Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Galaxy S7 / S7 Edge - резултати, коментари, съвети

Ако е един месец, пак бива - все пак при сменена извънгаранционно батерия, за 1 месец ще се види има ли фабричен дефект или дали е добре сглобен телефона при смяната (на това интересно има ли гаранция). Иска ни се да е нови 24 месеца, ама то е консуматив, не е отделен нов продукт, че да има 24 месеца - всъщност, трябва да се пита КЗП или да се види в закона.
Цитирай
Аксесоари

След последния упдеита нещо батериата се топи много бързо при вас как е колеги ?
Цитирай

Здравейте отново, направих няколко скрийншота които се искаха, вие ще кажете нормално ли е всичко или нещо бърка нещата.



Прикачени файлове Миниатюри
                       
       

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

(2018-02-09, 17:15:47)gangsta написа:  След последния упдеита нещо батериата се топи много бързо при вас как е колеги ?

При моя S7e всичко е ОК, никакви оплаквания откъм поведението на батерията след януарския sec.patch.

Always looking forward
Цитирай

(2018-02-09, 18:32:13)insaner написа:  Здравейте отново, направих няколко скрийншота които се искаха, вие ще кажете нормално ли е всичко или нещо бърка нещата.


Първите най-горни реда са обезпокоителни че са там. Би следвало да са доста по-надолу с показания около наполовина от твоите. Та там някъде е скрит твоя проблем.

SM-G975F Prism Black + 64 GB SanDisk Ultra® microSDXC™ UHS-I Card 

Цитирай

(2018-02-10, 08:02:08)batproho написа:  Първите най-горни реда са обезпокоителни че са там. Би следвало да са доста по-надолу с показания около наполовина от твоите. Та там някъде е скрит твоя проблем.

Проблем има със сигурност, при положение че в по голямата част от времето общо взето не го ползвам...но как да го/ги реша...нека който е по на "ти" в нещата от мен да каже, ще съм много благодарен.

Samsung Galaxy S21 FE Graphite + Samsung Galaxy Watch 46 mm Silver
Цитирай

(2018-02-07, 13:49:17)insaner написа:  Няма надолу Wink това което се вижда... това е.

@pockobg
Осветеността на екрана е на ауто...
Ще пиша пак като съм готов с новия скрийншот.

Авотматична ок, но на колко стои? Като гледам не си на 2г ....т.е. не си опитал това което ти предложих! Явно не искаш да си помогнеш. Тук не лекуваме телефони. Предлагаме решение ...опитваш...мъдрим по нататъчно действие. Като пропускаш стъпки ....

(2018-02-10, 12:47:41)insaner написа:  Проблем има със сигурност, при положение че в по голямата част от времето общо взето не го ползвам...но как да го/ги реша...нека който е по на "ти" в нещата от мен да каже, ще съм много благодарен.

На графиката се вижда, че дори си го сложил на заряд за кратък период. Първите неща които излизат са леко съмнителни, но все пак имаш почти 2 дни на батерия. За мен е най добре да си копираш всички важни неща на компютър и да направиш пълен ресет. След това си върни файловете спокойни и инсталирай всички приложения отново. Дай му няколко дни (около 7-8 ) и виж дали продължава да е така.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай

След ъпдейта направи ли нулиране на целия кеш и 2-3 рестарта през няколко часа?

При мен никакви проблеми досега, ъпдейтнах в събота на обед, после реснах 2 пъти през 7-8 часа. Точеше повечко 2 или 3 часа след ъпдейта, после се нормализира.
Цитирай

(2018-02-07, 15:47:13)ivkos написа:  Ако отчита от твърде скоро, след една-две седмици пак ще станат колкото са били преди.

След две седмици показва повече, отколкото беше. 

При изключен телефон за 8 часа през нощта, се губят едни 5 %. Какво може да консумира?
Цитирай

Как "изключен"?
Цитирай

Здравейте,

Преди 2 седмици направих хард ресет но батерията продължава да пада бързо.Днес ми направи впечатление че Наб.инстр за СИМ е източил 10% плюс КНОКС и ГЕАР ВР при положение че нямам такова устройство.Общо взето проблема ми е със системата.Моля за съвети


За 2 часа от 100% до 57% като не съм спрял да се ровя в настройките да разбера защо пада бързо.Иначе преди да започна от 100 до 90 за 10мин


Прикачени файлове Миниатюри
               
Цитирай

Защо не смениш с друг firmware от sammobile?

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

Аз си измерих батерията - с външен VA метър- закачен на ЮСБ- кабела и показа от 0 до 100% -> 2030мАh
Това си е под 70% капаците.
Телефона е още в гаранция. Това значи ли че мога да отида в КК сервиза до Скай сити и те да замерят и да ми я сменят гаранционно батерията?
Нещо трябва ли да им казвам друго
Цитирай

(2018-03-01, 11:40:08)sa6ster написа:  Аз си измерих батерията - с външен VA метър- закачен на ЮСБ- кабела и показа от 0 до 100% -> 2030мАh
Това си е под 70% капаците.
Телефона е още в гаранция. Това значи ли че мога да отида в  КК сервиза до Скай сити и те да замерят и да ми я сменят гаранционно батерията?
Нещо трябва ли да им казвам друго

Единственото,което НЕ бива да казваш...че си я замервал.Носи го с оплакване от бързо падане на батерията и съмнения,че се е скапала.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай

(2018-03-01, 11:40:08)sa6ster написа:  Аз си измерих батерията - с външен VA метър- закачен на ЮСБ- кабела и показа от 0 до 100% -> 2030мАh
Това си е под 70% капаците.
Телефона е още в гаранция. Това значи ли че мога да отида в  КК сервиза до Скай сити и те да замерят и да ми я сменят гаранционно батерията?
Нещо трябва ли да им казвам друго

2030 mAh x 5V = 10 150 mWh

Самсунг обявяват капацитета на батерията в mAh при 3.85V (а други производители при 3.7V), но най-точното и универсално мерило за капацитета на която и да е батерия се измерва във ватчасове, а именно:

Galaxy S7:
3000 mAh x 3.85V = 11 550 mWh

Galaxy S7 edge:
3600 mAh x 3.85V = 13 860 mWh

Ако телефонът ти е Galaxy S7, всичко ти е нормално, защото това, което си измерил (което включва и загубите от вътрешни преобразувания на енергия), е доста близко до капацитета на батерията. Ако си с Galaxy S7 edge, си със сигурност за смяна батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Ами.. измерих и втория S7 (на 4-5 месеца), който имаме, и държи повече.
От 25 до 100% -> 2200 мAh
Така че съм склонен да вярвам, че моята батерия си е заминала (от 0 до 100% измери само 2030mAh)
Цитирай

Тъй като измерването през USB не е много точно заради загубите при конвертирането на енергия в захранващите схеми на телефона, най-сигурният начин да измериш капацитета на батерията е да боднеш измерващото устройство между основната платка и батерията, но това ще ти наруши гаранцията. Следващия сравнително сигурен вариант е да провериш софтуерно капацитета, за което имаш да варианта:
- да ползваш AccuBattery поне 1-2 седмици и да видиш какво ще покаже на Health
- да провериш какво мисли кернела по въпроса, като изпълниш тези команди в терминал (не е нужен руут).

И двата софтуерни варианта показват близки един до друг резултати, въпреки всичките необосновани съмнения, които са се изписали в тази тема.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Аз купих телефона си от get.bg и при въпрос за смяна на батерията, която със сигурност при мен е за подмяна, отговориха, че нейната гаранция е 6-12 месеца.

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

(2018-03-01, 14:05:51)ivkos написа:  Тъй като измерването през USB не е много точно заради загубите при конвертирането на енергия в захранващите схеми на телефона, най-сигурният начин да измериш капацитета на батерията е да боднеш измерващото устройство между основната платка и батерията, но това ще ти наруши гаранцията. Следващия сравнително сигурен вариант е да провериш софтуерно капацитета, за което имаш да варианта:
- да ползваш AccuBattery поне 1-2 седмици и да видиш какво ще покаже на Health
- да провериш какво мисли кернела по въпроса, като изпълниш тези команди в терминал (не е нужен руут).

И двата софтуерни варианта показват близки един до друг резултати, въпреки всичките необосновани съмнения, които са се изписали в тази тема.

351 цикъла
fg_fullcapnom Показва 1184

Телефона е от 09.2016- на повече от една година - и не знам дали за нея важи номера със безплатната замяна.
Цитирай

(2018-03-01, 15:07:14)vlad_4o написа:  Аз купих телефона си от get.bg и при въпрос за смяна на батерията, която със сигурност при мен е за подмяна, отговориха, че нейната гаранция е 6-12 месеца.

Подвели са те. Гаранцията на батерията важи до края на гаранцията на телефона, т.е. 24 месеца. Най-добре посети директно оторизиран сервиз и не минавай през магазина, откъдето си го купил, бил той обикновено варненско джиесем капанче, или голяма верига за техника.

(2018-03-01, 15:20:45)sa6ster написа:  351 цикъла
fg_fullcapnom Показва 1184

Телефона е от 09.2016- на повече от една година - и не знам дали за нея важи номера със безплатната замяна.

В оторизираните сервизи имат техника, която тества издръжливостта на батерията. Ако устновят, че е износена достатъчно според техните критерии, ще ти я сменят гаранционно безплатно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Сръчко(бившия К§К) такъв сервиз ли е?

Samsung Galaxy S10+ Prism Green
Цитирай

Да. Именно него бих препоръчал, тъй като съм го посещавал и останах доволен от обслужването.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай

Знаете ли къде в Пловдив могат да ми замерят батерията и евентуална да я заменят

Samsung Galaxy Note 20 Ultra & Samsung Note  8 & Samsung Galaxy S9
Цитирай

При мен след последния ъпдейт от теленор батерията се дърги по-добре. Преди за една нощ ми падаше с около 7-8% а сега пада с 3-4.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1
Цитирай

(2018-03-03, 14:52:44)barmatador написа:  Знаете ли къде в Пловдив могат да ми замерят батерията и евентуална да я заменят

И аз имам такова питане

За 100 лв сменят батерия със нов заден капак в Плд
За повече инфо на ЛС
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)