Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти при / Huawei P10 Lite

(2018-01-25, 11:27:42)ianiovski написа:  Честно казано малко ме успокои хах,иначе звука е като когато провеждаш разговор по вайбър поне така ми беше на предишното LG.

Проблема е известен отдавна и наистина се случва само когато отсрещната страна е с телефон на Хуауей в мрежата на Теленор. Пробвал съм с карти на другите оператори и никой не се оплаквал че ме чува лошо и аз тях. Най странното е че мрежата им е изградена с апаратура точно на Хуауей. Лошото е че и софтуерните ъпдейти за сега не решават проблема. Писал съм многократно на съпорта им но без резултат. Интересното е и друго че проблема го има само в моделите с Kirin процесори докато при тези с Mediatek не се наблюдава. Явно нещата са на хардуерно ниво и май няма оправия Grater
Цитирай
Аксесоари

При мен се появи следния проблем. Слагам на началният екран един wallpaper включвам го да се зарежда и след това се връща оригиналния wallpaper.
Цитирай

(2018-03-03, 16:30:09)xelibry написа:  Проблема е известен отдавна и наистина се случва само когато отсрещната страна е с телефон на Хуауей в мрежата на Теленор. Пробвал съм с карти на другите оператори и никой не се оплаквал че ме чува лошо и аз тях. Най странното е че мрежата им е изградена с апаратура точно на Хуауей. Лошото е че и софтуерните ъпдейти за сега не решават проблема. Писал съм многократно на съпорта им но без резултат. Интересното е и друго че проблема го има само в моделите с Kirin процесори докато при тези с Mediatek не се наблюдава. Явно нещата са на хардуерно ниво и май няма оправия Grater

Аз съм с този телефон с карта на Теленор и никога не съм имал този проблем.
Цитирай

Нещо от известно време не съм виждал червеният цвят на светодиода(за пропуснати и други). Гледам и при зареждан е оранжев.
Така ли си е по подразбиране ?(изкуфявам вече Smile )

                                                                    
Цитирай

(2018-03-14, 19:38:08)georgi4a написа:  Нещо от известно време не съм виждал червеният цвят на светодиода(за пропуснати и други). Гледам и при зареждан е оранжев.
Така ли си е по подразбиране  ?(изкуфявам вече Smile )

Червен при мен няма, а зелен. При теб зелен има ли?
Цитирай

Зелен има, ама червеното ми се губи..по принцип тези диоди трябва да са RGB, т.е. да се комбинират от основните цветове в многоцветни режими и да се командват от съответните приложения и Андроид системата.

                                                                    
Цитирай

Червеното при мен свети когато батерията падне мисля че беще под 5%, иначе при повиквания и съобщения е зелено, при вайбъра лилаво и ако не греша не помня дали нямаше и синьо при facebook lite но го деинсталирах и съм забравил, но като осветление диода не свети много силно особено пък лилавото на вайбъра ако не си на по тъмно трудно ще го види човек.
Цитирай

Да, има син цвят, при известията от фейсбук приложението. При месинджъра на фейсбук е отново зелен цвят. И наистина, червено свети само при силно изтощена батерия, после е жълтеникаво, а от 90% до 100% - зелено.
Цитирай

Син е на известията от facebook/instagram, най-вече за live stream-ове ако някой прави.
Жълт е докато се зарежда, като след 90% става зелен. Червен е ако е под определени проценти, мисля, че под 15%, когато идва и известието за батерия.
Messenger, Skype и т.н. messaging apps са си с нормалното жълто.
Цитирай

Явно не съм обърнал внимание. Син е при ФБ, зелен при месенжер. Не съм сигурен само при силно изтощена батерия дали не е червен.
Цитирай

Да споделя и аз за моя проблем с този апарат: понякога, не съм забелязал зависимост, при включване на bluetooth опцията, телефонът става неизползваем за 1-2 минути, след което сам се оправя. Понякога се рестартира и така се оправя. Прави го веднъж на 2-3 месеца. Друг да се оплаква от такова поведение? Ъпдейтван е само ОТА до 198.
Цитирай

(2018-03-15, 15:25:28)mnikov написа:  Да споделя и аз за моя проблем с този апарат: понякога, не съм забелязал зависимост, при включване на bluetooth опцията, телефонът става неизползваем за 1-2 минути, след което сам се оправя. Понякога се рестартира и така се оправя. Прави го веднъж на 2-3 месеца. Друг да се оплаква от такова поведение? Ъпдейтван е само ОТА до 198.

Да! След последния ъпдейт (198) ми се случва даже често, пускам bluetooth-а и се случват следните неща: пускам го и телефона работи ОК но иконата седи беличка без надписа и не се появява отгоре в лентата и реално не се пуска, друг път телефона почва да влачи, блокира и ми се случи веднъж да замръзне и да се рестартира.Друг път пък нямам проблеми пуска си се веднага и заработва. Явно идентичния проблем говори че проблема е софтуерен, защото преди не ми се е случвало никога. Надявам се с последващите обновления да го оправят, че го използвам за връзка с колата, така че често го използвам Smile.
Цитирай

Това с Bluetooth-а са проблеми още от първите версии на софтуера (170 и нещо си). Още като го вземах миналото лято забелязах bluetooth-а (който ако ползвам веднъж месечно ще е чудно, смисъл - не го ползвам, в колата си имам отделна система) да се пуска сам, и като се опиташ да го спреш да изгаси иконката от toggle-а, но в statusbar-а остава пуснат. И го спирах направо като задържа в/у bluetooth toggle-а и отведе в bluetooth menu-то и от там го спра. Така се получаваше. Напомня ми за iOS11, дето като спреш нещо от lockscreen toggles реално не се спира, ха-ха.
Иначе не е голям проблем, но съм го забелязал. От скоро съм на 198, престраших се и то това ще му е и последния ъпдейт , че съм се нагледал как като пуснат нов телефон и ти дойде обновления на "старата" генерация , как се почва един drain, едни лагове...
На 198 нямам никакви проблеми, не се е пускал , но пък аз правих и hard reset (заради друго, не заради bluetooth-а), така, че може и от там да се е изчистил проблема. На 198 нямам нито един бъг или проблем.
То затова повече ъпдейт няма да види този телефон. Освен на приложения в Google Play.
Цитирай

Имам P10 lite от 5 месеца вече, скочих на него след като 5X-а ми предаде богу дух. Какво да кажа, малко съм със смесени чувства и реших тука да си изкажа терзанията. Най-доброто според мен е външния вид и материалите, в сравнение със старите ми пластмасови Нексуси. Другото, което ме изненада е дългия живот на батерията. Обаче доста неща има, които ме дразнят.

- На първо място - представянето. Както си бях свикнал на стоковия андроид да ми върви мазно, това си е сериозен downgrade. Вървеше добре първите 2 месеца, сега вече доста често сече и приложения забиват и т.н. Най-зле е положението с Messenger. Не ми харесва и как са копирали доста неща по естетиката от IOS. Но най-лошото е приложението за камерата - 5 от 10 пъти му трябват 10-15 секунди да се освести и да осъзнае, че трябва да зареди копчетата отдолу, че да мога да направя снимка. Просто е най-гадното и лагаво приложение което съм ползвал.

- Не че често вече ползвам камерата. Доста е зле, особено при по-слаба светлина. Сумати настройки и впечатляващи характеристики на хартия, и в крайна сметка просто вземам 6 годишния си Нексус 5 и за времето за което Хуавея ще си стартира приложението, аз ще съм пуснал Лг-то и ще съм щракнал снимка, която е по-хубава.

- Липса на адекватна поддръжка, бавят ъпдейтите по сумати време, за да натъкмят скина си върху всяка версия.

- Видях че сте споменали, че екрана не реагира при lockscreen-a. Най-често при мен става, когато ползвам Play Music и искам да сменя или спра песента.

- Разбирам, че много хора харесват да е пълно с джаджи, които не ползват, но като дългогодишен фен на стоковия андроид са ми в повече глупостите и се усеща зле оптимизирано.

Това си е мое мнение, и предполагам повече от тея проблеми могат да се решат с руут и къстъм ром, ама поне вече разбрах, че Хуавейците не са моя тип телефони Smile

LG Nexus 5 Android M
Цитирай

(2018-05-04, 18:36:07)relefniq написа:  Имам P10 lite от 5 месеца вече, скочих на него след като 5X-а ми предаде богу дух. Какво да кажа, малко съм със смесени чувства и реших тука да си изкажа терзанията. Най-доброто според мен е външния вид и материалите, в сравнение със старите ми пластмасови Нексуси. Другото, което ме изненада е дългия живот на батерията. Обаче доста неща има, които ме дразнят.

- На първо място - представянето. Както си бях свикнал на стоковия андроид да ми върви мазно, това си е сериозен downgrade. Вървеше добре първите 2 месеца, сега вече доста често сече и приложения забиват и т.н. Най-зле е положението с Messenger. Не ми харесва и как са копирали доста неща по естетиката от IOS. Но най-лошото е приложението за камерата - 5 от 10 пъти му трябват 10-15 секунди да се освести и да осъзнае, че трябва да зареди копчетата отдолу, че да мога да направя снимка. Просто е най-гадното и лагаво приложение което съм ползвал.

- Не че често вече ползвам камерата. Доста е зле, особено при по-слаба светлина. Сумати настройки и впечатляващи характеристики на хартия, и в крайна сметка просто вземам 6 годишния си Нексус 5 и за времето за което Хуавея ще си стартира приложението, аз ще съм пуснал Лг-то и ще съм щракнал снимка, която е по-хубава.

- Липса на адекватна поддръжка, бавят ъпдейтите по сумати време, за да натъкмят скина си върху всяка версия.

- Видях че сте споменали, че екрана не реагира при lockscreen-a. Най-често при мен става, когато ползвам Play Music и искам да сменя или спра песента.

- Разбирам, че много хора харесват да е пълно с джаджи, които не ползват, но като дългогодишен фен на стоковия андроид са ми в повече глупостите и се усеща зле оптимизирано.

Това си е мое мнение, и предполагам повече от тея проблеми могат да се решат с руут и къстъм ром, ама поне вече разбрах, че Хуавейците не са моя тип телефони Smile
Явно тези неща са само при теб. При мен няма ни едно от изброените. Всичко си е 6, а за камерата мога да кажа че е перфектна. Вече почти година съм с него и нямам проблеми.
Цитирай

(2018-05-04, 18:36:07)relefniq написа:  Имам P10 lite от 5 месеца вече, скочих на него след като 5X-а ми предаде богу дух. Какво да кажа, малко съм със смесени чувства и реших тука да си изкажа терзанията. Най-доброто според мен е външния вид и материалите, в сравнение със старите ми пластмасови Нексуси. Другото, което ме изненада е дългия живот на батерията. Обаче доста неща има, които ме дразнят.

- На първо място - представянето. Както си бях свикнал на стоковия андроид да ми върви мазно, това си е сериозен downgrade. Вървеше добре първите 2 месеца, сега вече доста често сече и приложения забиват и т.н. Най-зле е положението с Messenger. Не ми харесва и как са копирали доста неща по естетиката от IOS. Но най-лошото е приложението за камерата - 5 от 10 пъти му трябват 10-15 секунди да се освести и да осъзнае, че трябва да зареди копчетата отдолу, че да мога да направя снимка. Просто е най-гадното и лагаво приложение което съм ползвал.

- Не че често вече ползвам камерата. Доста е зле, особено при по-слаба светлина. Сумати настройки и впечатляващи характеристики на хартия, и в крайна сметка просто вземам 6 годишния си Нексус 5 и за времето за което Хуавея ще си стартира приложението, аз ще съм пуснал Лг-то и ще съм щракнал снимка, която е по-хубава.

- Липса на адекватна поддръжка, бавят ъпдейтите по сумати време, за да натъкмят скина си върху всяка версия.

- Видях че сте споменали, че екрана не реагира при lockscreen-a. Най-често при мен става, когато ползвам Play Music и искам да сменя или спра песента.

- Разбирам, че много хора харесват да е пълно с джаджи, които не ползват, но като дългогодишен фен на стоковия андроид са ми в повече глупостите и се усеща зле оптимизирано.

Това си е мое мнение, и предполагам повече от тея проблеми могат да се решат с руут и къстъм ром, ама поне вече разбрах, че Хуавейците не са моя тип телефони Smile
Нео опитвай с други, няма да е различно. За теб nokia pixel и може би motorola и oneplus. По мнението ти съдя, че си си свикнал много с чистия android.
Цитирай

Не знам, честно казано за 1 месец ползване и аз не останах особено впечатлен от камерата, въпреки че не я ползвам често, особено на малко по-лоша светлина. Като гледам стари снимки от lenovo-то A6000, имам чувството че 8 мегапикселовата му камера снимаше по-добре. Между другото докато го ползвах още, собственикът на едно sony с 13 mpx камера каза, че lenovo-то снима по-добре като видя няколко снимки. Също ме дразни в този хуавей колко време му отнема докато направи снимка. Примерно държа го на едно място, за да снимам един лист, освен че има забавяне след като натисна бутона за снимане, а и се вижда на екрана че снима, а всъщност не, защото веднага след това дърпам телефона и като погледна снимката - буквите размазани.
Цитирай

Не знам какво очаквате от камерата на телефон под 400 лева. Да, при лоша светлина и автоматика снимкита са кофти. Но поне са предоставили ръчен режим. С малко експерименти могат да се подобрят нещата.
Цитирай

Не знам хората нехаресващи камерата дали просто не разбират от фотогафия или е друго. Но как при мен камерата се справя перфектно тогава? Май често и задклавиатурното е проблема. Wink Ето пример при пълен мрак със светкавица само.
[Изображение: xpYfCrb.jpg]
Цитирай

Амаа леновото за под 300 лева нямаше такива проблеми със същото задклавиатурно.
Цитирай

Хайде да не говорим за смешки наречени Леново. Тази марка е комедия и никой уважаващ себе си човек не би я ползвал. Да не говорим пък и за снимане.
Цитирай

Старите им модели бяха добре. Само софтуерната поддръжка беше зле. Сега като цяло са зле, но преди имаха доста добри модели, които също снимаха доста добре за цените си. Някои даже сякаш по-добре от прехвалените камери на на хуавеите в този клас. Не се опитвам да се оплаквам, както писах не снимам често и не ми е нужно кой знае колко, просто ме дразни това, че не е толкова добре, колкото го описват и както казах - прехвалено е. Да, може с ръчни настройки да се пооправи, но работата е там, че повечето хора ползват автоматичните настройки, а по този начин телефони които са дори по-евтини го бият, вероятно с ръчни също. Ако ми беше важна камерата вероятно щях за следващ телефон да се ориентирам към друга марка ако продължава така.
Цитирай

(2018-05-05, 20:56:51)Stiliyan03 написа:  Старите им модели бяха добре. Само софтуерната поддръжка беше зле. Сега като цяло са зле, но преди имаха доста добри модели, които също снимаха доста добре за цените си. Някои даже сякаш по-добре от прехвалените камери на на хуавеите в този клас. Не се опитвам да се оплаквам, както писах не снимам често и не ми е нужно кой знае колко, просто ме дразни това, че не е толкова добре, колкото го описват и както казах - прехвалено е. Да, може с ръчни настройки да се пооправи, но работата е там, че повечето хора ползват автоматичните настройки, а по този начин телефони които са дори по-евтини го бият, вероятно с ръчни също. Ако ми беше важна камерата вероятно щях за следващ телефон да се ориентирам към друга марка ако продължава така.

Ами то само неграмотен във снимането би снимал на авто настройки. Ако искаш качествена снимка се снима на ръчни. Така, че не мисля, че са прехвалени. А са си доста добри за тоя клас телефони.
Цитирай

По мое мнение най-добрата камера е тая, която можеш да извадиш от джоба и да щракнеш хубава снимка за има няма 5 секунди, не да пипаш ръчни настройки. Признавам си, не съм специалист фотограф и винаги оценявам, когато камерата се справя адекватно сама. Мисля че в случая най-големият проблем е самото приложение. Зарежда много бавно и почти всеки случай фокуса никъв го няма и ако просто искаш да хванеш определен момент става едно голямо нищо. А мегапикселите нищо не значат, освен ако не държиш на зуума. По-важен е размера на самите пиксели и софтуера управляващ всичко това, който според мен яко куца.
ПС А това което най най най ме дразни - искам бързо да направя снимка, отварям приложението - излиза ми известие, че батерията е твърде разредена за ползване на светкавица. Много благодаря, тъкмо се чудех колко батерия имам.. Не виждам логиката всеки път, когато си пускам камерата и батерията е под 20% трябва да давам ОК на някакво съобщение, иначе не мога да си свърша работата.

LG Nexus 5 Android M
Цитирай

Днес забелязах друг проблем. След ъпдейт до 206 забелязах, че в контактите като избера буква след К, отваря списъка до К. Иначе засветва буквата, която съм натиснал (да речем П), но отваря списъка на К. Буквите преди К отваря коректно. Засега не ми се прави ресет, че имам приложения със специфични настройки и ще ми отнеме доста време. Ще чакам Ореото и тогава така или иначе ще ресетна.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)