Темата е заключена
Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus5T представен на 16.11.17
#76

Вече 3 дни съм с 5T/8G  128G/ и мога да кажа .че всичко което е описал колегата c4e е вярно. Да добавя ,че Faceinlock  страхотен,разпознава много бързо .Чистия Android е друго нещо,даже за сега не смятам да роотвам.На мене камерата ми харесва,на напълно тъмно само с светкавица снимките са без шум/не съм пробвал още режим Pro/.Харесва ми това ,че е алуминиев.Лежи много добре в ръката без да тежи.Има много добра подръжка в forum.xda-developers.com .В самия телефон има приложение на forums.oneplus.net .Предложенията се събират и се предлагат решения от програмистите,не като другите форуми където само се дискутира и няма кой да ти помогне.
Аксесоари
#77

(2017-12-01, 10:14:24)Zhoro написа:  Чувам, че хора го препоръчват за конкурент на S8+, може ли да кажеш какво освен софтуера на S8+ те е накарало да си го вземеш? Все пак разликата в цената вече ме е толкова голяма...

Как стои въпроса с гаранцията?

Конкуренция, мерене на полови органи и т.н. писания и чужди мнения не ме интересуват по принцип. Според мен телефонът трябва да се избира според индивидуалните нужди/предпочитания/възможности на всеки отделен ползвател. Мога да кажа защо аз се спрях на този модел: оптималният за мен баланс между цена, хардуер, софтуер, дизайн, поддръжка (официална и най-вече неофициална), гаранция. Избирам си телефона с перспектива, така че да бъде софтуерно актуален и след като го отсвири производителят. 1+ има огромна фенска маса и дългогодишната неофициална поддръжка и разработки му е гарантирана.
Бях се спрял на няколко варианта, но отпадаха поетапно поради някакви причини (Pixel 2, Pixel 2016, S8...). В крайна сметка останаха OnePlus 5 и Xiaomi Mi6, но все нещо не им достигаше да ме дръпнат истински... Като обявиха 5Т вече знаех, че ще е той.

Гаранцията е 2 години към производителя (за Европа страната е Полша). На сайта им има регистрация на получения продукт и проверка за уникалност. В европейския съюз гаранцията на официално продаван продукт не може да е под две години, от там идва и разликата в цената за различните пазари - 499€ за Европа с 2 години гаранция и 499$ за САЩ например, но с 1 година гаранция.
#78

Star Wars edition на OP5T

OnePlus 3 64Gb

#79

Баси, бях се решил да не сменям телефона скоро и тези решиха да пуснат SW edition...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#80

Какво му плащаш. Има ли още хора, които си ползват телефоните без кейсове? Big Grin В смисъл, че направо можеш да си вземеш един SW кейс, виждал съм доста яки такива, и ето ти SW edition, хем ти е защитен телефона.

OnePlus 3 64Gb

#81

Аз съм от хората... Без лятото Big Grin . Просто много ме радват 1+ и сега с този вариант. Другото е, дето казваш ти - вземам си един скин за гърба на С7-цата и готово. Ама как да си "взема" и един чист Андроид...

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#82

При OnePlus проблемът е един - никога не знаеш дали след 6 месеца няма да изкарат нещо по-яко. Поне за мен е малко абсурдно това с цикъла на 6 месеца... То даже не са и 6 месеца от излизането на нормалната 5.

OnePlus 3 64Gb

#83

Има и още. Въобще не е сигурно колко ще се поддържа едно устройството при тях и дали няма да го зарежат след 5-6 месеца или докато излезе следващия им флагман.

 
#84

Това ще изчезне. Смятам, че е въпрос на време.

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk
#85

(2017-12-05, 15:57:02)aiwara написа:  При OnePlus проблемът е един - никога не знаеш дали след 6 месеца няма да изкарат нещо по-яко. Поне за мен е малко абсурдно това с цикъла на 6 месеца... То даже не са и 6 месеца от излизането на нормалната 5.

Защо е проблем? Не схващам наистина. Купил си си страхотен смартфон и е пробелм, ако изкарат нов модел. Освен, ако не си го купил с цел да се фукаш, че имаш най-доброто не виждам какво друго може да те накара да си против излизането на нови модели.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
#86

Абсолютно. Винаги съм се чудел, защо хората толкова много се дразнят, че е излязло нещо по-добро от тяхното? Няма как, това е технологичен прогрес. Всеки трябва да приеме, че до три месеца ще има по-хубав телефон от неговия.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
#87

В добавка 3 и 3Т както и 5 и 5Т вървят софтуерно абсолютно еднакво. Даже пуснаха face unlock за чистата 5ца.

Sent from my OnePlus 3T using Tapatalk
#88

според мен при 1+ е малко по-специфично, понеже цената стои на едно ниво, а и е горе долу една и съща дори при новите модели. Ако 5Т беше излязъл директно без да има 5ца, след цялата дандания преди излизането му, тогава щяха да избият рибата отвсякъде.

Между другото вчера имах възможността да поцъкам един 5Т за малко. Наистина изглежда впечатляващо телефонче.

Huawei Mate 9 Pro Titanium Grey 6/128 GB
#89

(2017-12-05, 23:27:13)e34v8 написа:  Абсолютно. Винаги съм се чудел, защо хората толкова много се дразнят, че е излязло нещо по-добро от тяхното? Няма как, това е технологичен прогрес. Всеки трябва да приеме, че до три месеца ще има по-хубав телефон от неговия.

Съгласен съм и нямам нищо против новите устройства. Под 6 месеца обаче поне според мен е твърде къс период за нов цикъл устройства. То и 1 година не е много. В смисъл, че в повечето случаи няма кой знае какви подобрения за такъв къс период, например 3 и 3Т. Малко ми е безсмислено, вместо да се вложат всички усилия в нов модел, а не в малко подобрен вече наличен такъв. И да се измисли нещо наистина ново и интересно. Нямаше кой знае какви разлики между 3/3Т и 5. Спокойно можеха да минат без 5, а направо да пуснат 5Т, в който поне има нещо наистина ново. Не очаквам и да има кой знае какво ново между 5Т и 6. Поради горните причини. Не става въпрос да си винаги с най-новото.

Имам чувството, че просто не са успели чисто технологично да стигнат до 5Т, когато трябваше да изкарат устройство през юни и за това ни пуснаха 5, който не е различен с почти нищо от 5Т.

OnePlus 3 64Gb

#90

Хубаво е да има избор, аз примерно взех нарочно обикновената 5ца защото исках нормален 16:9 дисплей с хардуерни бутони и FP скенер отпред. Като гледам тенденцията е тази концепция да не се появи повече в техните телефони или поне не докато не вкарат пръстовия отпечатък под дисплея, а за мен това е най-удобното нещо. Преди 5цата бях с S8 , еми с ръка на сърцето мога да кажа че 5цата ми е по-удобна. Така че за всеки човек си е различно и е хубаво да има избор, но и на мен ми идва малко прекалено да пускат модел Юни месец и след това Ноември.
#91

^ ...всъщност "технологичното развитие" при марки, притежавани от корпорации, зависи и се влияе от собствениците най-вече. BBK Electronics (които притежават OPPO, Vivo, OnePlus и други) вероятно са им наложили този кратък период за ъпгрейд при 3/3Т и 5/5Т. Вторият по продажби на смартфони в света (след SAMSUNG) не може да си позволи да губи пазарен дял! Вероятно са анализирали продажбите и пазарните нагласи при 5-цата, не са харесали резултата и са наложили пускането на 5Т. Който очевидно се харесва повече на потребителите и ще постави рекорд за бранда.
Нека не пропускаме и факта, че една разработка (дизайнерска или инженерна) вложена в повече на брой твои марки спестява огромни средства и съответно бута цената на крайния продукт. Това отдавна се прави в автоиндустрията.
Като пример сравнете дизайна на Oppo R11 с OP5 или Oppo R11s с ОР5Т. Хардуера и софтуера са таргетирани по пазари, но с едно добро дизайнерско решение показателите се подобряват.
#92

Има актуализация .За нашия район още не ,обаче сложих от Google play OperaVPN  и смених района на Германия и веднага дойде .След това го върнах на най-близкия. Камерата е версия 2.5.11.Който е рутнал няма да го получи,да сложи от Google play OxygenUpdater и да си го изтегли в телефона.  https://forums.oneplus.net/threads/oxyge...5t.709071/

We are pushing out the incremental roll-out of OxygenOS 4.7.4 OTA for the OnePlus 5T. Here are some of the highlights of this build:

Camera 
  • Optimized UI of Camera

  • Improvements for photo quality
System 
  • Optimizations for audio from speaker and earphones

  • Optimizations for face unlock

  • Optimizations for vibration

  • Wi-Fi battery usage optimization

  • Improved stability of fingerprint and GPS

  • General bug fixes and system stability improvements

#93

@alexkara, това което си написал за рутнатите системи не е съвсем вярно. OnePlus предоставят освен OTA ъпдейт (incremental/частичен), и пълния ром, който може да се флашне през TWRP или само ОТА-та през Local Upgrade от Settings > System Updates > Settings Icon > Local Upgrade & Select the OTA File. При това без загуба на данни!
Това са начините за флаш:


За ъпдейти на приложението Камера не е необходимо да чакаш ъпдейт на системата, а просто да инсталираш нова последна версия като обикновено apk. Аз лично тегля последните ъпдейти от тук. Останалите системни проложения са налични в PlayStore.
#94

@c4e прав си,не го описах по-подробно.Аз първо изтеглих камерата от https://www.apkmirror.com .Първо бях с 2.5.2.После качих 2.5.4.Пробвах и после реших да кача целия ъпдейт.Снимките за мене са добри.Google Camera при голямо увеличение на бял и син фон се виждат на плочки.http://alexkara.snimka.bg/other/one-5t.5116019.38379356
#95

Ънбоксинг на Star Wars edition


#96

Сериозно? Бял гръб с надпис Star Wars? Това ли е "Edition-a"  Lol Lol Lol . Тапетите няма какво да ги коментираме, всеки може да ги има. 
Един кейс би имал по-голям ефект от тази глупост.

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
#97

Мен ми харесва белия гръб, стига да го нямаше тоя червен надпис .. но сигурно и количествата са адски ограничени.
#98

Разликите:
Бял гръб със sandstone finish. T.e имаме разлика и в материала.
Червен бутон-плъчгач за режимите
Star Wars тема
Калъф в стил Star Wars в комплекта.
Поздравителна картичка в кутията, че сте се набутали с тази покупка
#99

На мен ми харесва. Не е нужно да е супер крещящо.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

И на мен ми харвсва Smile . Някой няма ли тапетите ?
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)