Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] HTC DESIRE 828
#1

Здравейте!
След неуспешно инсталиране на къстъм ром, телефона влезе в буутлоудъра, и няма оправия, качвам снимка, и много бих се радвал, ако някой успее да ми помогне..
Опитвах с всевъзможни програми на PC-то, но без ефект, в повечето случаи дори не го намира като устройство ... [Изображение: 11df200573ad08d8bac884684d24756d.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Самото инсталиране на къстъм ром по никакъв начин не засяга (дори и не може) буутлоудъра.
Който всъщност би трябвало да ти е UNLOCKED, а не LOCKED, както е на снимката.

Поне в Recovery не можеш ли да влезеш?
Какъв къстъм ром инсталираш?
Дай повече информация!
Цитирай
#3

(2018-06-08, 17:19:51)bobytsekov написа:  Самото инсталиране на къстъм ром по никакъв начин не засяга (дори и не може) буутлоудъра.
Който всъщност би трябвало да ти е UNLOCKED, а не LOCKED, както е на снимката.

Поне в Recovery не можеш ли да влезеш?
Какъв къстъм ром инсталираш?
Дай повече информация!
Като дам на рековъри, ми отваря черен екран, с червен триъгълник..
Неуспешната инсталация след която ми се сбъгяса устройството е Убунту...
А относно къстъма, опитвам го с фабричния 5.1,но без ефект...
До тук успявам да вляза в даунлоуд менюто, но какъвто и 2preimg да използвам, ефекта е FAILED...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Ииии, дори и от тук пак нищо... [Изображение: c27f7e24fb63bad1276acec85f5af611.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

А сега накъде? [Изображение: d174c126ce4dcf129706bfe7030485a7.jpg]

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

(2018-06-10, 06:01:43)AloneCrew написа:  Като дам на рековъри, ми отваря черен екран, с червен триъгълник..

На recovery ти дава този триъгълник, защото си със стоковото recovery.


(2018-06-10, 06:01:43)AloneCrew написа:  А относно къстъма, опитвам го с фабричния 5.1,но без ефект...

Тук не разбирам какво точно правиш - какъв е този къстъм, който е фабричен?


Накратко казано - за да инсталираш къстъм ром, първо трябва да отключиш bootloader-а, за да можеш да инсталираш къстъм recovery, за да можеш с него да инсталираш .zip-а с рома. Всичко това при теб липсва - нито ти е отключен bootloader-а, нито имаш къстъм recovery.


Това, което можеш да направиш, е от recovery да избереш wipe data/factory reset и да се надяваш телефонът да тръгне.
Или да намериш отнякъде RUU...
Цитирай
#5

Опитах с wipe, clear и прочее, но не става...
За RUU изисква ли ми отключен буутлоудър, или?
(2018-06-11, 08:49:20)bobytsekov написа:  На recovery ти дава този триъгълник, защото си със стоковото recovery.



Тук не разбирам какво точно правиш - какъв е този къстъм, който е фабричен?


Накратко казано - за да инсталираш къстъм ром, първо трябва да отключиш bootloader-а, за да можеш да инсталираш къстъм recovery, за да можеш с него да инсталираш .zip-а с рома. Всичко това при теб липсва - нито ти е отключен bootloader-а, нито имаш къстъм recovery.


Това, което можеш да направиш, е от recovery да избереш wipe data/factory reset и да се надяваш телефонът да тръгне.
Или да намериш отнякъде RUU...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

(2018-06-11, 10:53:01)AloneCrew написа:  За RUU изисква ли ми отключен буутлоудър, или?

Не, не изисква. Но ти първо намери такова, пък после е лесно.

Задължително RUU трябва да отговаря на твоите CID и MID.
Цитирай
#7

Преименуване, нещо?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Твоят CID е HTC__O34, това се вижда от буутлоудъра. Едва ли ще има много варианти на MID - зависи колко версии има за съответния регион (например с една или две сим карти), затова обръщай внимание най-вече на CID, но имай и едно наум за MID.
Относно тях не става дума за преименуване. Те са заложени в самото RUU и ако не съответстват на тези в твоя телефон, просто RUU няма да се инсталира. Това е от съображения за сигурност - няма как да инсталираш несъвместим софтуер.
Цитирай
#9

(2018-06-11, 11:28:32)bobytsekov написа:  Твоят CID е HTC__O34, това се вижда от буутлоудъра. Едва ли ще има много варианти на MID - зависи колко версии има за съответния регион (например с една или две сим карти), затова обръщай внимание най-вече на CID, но имай и едно наум за MID.
Относно тях не става дума за преименуване. Те са заложени в самото RUU и ако не съответстват на тези в твоя телефон, просто RUU няма да се инсталира. Това е от съображения за сигурност - няма как да инсталираш несъвместим софтуер.
Ще кажеш, че едносимовият вариант на 828 не съществува...
Нищо за него

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Иначе загубата дойде от там, че исках да го флашна до убунту, флашнах го през някакво приложение, след което ми поиска рестарт, рестартирах го, и се срина...

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)