Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дънна платка... AliExpress ?
#1

Здравейте колеги,

можете ли да ми препоръчате търговец от Aliexpress, който евентуално сте ползвали за закупуване на дънна платка ?
Изпадна ми едно LG G4 в много добро състояние, но вероятно е с прецакано дъно.
Само един път видях лого, компа не го намира, не иска да се включи и дисплея светва само като се включи на кабел без батерия (мига въпросителна в празна батерия).
Надявах се да е брикнат, но май не съм прав.
Та реших да му търся дъно и се чудя за Али-то, че тук някакви 400 лв. ми искаха и се смях много....

Ще се радвам да споделите мнения и да помогнете.

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Купи си друг телефон, на този ще му смениш дъното, после ще установиш, че батерията му пада доста бързо и може да почнат да остават отпечатъци от картината, ако не е сменен дисплея. А да не забравя, че ще разбереш, че за флагман лаги много. Накрая ще те е яд, че си дал пари за този телефон. От личен опит!

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#3

Какъв флагман е това с SD808..това не е флагман..има една хубава камера и сме до там.Бъкан е с дефекти и това е самата истина.Абсолютния провал на LG с този телефон.Сравнено обаче с G6 сега,вече разликата е огромна.Защо мислиш G6 има медна тръбичка за извеждане на топлината..почти не се усеща загряване.За първи път виждам телефон толкова малко да грее след натоварване.Колега,не се занимавай с тоя телефон.Насочи се към друго,че ще те боли главата от тоя.Не си заслужава дори смяна на дъното,според мен поне..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#4

жена ми има такъв от две години и мисли да го прехвърля на хлапето...сиреч до месец два ще търсим дисплей...а тоя го взех за 30 кинта.
Само че малкия остана по-рано без телефон и ся не ми се дават 200-300 за нов.
За това се чудих да му взема дъно и който от двата се предаде пръв да става донор...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#5

Е така сигурно ще е по-добър от телефон за 300лв. За съжаление аз за търговец от алито не мога да помогна.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#6

(2017-11-24, 10:02:25)vesoisthebest написа:  Какъв флагман е това с SD808..това не е флагман..има една хубава камера и сме до там.Бъкан е с дефекти и това е самата истина.Абсолютния провал на LG с този телефон.Сравнено обаче с G6 сега,вече разликата е огромна.Защо мислиш G6 има медна тръбичка за извеждане на топлината..почти не се усеща загряване.За първи път виждам телефон толкова малко да грее след натоварване.Колега,не се занимавай с тоя телефон.Насочи се към друго,че ще те боли главата от тоя.Не си заслужава дори смяна на дъното,според мен поне..

Че какво му е на 808? А с какво бяха флагманите през 2015г. като излизаше телефончето? По тази логика Г6 е още по зле ... 
Ако гледаме моя, то телефона е повече от перфе предвид падане от 1,8 метра и давене ... Никакви ядове или лаг ... само от към батерийка се предава, ама като си я знаеш не е чак такъв проблем ... Уви обаче доста умряха ... Колкото до провала на ЛГ да провалиха се, че хубавите неща от Г4 не ги пренесоха в следващите модели ... Приятната извивка на екрана и кожения гръб са мега приятни определено липсват в съвременните флагмани.


(2017-11-24, 11:55:17)fan76 написа:  жена ми има такъв от две години и мисли да го прехвърля на хлапето...сиреч до месец два ще търсим дисплей...а тоя го взех за 30 кинта.
Само че малкия остана по-рано без телефон и ся не ми се дават 200-300 за нов.
За това се чудих да му взема дъно и който от двата се предаде пръв да става донор...


Щом има и друг и ще си стават донори то има смисъл ... Този търговец има най много продажби и най добър рейтинг на първо четене... не съм пазарил от него.
https://www.aliexpress.com/item/32gb-Ori...eLevelAB=1
Цитирай
#7

Че какво му е на 808? А с какво бяха флагманите през 2015г. като излизаше телефончето? По тази логика Г6 е още по зле ... 
Ако гледаме моя, то телефона е повече от перфе предвид падане от 1,8 метра и давене ... Никакви ядове или лаг ... само от към батерийка се предава, ама като си я знаеш не е чак такъв проблем ... Уви обаче доста умряха ... Колкото до провала на ЛГ да провалиха се, че хубавите неща от Г4 не ги пренесоха в следващите модели ... Приятната извивка на екрана и кожения гръб са мега приятни определено липсват в съвременните флагмани.

Ти майтапиш ли се?Какво му е на 808 печката?Не знам въобще дали си докосвал G6,това е един от най-стилните и стабилни телефони на 2017-та.Мани тия извивки,добре че не ги пренесоха тия неща и не слушат такива като теб.808 е бавен,загряващ жестоко,лаком за батерия и нестабилен чип.Бих предпочел 805 пред 808.Добре,че не сложиха и първа част от сериала 810..както и да е.Колкото до 821...всички знаем как почти не отстъпва на 835.Изкачащи съобщения за високи температури,изключващи се телефони от прегряване,скапващи се дисплеи..мани мани то не е за говорене..Учуден съм как има все още хора,които казват на черното-бяло..G6 е различен и по-добър по всичко,потърси в чичо ти гугъл и започни да го разглеждаш първо отвътре.Айде да ти помогна малко:
https://www.youtube.com/watch?v=zuq2uPAEmeM
Пффф.....голям офтопик стана голямо чудо .. Big Grin Offtopic

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#8

^ Колега офф топик сме, но просто трябва да ти отговоря. За 2015 г4 си е флагман с флагмански процесор, колкото 808 отстъпва на 810, толкова и сега 821 отстъпва на 835 (даже малко повече). Никой нищо лошо не е казал за г6. Всичко почна с мнението то "какъв флагман". Както и да е айде със здраве и дано г6 да не почне с проблемите като г4, защото в началото и той беше много добър. И стига вече с офф топика или поне докато си свърши работата колега.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#9

Offtopic 808 си е ламята Спаска на точец да ... именно за което казувал, че недолюбвам баКтерийката как се държи ... Но пък и N на брой пъти споменавам, че съм минаващ между капките с телефона ... Предполагам е на късмет, но бройката с която разполагам определено в все още (може и мен да ме споходи дънна смърт - гаранция няма) бяла и няма как да и кажа , че е черна, нищо че идва от черно стадо ... та черното си е бяло в моя случай, защото просто работи перфе. До кога не се знае но пък работи предоволно и студено...
Колкото до 805 той е от 2013 година и не е логично да се появи във флагман от 2015 година при положение, че 2014 година представиха 808 и 810 а и 805 си беше актуален за 2014 година ... Също както 820 и 821 си бяха ОК за 2016 а сега за 2017 година актуално си е 835, макар, че ЛГ пак объркаха коя година сме и флагман с миналогодишен чипсет ... колкото и да е малка разликата си е претоплена манджа ... 805 също така не поддържа вулкан поради което му е резната поддръжката и нов андроид през крив макарон ... Относно термо тръбите ... друга марка пусна телефон година по рано с такива ... та пак година назад ... Хубав флагман щеше да Г6 през 2016година ... много даже ... ама "щеше" ... Не че е лош ама на фона на конкуренцията ...

Та по темата 30 кинта за телефон + стотина за дъно и получаваш не лош телефон който в последствие ще има донор за части ...
Цитирай
#10

Знаеш ли къде е най-голямата разлика...това,че аз не съм платил 1к в лева за G6,докато най-вероятно вие сте платили по толкова за G4.От там вече темата се обръща на..знаеш колко градуса.И явно наистина си голям късметлия,рядко живеят повече от година.821 е абсолютно завършен чип,докато 808 и 810 не бяха.Имах и Nexus 6p преди време.Страхотна машинка,но натовари ли се повече..става филм.Лагване лагване и пак лагване..и това 810 v2.Moto z след това,чип 820..голямата работа..да обаче като загрее и почваше и той с номерата от време на време.Тук вече с 821 съм доволен.Шарения UI на ЛГ също вече не е толкова зле и ми допада.821 отстъпва на 835..със секунда.И двата чипа са завършени.Не си бета тестер и не греят,не са лакоми и просто работят.Извинете ме ако съм обидил някой...
Иначе по темата абсолютно за 130 лв. ще е по-добър от всеки друг за тия пари..стига да работи.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#11

Offtopic никой не си обидил колега ... поне мен не, и точно 699лв му броих на телефончето в технополис ... НО някак се хабиш точно на мен да обясняваш кое колко недовършено било. Грешния човек съм просто за спор в тази тематика ...
Да вмъкна само, че 808, 821 и 835 са на NPE кога хората вече представиха NPU който страшно много ускорява нещата

Цитат:the NPU delivers up to 25 times the performance with 50 times greater efficiency. ... about 20 times faster than if the CPU had to handle the workload on its own.


Tа може би 845 ще е по завършен. Факт е че излизането на NPU автоматично ги направи недовършени и морално стари, даже древни ... Иначе да 821 е много по добър от 820, та какво остава от 810 и 808 ... Уви обаче и толкова го дели от 835, а ако 845 има NPU то разликата ще скочи много рязко и с много ... Въпросът е, че за началото на 2015 г. си беше абсолютно адекватно решение, което в последствие се оказва, че не е било толкова добро, но това през призмата на времето ... 808 като цяло се оказва проблемен и във V10  и нексус 5х ... 810 се оказа не по добър а 805 твърде древен и без поддръжка... та към него момент е нямало какво по добро да сложат на Г4 - каквото и да са му сложили все е било грешка, докато при Г6 защо не му сложиха 835 продължава да си е гатанка за спекулации ... След време може да разберем кое какво и как ...
Към момента обаче за 160 пари друг телефон с такава камера, рам и бързина не може да намериш ... 77 долара за дънце са около 130 лв + 30 лева за самия телефон ... дори и само година да работи пак си е страхотна оферта. И ДДС да му платиш на дънцето пак си е оферта. Аз поне така виждам нещата ... Ако греша приемам критика.
Цитирай
#12

И аз мисля, че си струва една инвестиция в дъно... Г6 може да е хубав телефон ама едва ли е по-хубав от Г4 за времето си. Като се замисля бих се чувствал малко прецакан с такъв ъпгред, къде са ми сменяемата батерия, диода за нотификациите, ИР датчика? Защо не се махат вече софтуерните бутони когато си в приложение на цял екран? Има и други точки...
След някой месец нищо чудно да почват за се появатят и неизбежните проблеми и тогава ще стане същата драма.
Въпреки всичко Г6 в момента си стува парите спрямо флагманите на другите марки.
Цитирай
#13

(2017-11-24, 02:15:12)fan76 написа:  Здравейте колеги,

можете ли да ми препоръчате търговец от Aliexpress, който евентуално сте ползвали за закупуване на дънна платка ?
Изпадна ми едно LG G4 в много добро състояние, но вероятно е с прецакано дъно.
Само един път видях лого, компа не го намира, не иска да се включи и дисплея светва само като се включи на кабел без батерия (мига въпросителна в празна батерия).
Надявах се да е брикнат, но май не съм прав.
Та реших да му търся дъно и се чудя за Али-то, че тук някакви 400 лв. ми искаха и се смях много....

Ще се радвам да споделите мнения и да помогнете.

Бих ти препоръчал, първо като за без пари да пробваш да свалиш платката и да нагрееш процесора. Лично аз, така съживих един G4 на колега. Нагрях процесора на 350 градуса за около 5-7 мин. и като изстина, върнах платката в телефона и вече компютъра го откриваше. Веднага налях чист андроид 6 и през TWRP флашнах 2 файла, единият от който, спира двете дефектни бързи ядра и остават да работят 4-те бавни. Телефона работи поне 10 дена от тогава и лично аз не усетих да е по-бавен от моя, все още здрав G4 на 23 месеца ползване, а и доста по-малко се нагрява при натоварване. При мен видях преди няколко дни, че при нагряване остават сенки от предишни приложения по екрана, та ще го занеса тези дни, поне екрана да ми сменят.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#14

Благодаря на отговорилите.
На другите дето се чудят къде да се похвалят какво са си купили и колко е велико ТО, да кажа че на моя телефон (Mi 4S) също има SD 808 и никога не съм разбрал да е печка или лакомия.
Въпрос на охлаждане, софт и колко и как се ползва телефона.
Ми-то с 30-60 мин. разговори на ден, мейли, нет, офис програми и две за 3D проекти го прибирам между 45 и 30% на батерията вкъщи. Телефона е на година и не съм видял лаг или да ми пари...освен един път на плажа като ми каза че е вдигнал 45°....

Странно е, че много хора си купуват флагмани да играят игри с тях и това е тест дали струва телефона.
Последното не е насочено към никой тук - просто лично наблюдение...

(2017-11-24, 21:34:49)StefanG написа:  Бих ти препоръчал, първо като за без пари да пробваш да свалиш платката и да нагрееш процесора. Лично аз, така съживих един G4 на колега. Нагрях процесора на 350 градуса за около 5-7 мин. и като изстина, върнах платката в телефона и вече компютъра го откриваше. Веднага налях чист андроид 6 и през TWRP флашнах 2 файла, единият от който, спира двете дефектни бързи ядра и остават да работят 4-те бавни. Телефона работи поне 10 дена от тогава и лично аз не усетих да е по-бавен от моя, все още здрав G4 на 23 месеца ползване, а и доста по-малко се нагрява при натоварване. При мен видях преди няколко дни, че при нагряване остават сенки от предишни приложения по екрана, та ще го занеса тези дни, поне екрана да ми сменят.
Снощи го пекох...не стана
2 пъти го пробвах даже...
Когато го закача в портовете на Device Man. излиза Qualacomm 9008..нещо си....но през adb не го вижда...
тая процедура я дават при bootloop...а аз не мога да го включа хич...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#15

За твоя проблем, намирам доста решения, но кое точно ще ти помогне, няма как да знам. Пробвай някой от тези линкове.
https://forum.xda-developers.com/g4/deve...m-t3574595
[/url]
[url=http://forum.gsmhosting.com/vbb/f779/unbrick-lg-g4-brick-hs-usb-qdloader-9008-without-box-2211744/]http://forum.gsmhosting.com/vbb/f779/unbrick-lg-g4-brick-hs-usb-qdloader-9008-without-box-2211744/
[/url]
[url=https://forum.xda-developers.com/g4/development/unbrick-lg-g4-9008-qualcomm-t3574595]

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#16

(2017-11-25, 01:16:16)StefanG написа:  За твоя проблем, намирам доста решения, но кое точно ще ти помогне, няма как да знам. Пробвай някой от тези линкове.
https://forum.xda-developers.com/g4/deve...m-t3574595
[/url]
http://forum.gsmhosting.com/vbb/f779/unb...x-2211744/

[url=https://forum.xda-developers.com/g4/development/unbrick-lg-g4-9008-qualcomm-t3574595]

Линковете водят на една и съща процедура.
Свалих необходимите файлове и драйвери...
Проблема е че ми дава грешка в QFIL ->Q Sahara Server Fail: Process Fail

Гледах клипове за тази грешка, пробвах какво ли не, но не ще.
През eMMC Software Download на порта отчита телефона като в това
видео, но после в QFIL пак дава грешка...

Папката с файловете е в С:/, спрях и антивирусната както някой са имали имали проблеми, но нищо не става.
Помагайте с идеи...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#17

Пробвай и варианта с sdcard от този линк. Тук има и видео. Не съм пробвал процедурата за да мога да ти дам някакви напътствия.
Ако го докараш до екрана за firmware upgrade, пускаш LG UP и с нея вече наливаш kdz файла с андроида.

Не знам под какъв windows работиш, но доста чест имам проблеми с връзката между телефона и windows 10. За това съм си инсталирал и windows 7 и при флашване на телефона или за ползване на стари програми си пускам windows 7, където нямам тези проблеми.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#18

Дадох го вчера на познат който е по-запознат с LG пък да видим.
Странното е, че преди да го занеса пробвах пак да го флашна и О чудо ! Флашна се !
Но до там. Нищо не се промени после...

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#19

(2017-11-26, 17:48:33)StefanG написа:  Пробвай и варианта с sdcard от този линк. Тук има и видео. Не съм пробвал процедурата за да мога да ти дам някакви напътствия.
Ако го докараш до екрана за firmware upgrade, пускаш LG UP и с нея вече наливаш kdz файла с андроида.

Не знам под какъв windows работиш, но доста чест имам проблеми с връзката между телефона и windows 10. За това съм си инсталирал и windows 7 и при флашване на телефона или за ползване на стари програми си пускам windows 7, където нямам тези проблеми.


Трика с SD картата има един недостатък. KDZ файла се инсталира на нея а не на вътрешната памет. На моята G4-ка и се спомина emmc чипа след като падна в вода и я търкалях месец и нещо с софт инсталиран на SD картата. Работи горе долу, но заради начина по който работят сд картите телфона става по-бавен и по-бавен с всеки изминал ден и накрая след около 2/3 седмици се чака по 10 секунди да ти отвори дайлъра. 
Както и да е. Взех си среден клас китайска пръчка Xiaomi Mi5x. Вече 2 месеца съм с него и съм доста доволен. Липсва ми малко хубавата камера, но грам не ми липсва това греещо, лагващо, пластмасово дърво наречено LG G4.
Ще почакам V30 в чужбина да падне под 400 долара и ще си го купя. Трябва ми заради лог видеото.

Блъскаме:LG G4, LG G2, Asus ZenFone 5, LG G Pad v500, Samsung i9300, Sony Xperia L, Sony Xperia Neo, LG Optimus P500, Samsung i7500 и една купчина MTK китайци.
Цитирай
#20

Весо приятелю не знам кой се е прецакал, ама по голяма минавка от Г6 няма. Г4 е в пъти, ама в пъти по-добър. Да вярно, че Г4 има проблем с дисплея и платката, но ако ти е гаранционен телефоа не вижадам проблем - на мен ми смениха и екрана и дъното. Просто Г6 е пълна смешка. На Г4 лагване и пак лагване, ама явно си го сънувал това лагване, защото лагването е 0.
Ааа и да не забравя - 599лв. го взех от Технополис. Wink
Цитирай
#21

(2017-11-28, 16:51:43)straightup написа:  Г4 е в пъти, ама в пъти по-добър.  

Rofl_mini Не се хаби..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#22

(2017-11-28, 16:51:43)straightup написа:  Да вярно, че Г4 има проблем с дисплея и платката, но ако ти е гаранционен телефоа не вижадам проблем - на мен ми смениха и екрана и дъното.

Да и на мен ми смениха дъното и дисплея, при трето даване във Виваком и констатация от сервиза, че телефона е за замяна искаха да ми набутат една мострена бройка, а не чисто нова. Пуснах и жалба... Чакам развитие, до тук с прескъпата гаранция на Виваком които си прецакват клиените. Като нямат наличен телефона трябва да ми дадат чисто нов друг, който е в същия ценови клас. И аз купих телефона от тях щото видиш ли са оператор, няма да има проблем с гаранцията и т.н. Оказаха се поредните шматки.

Дъно от али едва ли някой е поръчвал. Аз бях писал преди няколко месеца на един китаец да питам с какъв сериен номер са дъната, но ми каза само, че всички са проверени и работят както трябва. Иди разбирай как. Big Grin

Hi friend,
We have thousands of board in stock ,with different series number,all will be tested before ship to you,make sure full working

Като му писах, че всички със серийни номера 5 и 6 умират и че искам платка с номер 7хх, тоя ми върна същото съобщение и се отказах.

Цитирай
#23

@eksoldier от как гледах това https://www.youtube.com/watch?v=leFuF-zoVzA&t=629s
Та вече мисля много различно за китайците ... онези са способни в първия гараж да направят това което и епъл или самсунг не могат в най модерния завод така да се каже ... какво остава за ЛГ ...
Много е вероятно дъната които се продават да нямат нищо общо с ЛГ и схемата им на обозначение да е тотално различна. Може да копират номерата или да слагат каквито им е кеф ... Възможно е въпросните дъна да нямат нищо общо с ЛГ а да са просто техни гаражни копия, които ако работят ОК няма нищо лошо ...
Та в този ред на мисли номера дали би бил от значение?
Цитирай
#24

Хахаха, имаш право. Който иска да рискува.

Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

(2017-11-28, 17:28:09)vesoisthebest написа:  Rofl_mini Не се хаби..

А, хич и нямам намерение да се хабя. То ти си се набил с най-дръгливия телефон на 2017, не аз. Wink
Даже ми е смешно, защото виждам как се заяждаш с всички в тази тема поради простата причина, че осъзнаваш, че си си взел една пръчка, която с нищо не превъзхожда G4 и затова те е яд и искаш да ни убедиш колко хубав и страхотен е G6, е да ама не е.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)