Оценете темата:
  • 11 гласа - средно 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ [CF-Auto-Root] Root на S7 G930F / S7 Edge G935F с Один
#26

(2017-02-20, 23:52:49)ilisp написа:  @ori , не не става.Ако си с Ейдж ,това от долу е начина(предполагам и за плоския S7 е така)
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE 
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...
А няма ли някакъв универсален (и по-лесен) начин за рутване? Първо гледам, че и тук, както при CF-Root трябва да се чака версия за точния модел телефон, а кога ще излезе за S8 никой не знае. Освен това трябва 3 неща да се флашват, а не 1, както при CF-Root (и поне KNOX да оставаше на 0, ама това е отделен въпрос).
Цитирай
Аксесоари
#27

(2017-04-18, 08:14:58)ori написа:  А няма ли някакъв универсален (и по-лесен) начин за рутване? Първо гледам, че и тук, както при CF-Root трябва да се чака версия за точния модел телефон, а кога ще излезе за S8 никой не знае. Освен това трябва 3 неща да се флашват, а не 1, както при CF-Root (и поне KNOX да оставаше на 0, ама това е отделен въпрос).

Как става за Андроид 7 нуга!?

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#28

(2017-04-18, 08:20:51)maripic написа:  Как става за Андроид 7 нуга!?
Ето така:
(2017-02-20, 23:52:49)ilisp написа:  @ori , не не става.Ако си с Ейдж ,това от долу е начина(предполагам и за плоския S7 е така)
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...
Като се дезактивира криптирането с no-verity-opt-encrypt-5.0 може ли след това (като приключи цялата процедура по рутването) да се включи отново криптирането?

И последно да попитам - намери ли се за 1 година откакто е излязъл S7 на параза начин за рутване без да отчита KNOX? Аз лично търсих и не намерих такъв начин, но за всеки случай да попитам.
Цитирай
#29

Някой пробва ли новия cf-auto-root за нугата 
интересува ме дали ще затърка данните?
Цитирай
#30

С Нуга съм и проблем с рутването накрай излиза fail и надпис на телефона Blocked By FAP Lock и до там. До сега съм го правил стотици пъти и съм нямал проблем с други Samsung но тука неще
Цитирай
#31

Опитай преди да започнеш да си махнеш гугъл акаунта после пак ще си го въведеш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#32

Да  така стана
Цитирай
#33

(2017-06-02, 23:20:09)dimitar1234 написа:  С Нуга съм и проблем с рутването накрай излиза fail  и надпис на телефона Blocked By FAP Lock  и до там. До сега съм го правил стотици пъти и съм нямал проблем с други Samsung  но тука неще

Колега как го рутна!?

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#34

Извинявам се за късният отговор но не ми остава свободно време. Иначе първо инсталирам twrp-3.1.0-0-klte с odin след това качвам в телефона SuperSU-v2.82 и го инсталирам през twrp и готово.
Цитирай
#35

Здравейте, успях да root-на телефона без проблеми, но след това ми излиза това съобщение и не мога да го премахна, а ме дразни и побърква.  Big Grin
Някой може ли да каже как да го премахна или скрия по някакъв начин?

http://imgur.com/a/XLLb1
http://imgur.com/a/xhBYv
Цитирай
#36

А при мен не ще наложи се да сменя стоковият ром с друг и загубих рута сега слагам twrp-3.1.0-0-klte с odin и инсталирам SuperSU-v2.82 и телефона забива на надписа след рестарта. За да го включа трябва да флашвам рома на ново ужас помагайте.
Цитирай
#37

Димитър, не го правиш правилно, ето колегата е дал чудесна инструкция с линкове

(2017-02-20, 23:52:49)ilisp написа:  @ori , не не става.Ако си с Ейдж ,това от долу е начина(предполагам и за плоския S7 е така)
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE 
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#38

WIPE на какво правиш в TWRP че пак не стана?

Всичко го правя както сте казали по горе и не ще. След като флашна no-verity-opt-encrypt-5.0 и SuperSU v2.82 и дам рестарт на TWRP и телефона зацикля на надписа Samsung. Да не би да има някакви допълнителни настройки на TWRP които да съм кликнал и затова на не ще.
Цитирай
#39

Колега, пробвай, ако искаш по този начин. Има си всичко обяснено и също и клип как се прави.
http://galaxys7root.com/galaxy-s7-s7-edg...-w-magisk/

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#40

И по този начин не става.Ако има някакво значение след wipe ми излиза надпис Failed to mount storsge......... Failed to mount data........Unable to wipe data

Проблема решен направих wipe data/ factory reset след инсталацията на стоковият ром след което по начина на ilisp рутнах телефона.
Цитирай
#41

(2017-06-18, 11:27:10)Alexandrow написа:  Здравейте, успях да root-на телефона без проблеми, но след това ми излиза това съобщение и не мога да го премахна, а ме дразни и побърква.  Big Grin
Някой може ли да каже как да го премахна или скрия по някакъв начин?

http://imgur.com/a/XLLb1
http://imgur.com/a/xhBYv
@Alexandrow , просто замрази или изтрий (както ти е удобно) с TitaniumBackup(примерно) ,файла
SecurityLogAgent  и си готов  Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

SG S7 Edge Duos SM-G93FD
SG Note 4 SM-N910F
Цитирай
#42

Ее супер! Стана..направо ме побъркваше. Благодаря!
Цитирай
#43

(2017-02-20, 23:52:49)ilisp написа:  @ori , не не става.Ако си с Ейдж ,това от долу е начина(предполагам и за плоския S7 е така)
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE 
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...

Добре де ама къде да го поставя в Один?

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#44

В раздел AP

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#45

(2017-06-24, 21:13:52)rado__8 написа:  В раздел AP

Мерси!

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#46

Греда!!!Пробвах да сложа TWRP и телефона се брикна и заби на логото и нито се изключва нито минава в доунлоад режим!!!Та се наложи смяна с нов РОМ ,ресети и пак наново!Оправих го ,но ми се ще да го рутна , но ще го дам на специалист!За втори път се налага да сменям РОМ-а!

Samsung Galaxy s24Ultra5G 1TB
Цитирай
#47

Аз също срещнах затруднения с руутването, но успях да го руутна. 
Следвах внимателно следните стъпки:

ilisp:
1/Трябва да флашнеш рековери TWRP през Один
2/ После през рековери да направиш WIPE 
3/Пак през рековери флашваш no-verity-opt-encrypt-5.0
4/И накрая флашваш SuperSU v2.79 отново през рековери (ТWRP)
Рестарт и готово...

Когато направих стъпка едно влязох в рековери за да направя wipe. Когато направих wipe ми даде рековерито много failed с червени букви. В моето рековери wipe и format data са две различни опции.  Вътрешната памет бе 0 мб. (т.е нищо не откриваше телефона.
Това, което направих бе да дам format data ( пишете "ÿes"и потвърждавате) и рестартирах recovery. Вътрешната памет след тази стъпка се появи. Направих стъпка 3 и 4 и телефонът се руутна.
Опитах се да залъжа системата и вкарах карта памет, но когато флашнах другите два файла всичко беше безуспешно (когато телефонът не откриваше вътрешната памет). Имаше едно безкрайно стоене на логото (така че не опитвайте това, ако решите да го пробвате).

Имам един въпрос - за този модел действа ли руута само през карта памет без один? 

Надявам се, че съм помогнал на останалите, които имат проблеми с руута.
Цитирай
#48

Някой да знае и да каже как може да се занули гугъл акаунта. Т.е след ресет на телефона иска въвеждане на гугъл акаунта емайла. Но искам да вкарам друг как може да стане. Не ме пуска нищо да правя докато не въведа акаунта и то стария който е бил нов не приема. S7 Edge Android 7.0
Цитирай
#49

(2017-08-21, 11:10:22)SmasHinG написа:  Някой да знае и да каже как може да се занули гугъл акаунта. Т.е след ресет на телефона иска въвеждане на гугъл акаунта емайла. Но искам да вкарам друг как може да стане. Не ме пуска нищо да правя докато не въведа акаунта и то стария който е бил нов не приема. S7 Edge Android 7.0

http://vguides.net/view/224

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#50

(2017-08-24, 20:11:57)rorosims написа:  http://vguides.net/view/224

Нищо общо по темата. Изобщо не си разбрал за какво говоря. Ресетни си телефона и намери менюта ако можеш Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)