Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Xiaomi Redmi Note 4X
#26

то не е за спиране и неспиране.
Има си настройка, която е по-скоро гугълска.. Scanning always available
точи батерия по принцип

Намира се в Wi-Fi - Advanced
Цитирай
Аксесоари
#27

Направих първият нормален цикъл на батерията откакто имам телефона. Споделете мнение дали са добри резултатите. С Nougat 7 8.5.8.0 съм. 3/32гб.
               

Sony Vivaz - > Samsung Galaxy S - > Samsung Galaxy S2 - > Lenovo Vibe P1 - > Xiaomi Redmi Note 4x 3/32 MIUI 10 - > Alcatel 1S 2020 > POCO X3 NFC 6/64
Цитирай
#28

Прави ми впечатление,че когато слагам различна тема има разлика в потреблението на батерията.
Оня ден бях сложил тема от Самсунг С8 и си погледнах колко екран съм направил за 30% изразходвани и видяг, че са 2:24 Мин. А друг път за толкова проценти правех 3:10 примерно.
Цитирай
#29

(2017-10-16, 13:51:03)tndrrr написа:  Направих първият нормален цикъл на батерията откакто имам телефона. Споделете мнение дали са добри резултатите. С Nougat 7 8.5.8.0 съм. 3/32гб.
Може и по-добре, при наличието на стабилен сигнал на мрежата. Ако ползваш само една карта на оператор, пробвай другия слот.

 
Цитирай
#30

(2017-10-16, 13:51:03)tndrrr написа:  Направих първият нормален цикъл на батерията откакто имам телефона. Споделете мнение дали са добри резултатите. С Nougat 7 8.5.8.0 съм. 3/32гб.

Резултатите са нормални, при мен е подобно потреблението и все пак имаш още батерия 29%. Рчдко са телефоните които го могат това!
2 дена стенбай + 8 часа екран и да ти остава още зарчд 29% Smile

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#31

Днес много доволен!


Прикачени файлове Миниатюри
                   
Цитирай
#32

Батерията е страхотна на този телефон.
Слагам един до друг в колата Redmi Note 4 Global 3/32GB и Huawei P10 lite 3/32GB настроени по точно един и същ начин.
Пускам им Here навигация да водят до една и съща точка.За 30-40мин ли беше, не помня точното време, Note 4 падна с 4%, Huawei с 9%.
През вечерта Note 4 пада с 1%, рядко 2%. Huawei-a поне 3%.Веднъж съм го видял само да падне с 2% за четири месеца употреба.
Просто Huawei-a си върти тия проценти, няма спирка.
Вярно, че единия е с 4100mah, другия с 3000mah, но разликата е поне двойна.
А и Huawei е с 5.2 инча дисплей, Note 4 с 5.5.
Имах и замалко Redmi 4x, и той не е кой знае какво откъм батерия, поне бройката която имах.
Цитирай
#33

Сега видях, че не съм изключил постоянното сканиране на Wi-Fi. Въпреки това съм много доволен от батерията. Как ви се струва? 4/64 Снапдрагон версия.
       
Цитирай
#34

(2017-10-24, 10:47:53)DIMO1 написа:  Сега видях, че не съм изключил постоянното сканиране на Wi-Fi. Въпреки това съм много доволен от батерията. Как ви се струва? 4/64 Снапдрагон версия.

Перфектно
Цитирай
#35

Не е зле да пишете с кой ROM сте. На сина ми телефона с глобалния 8.5.8.0 едва докарва половината на това, обаче не дава да му го сменя с xiaomi.eu, че го е напълнил с боклуци. И четири социални мрежи постоянно будят телефона според Wakelock , ама как да му го обясня.
Цитирай
#36

(2017-10-24, 11:47:34)milstan написа:  Не е зле да пишете с кой ROM сте. На сина ми телефона с глобалния 8.5.8.0 едва докарва половината на това, обаче не дава да му го сменя с xiaomi.eu, че го е напълнил с боклуци. И четири социални мрежи постоянно будят телефона според Wakelock , ама как да му го обясня.
Аз спирам интернета, като не го ползвам. Лед нотификации имам само на обаждания, смс-и, вайбър и месинджър

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

locke on
Цитирай
#37

Да, ама младежта си мисли че е като айфон - пускаш и ползваш. А тук има мега много възможности за персонализация. Аз затова пуснах и тема с текущите ми настройки за пестене на батерия в миуи 8.
Сега сигурно са променени
Цитирай
#38

Аз съм със глобалния ром и правя 12-13часа екран
Цитирай
#39

Имаш ли SIM карта в телефона?
Цитирай
#40

Нямам засега,защото съм я сложиш на другия телефон,но след седмица ще сложа карта и ще видим какво ще покаже батерията!
Цитирай
#41

!2-13 часа са напълно постижими за този телефон, но трчбва да уточним че се правчт само ако се ползва на WiFi, ако се ползва на мобилен интернет в режими 2G , 3G или 4G и в зависимост от разточнието до клетката към която сте свързани може да получите резултат от 7 до 10 часа максимум, като най малко часове SoT ще имате, ако сте на 4G свързаност и сте на максимум възможно разточние до клетката (равно отдалечени между две-три клетки) тогава може дори да направите 6.хх часа екран.

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#42

Почти винаги ползвам Уайфи 4г ползвам рядко навсякъде съм взел паролите по местата където ходя и няма смисъл от 4 г!
Цитирай
#43

Последния месец направих няколко теста с три различни стокови глобални рома и искам да споделя резултатите, само ме е яд че без да искам изтрих снимките които бях направил при последното флашване, но както и да е, тестовете ще опиша точно и коректно, местоположението и обхвата на работа е 4G средно отдалечен от клетката, в къщи е на WiFi, телефона е на около 3 месеца и на околко 50 цикъла на батерията:

Тестове:
ROM - MIUI 8 Global - 8.2.10.0 - Android 6.0.1;
72часа ползване, 7-7.30часа екран, 2часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
48часа ползване, 9-9.30часа екран, 1.20часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
24часа ползване, 11-11.20часа екран, 1час разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
13часа ползване, 13часа екран, няма разговори, ползван на WiFi, само игри.
Престой през ноща ~8часа, загуба 0-1% със спрени данни, 2-3% с пуснат WiFi и 4-5% с пуснат 4G.
Батерията е ползвана от 100% до 10% за период 10дни.


ROM - MIUI 8 Global - 8.5.8.0 - Android 7;
72часа ползване, 6-6.30часа екран, 2часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
48часа ползване, 8-8.30часа екран, 1.30часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
24часа ползване, 10-10.30часа екран, 1час разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
12часа ползване, 12часа екран, 5мин. разговори, ползван на WiFi, само игри.
Престой през ноща ~8часа, загуба 1-2% със спрени данни, 3-4% с пуснат WiFi и 5-6% с пуснат 4G.
Батерията е ползвана от 100% до 10% за период 9 дни

ROM - MIUI 9 Global beta - 7.10.19 - Android 7;
72часа ползване, 5-6часа екран, 2.30часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
48часа ползване, 7-8часа екран, 1.30часа разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
24часа ползване, 9-9.30часа екран, 1час разговори, ползван на WiFi и 4G, браузване и игри, нормална употреба.
10.30часа ползване, 10.30часа екран, 2-3мин. разговори, ползван на WiFi, само игри.
Престой през ноща ~8часа, загуба 2-4% със спрени данни, 5-6% с пуснат WiFi и 7-10% с пуснат 4G.
Батерията е ползвана от 100% до 10% за период 13 дни

пп. Стойностите от към часове са приблизителни в рамките на 30мин. отклонение, с изключение на теста само в игра.
Тестовете в игра са правени от 100% до изключване на телефона!
Игри е силно казано, играя само една игра, билярд онлайн. Big Grin
пп.2 Батерията се разрежда от 100% до 60% по-бързо, от 60% до 30% по-бавно и от 30% до 0% много бавно.
Това е от мен, просто телефона спрямо батерия е топ-5 на пазара Big Grin

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#44

Здравейте, предстои ми покупка на такъв телефон и мисля да го поръчам от Алито. Там намирам обаче няколко различни модела. Спрял съм се на два. "3GB RAM 32GB ROM" който е с процесор "Snapdragon 625" и 4GB RAM 64GB ROM който е с процесор "MTK Helio X20". Четох някъде че на този с МТКто батерийката му държи осезаемо по малко и нямало ОТА ъпдейти. Някой може ли да ми разясни.

пп. Не намирам модел със Снапдрагон и със 4 рам, имали бообще такъв?
Цитирай
#45

Просто си проръчай модела със Snapdragon 625.

 
Цитирай
#46

(2017-11-05, 20:52:46)NoMaD написа:  Просто си проръчай модела със Snapdragon 625.

Превъзхожда с нещо другия или просто така?
Цитирай
#47

Да, превъзхожда по редица параметри. Процесора е много по-енергоефективен и телефона прави много повече часове СОТ. Освен това ъпдейтите за модела със СД 625 са по-чести и поддръжката за него е по-дълга.

 
Цитирай
#48

(2017-11-05, 20:58:04)djovanins написа:  Превъзхожда с нещо другия или просто така?

Всеки притежател на мтк и после снапдрагон ще ти каже,да вземеш снапа.Живота на батерията е в пъти по-добре,абе няма място за сравнение

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#49

(2017-11-05, 20:08:34)djovanins написа:  пп. Не намирам модел със Снапдрагон и със 4 рам, имали бообще такъв?

Има , но са малко по-скъпички , преди 3 дни ми ги докараха 2 броя  Subtotal: EUR 306.23 Shipping Cost: EUR 7.19 Shipping Insurance:EUR 1.69 Total: EUR 315.12 в която беше включена DHL доставка по мое желание ...та ме боднаха с още 38 евро митница , тотал 350 евра 4 RAM / 64 GB ROM Snapdragon 625 ,Global Version , Samsung камера и на двата се *падна*. Ако те интересува от GeekBuyng  ги поръчах , но ме мотаха една седмица докато ги пратят. Да не забравя , говоря за Испания получател , за България може да е по-различно!

 Xiaomi Pocophone F1
Цитирай
#50

Има - и се подвизава под името Redmi note 4 Qualcomm
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)