Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на заключен телефон за работа с други оператори - Xperia M2
#1
Exclamation 

Така, ами дойде телефон който е заключен и работи само с "O2" мрежи.

Опитах: Флашване на фърмуер за България(след това за централна Европа) после бучнах сим карта за да ми изкочи прозорче в което трябва да въведа така търсения пин за да се отключи и да работи с кой да е оператор.. Но такова нещо не се случва. След това въведох 
Код:
*#*#7378423#*#*
за да проверя дали въобще може да се отключи,  та видях, че има 3 опита, а принципно са 5, значи някой се е пробвал!

Следващият вариант беше да набера USSD код в който се съдържа и пин-а за отключване, но уви и това не проработи:


Код:
#7465625*638*CODE#

 #pw+CODE+1#
 
#0111*CODE#
Та след няколко стотин безполезни сайта разбрах, че парчето код дето заключва устройството за работа с един оператор се намира в отделен NVRAM чип, та флашване на какъвто и да е фърмъуер няма да помогне, даже и къстъм ром.

Нямам никакви JTAG инструменти за да опитам хардуерния начин.. В китай така правели. Но това беше за HTC, а при сонитата не знам дали заключването е хардуер(на отделен чип) но явно е, щом флашване не помага.

А и ако някой може да ми даде едно рамо за софтуер който генерира пин за отключване чрез даден имей, ще съм благодарен.

Отдавна не само операторите дават тези кодове, има стотина неофициални услуги онлайн, и някак са намерили алгоритъм който генерира тези кодове. Всичко което аз намирам е остарял софтуер за стари устройства.
Цитирай
Аксесоари
#2

пробвал ли си през техният сайт да го отключиш
Цитирай
#3

(2018-07-05, 12:09:25)geleto74 написа:  пробвал ли си през техният сайт да го отключиш

Ако говориш за сайта на сони, те дават само OEM кодове за отключване на bootloader.

Иначе в сайта на "О2" искат да си техен абонат и номера на О2 карта..
Цитирай
#4

Ebay пълно е с услуги. Отключването няма да е скъпо. Безплатните варианти отпаднаха отдавна за всеобщо съжаление Sad


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Цитирай
#5

Въпроса е, че е опитвано да се отключи видях брояча, човека в друг сервиз го е носил. Е тези услуги много има.. Дори да ми дадът кода, аз няма как да го въведа защото по всички възможни начини опитах няма как да го въведа. Ако софтуерния вариант отпадне..

Може да припоя друг чип от телефон на части или да взема jtag кутия с коетооо.. става по-сложно, ама не знам дали си струва..

Първо трябва да се уверя дали заключването е хардуерно и да видя къде е записана тази информация. С айфоните просто си сменяш четеца щото чипчето е там..
Цитирай
#6

В други теми за марката също е коментиран този казус, както и това, че със смяна на софтуер отключване към оператор не става. Ти си го разбрал вече така или иначе.
Обърни се към сервиз, който се занимава с отключване на устройства по номера на ИМЕЙ-я на мобилното устройство и които са заключени към друг оператор, обясни им всичко около информацията с предишни опити за отключване и чуждия оператор споменат от теб и ще те ориентират в ситуацията с невъзможност или възможност и цена.
Ако разбира се държиш самостоятелно да се справиш, предложенията по-горе бяха описани.

Ето и същото запитване от друг потребител:
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1434827

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#7

Така, значи подсказаха ми, че след като телефона дори не разпознава сим картата може да е хардуерен проблем. А телефона се рестартирва защото има прожина която дава сигнал, че е поставена карта(а не защото картата е разпозната). Ще сменя четеца и ще пробвам пак!

Намерих прилични онлайн услуги за получаване на код генериран от IMEI и при успех ще пусна ъпдейт по темата!
[-] 1 потребител изказва благодарност на script kid за това мнение:
  • GH0STFACE
Цитирай
#8

Едно от пинчетата на слота за сим картата беше счупено и не я прочиташе въобще, днес го смених и всичко е окей!
Но да ми се предостави кода, услугата от трета страна ще ми струва 26долара(43лв).
Цитирай
#9

ДокторСим ми пратиха кода, всичко си работи!
[-] 2 потребители изказват благодарност на script kid за това мнение:
  • GH0STFACE, Topper
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)