Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни въпроси и проблеми Galaxy S8/S8+

Не е нормално и 99% Не е от никакъв ъпдейт. Според мен или е от зарядното ( щом като зареждаш и играеш, пада, значи не му достога входящият ) или ако и с друго оригинално е така е хардуерен проблем. О ли с батерията или с дъната платка

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
Аксесоари

Значи месеци съм карал с такъв проблем.
Цитирай

Проблемът явно не е само при нас.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

(2018-01-14, 12:12:31)alexander_sirakov написа:  Аз имам сходен проблем, но той се изразява в това, че телефона се зарежда супер бавно. Примерно, нужни са му 3-4 часа да стигне до 100%, защото зарежда средно с около 700 mA и е нужно да разкача кабела и пак да го закача, за да започне да се зарежда бързо.
Това се появи отскоро и може да е свързано с последния ъпдейт.

А през това време правиш ли нещо с телефона? С оригиналното зарядно+кабел ли се случва?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Използвам оригиналното зарядно.

Оказа се, че е от кабела.
Този кабел, с който ми прави проблеми е на 3 седмици и реално е нагънат така, както беше в кутията. Не съм го дърпал, усуквал и с буксите съм внимавал много. Щом и телефонът вече започна да ме предупреждава с един прозорец като известие, че телефонът се зарежда бавно и ме подсеща да проверя дали съм го включил правилно, значи този кабел за нищо не става. Не знам дали е правилно да се казва, но съм го взел от Техномаркет и марката му е Devia. Пишеше на кутията, че издържа до 2,4A.

Оригиналният не е при мен в момента, но с един друг на Hama се зарежда с 2,6A (имайки предвид, че е с micro-usb накрая, и въпреки пада на напрежение, който се получава вследствие на преходника, се зарежда бързо, както би трябвало да е).
Сега си търся да си закупя втори оригинален кабел.

Sony Xperia S - - -> LG G2 - - -> LG G4 - - -> S8+ - - -> A72
Цитирай

Аз си взех 2 черни от тук, сега май само бели виждам https://smartphone.bg/cables-samsung-sam...bc_to_usba Нещо друго поръчвах и исках да допълня до безплатна доставка. Предполагам и в магазина на Самсунг има.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-16, 13:33:04)alexander_sirakov написа:  Използвам оригиналното зарядно.

Оказа се, че е от кабела.
Този кабел, с който ми прави проблеми е на 3 седмици и реално е нагънат така, както беше в кутията. Не съм го дърпал, усуквал и с буксите съм внимавал много. Щом и телефонът вече започна да ме предупреждава с един прозорец като известие, че телефонът се зарежда бавно и ме подсеща да проверя дали съм го включил правилно, значи този кабел за нищо не става.  Не знам дали е правилно да се казва, но съм го взел от Техномаркет и марката му е Devia. Пишеше на кутията, че издържа до 2,4A.

Оригиналният не е при мен в момента, но с един друг на Hama се зарежда с 2,6A (имайки предвид, че е с micro-usb накрая, и въпреки пада на напрежение, който се получава вследствие на преходника, се зарежда бързо, както би трябвало да е).
Сега си търся да си закупя втори оригинален кабел.

От другата Техно верига. По-добър дори от оригиналния от комплекта  Wink
Цитирай

(2018-01-16, 13:33:04)alexander_sirakov написа:  Използвам оригиналното зарядно.

Оказа се, че е от кабела.
Този кабел, с който ми прави проблеми е на 3 седмици и реално е нагънат така, както беше в кутията. Не съм го дърпал, усуквал и с буксите съм внимавал много. Щом и телефонът вече започна да ме предупреждава с един прозорец като известие, че телефонът се зарежда бавно и ме подсеща да проверя дали съм го включил правилно, значи този кабел за нищо не става.  Не знам дали е правилно да се казва, но съм го взел от Техномаркет и марката му е Devia. Пишеше на кутията, че издържа до 2,4A.

Оригиналният не е при мен в момента, но с един друг на Hama се зарежда с 2,6A (имайки предвид, че е с micro-usb накрая, и въпреки пада на напрежение, който се получава вследствие на преходника, се зарежда бързо, както би трябвало да е).
Сега си търся да си закупя втори оригинален кабел.

Само оригинален кабел най добре!! Тествал съм около 5-6 варианта или не зареждат добре или се прецаква кабела/буксата бързо. Ето още един вариант и от мен https://dice.bg/samsung-usb-c-to-usb-dat...-item29622

Този който е предложила divna също ми се струва оригинален.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-01-16, 15:01:10)pockobg написа:  Само оригинален кабел най добре!! Тествал съм около 5-6 варианта или не зареждат добре или се прецаква кабела/буксата бързо. Ето още един вариант и от мен https://dice.bg/samsung-usb-c-to-usb-dat...-item29622

Този който е предложила divna също ми се струва оригинален.

Lol Lol Lol "оригинален" е много относително понятие  Lol Lol Lol oсобено за това което си показал като пример  Lol Lol Lol Bulk Package (в превод "наливна" опаковка) 
Цитирай

Може да ти е смешно, но карам с такива точно от този магазин(за С8 използвам на 2 зарядни) и "опаковката" в която идват е идентична с тази на кабел изваден от кутията на апарата! Сравнявал съм. А и съм купувал за S4 2бр. които все още се използват за пенсионирания S6. А и не помня колко още съм поръчвал за приятели. Повечето са на доста време и са без забележка.

Защо да плащам и за красива опаковка ако кабела е добър?

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Здравейте и аз от днес пак минах на Андроид със Самсунг S8+.Все още го разучавам но имам едно питане ,като го вкл в зарядното постоянно свети тоя екран с часовника, може ли да се махне това -да не свети.Благодаря

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

Може ...дърпаш щората 2 пъти на долу и там има бърз бутон Always On Display(ако плъзнеш на ляво има още бутони ...нещо като 2ра страница). Като задържиш пръст върху него ще влезе директно в настройките му.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

Ето ТЕЗИ кабели си струват всеки цент. Много добра изработка, ниско вътрешно съпротивление и механична устойчивост, както и на огъване. У нас се внасят всякакви боклуци, набутвал съм се вече два пъти.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай

Тази "крайна светкавица" при вас работили на проложението Viber,защото при мен не иска... и Месинжера го няма в избора на приложения -не може и за него.....ххххмммм, ама то си пиши при избор на приложения че при някой несработва явно Viber е от тях

Samsung Galaxy S20+
Цитирай

При мен работи с Viber, SMS-и и ABV-то.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

При мен работи най вече с вайбъра и то на заключен екран Big Grin Едно приятно ливлаво тип вайбър xD Мисля, че подсветката се променя спрямо цвета на приложението. Една от любимите ми екстри Smile
Цитирай

При мен, на Note8 и Android 7.1.1... "крайна светкавица" работи на всичко що се сетите, дори и на нотификейшъни.
Обърнат, с лице... абе на всичко!
Докато бях с S8+ и Android 7.0 си работеше когато си иска, и то основно на Вайбър и СМС, за Месинджър и нотификейшън... пълен мъртвец..
Какви ли не „хватки“ правех... и не... и не ще !
При сходни параметри на двата модела, май причината е Android 7.0... или по точно.. доработката и от Самсунг... тъй наречения „бивщ“ Тъч Уиз (вече новоименуван ) Samsung Experience.
При Note8 е Samsung Experience 8.5..., при S8+ май беше... Samsung Experience 8.0.... не помня точно!
Ако греша...., някой да ме поправи!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

(2018-01-18, 23:41:52)Naidenoff написа:  При мен, на Note8 и Android 7.1.1... "крайна светкавица" работи на всичко що се сетите, дори и на нотификейшъни.
Обърнат, с лице... абе на всичко!
Докато бях с S8+ и Android 7.0 си работеше когато си иска, и то основно на Вайбър и СМС, за Месинджър и нотификейшън... пълен мъртвец..
Какви ли не „хватки“ правех... и не... и не ще !
При сходни параметри на двата модела, май причината е Android 7.0... или по точно.. доработката и от Самсунг... тъй наречения „бивщ“ Тъч Уиз (вече новоименуван ) Samsung Experience.
При Note8 е Samsung Experience 8.5..., при  S8+ май беше... Samsung Experience 8.0.... не помня точно!
Ако греша...., някой да ме поправи!
Работи със каквото приложение си пожелаеш и във какъвто цвят си поискаш.
Цитирай

И при мен понякога липсва крайна светкавица. Ако сте забелязали Самсунг колкото по нов модел пускат, софтуера им става все по добър. За старите устройства обаче трябва да се чака обновяване до голяма версия, за да наваксат и там. Ноут е с идентичен хардуер до колкото знам ...та се чудя защо ли не пускат 7,1,1 на С8/С8+!?! Сравнявал съм го с моя и има някои неща които са изчистени при Ноут....

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

(2018-01-19, 08:24:48)pockobg написа:   ...та се чудя защо ли не пускат 7,1,1 на С8/С8+!?! ...

За да си купи човек новото ... Не малко потребители преминаха от S8 на Note 8 и признавам и аз живея в зверскотo изкушение да го направя, но се налага да се съобразявам и с други неща. Надявам се да имам търпението да дочакам следващия Note Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Веднъж почнеш ли няма спирка Big Grin
Цитирай

(2018-01-19, 05:40:59)ickyyy написа:  Работи със каквото приложение си пожелаеш и във какъвто цвят си поискаш.
А с приложението - „ Не се изказвай неподготвен“... работи ли?
Аааа.. това за цветовете... за първи път го чувам... моя свети само в пипирудено... Rofl_mini
Може с някой ъпдеит, да са го поуправили, но не вярвам!
Доста оплаквания има от крайната светкавица по  чуждите форуми, включително и тук, и забележи... само от S8!

За времето за което аз бях с S8+  ( почти 7-8 месеца ).... си беше „шитня„...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

Имаше ъпдейт, с който предоставиха възможност да избираме за кои приложения да свети, дали да е на заключен или отключен екран или и в двата случая, да си избираш цвят, в който да свети, ширина на лентата и наситеност на цвета.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

(2018-01-19, 09:32:40)divna написа:  За да си купи човек новото ... Не малко потребители преминаха от S8 на Note 8 и признавам и аз живея в зверскотo изкушение да го направя, но се налага да се съобразявам и с други неща. Надявам се да имам търпението да дочакам следващия Note Smile

За мен като човек, който допълнителните екстри на НОУТ са му безполезни не ми е достататъчно само тези дребни софтуерни закачки да ме подтикнат към нова покупка. Но предполагам има и такива хора...

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

И на мен, за това и не преминах.

Изпратено от моят G8441 с помощта на Tapatalk

Но освен това аз не съм чувал да има s8 кой знае какви проблеми повече от note 8. Освен това според мен каквото там е изчистено можеше и тук да се изчисти с месечните ъпдейти, но разни дреболиики явно нарочно остават с надеждата, че все пак някой заради това ще смени, но аз няма да сменя, защото и допълнителните предимства на нота не ми трябват.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)