Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

(2018-04-17, 09:56:10)greensmoke7777 написа:  Акцент в телефона е камерата все пак. Най-нормалното нещо е да се коментира тя, както и да възникват спорове относно нея ,както и снимането.

Ето го ... Акцента е камерата или по скоро 3те камери ... коментирай тях, включи се в спора за софтуера и осирането на брат китаец, дай съвети за снимането щом ги разбираш толкова нещата, дай отзиви от твоя P20 ... НО НЕДЕЙ давай категории и типажи на хората, обиждаш така. Не търси логика там където я няма. Не осъждай хората заради избора който са направили. Точно защото не сме "безчуствени роботи" ... Уважавай чуждото мнение за да бъде уважено и твоето мнение.



(2018-04-17, 09:57:44)n3tk0 написа:  Надявам се, че ще се постигне конструктивен диалог, някога.

Ще , ама първо трябва да се отърсим от егото и предразсъдъците ...
Аксесоари

(2018-04-17, 09:57:44)n3tk0 написа:  Здравейте.
Аз само ще кажа, че да снимаш с телефон и да искаш качество от фотоапарат няма как да стане!
  Не можеш да затвориш блендата за да направиш добра пейзажна фотография.
  Не можеш да сложиш един 50-80мм обектив на телефона, че да не си се заврял в човека, когато снимаш портретни снимки.

А когато почнеш да снимаш в ръчни настройки на телефона, честито ще изпуснеш 80% от момента които си искал да уловиш, докато го настроеш.
Не визирам никого, казвам какво аз съм видял, какво аз съм преживял.
Към колегата с мераци към DSLR-а, надявам се няма да те засегна, като кажа, че този голям и тежък фотоапарат, единствено ще ти даде възможност за по-добра обработка. Ако искаш "перфектната снимка", потърси неща като "Flash-bounce", дистанционен спусък, трипод, монопод, дълга експозиция, как блендата влияе на фокуса в снимката, как да се възползваме от DOF.

Надявам се, че ще се постигне конструктивен диалог, някога.

Няма как да стигнеш подобно качество. Но все пак може да се получат отлични снимки и от телефон.
За ръчните настройки си прав, но само ако говорим за някаква много бърза, светкавична сцена, за която трябва веднага да се снима и няма време.
Не мисля,че всички сме в такива ситуации постоянно, а по-скоро това са изключения.
На мен не ми пречи това, защото съм достатъчно бърз, за да преценя условията и още преди снимката си какви настройки да заредя,за да не изпусна нещата.

Между другото ръчният режим на P20 е доста недодялан.
Скоро ще ги сблъскам с моя G4 и ще пусна едно ревю относно възможностите на телефона и качеството на снимките.
Нямам много време тия дни да снимам и сравнявам, но ще гледам да го направя скоро.
И не знам защо не останах впечатлен от PRO. Може би грешката ми беше,че тръгнах с някакви извънземни очаквания, а накрая не останах убеден,че PRO-то си заслужава пред P20.

(2018-04-17, 09:56:10)greensmoke7777 написа:  Акцент в телефона е камерата все пак. Най-нормалното нещо е да се коментира тя, както и да възникват спорове относно нея ,както и снимането.
Нали затова са форумите-да се обсъжда. Да има дискусия. Хора сме. Ако бяхме безчувствени роботи, нямаше да има нито дискусия, нито спорове,нито нищо и всичко щеше да е строго, машинно и безчувствено издържано по темата без минимално отклонение.
Ако разсъждаваме така, то всяка една тема тук във форума би трябвало да има само 1 страница с 5 мнения, след което всичко се изчерпва.

Дискусия-да, обсъждане-да, даже и спорове, но всичко да е с мярка, да се спазва добрия тон и......факти, а не догадки и едни и същи ревюта от съмнителни източници ии такива от тубата които....нали. Но над хиляда поста от които поне осемстотин едни и същи, и ще ти кажа защо не съм ок с това: темата ми е интересна, апарата също, и точно заради това я следя, и когато видя че има нов пост отварям с надеждата, някой да е постнал някакъв факт за устройството, не казвам че няма и такива, но повечето са....... Аз не съм фен и не робувам на дадена марка, следя всички, но тая тема е вече за затваряне.

Искам да попитам само - олед панела в п20/п20 про на ЛГ ли е? Защото в такъв случай е по-добре да се изчака известно време, възможно е да започнат да горят. Имам горчив опит с ЛГ Г3.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

(2018-04-17, 10:22:47)бабанка написа:  Искам да попитам само - олед панела в п20/п20 про на ЛГ ли е? Защото в такъв случай е по-добре да се изчака известно време, възможно е да започнат да горят. Имам горчив опит с ЛГ Г3.

Единствено P20 Pro е със AMOLED,като мисля,че е на Самсунг.Няма какво да се чака,бъди сигурен,че ще започнат да прегарят след време.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

От тази технология само с ЛГ съм имал проблеми. Последно ползвах година и половина S7 Edge без никакви проблеми и сега е в майка ми. Ако е Амолед дисплея в Про версията, ще е добре. Smile

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

(2018-04-17, 09:12:23)greensmoke7777 написа:  Тук не говорим за самата покупка-всеки може да си купи всичко. Никой не ви е спрял да си купите нещо.
Въпросът е след като купите стоката какво става.
Не си купуваш Ферари, за да мъкнеш в багажника от пазара торбите с картофи и лук. Или да се разхождаш из тежките терени в планините.
Не си купуваш последен модел мощен бизнес лаптоп, само за да слушаш на него mp3-ки.


Светът се развива, техниката и тя, виждаме вече камери с пребогати възможности, а доста хора са си все още като спрели, доста от тях искат и без грам усилие, знания и опит само насочват където им падне и с едно натискане на копчето магията да се случи и да извадят цитирам : "уникална и перфектна" снимка.
Нека започнат тогава да правят телефони с уникален, убийствен дизайн и екран, но с камера с точно 2 функции-"Снимка" на Авто и видео на Full HD. С един бутон за снимане и на двете. Нищо повече.
В крайна сметка защо производителите си играят да подобряват толкова камерите, да слагат ръчни режими и тн?
Ако днес има във водещите флагмани 50 фото екстри и функции, след 5 години може да има 200.
И защо?
Защо, след като 90% ползват 1 функция-просто натискат копчето "Авто" и снимат?
Няма никаква логика!
Ето това е проблема на Българина или "Какво ще кажат хората"...Ако искам ще си купя Бентли и ще ходя да копам на нивата и въобще няма да ми пука кой какво ще говори. Относно другия пример продавал съм поне 3 лаптопа на стойност над 3000лв на хора които ги ползват за Фейсбук, Филми и Музика 95% от времето си. Имат възможности купуват хората и си го ползват както им е удобно. Познавам и диджей със AlienWare за 5000лв+ който видиш ли пуска само музика от там. За това ти казах и в предното си мнение живей както на теб ти харесва, а не се води по мнението на хората. 
Сега по темата. Все още никой (така мисля де) не го е пипнал наистина Про модела да види да поснима и да извади едни снимки тук, да се направи едно нормално сравнение. За изцепките в софтуера за които се твърди аз лично го разбирам и не е като да не съм го очаквал да го има. Надявам се ако проблема е главно софтуерен за твърденията, че апарата снима лошо да бъде поправен от китайците, че поне наистина да има една прекрасна камера и да угоди на всички Point and Shot и хора като Смоук, които желаят да ползват пълния капацитет и възможност на дадената камера.

Това си е моята лична гледна точка. Не налагам на никого нищо, че е правилно или не. Всеки си има глава на раменете и сам решава как и какво да прави. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

(2018-04-17, 10:32:44)fifth_root написа:  Ама то дискусията отдавна се разми, иначе е така. Пък и наистина по-смисленото е като има раздел от форума за този модел, а там тема за камерата, да се пренесем в нея, така ще избегнем ночове, батерии, кой процесор какъв бил...

Да се пренесем в нея и да я оспамим и нея? По добре да си пишем в тази ...и без това е мазало а само да гледаме снимките в онази ...

(2018-04-17, 10:41:09)Pelikana написа:  Сега по темата. Все още никой (така мисля де) не го е пипнал наистина Про модела да види да поснима и да извади едни снимки тук, да се направи едно нормално сравнение. За изцепките в софтуера за които се твърди аз лично го разбирам и не е като да не съм го очаквал да го има. Надявам се ако проблема е главно софтуерен за твърденията, че апарата снима лошо да бъде поправен от китайците, че поне наистина да има една прекрасна камера и да угоди на всички Point and Shot и хора като Смоук, които желаят да ползват пълния капацитет и възможност на дадената камера.

Това си е моята лична гледна точка. Не налагам на никого нищо, че е правилно или не. Всеки си има глава на раменете и сам решава как и какво да прави. Smile

ifixit го разглобиха https://www.ifixit.com/Teardown/Huawei+P...own/104605
a ето тук има и клипче даже за стабилизациите https://thenextweb.com/gadgets/2018/04/0...ras-lying/
Наличен е OIS и в 3те камери и е само въпрос на софтуер, че не работи ... което е и усирането на чинките в случая. Полуготов от към софтуер продукт и по този начин се обезмисля хардуера ... Сега в 107 уж е пипнат Master AI и вече не рисувал ама УВИ не е пристигнал при колегата @emzo за да потвърди кое и как се променя.
Колкото до угодата ... няма да я има никога, понеже всеки е различен ... Дори самия колега Смоук сега му се види недодялан про режима. Може би не му е свикнал, поне така предполагам... има вече изградени навици с ЛГ където нещата са прекрасни от към подредба ... менютата им са объркани на чинките ... ужасен ужас е първия сблъсък с тях ...


(2018-04-17, 10:55:40)emzo написа:  Има, има Smile
Питайте, каквото ви интересува.

Ъпдейта дойде ли?

(2018-04-17, 10:14:07)greensmoke7777 написа:  За ръчните настройки си прав, но само ако говорим за някаква много бърза, светкавична сцена, за която трябва веднага да се снима и няма време.
Не мисля,че всички сме в такива ситуации постоянно, а по-скоро това са изключения.

Между другото най-добрите снимки, са тези които са уловили момента. След това и да се спукаш да снимаш с перфектно качество файда няма. Най - добрите снимки са тези, които са уловили момента, а не тези с най - добро качество на снимката.
И да постоянно сме в такива ситуации, това не са изключения.

(2018-04-17, 11:11:49)bodonance написа:  Ъпдейта дойде ли?

Не, няма го и в FF.

(2018-04-17, 11:30:37)anatol06 написа:  Между другото най-добрите снимки, са тези които са уловили момента. След това и да се спукаш да снимаш с перфектно качество файда няма. Най - добрите снимки са тези, които са уловили момента, а не тези с най - добро качество на снимката.
И да постоянно сме в такива ситуации, това не са изключения.

Че аз моментите си ги улавям и на ръчен режим. Не мисля,че като отидеш в планината да снимаш езерата и горите си в "светкавична" ситуация на секундата да уловиш момента. 
Не разбирам защо винаги в тая държавичка изключенията се показват като нещо, което е едва ли не ежедневие за всеки?

(2018-04-17, 11:55:37)greensmoke7777 написа:  Че аз моментите си ги улавям и на ръчен режим. Не мисля,че като отидеш в планината да снимаш езерата и горите си в "светкавична" ситуация на секундата да уловиш момента. 
Не разбирам защо винаги в тая държавичка изключенията се показват като нещо, което е едва ли не ежедневие за всеки?

Не са изключения... Явно нямаш деца и не вникваш... Детето може да го снимаш колко искаш и на фото за про снимки да го водиш, но най безценния момент е кога "скочи в локвата" а шанса да изпуснеш мига там е голям...
Колкото и да режисираш нещата няма да се повроти същото... Именно това се има предвид... С децата повечето моменти са такива и там е важна емоцията която носят а не детайлите и шума... Както и такава снимка не може да бъде скучна и посредствена...
И не държавичката е проблема а мирогледа ти... Гледаш нещата само от твояра камбанария...

(2018-04-17, 11:11:49)bodonance написа:  Да се пренесем в нея и да я оспамим и нея? По добре да си пишем в тази ...и без това е мазало а само да гледаме снимките в онази ...


ifixit го разглобиха https://www.ifixit.com/Teardown/Huawei+P...own/104605
a ето тук има и клипче даже за стабилизациите https://thenextweb.com/gadgets/2018/04/0...ras-lying/
Наличен е OIS и в 3те камери и е само въпрос на софтуер, че не работи ... което е и усирането на чинките в случая. Полуготов от към софтуер продукт и по този начин се обезмисля хардуера ... Сега в 107 уж е пипнат Master AI и вече не рисувал ама УВИ не е пристигнал при колегата @emzo за да потвърди кое и как се променя.
Колкото до угодата ... няма да я има никога, понеже всеки е различен ... Дори самия колега Смоук сега му се види недодялан про режима. Може би не му е свикнал, поне така предполагам... има вече изградени навици с ЛГ където нещата са прекрасни от към подредба ... менютата им са объркани на чинките ... ужасен ужас е първия сблъсък с тях ...



Ъпдейта дойде ли?
Мерси! Сега ще разгледам за какво иде реч.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Нов патент на Samsung разкрива дизайн наподобяващ iPhone X

Samsung патентоваха дизайн на смартфон, който включва прорез в горната част, който наподобява дизайна на iPhone X. Въпросният компонент се очаква да е по-малък като размер, но достатъчен да приюти нужните сензори, предна камера и високоговорители, предаде MobielKopen. Снимките свързани с патента показват, че наличието на прореза позволява да се премахнат напълно рамките около дисплея. Много е вероятно Samsung Galaxy S10 да е първия смартфон с подобен дизайн.
[Изображение: 860_08ffd9e0e5ae3eb7fa1cfb956fcd6bfe.png]

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite

И това какво общо има с темата?

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

Някой хора твърдяха че самсунг няма да пуснат телефон с ноч и че си имали свой дизайн.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite

Възможно е и да пуснат такъв телефон, възможно е това да е само патент конкуренцията да не може да го използва, възможно е да виждаме раждането на нова серия конкурентна на айфон Х, тяхна си работа, но това не е за тази тема! Сега ще се напълни още повече със спам, защото ще се намери още някой да ти отговори. Тази тема е за заключване вече, ама завинаги. Нищо смислено не прочетах последните няколко страници...

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only

Може и да пуснат, но засега такъв телефон нямат. Патентоването на нещо невинаги е с цел ти да го произвеждаш, а да ти плащат за това, че го използват.

Аз също снимам с телефона винаги на авто и винаги на ръчни с ДСЛР-а ми.
Просто е друго предназначението на двете машинки.
Но е хубаво, че има ръчни настройки ако ми се наложи за някоя нощна снимка. Друга полза не виждам. Колегите по-горе да обяснили защо.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

(2018-04-17, 10:25:18)vesoisthebest написа:  Единствено P20 Pro е със AMOLED,като мисля,че е на Самсунг.Няма какво да се чака,бъди сигурен,че ще започнат да прегарят след време.

В грешка си дисплея не е от Самсунг.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

(2018-04-18, 07:17:34)Pelikana написа:  В грешка си дисплея не е от Самсунг.

А кой го произвежда тогава?Дай някакво инфо..аз не съм казал на 100%,че е Самсунг.Дай линк да прочетем.За ония скъпия вариант Mate RS или нещо от сорта,видях че LG го произвежда.За P20 Pro не мога да намеря инфо..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

(2018-04-18, 05:47:57)arrogant написа:  Аз също снимам с телефона винаги на авто и винаги на ръчни с ДСЛР-а ми.
Просто е друго предназначението на двете машинки.
Но е хубаво, че има ръчни настройки ако ми се наложи за някоя нощна снимка. Друга полза не виждам. Колегите по-горе да обяснили защо.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Значи когато аз го написах това за предназначението , следваха цитати с държане на сметка, питане кой съм аз, писане ,че ако искат ще си купят Бентли и с него да си орат нивите или с Ферари да обикалят тежките терени из планините, че съм гледал само до носа си и тн.

А с P20 искам-не искам, снимам само на Авто, защото ръчния му режим е неизпипан, дано получа някакви ъпдейти и да се оправи. Оня ден приех 48 mb ъпдейт, който така и не видях какъв беше, просто го приех. Дано да го оправят това,че от обикновен потребител е просто абсурд да се ползва, ако е нямал никакъв опит преди това с ръчни режими.
Същото го видях и като снимах с PRO версията и заради още няколко фактора в PRO, които в крайна сметка не ме убедиха,че снима по-добре, се отказах от него.

(2018-04-18, 08:14:48)vesoisthebest написа:  А кой го произвежда тогава?Дай някакво инфо..аз не съм казал на 100%,че е Самсунг.Дай линк да прочетем.За ония скъпия вариант Mate RS или нещо от сорта,видях че LG го произвежда.За P20 Pro не мога да намеря инфо..

Не мога да открия сега статията където четох, че дисплея е на ЛГ. В момента в който я намеря ще я споделя тук веднага. А и мярнах 1-2 статии, в които се твърди, че Самсунг изпитват затруднения да доставят дисплей поради голямото желание на много марки, и главно заради тяхното производство + огризките.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Kaк да проверя ? Аида64 примерно нищо не показва.

Ще ъпдейтна обаче довечера:


Прикачени файлове Миниатюри
   

(2018-04-18, 08:39:58)greensmoke7777 написа:  Значи когато аз го написах това за предназначението , следваха цитати с държане на сметка, питане кой съм аз, писане ,че ако искат ще си купят Бентли и с него да си орат нивите или с Ферари да обикалят тежките терени из планините, че съм гледал само до носа си и тн.

А с P20 искам-не искам, снимам само на Авто, защото ръчния му режим е неизпипан, дано получа някакви ъпдейти и да се оправи. Оня ден приех 48 mb ъпдейт, който така и не видях какъв беше, просто го приех. Дано да го оправят това,че от обикновен потребител е просто абсурд да се ползва, ако е нямал никакъв опит преди това с ръчни режими.
Същото го видях и като снимах с PRO версията и заради още няколко фактора в PRO, които в крайна сметка не ме убедиха,че снима по-добре, се отказах от него.

И какво написа за предназначението и как го написа? Я се върни назад и се изчети ... Спри се!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)