Оценете темата:
  • 9 гласа - средно 3.22
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi навлиза в Европа
#51

Съвсем скоро Xiaomi ще открият магазин и в Румъния.
https://www.gsmarena.com/a_xiaomi_store_...-29405.php

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари
#52

Вчера Xiaomi отвори и първия официален магазин във Франция придружен и с онлайн портал.

https://twitter.com/XiangW_/status/998962252945408001

[Изображение: Dd0G3eFU8AESA14.jpg]
Цитирай
#53

Забелязвам че правят и доста реклами по американските филми,че и последния телефон на Джеки Чан беше Ми(във филма де)
Цитирай
#54

(2018-05-24, 07:07:40)Wild bear написа:  Забелязвам че правят  и доста реклами по американските филми,че и последния телефон на Джеки Чан  беше Ми(във филма де)

Вчера гледах Anon - също имаха бая реклама там. Абе ясно е кой скоро може да влезе в топ 3. И се радвам, защото от конкуренцията печелим ние, а апаратите им стават все по-добри и все още не са скъпи.
Цитирай
#55

Точно и аз за същия филм говоря Smile
Цитирай
#56

(2018-05-23, 08:15:02)GH0STFACE написа:  Вчера Xiaomi отвори и първия официален магазин във Франция придружен и с онлайн портал.

Като гледам половината хора на опашката са “дръпнати”, сигурно са отишли да се видят със родата  Rofl_mini

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#57

Прави впечатление огромната редица от чакащи в дъжда хора за откриването във Франция! Явно навсякъде в Европа има много фенове на Xiaomi, чакащи търпеливо компанията да влезе официално в техните страни!!

[Изображение: 11uxhl1.jpg]

Междувременно Xiaomi са постигнали договорка с Водафон Испания да продава техните продукти и започват с MI MIX 2: https://twitter.com/XiangW_/status/999594195416317952

Тепърва ще се отчитат нови рекорди в продажбите!!


Цитирай
#58

Интересно ми е колко ще се разминават цените с Китай
Цитирай
#59

(2018-05-24, 14:31:05)milenvn написа:  Прави впечатление огромната редица от чакащи в дъжда хора за откриването във Франция! Явно навсякъде в Европа има много фенове на Xiaomi, чакащи търпеливо компанията да влезе официално в техните страни!!
Тепърва ще се отчитат нови рекорди в продажбите!!

Платени мероприятия. Huawei първи "проправиха пътя" към Европа..Xiaomi има още "хляб да ядът"

                                                                    
Цитирай
#60

Дали е във Франция този магазин?На снимката няма французи Smile))

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#61

Е това са бъдещите европейци, редом с *едалите. Но това е много дълга и сериозна тема, съвсем не за тук. Но нас беднотията и манталитетът ни спасяват от това, което се вижда на снимката и е вече масово в повечето западноевропейски държави.
Цитирай
#62

(2018-05-24, 18:09:04)georgi4a написа:  Платени мероприятия. Huawei първи "проправиха пътя" към Европа..Xiaomi има още "хляб да ядът"

Съгласен съм че може да е платено,и дано да си прав и за яденето на хляб че хуавеи доста бързо се налапахаи сега вече поршета моршета някакви дизайни и цените "поднебесни"
Дано шайоми още доста да не подражават на тях...
Цитирай
#63

(2018-05-24, 20:54:06)fifth_root написа:  Е това са бъдещите европейци, редом с *едалите. Но това е много дълга и сериозна тема, съвсем не за тук. Но нас беднотията и манталитетът ни спасява от това, което се вижда на снимката и е вече масово в повечето западноевропейски държави.

Верно си е така.Един минус реално да ни е голям плюс Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#64

От днес и в Италия.
 
   

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#65

Проблемът е ,че и тия педали си заключват бутлоъдъра и се чака сумата и му време.Докато ставаше веднага ,бяха О.К. за мен.4-ти техен телефон ползвам ,но 15 дни за отключване...
Цитирай
#66

Аз пък свикнах с това,вече изобщо не ми пречи.сегашната им политика ме удовлетворява достатъчно,основно ме радва неофициалната им поддръжка(xda,4pda...)
Цитирай
#67

Последно като си отключвах буутлоъдъра преди 9 месеца стана веднага с постоянния MI акаунт, който ползвам. Ако сте използвали нов MI акаунт, тогава може да се чака 15 дни, за да няма злоупотреби. Но дори и тогава  е хиляди пъти по-добре от Huawei например, които въобще спират да отключват буутлоъдъра на своите телефони. Да споменем също така изключително широката  неофициална поддръжка за телефоните на Xiaomi!!!

Xiaomi влизат амбициозно в Италия с Редми Ноте 5, Mi Mix 2s и Mi електрическия скутер, който се превърна в абсолютен пазарен хит в USA: https://twitter.com/XiangW_/status/999692316649517057

Пълен запис от събитието в Италия( на италиански):



Цитирай
#68

Хаха,хуйавей забраняват да се отключват вече изобщо телефоните им,айшит копи некст левъл...
Цитирай
#69

Скоро и цените, и ноч... Нищо невиждано.
Цитирай
#70

Допълнителната информация, която излезе, е че Xiaomi вече имат договореност с мобилните оператори Wind, 3 и TIM, както и с големите търговски вериги MediaWorld, Amazon, Carrefour, Esselunga. Така продуктите им ще се радват на широко разпространение, а не само в новия магазин на марката в Милано, Италия!! https://www.gizchina.com/2018/05/25/xiao...-in-italy/


Цитирай
#71

Две снимки от откриването на магазина в Италия. Впечатляващо е да се наблюдава огромния интерес на хората:


[Изображение: Italy_2.jpg]
[Изображение: Mi_italy.jpg]


В интервю Wang Xiang, вицепрезидента по глобалната експанзия на Xiaomi споделя, че въпреки трудностите и преситения пазар в Европа, те нямат намерение да спират. Предстои отварянето на Mi store в Англия, Холандия и Германия. Междувременно за броени месеци дела на Xiaomi достигна 24 % от пазара в Гърция, с което те задминават Apple и Самсунг!! Страхотно постижение!!  Възможностите пред Xiaomi в Европа


Цитирай
#72

Това са добри новини, има конкуренция и цените на другите производители трябва да слизат надолу.
Цитирай
#73

Или на същите да се качват нагоре. Някои китайци вече започнаха този тренд. Xiaomi според мен рано или късно ще започнат да ги "гонят".
Мисля, че покачването на цените на мобилните телефони е необратим процес от тук нататък.
Цитирай
#74

Колко да се надува тоя балон с цените? Вече са на минават 1000$/EUR. Ще растат докато хората купуват. Като намалеят продажбите, цените ще паднат. Необратими процеси няма. Huawei се самозабравиха, почнаха да заключват и да се окопават. Много са си повярвали, въпрос на време е да тръгнат надолу, ако продължават така. Xiaomi за момента държат на политиката си, продажбите им растат, експанзията в Европа е в пълна сила. над 900% ръст за тая година. Възможно е и те да си повярват, но както историята показва, няма вечни компании, няма незаменими компании. Все се намира някой стартъп, който да измести затлъстелите чичковци с якичките.

За момента Xiaomi са без конкуренция в класа. Ще видим в кой момент и те ще си повярат или ще получат "Execute order 66!" Все пак са продукт на държавна субсидия.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#75

Напълно нормално е да вдигнат цените. Инвестициите струват пари. Ако поскъпването е плавно и постепенно, няма да имат проблеми. В момента печелят само $2 от продажбата на всеки смартфон. Вижте показателите на най-големите производители и сами си направете изводите кой се е ''самозабравил'' (данните са за Q3 2017):

https://www.kaldata.com/%D1%82%D0%B5%D0%...70506.html

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)