Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Нова версия на софтуера
#1

Предлагам в тази тема да обсъждаме новите версии на софтуера.
Скоро (първото тримесечие) трябва да получим ъпдейт и до Орео.
Другата тема с 8 страници е много обща.
Моля модератор да премести последните две мнения, на @Zavoevatelq и моето.
Доколкото разбрах, новата версия идва ОТА, няма я в sammobile.com
Сега ще флашна някой софт и ще чекна за ъпдейт.

EDIT: Новата версия се появи, тегля и инсталирам.
Ето линк.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

И какво стана?...


Androidbg Samsung Note 20 Ultra 
Цитирай
#3

Вчера гледам някаква нова актуализация, но още я няма OTA и съм все още с пача за август. Новата версия е за 01.01.2018. Относно Орео, знам че ще дойде чак май или юни.
Цитирай
#4

Инсталирах новата версия, освен секюрити пача за януари 2018-та, не виждам нищо друго.
Нито като новост, нито върви по-бързо, нито е променено нещо.
Това е наблюдение от снощи до тази сутрин.

[Изображение: 4f126909447a916eadcf60b761314a4f.jpg] [Изображение: 8c985a8faf8aad7d6d203087b489a72f.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#5

Туко що ми дойде OTA. Новите неща, които видях са актуализирани приложения и пача от януари.
Цитирай
#6

(2018-01-31, 10:14:13)deni_33_ написа:  Туко що ми дойде OTA. Новите неща, които видях са актуализирани приложения и пача от януари.

Новото е в Времето фон на визуалния елемент


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#7

Вчера проверявах ръчно за актуализация и нямаше. Днес ми изписа, че има нова. Актуализирах го преди малко. В уиджета за времето не ми намира града. Пробвах на кирилица и на латиница. Без да ми е включено местоположението йок.А тоя фон на визуален елемент на уиджета поне при мен не работи

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#8

Не съм инсталирал последният ъпдейт, защото телефонът ми в момента работи много добре.
Но си мисля, че с ъпдейтите на 7-цата няма да има нови функции, по-скоро ще има козметични и защитни подобрения.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
Цитирай
#9

Града може да си го намериш на картата. Моя също не можа да го намери, но на картата си го намерих
Цитирай
#10

Да оправих се то трябвало като намериш града на картата да задържиш на него за да го избереш, но няколко пъти нещо се ебаваше и като зуумвах на картата не ми го показваше. Е вече е окей. Иначе въведох едни заводски настройки ей така от нямане какво да правя... колкото до фон на уиджета за времето ето какъв е https://serving.photos.photobox.com/5800...223b27.jpg
Честно казано без фон май е по-добре.

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#11

Хората с руут - НЕ го инсталирайте.
Аз вече го сложих, и връщане назад няма.
Днес опитах да флашна по-стари версии през один, греда не става.
Върнах стар бекъп, пак греда не засича сим картите.
А на новата версия тапаталка ми изчезваше след рестарт на телефона.
Смени се бейзбанда и не мога да върна друг софт, например QI5 или QF4 или QJ2.
А с последния софт след връщане на програмите с титаниум бекъп, някои от тях крашват.
Пробвах да инсталирам ром който съм тествал и работи, но пак греда не засича сим картите, а на бейзбанд дава unknown.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#12

От вчерашната актуализация, имах чувството че звукът е станал малко по-силен. А днес ми се случи нещо супер странно не можеше да се чуе никакъв звук, само от слушалките... След 5 рестарта се оправи. Много странно, някой с подобен проблем.
Цитирай
#13

Аз не, но сега съм ей така и за момента всичко ми бачка.

[Изображение: 7235b17cdb24046b544235ee817df4f0.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#14

И аз съм с тази версия. Всичко много ми харесва дори ми се освободиха едни 500MB памет, само това със звука дето ми се случи днес.
Цитирай
#15

Ето едно интересно четиво, предполагам това ми се случи и на мен.
Източник: mobilebulgaria.com

Оказва се, че с последните ъпдейти на софтуера на Galaxy S8 и Galaxy Note8 Samsung са променили и буутлоудъра на устройствата. Прекият резултат от това е, че потребителите вече не могат да преминават към по-стара версия на системния софтуер чрез програмата Odin. Още по-интересното е, че новият буутлоудър е така модифициран, че създадената специално версия на Odin, която позволяваше да се инсталират версии на софтуера за други региони, вече не работи.

Odin е програмен продукт на Samsung, който се използва от сервизните центрове на компанията за възстановяване на телефони до фабрични настройки. Програмисти от форума на XDA Developers бяха успели да го променят така, че да могат да се инсталират софтуерни версии за продуктите на Samsung, които са предназначени за други пазари, или такива, които не са подписани от компанията. Така например бе възможно да качите ъпдейт, който още не е наличен на всички пазари. С новите промени този опция вече не е налична и в телефоните вече могат да се качват само предназначените за конкретно устройство софтуерни издания.

Източник: XDA Developers

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#16

Само не разбирам защо ги осакатяват?

Honor 90 - 12/512
Цитирай
#17

Точно това са направили п*д@лите, сменили са версията на буутлоудера.
На мен обаче ми е интересно, като съм правил фул бекъп през TWRP, защо да не мога да си върна стария буутлоудер?

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#18

Днес като се прибрах от работа, реших да тествам новата версия на софт-а или по-скоро исках да тествам може ли да се върна на стара, след ъпдейт.
И успях да се върна към предишната версия на софт-а, чрез бекъп от TWRP.
Уловката е в това, че след връщане на бекъп-а трябваше да върна бекъп на модема от новата версия, който си бях направил след инсталацията на последният софт.

Така, че за хората с Root и къстъм рикавъри не е проблем връщането на по-стара версия на софт-а.
Просто след връщане на бекъп или инсталация на по-стар софт, трябва да се инсталира модема от последната версия и проблема с IMEI Unknown изчезва.

И все пак има малка вероятност модема от последната версия на софт-а, да не работи с всички версии на къстъм ромове излезли за този модел телефон.

П.П.
Сега пробвах и през ODIN може да се върнете към по-стар софт, като на BL и CP се изберат файловете от новият софт или ако сте с новия софт, просто не ги маркирате(това не съм го пробвал).

За хората който не са с Root или ги е страх от отпадане на гаранцията, препоръчвам да не се връщат на по-стар софт, защото има голяма вероятност Knox да стане на 1.

| Phone: Xiaomi Mi MIX 2S | ROM: MIUI Global 10.3.5.0 Stable | kernel: Stock 4.9.112 | Status: Stock | Recovery: Stock |
Цитирай
#19

Вчера го пуснах да се ъпдейтне. Разликите които намирам са в свободната памет на телефона. Прикачил съм скрииншот от преди и след ъпдейта. Нямам проблеми с използването на телефона.. Не го намирам за по бърз или по бавен от преди.. Ако забележа нещо ще допълня коментара.

Поздрави Smile


Пп: A3 2017 също получи ъпдейт вчера само че около 80 90 мб а при мен беше 300+..


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#20

Нова версия на Firmware


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#21

(2018-03-07, 10:25:35)Zavoevatelq написа:  Нова версия на Firmware

Какво ново колега?Дали се е оправил проблема с чувствителността на дисплея?
При мен още я няма

-= Samsung S22 Ultra 12RAM 256GB =-
Цитирай
#22

(2018-03-07, 21:26:04)DeCkard написа:  Какво ново колега?Дали се е оправил проблема с чувствителността на дисплея?
При мен още я няма

Не съм забелязал нищо ново.
Цитирай
#23

Новото е секюрити пача от 01.02.2018
Обаче четох, че тия дни трябва да излезе нов софт с пач за 01.03.2018, аз ще изчакам него.
Друго ново за момента в 7.0 не се очаква.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#24

Досърбяха ме ръцете днес:

[Изображение: 7b377f78185494309da2bf5a876f2709.jpg] [Изображение: 29135508c93afe2310e17c28767f40cb.jpg]

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#25

Гледам, че вчера пуснаха нова версия със секюрити пач от 01.03.2018
Мисля да я тествам тия дни.
Ако някой вече я има на телефона си, да изрази мнение.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)