Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus5T представен на 16.11.17
#51

(2017-11-16, 20:04:56)hazART написа:  Нищо ново спрямо сегашните флагмани, даже са изкопирали бутона на Apple за звук и без звук. Big Grin

Колега, шегуваш ли се? Бутонът си е отдавна и има 3 опции.

Да вземат обаче Самсунг и останалите да изкопират подхода на 1+ към софтуера, че имат нужда!

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Аксесоари
#52

Продажбите на OnePlus 5T в Европа започват на 21 ноември, а цената е непроменена – 499 евро за версията с 6GB/64GB памет и 559 евро за тази с 8GB/128GB: https://oneplus.net/bg/5t

 
#53

Някой има ли обяснение защо телефона е със Андроид 7.1.1 ??Или не съм разбрал правилно?Трябваше да е директно с 8-ца!

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#54

Защото все още нямат достатъчно стабилен РОМ на Орео. Аз на 3Т съм с бета Орео от около месец и мога да кажа, че имат още работа по него за да го вкарат в чисто нов телефон, който в първите дни ще е гледан под лупа. За мен е достатъчно стабилен за всекидневна употреба, но има още малки детайли, които трябва да пипнат и оправят. Играят го предпазливо, което е нормално.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
#55

(2017-11-17, 09:12:11)vesoisthebest написа:  Някой има ли обяснение защо телефона е със Андроид 7.1.1 ??Или не съм разбрал правилно?Трябваше да е директно с 8-ца!
За да могат да го зарежат след 1 година и него откъм поддръжка, уж след два големи ъпдейта, както и при всичките предишни модели.

 
#56

(2017-11-17, 09:41:50)NoMaD написа:  За да могат да го зарежат след 1 година и него откъм поддръжка, уж след два големи ъпдейта, както и при всичките предишни модели.

Това естествено беше първото,което си помислих.Уж трябваше да са с бързи ъпдейти,уж чист Андроид...

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
#57

Е има и хора като мен, които искат Xposed. Моя 3Т го ъпдейтнах до 7 след като излезе Xposed за него, нищо че за 3Т има 7 от няколко месеца. И аз се радвам, че излиза със 7.

Samsung Galaxy S4
#58

(2017-11-16, 22:03:20)e34v8 написа:  Да вземат обаче Самсунг и останалите да изкопират подхода на 1+ към софтуера, че имат нужда!

Какво му е на софтуера на Самсунг?
Питам сериозно, понеже аз поне нямам никакви забележки към S8+, всичко лети, красиво е и има всякакви гъдели.
Може и да не разбирам де.

А относно цената - да, моя го взех по-скъпо, но на жена ми излезе 1080 лева. С план, да, но всеки ползва план в крайна сметка. S8 още по-тънко излиза.
Така че премиум не премиум цените са си сходни.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
#59

Има страшно много блоут!! Много! В огромно количество. Ако ми позволят да премахна или забраня (без руут) всяко едно Самсунг приложение, което считам, че не ми е нужно - няма да имам проблеми. А няма ли да е по-лесно да използват готовите Гугъл приложения, както правят 1+? Това имах предвид.

В момента ползвам хром, но не мога да забраня самсунгския недъгав браузър. Ползвам Gboard, но не мога да махна или забраня глупавата Самсунг клавиатура. Има още много примери...

Да, за разлика от други ОС, мога да си избера кое да е по подразбиране и само то да се ползва, но...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#60

Можеш да забраниш всичко каквото искаш без руут. Adhell се казва приложението.

По темата: много ми хареса 5T. Определено следващия ми телефон ще е или Oneplus или Xiaomi. Вярно че има тук там някой компромис, но много добре се представят с последните си модели.

Sent from my SM-G935F
#61

Adhell не е ли само адблокър?

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#62

Не е. Но не е тук мястото да го дискутираме Wink

Sent from my SM-G935F
#63

OnePlus 5T Durability Test:

 
#64

Oneplus 5T vs Pixel 2 XL vs S8 vs iPhone 8 Battery life Drain Test! https://www.youtube.com/watch?v=K5LZR92UKHk
#65


Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#66

Това значи ли,че идва с 5 кейса в кутията?

“Luck is what happens when preparation meets opportunity”
#67

Не. Тези кейсове и тази специална кутия е само за YouTube reviewers, които получават телефона по-рано, за да се подготвят и направят видеа за първия ден на представянето му. Кейсовете са много хубави, но са сравнително скъпи около 50-60 лв.

Но за първи път с този модел в кутията идва подарък един прозрачен кейс. Пак е нещо.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
#68

Много добро представяне на краш теста! Радва доста телефончето
и за парите си е наистина много добра сделка.

Huawei P 40 Pro    Angel
#69

1+ изкарват четвърти поред доста добър телефон. Не случайно и интересът на потребителите расте. Има какво да се подобри или добави, но пък и цените са с 200$ надолу...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#70

OnePlus 5T vs iPhone X - Speed Test:

 
#71

Lol  Моят 5Т вече е в София и вероятно утре ще ми е в ръцете...
От тракинга на UPS:

Цитат:Sofia,  Bulgaria 23/11/2017 10:02 Сканиране при пристигане
Belgrade,  Serbia 23/11/2017 8:02 Сканиране при заминаване
23/11/2017 7:14 Сканиране при пристигане
Koeln,  Germany 23/11/2017 4:10 Сканиране при заминаване
Koeln,  Germany 22/11/2017 23:55 Сканиране при пристигане
Poznan,  Poland 22/11/2017 21:40 Сканиране при заминаване
22/11/2017 17:40 Сканиране при пристигане
Gorzow Wielkopolski,  Poland 22/11/2017 15:33 Сканиране при заминаване
22/11/2017 13:45 Сканиране за произход
22/11/2017 10:51 Сканиране за вземане
Poland 21/11/2017 10:37 (ET)
Поръчката е обработена: готово за UPS
Повече - като пристигне.
Edit: 48 часа от поръчката до получаването!!!
#72

Демонтаж на OnePlus 5T - поглед отвътре:

 
#73

Специална версия на OnePlus 5T излезе под име Lava Red:

 
#74

Малко и набързо първи впечатления след 4-5 дни ползване на 6/64 OP5T.
- Поръчка и доставка - за 10€ върху цената беше за 2 дни в ръцете ми. Отлично представяне на продавач и куриер.
- Окомплектовката ми хареса. Пълно е с клипове за това, нищо по-различно. Много добро впечатление и усещане в ръката от прозрачния протектор, който е в комплекта. За първи път от години оставих калъф на телефона си. Има миниатюрна издатина НАД камерите и  оставен по гръб няма опасност да се надерат.
- Самият апарат е много удобен и компактен, стои добре в ръката. Отлична сглобка, усеща се тежестта му и прилепва към ръката. Няма плъзгане, каквото очаквах от метален гръб. С калъфа е ясно - нулево приплъзване.
- Дисплея е много ярък на пряка слънчева светлина. Цветовете са много добре.  Като цяло за дизайна са се постарали!
- Софтуера ме изненада приятно. Като Nexus потребител от много години, очаквах все някъде да го оплюя. Ами, НЕ. Отлична работа от OnePlus! Стоков андроид с наистина удобни и полезни добавки - жестовете, цветовата калибрацията на екрана, различните режими също са използваеми (reading mode, night mode, game mode) и т.н. Тези допълнителни екстри към чистия андроид преди ги постигах с флашване на модули, къстъм ромове и допълнителни апликации. Сега си идват като системни ресурси и това ми допада.
Отключването и рутването - общо 3 минути!!! Перфектният заместител на nexus сериите. Лицевото разпознаване е нечовешки бързо,  пръстовият отпечатък е без нито една грешка досега.
- Представянето на батерията според моето ползване е повече от добра, даже отлична. Може да се причисля към Heavy user-ите: около 2-3 часа сумарно на ден игри, почти всички социални апове, два google акаунта на пълна сихронизация, няколко форума, малко музика и видео, чат-пат снимане с камерата, естествено разговорите и т.н. С едно пълно зареждане под 6 часа SOT не съм падал. В края на един от дните беше достигнал ~8 часа SOT... Зареждането с Dash Charger-а ме остави без думи. Едно от огромните предимства на модела. Наистина при нужда, при 30 мин. зареждане, може да е достатъчно да се изкара деня при пълно натоварване.
- Камерата. Снимките на дневна светлина са ОК. На тъмно и недостатъчно осветено място имат проблеми. Мрънкането от всички собственици е напълно основателно. Като цяло камерата (или пък софтуерната част) не е на топ ниво, но като цяло е задоволително. ProMod-а все още не съм го разглеждал детайлно. Видеото е супер - 4К, slow motion, стабилизацията са супер.
Портнатите варианти на Google Camera с HDR+ за SD835 не снимат по-добре от стоковата!

Недостатъци за мен и начина ми на ползване: изпъкналите камери не са ми по вкуса, но се преглъщат. Липсата на софтуерна автоматизация на Do Not Disturb ми липсва, но се постига с приложение от маркета. Нямам все още навик да ползвам прехваления бутон за звуковите режими. Да, бързо е, но ако забравиш вечер да слайднеш и получаваш нотификациите докато спиш...

Като цяло от мен 9/10*. Съотношението цена - качество на продукта (хардуер и софтуер) напълно оправда очакванята ми и първите ми впечатления са отлични.

Ако има питания...
#75

Чувам, че хора го препоръчват за конкурент на S8+, може ли да кажеш какво освен софтуера на S8+ те е накарало да си го вземеш? Все пак разликата в цената вече ме е толкова голяма...

Как стои въпроса с гаранцията?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)