Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

[Изображение: 28158_dims.jpg]

LG G7 ThinQ залага на чипсет Snapdragon 845, който е комбиниран с 4GB LPDDR4x RAM и 64GB UFS 2.1 разширяема памет, но ще бъде налична и версия G7+ ThinQ, която ще предложи 6GB RAM и 128GB памет за файлове. Преди дни компанията разкри, че смартфонът включва нов 6.1” QHD+ (3120 x 1440) дисплей със съотношение 19.5:9 и долна рамка, която е почти с 50% по-тясна спрямо тази в G6. Дисплеят предлага и нова технология, която му позволява да осигури яркост от 1000 нита за добра видимост и под ярка дневна светлина. Панелът е изрязан, но потребителите могат да активират функция, която скрива изрязаното с лента (в черно или в цвят по избор). LG G7 ThinQ предлага двойна основна камера с резолюция 16МР, която комбинира широкоъгълна (F1.9 / 107°) и стандартна (F1.6 / 71° / OIS) оптика, а за селфита има 8MP (F1.9 / 80°) камера. Камерата има и специален режим за снимане на тъмно, който комбинира 4 пиксела в един за получаване на по-ясни и детайлни кадри с резолюция 4МР. Телефонът отново предлага сензор за отпечатъци върху задния панел, а батерията с капацитет 3000mAh може да се зарежда и безжично. Устройството, което е водоустойчиво, работи с Android Oreo и ще се предлага в черно, синьо, сиво и розово. LG G7 ThinQ ще зарадва феновете на мултимедията, защото отново предлага Hi-Fi Quad DAC за подобрено възпроизвеждане на звук, а освен това запазва стандартния жак за слушалки. В модела дебютира и технологията Boombox Speaker, която ползва вътрешното пространство на корпуса като резонансна кухина за увеличаване на възпроизвежданите ниски честоти – според компанията басите са два пъти повече спрямо стандартните говорители в телефоните. Ако поставите телефона върху твърда повърхност или кутия, ще можете да получите дори още по-силен ефект. LG G7 ThinQ предлага и DTS:X за виртуален 3D звук с до 7.1 канала. Телефонът има бутон с Google Assistant.
http://www.telenor.bg/bg/private/device/...g-g7-thinq
Коментирайте тук всичко свързано с телефона.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари
#2

Стартова цена в Теленор поне 1600 лв... това казва моят хвърлен боб. G6 беше 1400, тези цени са абсурдни, но тази година G7 държи високата си цена и в USA и навсякъде се оплакват. Иначе най-сетне предната камера е така добра, както и задните. И апаратът е красив въпреки ноч-а, реално няма особени недостатъци освен цената - всичко друго му е на ниво.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

Вече се появи на 1499 лв. в Ем*г

                                                                    
Цитирай
#4

Цената си му е бомба в теленор. С план 32лв на месец телефона е 999лв, респективно с план 25лв е 1049лв. и мисля, че определено си заслужава.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#5

Цената е по-добра от на S8 Plus в Теленор дори и определено си заслужава, но аз ще чакам да видя V40.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Слаба му е батерията. Ако беше 4000 mah щеше да е друго.
Цитирай
#7

И аз първоначално така мислех, но по ревютата има добър СоТ.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#8

По първите ревюта се оплакваха от слаба батерия, но ревю апаратите са били с предварителен софтуер. Сега е финален и навсякъде казват, че си държи отлично. Много неща имат отношение към батерията и ако са изпълнени кадърно 3000 мач са съвсем достатъчни за да изкара ден активно ползване. Снап 845 и управлението му също явно са доста енергоефективни съдейки и по другите марки телефони с този процесор.
Апаратът си е готин, дисплеят явно е много добър, камерата на светло също, звукът е най-добрият май в телефон към днешна дата и на слушалки и на говорител - има всичко нужно за да е успешен.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#9

(2018-06-28, 21:13:54)stenlius написа:  Стартова цена в Теленор поне 1600 лв... това казва моят хвърлен боб. G6 беше 1400, тези цени са абсурдни, но тази година G7 държи високата си цена и в USA и навсякъде се оплакват. Иначе най-сетне предната камера е така добра, както и задните. И апаратът е красив въпреки ноч-а, реално няма особени недостатъци освен цената - всичко друго му е на ниво.

Множко са парите, но уви - тенденцията през последните две години. Като погледнеш V30 колко бавно поевтиня...

Камерата е добра при LG от G2 насам. Смотана беше предната при някои модели. На G7 и батерията е странно решение.

Точно заради американския пазар се появи V35 - подобреният G7.
Цитирай
#10

Вече от около месец съм притежател на LG G7 ThinQ и съм много доволен. Батерията държи при нормална употреба два дни няма забиване няма такива неща.
[-] 2 потребители изказват благодарност на venci v за това мнение:
  • mrjackal, stenlius
Цитирай
#11

(2018-07-03, 18:12:34)venci v написа:  Вече от около месец съм притежател на LG G7 ThinQ и съм много доволен. Батерията държи при нормална употре*а два дни няма забиване няма такива неща.

Честито колега!
А може ли да гласуваш и в анкетата https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93987
Важно е за отварянето на раздел за G7.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Много се колебая Между G7 и Mi8. Доста труден избор е, и двата много ми харесват, но не съм сигурен кой си заслужава повече.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#13

G7 си заслужава повече /зависи от цената разбира се, ако тя ти е фактор/ е по-добър в почти всяко едно отношение от Mi8 - единствено може би батерията ще е по-добре на ксиаомито след като оптимизират софтуера. Всичко друго - звук, камери, дисплей, запис на звук е по-добро при G7.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#14

Камерата не знам дали е по-добра. Да, с бленда 1.6 е, а Ми8 с 1.8, но на Г7 размера на пикселие е 1микрон, а на Ми8 1.4.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#15

Не се гледа само размера на пикселите , има и други много важни фактори.
Дори да е с по-малък размер на пиксела и следователно по-гъста матрица, това се компенсира с по-високата резолюция, както и с по-широката бленда в G7.
И софтуерът също знаем,че при LG е доста изпипан.
Цитирай
#16

Повечето пиксели всъщност не са повече от на предишните LG G и V телефони с изключение на G6. По-отворената бленда не може да компенсира по-малките пиксели от на V20/V10 и G5/G4.
Това е от ревюто на gsmarena:
Unfortunately, the photos are not on par with what we used to get on previous V and G phones. No matter if it's Auto or AI Cam, or even Manual, those are the kind of samples you'd get. And while the photos are very good, flagship-grade is what they aren't.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#17

Говоря за сравнение с Mi8, който е с 12 мегапиксела срещу двойна 16-ка при G7 TQ.
Цитирай
#18

Аха, ясно, въобще не погледнах горния пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#19

И все пак ме съмнява, че не са “on par” с предните G и V серии. Или поне като гледам снимките по форумите мисля, че се справя страхотно. Например сравнено с P20 Pro в дневните снимки разликите са наистина минимални и като цяло се забелязват само при кроп на снимката.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#20

Въпросът е цялостният експириънс от камерите - на 100% кроп нищо телефонно не изглежда много добре, но и защо ще ги гледаш толкова увеличени...
А точно там LG са добри. Интерфейсът им е добър, резултатите са им добри, ръчният режим е най-добрият, фокусът, автото - вдигаш, снимаш и готово. А широкоъгълната камера малко хора осъзнават колко готино нещо е.
Силно се съмнявам, че ще снима по-зле от V30, който от своя страна е много добър и на светло и на тъмно. В ревюто на GSMarena има няколко снимки, които както и те казват поради някаква причина ги е подминал софтуерния процесинг - вижте ги тях. Автото на LG има зададени сцени и ги променя по собствено усмотрение както реши, а с първите фърмуери рядко е оптималното. Важно е на ръчен режим какво ще извади - там е показателно за качеството на оптика/сензор.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#21

Като портнат Gcam снимките ще са на топ ниво.
Цитирай
#22

Както всички други устройства, така и LG G7 ThinQ,  също бе подложен на тест за издръжливост за да се разбере какво може да очакваме от устройството по време на реална употреба. Да не забравяме, че то е направено според военния стандарт MIL-STD 810G и има защита срещу вода IP68.


 
Цитирай
#23

Знаете ли къде в София го има изложен телефона и да може да се разцъка. Мисля да си го взема, но искам да видя как ми седи на ръката. Благодаря предварително!

LG G7 ThinQ Black
Samsung Galaxy S7 Edge Coral, Sony™ Xperia Z3 Black D6603, LG G2 32GB WhiteGalaxy Nexus; HTC Desire HD;
Цитирай
#24

(2018-07-12, 10:49:43)Windowmaker написа:  Знаете ли къде в София го има изложен телефона и да може да се разцъка. Мисля да си го взема, но искам да видя как ми седи на ръката. Благодаря предварително!

Ако си на теленор, звъниш на 123 и ще ти кажат къде го има.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

(2018-07-12, 10:49:43)Windowmaker написа:  Знаете ли къде в София го има изложен телефона и да може да се разцъка. Мисля да си го взема, но искам да видя как ми седи на ръката. Благодаря предварително!
В The Mall на Цариградско го имаше миналата седмица - доста е приятен в ръката и се усеща като по-малък телефон.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)