Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на оригинален/заводски/стоков софтуер на всички Samsung

(2017-07-08, 21:49:09)grivata написа:   нещо не виждам логиката ... като си преинсталирам WINDOWS на компа нали се форматира първо дяла, където ще се инсталира Уина, а не се инсталира първо, а след това да се форматира, както е показано ... не е ли същото и тук?

Не, не е същото тук. При Android си имаш отделен потребителски дял и системен, когато "преинсталираш" фактически системният е този, който е "преинсталиран", а потребителския не се засяга, затова се налага ръчно да го занулиш през recovery.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари

(2017-07-08, 17:30:52)grivata написа:  Привет!
Искам да си преинсталирам стоковия ром на SAMSUNG J5 (2016).........

Здравей, напиши точния модел J510FN ли е устройството?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Направих така, както е описано в първия пост и телефончето стана като ново, сега остава да разбера как се флашва телефон - ако не се лъжа, това се прави само когато се "надгражда" Андроид със следваща версия, от 4 на 6, от 6 на 7 и т.н.

Samsung Galaxy Note II N7100
Android 4.2.2 Samsung Galaxy J5 (2016) Android 6.0.1
Цитирай

Флаш означава инсталиране на нещо било от рековъри или от компютър. Щом си го преинсталирал значи си го флашнал, ако искаш примерно рут флашваш зип от рековъри, ако искаш нов андроид стоков демек оригинален флашваш с Один последния излязъл за твоя модел.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Някой има ли идеи и по този проблем?
https://forum.androidbg.com/showthread.p...36&page=10 мнение # 233

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Offtopic ЗА другия път да знаеш , копираш директно номера и го постваш .

Storstark
Цитирай

(2017-09-22, 21:12:13)ianpav_4444 написа:  Offtopic ЗА другия път да знаеш , копираш директно номера и го постваш .

Ама това е друга тема, не е от тази?

Huawei mate 50 pro / samsung galaxy Z fold 3/ Samsung Galaxy S24 ultra 
Цитирай

Върнах 1 таблет от 7.0 на 6.0 андроид ( просто работи по - добре ) чрез один. След като приключих ме пита за гугал акаунт , с който е бил синхронизиран преди - а това е проблем , защото никой не помни какъв е. Няма ли как тази стъпка да се прескочи?

Iphone X Space Grey 
Цитирай

Здравейте, имам нужда от помощ. Купих си телефон samsung galaxy s7 edge duos, който се оказа с някакъв измислен rom и андроид 6. Телефона е произведен във Виетнам и е SM-G935FZDUXSG.Никъде не мога да намеря стоков ром за този модел. Флашнах го с ром за Виетнам G935FXXU1DQD7_G935FOLF1DQD1_XEV, но телефона изписа грешка в ъпдейта на софтуера на устройството и да използвам emergency recovery function in the Smart Switch PC software. Някой има ли идея как да изляза от тази ситуация?
Цитирай

(2017-10-14, 12:28:14)lockup написа:  Върнах 1 таблет от 7.0 на 6.0 андроид ( просто работи по - добре ) чрез один. След като приключих ме пита за гугал акаунт , с който е бил синхронизиран преди  - а това е проблем , защото никой не помни какъв е. Няма ли как тази стъпка да се прескочи?

Кой модел?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-10-14, 20:37:36)lemax написа:  Здравейте, имам нужда от помощ. Купих си телефон samsung galaxy s7 edge duos, който се оказа с някакъв измислен rom и андроид 6. Телефона е произведен във Виетнам и е SM-G935FZDUXSG.Никъде не мога да намеря стоков ром за този модел. Флашнах го с ром за Виетнам G935FXXU1DQD7_G935FOLF1DQD1_XEV, но телефона изписа грешка в ъпдейта на софтуера на устройството и да използвам emergency recovery function in the Smart Switch PC software. Някой има ли идея как да изляза от тази ситуация?

Пробвай със Smart Switch http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/  

Или изтегли фърмуера от тук >> https://www.sammobile.com/firmwares/gala...IH/189859/

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте! Имам Самсунг А5 2016г. Какво ли не правих,но не мога да го преинсталирам.Искам да го върна от 7 на по малка версия на андроида.С различни версии на Один ми изписва грешка или зависва и така си остава.Опитах  с един и с четири файла.Винаги едно и също.Не намирам в менюто да е заключен Reactivation Lock.Моля за помощ!
Цитирай

Можеш да се върнеш само от 7 на 6.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-10-20, 22:19:33)rado__8 написа:  Можеш да се върнеш само от 7 на 6.

Добре,но как да го направя?С Один не става.
Цитирай

Модела А510F ли е?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Да.Това е модела.
Цитирай

A510F


Модель: SM-A510F
Регион: SER (Россия)
Версия ОС: Marshmallow (Android 6.0.1)
Версия прошивки: A510FXXU4BQC1
Версия разделов: AP - A510FXXU4BQC1, BL - A510FXXU4BQC1, CP - A510FXXU4BQC1, CSC - A510FOXY4BQC1
Дата сборки: 2017.03.03
Дата публикации в SamFirm: 2017.03.28 16:05:52
Размер: 1 907 304 793 bytes
MD5: 2fdf2950455cd9a0c2abaa5630f0263d
SHA1: 97824ac4dd1235c4e53692e05ca2a8d1eb602c55
Скачать: Firmwares\2017.03.28_A510F_SER_A6.0.1_QC1.zip  Тук най-долния  >> https://cloud.mail.ru/public/Lteh/UsCybi...droid%206/

Инсталираш с Один 3.10 има го в първи пост. Раздел CSC зареждаш CSC OXA а CSC Home не го пипаш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Опитах и пак не стана.Тогава четох доста руския саит и попаднах на нужната информация.От настройки ,за телефона се натиска седем пъти моделния номер на устройството и се влиза в опции за разработчици.Там се слага отметката на ОЕМ,което разрешава инсталирането на друг софтуер.И ето вече стана.
Цитирай

По принцип ОЕМ се включва само, ако ще рутваш или инсталираш TWRP и до сега не ми се е налагало да го чеквам за да инсталирам стоков софтуер с Один. Важното е, че си се оправил и Благодаря, че сподели как ...  Storstark

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте,
Искам да инсталирам стоков РОМ на моят S7 edge. В ОДИН зареждам BL, AP, CP и Home_CSC. Изтеглил съм BGL РОМ за S7 edge. В ОДИН не променям никакви настройки, оставил съм стандартно отбелязаните. ОДИН разпознава телефонът ми и започвам инсталирането на желания РОМ. Проблемът е, че след като приключи процесът в настройки се показват дублиращи се менюта (прикачил съм снимки)
Телефонът няма ROOT. Единственото ми желание е да възтановя апаратът до заводски настройки, все едно сега го взимам от магазина - по ясно не знам как да се изразя Big Grin
Вместо Breefing има UpDay (по точно дава ми да си избирам кое да се показва когато превъртя на дясно от началния екран). Искам всички тези неща да ги няма и бих бил благодарен ако някой ме пренасочи към ''стъпка по стъпка'' описание как да го преинсталирам правилно. Може също така, който има време и желание, да ми посочи грешките които допускам. 
Благодаря за отделеното време!


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

(2017-11-16, 18:58:39)moliva_85 написа:  ...зареждам BL, AP, CP и Home_CSC...

Тук е грешката зареди OXA_CSC и ще стане Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-11-16, 22:08:31)rado__8 написа:  Тук е грешката зареди OXA_CSC и ще стане  Smile

Благодаря, 
А във ОДИН да променя ли някакви настройки? Nan Erase, Re-Partition или друго? Искам цялата информация да изчезне.
Имам други два смартфона с които си играя повече. Къстъм ромове и др. но там е по различно..
Сега ще направя това което ми каза но ако намериш време бих оценил ако ми обясниш за настройките на ОДИН Smile


---------- Направих каквото ми каза, заредих OXX_CSC, и нещата от прикачените снимки все още стоят!
Цитирай

Брифинг и другото са част от софтуера слага го Самсунг събери два пръста на началния екран да отвори настройки и отиди на брифинг и горе махни чека да се показва и няма да го виждаш на началния екран.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

(2017-11-17, 13:59:03)rado__8 написа:  Брифинг и другото са част от софтуера слага го Самсунг събери два пръста на началния екран да отвори настройки и отиди на брифинг и горе махни чека да се показва и няма да го виждаш на началния екран.

Мхмм това го знам. За нашия регион е Брифинг. Сега имам и двете, плюс повтарящите се менюта в настройки, плюс някой които дори не мога да отворя (за други оператори - като на снимките в предишния пост). От това следва че инсталацията пак не е направена както трябва. Не съм запознат с метода и действието на ОДИН но няма ли начин да махна всичко старо и да сложа стоков ром? Сега презаписвам един върху друг, по скоро ъпдейтвам -щом стария не се трие и върху него ми добавя неизползваеми функции. май трябва да се поразровя в XDA...
Благодаря, че опита да помогнеш Smile
Цитирай

G935F ли ти е модела?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)