Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с флашване на стоков ром
#1

Здравейте. Имам проблем с моето SM-G920F, но първо малко предистория. До преди няколко дни телефона си вървеше супер, но му "падна" батерията и се изключи. След като го включих в зарядното и го стартирах ми изписа,че трябва да въведа някакъв пук код и, че не може да се свърже към мрежа..... (беше много странно понеже телефона не е заключен към оператор и никога съм нямал проблеми). Опитах с друга сим карта, но се случи същото. Направих фабрична настройка, но отново без резултат. Прочетох из форумите, че уж се е заключил и може да се оправи с (z3x samsung tool pro). Опитах се, но програмата изписа, че трябва да направя downgrade,понеже модема ми е нов... (бях със стоков андроид 7.0 и с руут, ако има значение).  Опитах се да го върна към 6.0 или 5.1 през Odin, но както може би някои се досещат вече се случи "брик" Lol . Телефона остана до download mode. В момента се разпознава от Odin, но когато се опитам да флашна какъвто и  да е firmware ми дава boot.bin fail или при някои cm.bin fail. Опитал съм firmware както с 1 файл така и с 4 файла (както бяха писали колегите от една подобна тема в този форум), но няма резултат. Успях да буутна само един twrp, на всичко друго дава посочените по-горе fail-ове. Опитвал съм с различни версии на Odin както и на различни компютри... Bu  Ако някой има съвети ще се радвам да ги сподели.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
Аксесоари
#2

Можеш да върнеш само към определена версия на 6.0.1, не към всяка. Тази версия може да се върне:
Download S6 6.0.1
По-стара не можеш да върнеш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#3

(2018-06-18, 11:15:28)ivan_vylka написа:  Можеш да върнеш само към определена версия на 6.0.1, не към всяка. Тази версия може да се върне:
Download S6 6.0.1
По-стара не можеш да върнеш.

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/005> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/005> File analysis..
<ID:0/005> Total Binary size: 4840 M
<ID:0/005> SetupConnection..
<ID:0/005> Initialzation..
<ID:0/005> Set PIT file..
<ID:0/005> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/005> Get PIT for mapping..
<ID:0/005> Firmware update start..
<ID:0/005> NAND Write Start!! 
<ID:0/005> SingleDownload.
<ID:0/005> sboot.bin
<ID:0/005> FAIL!
<ID:0/005> 
<ID:0/005> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Пак стига до тук Grater  . В момента не държа толкова на това коя версия ще бъде, просто искам да стартира  Big Grin . Забравих да спомена, че опитах и с smart switch, но ми изписва, че телефона не се поддържа.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#4

Какъв е “номера на компилацията” във менюто на телефона? Намира се във информация за софтуера в настройките.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#5

(2018-06-18, 12:51:43)ivan_vylka написа:  Какъв е “номера на компилацията” във менюто на телефона? Намира се във информация за софтуера в настройките.
 В момента телефона стига само до логото и няма как да го видя. Smile При опит за флашване (на може би около 10 различни) firmware ми дава грешката от горния пост или грешка в cm.bin.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#6

Ааа, да, вярно, че беше в това положение. Нали зареждаш и четирите файла от фърмуера, който ти дадох? И със последната версия на Odin ли си?

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#7

(2018-06-18, 13:13:28)ivan_vylka написа:  Ааа, да, вярно, че беше в това положение. Нали зареждаш и четирите файла от фърмуера, който ти дадох? И със последната версия на Odin ли си?

Да зареждам и четирите файла. Версията ми на один е 3.13 опитах и с 3.12.

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#8

А ти всъщност рестартираш ли телефона след всеки неуспешен опит за флаш? Ако не го рестартираш, а си стои постоянно в Download Mode и пробваш отново и отново, няма да тръгне колкото и пъти да го флашваш.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#9

(2018-06-18, 13:56:54)ivan_vylka написа:  А ти всъщност рестартираш ли телефона след всеки неуспешен опит за флаш? Ако не го рестартираш, а си стои постоянно в Download Mode и пробваш отново и отново, няма да тръгне колкото и пъти да го флашваш.

На всеки опит рестартирам телефона и Odin също.

По някакъв начин който така и не разбрах, успях да го стартирам с 6.0.1. В момента имам друг проблем. Телефона няма imei и baseband. Някой има ли предложение как може да си ги върна? Lol

Samsung Galaxy S6 SM-G920F
Цитирай
#10

Имах същия проблем! Проблема се реши като смених кабела Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)