Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 4.43
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията на Samsung Galaxy Note 9 - живот и оптимизации, има ли нужда?
#1

Батерията се явява голям ъпгрейд от предишния модел. Доволни ли сте?
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията е ОК! Кратко, ама категорично Wink

 Казвам го като човек, който много държи на тази особеност в телефона.
Всички сме с нови телефони и ще трябва да мине едно известно време да ги позаредим и разредим няколко пъти. 
Като знаете след Note 7 от самсунг доста посвалиха капацитета на батериите си във всички последващи топ модели. 

Лично съм имал S8-S9-Note 8 и мога да заявя, че най слабото им място беше именно там.
Поради тази причина между тези 3 модела си взимах на 2 пъти Mate 10 Pro. Teлефон с 4000ма/ч батерия.
Чийто живот и в стендбай и като сот ме удовлетворяваше напълно. При него 2 дена се изкарват със смесен употреба

Е време беше и Самсунг се вслушаха в потребителите, престрашиха  се (да не стане като Нот 7)  и направиха нещо равностойно на конкуренцията - флагман с 4К батерия

Моят Нот е след едно зареждане. Като още с фабричният заряд от 70% ми направи добро впечатление - ъпдейти, синхронизации, акунти, а бе всичко като за нов тел. Направих 5ч сот докато падна на 15%
Като пак повтарям почти през цялото време и в бекграунда се извършваха доста процеси. Имейли на 15 мин, вързка с блуутут часовник, гугъл апс, самсунг апс, мина и един системен ъпдейт от 270МБ

Днес  тествах за кратко Мейт 10про и Нот 9  за време на дисплей - СОТ. Настроих ги на една и съща резолюция - FHD - 2200x 1080 - това е максимума на Хуавея. ( Самсунга има още, на който му трябва)
Яркостта я сложих ръчно на 50%, като трябва да кажа, че така този на  Нот 9 е очевидно по-ярък. Да се знае, че на Нот 9 е и с 0.4 инча по голям дисплея.

Пуснах клипове в туба и на всеки 10 мин засичах процентите.
Абсолютно еднакво падаха - по 2% на всеки 10 мин, като в нота има и сим, а в мейта не

За 40 мин СОТ:
 Мейт 10 от 70% падна на 62%
 Нот 9 от 92% падна на 84%

Не мога да съм недоволен. Като гледам и в стендбай си е ок. Система андроид и ОС андроид са овладяни и и си стоят кротичко на по 2-3% за вече 12 след зареждането

По- късно ще има и скрийн шоти от цялостното представяне на телефона - при смесена употреба. Сот и стендбай
Цитирай
#3

Никой нищо...само аз ли го имам телефона
Айде един скрийншот от мен след първото зареждане


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#4

Система Android, както и OC Android необичайно много са дръпнали от батерията.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#5

Е само на едното е много и стана така на 2-я ден. По- горе писах, че е на 3% и така беше. Някоя синхронизация сигурно заби
Цитирай
#6

3 ти ден - 50% Това след първото зареждане. Иначе го купих на 58% и 5-6 часа нон стоп инсталации,ъпдейти,видео,аудио - разглеждах и пробвах Smile Докато сваля на 15 %. Май бива батерията.

HTC Desire;Samsung Galaxy Note 4,Samsung Galaxy Note 9,Galaxy Tab S7+,Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай
#7

Чак толкоз, какво го правиш тоя тел
В изцяло 4г среда при мен драстично спадат резултатите. Наполовина спрямо горният шот дето качих.
5ч сот, ама в рамките на 24 часа, като остават още някакви 25-30% . Демек отново 2 дена не може да се изкарат с един заряд
Цитирай
#8

Не вярвам да очаквате чудеса с батерията като се има в предвид големината на дисплея, разделителната способност и всички приложения, които си стоят във фонов режим. На мен един пълен ден ми е напълно достатъчен при това нищо не се изключва от телефона.
[-] 1 потребител изказва благодарност на cayman911 за това мнение:
  • gogaresko
Цитирай
#9

За мен е идеална батерията само с три зареждания..


Прикачени файлове Миниатюри
   

HTC Desire™ HD, HTC Sensation™ XE, Samsung Galaxy Note III and IV and IX, S7 Edge and S8+, Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#10

(2018-08-30, 18:28:54)jvspasov написа:  За мен е идеална батерията само с три зареждания..

Какво идеално виждаш? Час и половина дисплей, почти два дни standby, а заряда на батерията е 44%. Това бижу не го ползваш. Дори и нет-а си му спрял.

1916 
Цитирай
#11

Едно време Нот 4 с Кит Кат правеше подобни резултати, дано си остане поне така батерията на девятката със следващите версии на андроид.
Цитирай
#12

(2018-08-30, 21:17:30)milss написа:  Какво идеално виждаш? Час и половина дисплей, почти два дни standby, а заряда на батерията е 44%. Това бижу не го ползваш. Дори и нет-а си му спрял.

Не съм ти снимал другия екран от ползването, не смятам че имаш нужда да го виждаш но телефона се ползва точно като фаблет! А батерията е каквато трябва да е за този модел.

HTC Desire™ HD, HTC Sensation™ XE, Samsung Galaxy Note III and IV and IX, S7 Edge and S8+, Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#13

[Изображение: 40355768_1896767353733067_23354633800195...e=5BFA7370]

Второ зареждане на батерията, последните 80 минути са гледане на филм през Wifi. 80% осветеност на екрана, AOD - ON
Цитирай
#14

(2018-08-30, 21:47:39)jvspasov написа:  Не съм ти снимал другия екран от ползването, не смятам че имаш нужда да го виждаш но телефона се ползва точно като фаблет! А батерията е каквато трябва да е за този модел.

Виж сега. Първо-не разбрах за "другия екран", но това което си показал е достатъчно. Второ-според мен не е ползван като фаблет както казваш, но телефона си е твой. Трето-наистина батерията е чудесна, но това го разбрах от скрийншотовете на @madboy128 и @rumo.

1916 
Цитирай
#15

Нещо не съм доволен аз. S8+а ми държеше повече. След нормална употреба, като го включа в тока беше на по 20ина 30 процента, ноута почти всяка вечер плаче "на 15% съм" ...
Цитирай
#16

Не знам как го ползвате този ноут, стария ноут 3 го зареждах по 3-4 пъти на ден ( вярно, на 4 години беше )
този при същото ползване ме изкарва 24 часа. Спокойно си прави 6 часа екран, а ако изчакам батерията да падне примерно до 1% вероятно ще изкара поне 6.5 - 7 часа.

Пример - в момента часа е 22:25, изключил съм го от зарядното сутринта в 7:00 и батерията е на 54% Екрана го ползвам между 50 и 80% осветеност. С Включен AOD e.

[Изображение: 40560306_10216430287337972_4193253747352...e=5BF28A9D]
Цитирай
#17

Екрана на авто или ръчен режим го държиш?
Цитирай
#18

На ръчен режим, на авто все ми седи тъмен за мен, работя на място с доста луминисцентно осветление.
[-] 1 потребител изказва благодарност на madboy128 за това мнение:
  • danilov
Цитирай
#19

Стария нот 3 си хапваме до обяд или до към 14.00 батерията.9та е друга бира,имейл и,видео,HBO Go с една дума тормоз + 2сим карти и е на 30% около 20.00ч.Доволен и щастлив Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Nот 3 64gb --> Samsung Nот 9 128gb
Цитирай
#20

И аз мога да кажа, че 9-ката ми надмина очакванията от към батерия, от към производителност беше ясно, че е добре.
Цитирай
#21

Цялото потребление на графиката е на 4Г. Само браузър, ютуб, фейс.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

За мен тези резултати не са за хвалене. Когато имах Note 8, преди ъпдейта до Орео, батерията ми държеше доста повече, от това, което виждам сега при Note 9. А беше 3300 mAh, срещу сегашните 4000 mAh. Тогава за 4 часа екран ми беше на 50% батерията. Вие сега се хвалите с 4,5 часа и 30% батерия. Май Ореото хич не се разбира с който и да е Самсунг, съдейки по резултатите при S8/S9/Note8/Note9.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#23

За сравнени със старата ми нот четворка за мене си е направо хвалба.

Много зависи също как се прави 5 часа екран, ако гледам два филма например със стабилно wi-fi, или цял ден на мобилни данни само браузър, ютуб и фейс. Има разлика!
Цитирай
#24

Аз на моя Нот 8 само с юТуб изкарвам 4 до 5 часа екран. Ако гледам филми през например MXPlayer изкарвам до 7 часа екран. Всяко приложение има различна консумация и затова много зависи как се използва телефона.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#25

Между другото като каза MXPlayer, аз така минах отгоре му на моя G4. Всеки ден яко филми + зарядно. Накрая буквално батерията падаше с процент на минута докато работеше екрана ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)