Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви за Nokia 7 plus
#51

(2018-05-25, 19:39:58)Saviour написа:  Аз нямам никакви оплаквания за сега от телефона, нито съм срещал някакви проблеми. Липсват ми единствено опциите за размяна на позициите на навигационните бутони и спиране на вибрацията при отключване на телефона с пръстов отпечатък.

+1
Цитирай
Аксесоари
#52

Колко стана вече...две седмици. До тука нямам забележки. отлична машинка. За авто яркоста ..тъй де адаптивния дисплей нищо не мога да кажа. Просто не помня вече кога за последен път съм го ползвал това. Карам си на ръчно и съм си ок всякак. Тука някои пишат че не им е дошъл ъпдейта до андроид8.1 . Ами на мен докато го включа още като го взех и си дойде. На 8.1 съм че и след него некви там..нещо за секюритита дойдоха. Ама си е на 8.1
Виж това с виброто на дактилоскопичния датчик и на мен не ми се нрави. Не че толкова дразни ама...знам ли до сега бях с хуауей Р9 та съм свикнал без странични ефекти. И да на Р9 можех да си сменям подредбата на наекранните бутони. Тука не може но не е кой знае кво - свиква се бързо.
С две думи - доволен съм от машинката.
Цитирай
#53

С кой модел си TA 1046 или TA 1055.
[-] 1 потребител изказва благодарност на anatol06 за това мнение:
  • pohoki94
Цитирай
#54

Каква е разликата и как да разберем кой модел ползваме?
Цитирай
#55

Виж в Настройки-Системни-Сертификати. Едносимовия е ТА-1055, двусимовия ТА-1046.
Цитирай
#56

ТА-1055. И без това не съм искал двусимов Big Grin
Цитирай
#57

С двусимовия съм. Работи си ок и с двете. По принцип го ползвам с една карта и карта памет. Ама за пробите ходих два дена с две симки. Нямам забележки. Пробвах го с карти ма мтел ..тъй де А1 и с на теленор. Вива нямам но и с нея ще е ок.
Цитирай
#58

Въпрос - загрява ли ви телефона при ползване на мобилни данни?
Цитирай
#59

Не. Според мен в сравнение с мои стари телефони дори загрява по-малко при игри и тежки апликации.
Цитирай
#60

И при мен не загрява . Днес сутринта , 45 мин на моб данни в движение. Отначало на 4 Г , после на 3Г , Н+ Позатопли се , верно но слабо. Това със симка на теленор.
Цитирай
#61

А как е звука от спийкъра? Понеже на моя Нексус 5Х е доста добър и си го ползвам за тнколона + Спотифай Smile
Цитирай
#62

А как е звукът изобщо ? Защото в ревюто в gsmarena отбелязват доста лоши резултати за качеството на звука, особено на слушалки . Същото е положението и при Nokia 6.1 .

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай
#63

Звука е на нивото на С8, даже слушалките на Нокиата имат по добри високи, но това е субективно разбира се, но никакви драми по отношение на звука.
Особено след лека заигравка с еквилайзера.
Цитирай
#64

(2018-05-31, 22:29:41)DIMM написа:  А как е звукът изобщо ? Защото в ревюто в gsmarena отбелязват доста лоши резултати за качеството на звука, особено на слушалки . Същото е положението и при Nokia 6.1 .

Не знам в gsmarena, с какви слушалки или с какви уши са слушали, но сравнявам със Sony M4 Aqua, Sony XA1, Huawei 8 lite и не мога да кажа, че звука е по-лош, напротив. Но всеки си има уши... И да търсите под вола теле - няма... Под вола само мЪди има.. :-) 

Телефона е перфектен във всяко едно отношение, а който си търси причина да не го купува - ми да не го купува...

Телефони на пазара бол... пък за балъците - и Samsung и Apple, каквото душата им сака ....
[-] 1 потребител изказва благодарност на t28 за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#65

https://www.youtube.com/watch?v=0IoEuuyciVs

Добър тест относно издръжливостта на телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Saviour за това мнение:
  • anatol06
Цитирай
#66

Някой успял ли е да смени цвета при звънене. Не че е кой знае какво но това...червено розово нещо не ми е по вкуса. Пък и бутона за отказ червен вурху розово червен фон...
Цитирай
#67

(2018-06-04, 18:08:36)Saviour написа:  https://www.youtube.com/watch?v=0IoEuuyciVs

Добър тест относно издръжливостта на телефона.

Bu Bu Bu Bu
Извинявам се, но не разбирам целта на такива тестове...
Това, че още по-вече се убедих, че съм направил отличен избор с телефона - да... Но душичката ми не издържа до края да гледам този как мародерства... Grater
Цитирай
#68

Джреи е краен, но точно това показва кой производител колко влага с времето и какво променя и изобщо каква е изработката на конкретния модел. От тестовете му се разбират слаби места на някои технологии, както и че от Gorilla Glass 3 до Gorilla Glass 5 няма никаква разлика практически. Особено полезно е да видиш и вътре какво представлява, за да си дадеш сметка дали са пропуснали нещо, което е могло да присъства и кое как е направено, за да знаеш и каква ще му е цената (най-вече за дисплей и тъч) при евентуален ремонт. Но той често сам споменава, че тестовете му са крайни и едва ли в уптореба биха имали аналог. А и чрез неговия канал почти всички производители си правят реклама - ключов момент от целта на клиповете му и дейността му.
Цитирай
#69

Зак Нилсен...тъй де Джери верно е краен но е добре за нас обикновенните потребители да сме поне малко в час като какви машинки си купуваме.
Цитирай
#70

(2018-06-04, 22:34:50)fifth_root написа:  ... както и че от Gorilla Glass 3 до Gorilla Glass 5 няма никаква разлика практически...

Ако нямаше разлика дали щеше да носи името 5 вместо 3? Има си разлики и за да ги изкажа ще почна малко от далеч ... Gorila Glass (GG) 1 беше дебела 1,5 мм и предлагаше някаква защита от надраскване и олеофобично покритие за минимизиране на отпечатаците ... GG2 предлага същото, но вече с 20% по тънка и вече издържа и 50кг натиск ...GG3 дойде с Native Damage Resistance (NDR) technology и защита от 35% от драскотините по екрана ... Тук въпросът който назрява е какво правим с останалите 65% от драскотините ... ама това е друга тема. Последва GG4 при която на някой му е хрумнало, че 70% от повредите по екрана са при изпускане и тръгват да се подобряват в тази насока до идването на GG5 която вече и дават да издържи падане от 1,6 метра, но не се споменава на каква повърхност ...иначе другото им твърдение е "prevent cracks in up to 80% of falls onto extremely hard surfaces at the height of 1 meter." .... повече има и тук ...Та в тази връзка разликата между 3 и 5 е само в тази защита от изпускания и като защита от надраскване няма разлика, а редполагам нея имаш предвид ... Бонус е и че с всяка версия става по тънка и лека горилата, което си е от значение.
Цитирай
#71

списък с 7 ПЛЮС неща, които трябва да знаете за Nokia 7 Plus:  

 
Цитирай
#72

Ако някой иска да си смени подредбата на бутоните, може да пробва описаното в тази тема от XDA форума. Внимавайте със синтаксиса на командата, че някои са си докарали главоболия, заради грешното и изписване. Нямам го все още телефона за да го пробвам лично, но много ми допада към момента и чакам съвсем да умре сегашният ми LG G4 и смятам да взема нокията.

Motorola Defy --> Samsung Galaxy Nexus -- > LG G2 D802 --> LG G4 H815 / 4CORE Fix --> LG V30 H930
Цитирай
#73

Здравйте, да попитам има ли начин да направя wallpaper-а статичен? Т.е. когато превъртам екраните изображението да не се мести!

Sony Xperia P 2.3.7
Цитирай
#74

Има ли вариант като избирам тапет да ми побере цялата снимка защото ми създава някакъв зуум на снимката при избор на тапет и не мога да я сложа цялата за тапет а само част от нея. Преди много години като бях със Самсунг Гранд Нео имах такъв проблем
Цитирай
#75

(2018-06-07, 12:04:01)bodonance написа:  Ако нямаше разлика дали щеше да носи името 5 вместо 3? Има си разлики и за да ги изкажа ще почна малко от далеч ... Gorila Glass (GG) 1 беше дебела 1,5 мм и предлагаше някаква защита от надраскване и олеофобично покритие за минимизиране на отпечатаците ... GG2 предлага същото, но вече с 20% по тънка и вече издържа и 50кг натиск ...GG3 дойде с Native Damage Resistance (NDR) technology и защита от 35% от драскотините по екрана ... Тук въпросът който назрява е какво правим с останалите 65% от драскотините ... ама това е друга тема. Последва GG4 при която на някой му е хрумнало, че 70% от повредите по екрана са при изпускане и тръгват да се подобряват в тази насока до идването на GG5 която вече и дават да издържи падане от 1,6 метра, но не се споменава на каква повърхност ...иначе другото им твърдение е "prevent cracks in up to 80% of falls onto extremely hard surfaces at the height of 1 meter." .... повече има и тук ...Та в тази връзка разликата между 3 и 5 е само в тази защита от изпускания и като защита от надраскване няма разлика, а редполагам нея имаш предвид ... Бонус е и че с всяка версия става по тънка и лека горилата, което си е от значение.

След като се драскат на едно и също ниво всичките, то тия разлики се отразяват в друго, но не и в един от най-съществените аспекти, правилно си ме разбрал - надраскването. Иначе с годините станаха по-здравни на изпускане, някои даже учудващо здрави, но тук играе вече и сглобката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)