Не мога да вляза,в рековъри защото ми исписва- firmware upgrade encountered an issue.Please select recovery mode in Kies & try again.
Цитирай

Пробвай с този влизаш в Download  >> https://cloud.mail.ru/public/JtF3/GYaj3XKjc




REGION: SER
PDA: G355HXXU0APG2
CSC: G355HOXE0APF2
MODEM: G355HXXU0APE2
CHANGELIST: 8612408
BUILD DATE: 05.07.2016
VERSION ANDROID: 4.4.2

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Отново не стана и дава грешка Sad
Цитирай

Предпоалагам смяна на дънна платка занеси го в сервиз да го прегледат.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-05-10, 15:20:51)rado__8 написа:  Предпоалагам смяна на дънна платка занеси го в сервиз да го прегледат.
 Преди време бях го правил с один 3.10 и всичко си беше добре,но преди два дена след истощена батерия,като го включих заби на логото,след което го вкарах в режим долнлоад и като го свързах с один и пробвах и ми исписа файл и до там.
Цитирай

Ако си е заминала вътрешната памет Один няма да инсталира нищо и ще дава винаги Fail също няма да можеш да влезеш в рековъри или ще влезеш, но ще дава грешки за всяка команда в твоя случай не влиза даже и в recovery!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-05-10, 16:07:59)rado__8 написа:  Ако си е заминала вътрешната памет Один няма да инсталира нищо и ще дава винаги Fail също няма да можеш да влезеш в рековъри или ще влезеш, но ще дава грешки за всяка команда в твоя случай не влиза даже и в recovery!

Ясно,той напоследък взе да забива доста и като извадя батериятаа и го включа и стигаа до логото самсунг и си забива и си включва когато иска.
Цитирай

занесах го в сервиз и майстора каза че не е изгоряло нищо и продалжих да го мъча и това съобщение го разкарах,но сега само се включва до логото и се изключва,а иначе го вкарвам в downloading и компютъра го намира....Някакви други идеи
Цитирай

И майстора който казал, че нищо му няма защо не го оправи?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здрвейте свалих си последният firmware за Холандия G930F а именно G930FXXU1DQE7. Гледам вече рома се сваля в 4 файла като ми напрви впечатление че има 2 CSC файла CSC_PHN_G930FPHN1DQD1 и HOME_CSC_PHN_G930FPHN1DQD1. Кой от двата трябва да заредя в CSC и другият за какво е?
Цитирай

Home не го пипай зареждаш CSC

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Въпрос за флаш на S8 +
Изтеглих английският ром, обаче е с 5 файла. Как се флашва 5 файлов ром? Файла home_csc_oxm..... къде се слага

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Поста над твоя ... не пипаш HomeCSC то не ти трябва демек излишък Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-06-03, 15:24:41)rado__8 написа:  Поста над твоя ... не пипаш HomeCSC то не ти трябва демек излишък Smile

Другите 4 си ги слагам по местата, нали така?

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Да >> https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1402436

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Нещо се бъгна флаша. Один стигна до userdata почти до края и зависна(meta-data/fota.zip) - до тук

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Galaxy S8+



Сваляш Odin3_v3.12.7 (прикачен в поста)

Важно! Влез в Опции за разработчици и включи USB поправки! Трябва да разхивираш фърмуера с WinRar 5 и нагоре или ползваш 7zip >> http://www.7-zip.org/ и Один и разхивираната папка ги слагаш свободно в Диск C:

Стартираш Один като Админ


Прикачени файлове
.zip Odin3_v3.12.7.zip Размер: 1.24 MB  Сваляния: 95

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

УСБ поправки и оем са включени

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Пробвай това което е написал Радо - разархивирай фирмуера на C: диск, один също, и го стартираш като администратор.

Sent from my SM-G935F
Цитирай

(2017-06-04, 12:01:05)degman написа:  Пробвай това което е написал Радо - разархивирай фирмуера на C: диск, один също, и го стартираш като администратор.

Sent from my SM-G935F

Стана по метода на Радо на диск С, или е от архиватора, или один ми е стар(10.6). Благодаря ви

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай

Благодаря на форума за ценните съвети. Успях да си възстановя телефона, след hard reset и избягване защитата на Google Account. Сега си ползвам телефона с най-стария ми акаунт, който го ползвах на предното ми устройство. Още веднъж, благодаря Ви.

Поздрави
Цитирай

Привет!
Искам да си преинсталирам стоковия ром на SAMSUNG J5 (2016). Досега съм преинсталирал стоковия ром само на стария ми телефон SAMSUNG Galaxy Note II - правя го през месец и не съм имал проблеми, ОБАЧЕ ... първо правя wipe all data и след това с Odin-а инсталирам ром-а ... а в първия пост в тази тема е показано и описано точно обратното - бъркам ли нещо и къде?
Махнах шаблона на екрана, ПИН-а на СИМ-картата, такава опция "Заключване/Реактивиране Reactivation Lock" никъде не намерих в "Настройки" ...
Друг въпрос - трябвали нещо да се руутва, флашва преди да преинсталирам стоковия ром,  NOTE II ми е флашнат (от друг човек), тъй-като му качвах Android 6, но останах разочарован и си върнах стоковия ром, така и не разбрах това флашване трябва да се прави само ако искаш да минеш на по-нова версия Андроид ли или винаги и как точно става ...?
J5 (2016) ми е още нов и ме е страх да не прецакам нещо, а има нужда от преинсталация ...
Предварително благодаря!

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай

Ако оставаш на същия ром , първо му направи едни фабрични и той си става като нов .

Storstark
Цитирай

Гледам клипчета в YouTube - и там е показано така, както е в първия пост тук, но нещо не виждам логиката ... като си преинсталирам WINDOWS на компа нали се форматира първо дяла, където ще се инсталира Уина, а не се инсталира първо, а след това да се форматира, както е показано ... не е ли същото и тук?

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)