Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бихте ли ''пожертвали'' визията на телефона с ноч/вежда заради малк
#1

   AndroidBG ви пита...


"Фенове ли сте на новата мода ''безрамкови'' телефони и бихте ли ''пожертвали'' визията с ноч/вежда заради малките рамки?"


[Изображение: Notch-vs-No-notch.png]
Цитирай
Аксесоари
#2

Ночът, мочът или каквото там му викат е по - зле от премахването на 3.5мм жака. Толкова грозно, безсмислено и безполезно нещо не бях виждал в дизайна и конструкцията на смартфоните. Дори минава по тъпизъм и заоблените краища на новите дисплеи.
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#3

Никога не съм бил превърженик на модата. Не харесвам нито идеята за тънки рамки, нито извитите екрани, нито 2.5 D екрани, нито ноч. Но ако този ноч се използва само за статус бара и може да се прикрива софтуерно, и ако няма други компромиси, съм готов да го преглътна.
Ноча е нещо като извития дисплей, на загасен екран добре, но пуснеш ли го.... Лично мнение.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Не съм фен на нито едно извращение - 2.5D стъкла, infinity-та, notch-ове.
Абсолютно безсмислени идеи, само защото "да има прогрес" , че иначе дизайна е "стар".

С тия извивки не протектори като хората, чупливости, скъпи при подмяна елементи, изобщо нещо страшно. А за функция не дават нищо ново. Жалко, че всички се хвърлиха да копират подобно безумие.

И все пак предпочитам извит пред notch-а. Ще отмине тая мода обаче, щом Apple според слухове ще се отказват, виж дали след 2 години ще има много такива модели (ако излезе вярно). За добро или лошо ябълките духат много силен вятър и попътно влияят на много производители.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • fifth_root
Цитирай
#5

"Жертва" е силно казано според мен. Този ноч си има предназначение в iPhone X, а при останалите производители е напълно безсмислен.
Apple го използваха заради премахването на рамките под и над дисплея и предназначението му е да побере всички камери и сензори, които трябва да бъдат поставени някъде. Друг е въпроса дали е най-удачното решение ? 
Всички останали го използват по неясни причини. Хем ноч, хем рамка под дисплея, която би могла да приюти камерата, ако искаш да няма рамка над дисплея.
Google пък отидоха още по-далеч със софтуерения ноч в Android 9.0 ! Какво да говорим повече ? 
Дано тази мода отмине по-бързо.
Цитирай
#6

Това отрязване като при iphone X е много грозно и разсейващо. Просто всеки път само то ми се набива в очите.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

За мен е грозна работа. Появиха се доволно безрамкови телефони без вежда. Много е тъпо, че и хуавей и лг си направиха флагманите в стил грозния айфон 10.
Цитирай
#8

Аз до колкото разбрах се прави заради селфи камерата. Аз лично спокойно мога да мина и без такава. Може би след година две ще измислят сефи камера като сткления отпечатък за пръсти която не се вижда и е в дисплея вградена като пиксел и ще престанат с тези изрязвания.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#9

Мене не ме дразни ноча, но при Apple си подхожда, докато при другите производители, вече е ясно, че е копиране, и е грозно, и какво се получава, че другите немогат да измислят нищо и копират Apple и техните грешки, защото те ще се откажат от това, но другите скоро няма, те не са и толкова грешки, от 1 страна за разнообразие, от друга защото все още е рано да е напълно без рамки, затова не го и определям като грешка, но попринцип. Браво на SONY и Samsung, както и на Nokia и HTC, че не изкопираха, сега и новите Huawei, където ще ги пуснат са с ноч, но ми харесват, макар, че не им седи много добре. И в крайна сметка се показа Apple колко влияние има. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#10

Мразя всякакви гаври с дисплеите: ноч/коч, инфинити и не знам какви изгъзици в името на това да си "различен" от останалите.
Наложи ли ми се да сменям телефона следващият със сигурност ще гледам е правоъгълен (без заоблени ъгли, извит екран или изрязана част от дисплея).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

Искам да си ги има кантовете. Някак ми е странно да няма къде и как да хванеш телефона и да се притесняваш, че стиснеш ли го леко и ще активираш нещо с възгавничките на пръста си.
[-] 1 потребител изказва благодарност на sapiora за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай
#12

100% съм съгласен с @degman и @vargala81.
Грозна работа е тази вежда, пък каквото и оправдание да има за нея.

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#13

Единственото, заради което приемам новия дизайн е възможността за по-голям дисплей в по-малък корпус от преди. Аз съм от тези , които искат компактен, но не отстъпващ на останалите телефон.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Be happy за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#14

Идеален си е ноча, както и големите екрани. Гадно е, обаче, заради докосване по ръба на телефона да звъннеш я на бившата, я на злата шефка в 2 през нощта Wink

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#15

Времето ще покаже, ползвайте си скъпите телефони по 3-4 години и нямате да имате "жертви". Ако ноча е излишен, то той ще изчезне. Както изчезна и модулния телефон на LG, после изчезна и извития на LG и т.н. Малко по малко и всички приозводители си изнесоха фингърпринта отзад на корпуса. Samsung за момента имат излишни пари и подлъгват хората с edge екран, но най-вероятно и той ще отстъпи назад.
Цитирай
#16

Определено не сън фен на безрамковите дисплеи. Не искам цялата предна част на телефона ми да е само екран. Дори не смятам отдавна въведените екранни бутони за някакво предимство пред обикновените софтуерни бутони под екрана - имал съм няколко случая, в които било заради калпаво приложение или заради нещо друго, екранните бутони просто не се появяват и единственото, което мога да направя е да рестартирам/изключа телефона. В този смисъл - предпочитам да има място отпред за други екстри, а не само за един екран. Има си нововъведения, които са полезни, има си и изгъзици, които просто са модерни, но не носят някакви съществени ползи. Седем инчов екран в пет инчово тяло, 8 задни камери и пет предни, датчик за измерване влажността на езика или индикатор за нивото на стрес - бабината им трънкина. Защо ми е, например, да имам екран, на който мога да видя отчетливо акнето на Джъстин Бийбър, но шрифта в менюто да е толкова ситен, че да не мога да прочета нищо без очила! Гонят се размери и резолюции, но за дреболиите никой не мисли.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#17

Не виждам нищо лошо в ноча. Просто една неизбежна необходимост при безрамковите телефони. Не очаквах такава скованост и консервативност от андроид потребителите. След като андроид телефон беше първи с ноч на пазара, LG и Samsung първи с патенти за ноч, след това се появиха и 20 андроид телефона с ноч на пазара, не виждам къде е драмата. Apple просто следват модерните тенденции на андроид и беше логично като много голям играч най-накрая след всички останали да сложат и те ноч.
[-] 1 потребител изказва благодарност на greensmoke7777 за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#18

(2018-03-20, 11:31:54)greensmoke7777 написа:  Apple просто следват модерните тенденции на андроид и беше логично като много голям играч най-накрая след всички останали да сложат и те ноч.

Доста неадекватно изказване. Иначе ноча е доста грозно нещо.
Цитирай
#19

Не. Изглежда ми неестесвено.
Цитирай
#20

(2018-03-20, 12:33:36)anatol06 написа:  Доста неадекватно изказване. Иначе ноча е доста грозно нещо.
И защо да е неадекватно? Ако не си наясно първият представен телефон с ноч далеч не беше iPhone. И не разбирам защо много хора тук продължават да повтарят като развалени латерни, че видиш ли всички копирали от ябълката. На това му казвам свещена простота!
[-] 1 потребител изказва благодарност на tzvetann за това мнение:
  • Bavarche
Цитирай
#21

(2018-03-20, 21:40:54)tzvetann написа:  И не разбирам защо много хора тук продължават да повтарят като развалени латерни, че видиш ли всички копирали от ябълката. 

Колко производителя имаха телефони с ноч преди септември 2017-та? Появи се за първи път iPhone X и след това всички се втурнаха да "копират".

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

(2018-03-20, 21:57:11)centur написа:  Колко производителя имаха телефони с ноч преди септември 2017-та? Появи се за първи път iPhone X и след това всички се втурнаха да "копират".

Това не е вярно! Първият производител, който представи телефон с подобие на ноч, но малко по-различен вариант и доста по-приемлив от епълския беше Essential Phone. И това се случи през май 2017... Ако за теб септември е преди май, съгласи ме.
Цитирай
#23

Не намирам ноча за лоша черта на телефона. Като цяло айфоните не са лоши и всичко опира до индивидуален вкус. Проблемът идва от политиката на Епъл и начина, по който "новостите" биват представени. Тях обвинявам и за изкуственото надуване на цените на апаратите, което доведе до такова и сред останалите производители.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#24

(2018-03-20, 22:00:46)tzvetann написа:  Това не е вярно! Първият производител, който представи телефон с подобие на ноч, но малко по-различен вариант и доста по-приемлив от епълския беше Essential Phone. И това се случи през май 2017... Ако за теб септември е преди май, съгласи ме.

Тя страшна работа. Произвел някой две измислени бройки и вече голямата работа. Ся ако си чешем езиците няма смисъл.

(2018-03-20, 23:33:06)anatol06 написа:  Тя страшна работа. Произвел някой две измислени бройки и вече голямата работа. Ся ако ще си чешем езиците няма смисъл.
Цитирай
#25

Какво значение има кой колко бройки е произвел или не? Или просто пишем колкото да се намираме на работа? Тук смисъла е, че тази "иновация" на Епъл изобщо не тръгва от тях. Както много от предичните им такива. Но очевидно няма как да го осъзнаеш това. Защото ако го разбираше изобщо нямаше да напишеш тази глупост....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)