Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MI SMART HOME
#1

Здравейте, виждам че все повече хора ползват продукти на Xiaomi които са част от екосистемата Mi HOME. Тъй като не успях да открия подобна тема, ми се иска в тази да обсъждаме всички нови продукти както и проблеми на които сме се натъквали ползвайки смарт хоум устройствата на Xiaomi.

Това с което разполагам аз към момента + лична оценка на съответният продукт:
1.Mi Bedside LAMP 8/10 (като цяло чудесен продукт свалям оценката само и единствено заради твърде високата цена)
2.Mi air Purifier 9/10 (тук нямам забележки, но реално ще преценя как работи зимно време когато прозорците в апаратамента ще са почти целодневно затворени)
3.MI Gateway 2    6/10 (реално почти неизползваем продукт защото почти всичко е на китайски но пък това е гръбнака на цялата MI екосистема което го прави абсолютно задължителен)
4.Mi Thermostat 9/10 (Страхотен термо-влагометър ...датчика е дори твърде чувствителен)
5.MI Magic Cube 6/10 ( Готин и доста футуристичен контролер за повечето устройства, но за съжаление не работи толкова добре... трябва да го ползвате задължително на гладка повърхност отделно прецизна настройка примерно на brightness-а на лампа е почти невъзможен чрез него.)

Кубчето май ще ползвам все по-рядко защото се оборудвах и с Google Home MINI които  с изненада установих, че от съвсем скоро поддържа и част от  Mi Home устройствата. За сега чрез него мога да управлявам
1.Mi Bedside LAMP
2.Mi air Purifier ...
Сега обмислям покупката на малко смарт крушки, иматели наблюдения кои да избера Yeelight или тези на Philips?

Също така все още ли ползвате за регион China-а или вече повечето устройства са съвместими с регион Европа?
ps. Имаме и нов ъпдейт на Mi Home App-а, но за сега освен промени в интерфейса друго не съм открил като нововъведения...
[-] 3 потребители изказват благодарност на Stormrage за това мнение:
  • milenvn, slavkov, suffer
Цитирай
Аксесоари
#2

Ползвяам крушките на Филипс, защото бяха по-евтини. Дотук за няколко месеца имам 2 забележки:
1. не може да се шерва групата крушки към друг юзър - може отделните крушки, но не може групата.
2. Най-ниското ниво на яркост е доста високо - полилей с 3 крушки в 20 кв. м. стая я държи доста осветена когато са намалени на минимум, дори на топла светлина

Ползвам регион Китай, не съм сменял не виждам и смисъл, повечето неща ми работят и няма грижи. Не работеха таймерите на смарт контактите /zigbee са/, не съм тествал с новите версии на Mi Home дали има промяна в тази насока.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#3

(2018-08-14, 17:30:07)Stormrage написа:  3.MI Gateway 2    6/10 (реално почти неизползваем продукт защото почти всичко е на китайски но пък това е гръбнака на цялата MI екосистема което го прави абсолютно задължителен)

При мен всичко е на английски,радиото е супер имам радиа от целия свят дори и няколко български (става с корекция на DNS ),лампата също  върши страхотна работа!D

(2018-08-14, 18:13:19)stenlius написа:   Не работеха таймерите на смарт контактите /zigbee са/, не съм тествал с новите версии на Mi Home дали има промяна в тази насока.

Таймерите на wi fi контактите работят перфектно.При  zigbee има проблем с часовата разлика, работят но трябва да се съобразиш с часовата разлика в Китай тоест (GTM+8)
Цитирай
#4

Всичко, което имаме вкъщи работи само на Mainland China Регион


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#5

(2018-08-14, 20:14:46)user32 написа:  Таймерите на wi fi контактите работят перфектно.При  zigbee има проблем с часовата разлика, работят но трябва да се съобразиш с часовата разлика в Китай тоест (GTM+8)

Пардон, не таймерите, а countdown не работеше - стига до края и нищо не се случва.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#6
Big Grin 

(2018-08-14, 20:36:33)stenlius написа:  Пардон, не таймерите, а countdown не работеше - стига до края и нищо не се случва.

Работи!Smile "САМО"Smile трябва да минеш на китайско време!(трябва да смениш часовата зона на +8 на телефона и бачка).
[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • stenlius
Цитирай
#7

Днес ми пристигнаха крушките Philips ZhiRui 4 броя... Но съм леко разочарован... Първо страшно трудно се закачиха към Gateway постоянно ми изписваше да ги доближа до рутера и т.н. но по-лошото е, че че не мога да ги контролирам през Google Home... Sad Дано вбъдеще го коригират това... Някой знае ли дали Yelight крушките имат същия проблем?
Цитирай
#8

Не, няма никакъв проблем. Имам Yeelight и работи перфектно с Google home mini и със MI Smart Home.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

И аз потвърждавам работят много добре с mi home и всичките джаджи на xiaomi. За google home нищо не мога да кажа,не го ползвам.
Цитирай
#10

Значи съм се прецакал... Трябваше да взема Yeelight-а...
Philips-а се разпозна от Mi Home-а , но не виждам крушките в Google Home-а и реално не мога да ги управлявам през асистента въпреки, че акаунта Mi Home ми е linked с този в Google Home...
Поне Air Purifier-а и нощната лампа работят коректно с google home Sad

BTW Относно Google Home някой ако има готини скриптове за управление на PC -то ще се радвам да ги сподели... Аз само включването и изключването за сега съм настроил:
За включването ползвам IFFT>>>pushbulet>>>Smartphone>>>Automagic WOL
За изключването IFFT>>>pushbulet>>>Push2run>>>script

Доста яко се получава примерно като навържеш повечко неща в scene...
Примерно с команда I'm Home асистена включва пречиствателя, лампата, компютъра след което ми прочита всички задачи и reminder-и за деня и за финал ми пуска музика Smile
С команда I'm leaving пък аналогично гаси всичко и ми казва прогнозата за времето...

Общо взето не е далеч бъдещето в което вече ще ни е трудно да си представим живота без AI и умни устройства в дома, както ни е трудно да си го представим без интернет и мобилни телефони примерно...
[-] 2 потребители изказват благодарност на Stormrage за това мнение:
  • Be6i4, kayovas
Цитирай
#11

След последният ъпдейт на Mi Gateway § Mi Home app Наблюдавам странно поведение - спира звука на гейтуея след около 0,5-1 денонощие работа, както и ми изчезнаха настроените таймери за включване на лампата на гейтуейчето - просто ги няма, сега се мъча да настроя нови, но не пали изобщо светлината в уреченият час. Тествах и с локално време, тествах и с отместването за китайското, няма разлика.
Иначе сензорите си работят, отчитат събития, демек гейта би трябвало да е здрав, прилича на някаквасофтуерна бъгня...
Някой с подобни грижи и/или предложения какво да направя за да ги реша? Не съм ресетвал гейта, защото досега за година не е показал и една забележка, сега за няколко дни го рестартирам нон стоп и не помага...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#12

@stenlius, След задаване на таймери на включване и изключване и при мен също не се получаваше, като опитах с Китайско време след изчетени коментари тук във форума.
Накрая ресет на устройствата, регистриране отново и задаване на максимално близък час за стартиране на същото, като бях почивен ден и се подготвих за следене на устройството, което е в стаята където съм.
В крайна сметка видях, че при зададен час например 18:00, устройството прескочи този час и се включи в 19:00. Същото е разбира се и със задаване на час за изключване.
Не съм убеден обаче, защо е тази малка разлика, а не например синхронизация с Китайското време.
Така или иначе поне вече знам как оказвам таймерите. Smile
Телефона ми за информация, е нагласен с време за сверяване на часа по мрежа на оператора.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

Пробвайте да настрокте всеки уред с Бг време!Тоест "3те точки горе в дясно>settings>TimeZone!Мойте си работят,ама май не съм upдейтвал.Не съм го пробвал това с timezone,но може да помогне.
Цитирай
#14

При мен като гледам лога до вчера сутринта си е работило ок /светлините се палят вечер и рано сутрин/. Сега няма начин да го накарам да запали с таймер - настройвам, индикира със съответен цвят и после нищо. В лога не се появяват тригери за включване. Гейта е настроен на EET, пробвах и на GMT+8 и произволни часове - не иска...

Отместването от 1 час според мен се получава защото сме на EEST в момента, а в телефона има само EET зона - но само предполагам, че е от това.

[Изображение: 23244174.jpg]

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#15

Аз съм с 5.4.10 свалена от маркета и работи добре.Регион Китай.Единствено zigbee контакта ми работи само с китайско време,другите неща ми бачкат нормално!
Цитирай
#16

Сработи при мен, с часовете на Monipeev - реалният старт е 1 час напред от заденото време. Но при мен off time, каквото и да задам като час, като цъкна ОК и става +6 часа отгоре - и вероятно заради това не работеше. Като не сложа off time си пали, играх си и сложих off time с час, който е преди on time Big Grin и пак му добави +6 часа и сега палят и гасят. Сложих Кайро EET за часова зона на гейта, но не мисля, че има значение. А телефона си седи на EEST, която си взима от оператора. Версията на Mi Home си е 5.4.10 от маркета и при мен.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#17

Въпреки, че имам крушки, малко ме ограничават в интериора. Аз наблягам на контакти и ключове, някак по-лесно е при вече направен ремонт /имат малки, но значими особености/. Извинявам се за лошото качество, но самсунга толкова си може.

Цитирай
#18

За ключовете на ксиао не трябваше ли инсталация с 3 проводника до ключа за да ги захраниш? Ако си правил сега ремонт е готино, аз правих преди 4-5 години и не бях предвиждал смарт ключове за съжаление, сега единствените, които мога да сложа са некви ноунейми, които се управляват по RF.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#19

(2018-09-10, 17:43:50)stenlius написа:  За ключовете на ксиао не трябваше ли инсталация с 3 проводника до ключа за да ги захраниш? Ако си правил сега ремонт е готино, аз правих преди 4-5 години и не бях предвиждал смарт ключове за съжаление, сега единствените, които мога да сложа са некви ноунейми, които се управляват по RF.

Мисля, че има вариант и с 2 проводника и с 4 (неутрал), чакам майстора да дойде да пробваме.
Цитирай
#20

С тия толкова лампи мисля едно кубчето на xiaomi/aqara ще ти свърши чудесна работа.Или няколко кубчета Smile


Колкото до сензорите днес имах малко време и си направих експеримент със сензора за движение да ми включва една лампа когато е тъмно. Всичко работи перфектно когато телефона ми е с китайско време.Когато обаче го сложа на европейско време не работи добре.Май наистина се пуска един час по късно и не можах да разбера кога спира.Та значи и при мен е така както и при вас!
Цитирай
#21

Именно, установих, че при зададено конкретно време на спиране/ изключване, то също ще е факт 1 час по-късно.
Смисъл, ако искам нещо да се изключи в 5:30 сутринта, трябва да му задам като час, 4:30.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#22

Привет, последните няколко дни накупих няколко от продуктите на шаоми за умен дом, обаче с тези настройки на часовете нещо не мога да се оправя.
Давам примерен казус и моля за съвет.
Обемен датчик и крушка. Искам да насторя час за ефективно сработване на сцената от да кажем 8 сутринта до 9 вечерта. от менюто на ми хоум с таймерите за автоматизация същите ли часове трябва да избера или има разминаване заради часовите зони?

Google Pixel 6a
Цитирай
#23

Какъв ти е датчика? Ако е aqara тоя дето идва с стойка и сензора има прорез отгоре няма нужда да нагласяш времето ,защото има опция датчика да работи само когато е тъмно.В настройките съответно избираш последната опция от горе на долу. На китайски е при мен!Първата опция е да работи при движение,следващите са съответно 2,5,10,20,30 минути ако не засече движение и последната е да се включва когато е тъмно!
Иначе с телефона на китайско време работят перфектно,с европейското време се включват един час по късно а и спират май по късно!
п.с. направих ти и кратко видео,че хич ме няма в обясненията! Ааа трябва да сложиш регион Китай!





[-] 1 потребител изказва благодарност на user32 за това мнение:
  • slavkov
Цитирай
#24

(2018-09-11, 05:24:39)Monipeev написа:  Именно,  установих, че при зададено конкретно време на спиране/ изключване,  то също ще е факт 1 час по-късно.
Смисъл, ако искам нещо да се изключи в 5:30 сутринта,  трябва да му задам като час, 4:30.

Вместо Часова зона +2    задайте .......    +3
Цитирай
#25

(2018-09-11, 12:52:41)user32 написа:  Какъв ти е датчика? Ако е aqara тоя дето идва с стойка и сензора има прорез отгоре няма нужда да нагласяш времето ,защото има опция датчика да работи само когато е тъмно.В настройките съответно избираш последната опция от горе на долу. На китайски е при мен!Първата опция е да работи при движение,следващите са съответно 2,5,10,20,30 минути ако не засече движение и последната е да се включва когато е тъмно!
Иначе с телефона на китайско време работят перфектно,с европейското време се включват един час по късно а и спират май по късно!
п.с. направих ти и кратко видео,че хич ме няма в обясненията! Ааа трябва да сложиш регион Китай!






Благодаря много! оправих се.

Google Pixel 6a
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)