Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z (C660x)

Аз съм далеч от мисълта, че проблема е доведен от отключването на буутлоудъра.
При този модел на Xperia, имаше проблем с говорителчето и при други потребители, които споменават, че в момента на проблема, ако почукнат в областта на говорителя, той започвал да работи.
Може да погледнеш и тази тема:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1224777

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

10x., но не.
Направи го това и преди когато бях с *.222, но след като го смених с *.228 всичко се оправи и си работеше без ядове, докато не реших да му unlock-на bootloader-a. От тогава няма оправия !! ;-((

Цитирай

Моята слушалка също започна да прекъсва от време на време и с почукване се оправяше. Когато почна да прави проблеми не съм бърникал нищо по софтуера. Проблема изчезна след смяна на слушалката.
Цитирай

След N кратно unlock и relock на bootloader-a, преинсталиране на android-a - като последния е 4.4.4 през flashtool и след това update през Sony PC Companion на 5.1.1 днес няма спиране на звука през слушалката, дори след напълване на телефона с apk-та !! ;-))
Иначе с почукване по говорителчето на слушалката нещата добиваха звук !! ;-))
И почукването продължава звук-а пак изчезна ;-((

Цитирай

Проблема не е в говорителчето на слушалката и постоянният му побой !! ;-))
Когато спре да се чува като се натисне задния панел на надписа XPERIA звука идва !! ;-))

Цитирай

За това споменах, че съм далеч от това проблема да е софтуерен, още повече, че за този модел е имало и други подобни коментати за този симптом.
Поне си установил това и за себе си, остава само да се отстрани и получилият се дефект.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Сега се е закрепил и от два дни се чува - без никаква намеса от моя страна !! ;-))

Цитирай

Здравйте приятели преди време си бях купил сони з за части днес реших да използвам платката и с узненада установих че има графичен код мисля че е андроид 5.1.1 може ли някой да ми даде сьвет как да вьрна фабрични настройки. Благодаря виза вниманието
Цитирай

@Бахтияр халил, Ако под "графичен код" имаш в предвид, че новата платка има парола за отключване, би могло да се обърнеш към бившият собственик за кода.
Иначе програмите Pc Companion или Xperia Companion, биха свършили работа.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравете има ли начин да се разбие графичен код на сони з андроид 5.1.1 мисяя че е купих го за части преди време и се оказа че има графичен код моля помогнете благодаря
Цитирай

@Бахтияр халил, Поста ми по-горе над твоя, не го ли видя?
Иначе това "начин да се разбие графичен код", не мисля, че са коментари за темата.
Имаш предложения, използвай ги.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Искам да попитам, откъде и какъв дисплей и тъч да взема за Xperia Z, тъй като тъча е спукан, а искам телефонът да си остане водоустойчив.

Sony Xperia Z | Samsung Galaxy S3
Цитирай

Здравейте Smile имам следния проблем от скоро време батерията ми пада до 50 - 60 %и направо се изключва изписва ми 0 %батерия изключване, после когато го сложа да се зарежда понякога показва че има тези 50 % та понякога започва от 0% да се зарежда. Не разбирам почти нищо от телефони и по точно от проблеми свързани с тях ще бъда благодарна ако някой ми помогне за отстраняването на този досаден проблем
Цитирай

Имам подобен проблем като в горния пост..плюс в допълнения че понякога отказва да зарежда(use или док станцията)...резки сриване и качвания на процента на батерията.Качих CPU X и там дава някаква зверска консумация.Не знам дали е батерията или друго понеже ми чезне и менюто за захранване.

Sony Xperia Z
Цитирай

Пичове телефона няма мрежа иначе пик кода ми иска на теленор. Съм благодаря предварително
Цитирай

Въведи кода де!
Цитирай

Здравейте!
От два дни имам проблем със софтуерните бутони. Първоначално започна както пиша съобщение да се минимизира от самосебе си прозореца, натискай един път някой от бутоните, реагираше все едно е натиснат два пъти, докато отказаха напълно и трите. Останалата част от тъча работи, но бутоните не. Като вляза в някое приложение, варианта за изход е само рестарт.
Някакви съвети?
Цитирай

@faceless_man, Провери в сервизното меню с тест на клавиатура и превключватели, поне бутона за връщане дали го дава реално работещ.
Другите софтуерни бутони, хоум и мултитаск, не влизат към теста и би трябвало да работят с нормалните си функции.
Провери и актуално каква част от сензора за допир, работи коректно.
*#*#7378423#*#*
Възможно е и наистина да е дефектирал.
Връщане на фабрични настройки или преинсталиране на софтуера при възможност, също са вариант преди преминаване към сервиз.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-19, 16:51:11)Monipeev написа:  @faceless_man, Провери в сервизното меню с тест на клавиатура и превключватели, поне бутона за връщане дали го дава реално работещ.
Другите софтуерни бутони,  хоум и мултитаск, не влизат към теста и би трябвало да работят с нормалните си функции.
Провери и актуално каква част от сензора за допир, работи коректно.
*#*#7378423#*#*
Възможно е и наистина да е дефектирал.
Връщане на фабрични настройки или преинсталиране на софтуера при възможност,  също са вариант преди преминаване към сервиз.

Проверих в тест менюто, тъча реагира на допир. Единствено не работят софтуерните бутони.
Резултатът от теста е показан в прикачената снимка.
В изключителни случаи при многократни натискания, бутона за връщане назад се случи да реагира. При натискане на дисплея или задържане върху файл, тъча работи, но не и бутоните. Тези дни ще направя връщане на фабрични настройки, дори преинсталиране на софтуера, ако се налага.
Ако се наложи за сервиз - има ли смисъл да се ремонтира и евентуално колко ще струва, защото в един сервиз ми казаха, че вече трудно се намират оригинални части за модела?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@faceless_man, Добре,  а ако направиш следния тест :
Отваряш галерията със снимки и се спираш на някоя от тях, завърташ телефона на 180 градуса,  така, че при ползването си, софтуерните бутони трябва да се покажат от към надписа Сони,  тоест на срещуположната страна на тази, на която се показват по принцип и провери отново дали работят коректно.  
Ако отново не работят нормално,  но иначе нямаш проблем при ползването  на менюто с известия до часовника, проблема ще се окаже софтуерен и би трябвало с фабрични настройки или преинсталиране да се оправи.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-19, 22:07:50)Monipeev написа:  @faceless_man, Добре,  а ако направиш следния тест :
Отваряш галерията със снимки и се спираш на някоя от тях, завърташ телефона на 180 градуса,  така, че при ползването си, софтуерните бутони трябва да се покажат от към надписа Сони,  тоест на срещуположната страна на тази, на която се показват по принцип и провери отново дали работят коректно.  
Ако отново не работят нормално,  но иначе нямаш проблем при ползването  на менюто с известия до часовника, проблема ще се окаже софтуерен и би трябвало с фабрични настройки или преинсталиране да се оправи.

Завъртях го на 180 градуса, бутоните бяха позиционирани от към надписа Сони и пак без резултат, но с менюто с известията до часовника няма проблем - работи нормално.
Цитирай

@faceless_man, Именно, значи сензора за допир по екрана е наред, а проблема е в софтуера.
Ако не фабричните, то поправката на софтуера /преинсталирането, ще го отстранят.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-20, 05:20:31)Monipeev написа:  @faceless_man, Именно,  значи сензора за допир по екрана е наред, а проблема е в софтуера.
Ако не фабричните, то поправката на софтуера /преинсталирането, ще го отстранят.

Утре ще го преинсталирам и ще споделя резултата. 
Благодаря за отзива!
Цитирай

Здравейте, синчето използва един ветеран Z, какво е направил че горе до сигнала има символ като пътния знак забранено паркирането, само дето наклонената черта е обратно, благодаря.
Цитирай

@vovalinder, Вероятно вече си намерил отговор на запитването си,  но все пак. 
Активиран е режим тишина да го наречем, като прикачам и снимка за иконката, която предполагам индикира.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на Monipeev за това мнение:
  • ddqnov, vovalinder
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)